راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان لارستان

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان لارستان استان فارس

شهرستان لارستان به عنوان یکی از بزرگترین شهرستان های استان فارس به شمار میاید. این شهرستان حدود 10 درصد از مساحت استان فارس را دربرمیگیرد. و در دامنه ی جنوبی رشته کوه زاگرس واقع است. رودخانه های شور کهنه مرکزی (خشک)، کل (خشک)؛ مهران (خشک)؛ و رودخانه شور شاه غیب در نزدیکی آن قرار دارند.

موقعیت جغرافیایی

این شهرستان در جنوب استان فارس قرار دارد. مرکز این شهرستان، شهر لار است. همسایگان این شهرستان از شمال، داراب و زرین دشت و جهرم و از جنوب و شرق استان هرمزگان، و از غرب نیز قیر و کازرین و خنج و اوز و گراش و لامرد هستند.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع این شهرستان به طور میانگین 550 الی 915  متر بالاتر از سطح دریا است.

آب و هوا

آب و هوای شهرستان لارستان بیشتر گرم و خشک است. زمستان در این شهرستان معتدل و تابستان های خشکی دارد. به علت قرارگیری این شهرستان در جنوب رشته کوه زاگرس آب و هوای این شهرستان تحت تاثیر آب و هوای کوهستانی قرار دارد.

چه نهال های گردویی برای شهر لارستان مناسب است؟

با توجه به عوامل تاثیرگذار در رشد نهال گردو، درمیابیم که آب و هوا و رطوبت نقش بسیار مهمی در رشد و محصول دهی درختان گردو خواهند داشت. به این ترتیب قبل از خرید نهال گردو باید این فاکتورها را به طور دقیق بررسی کنیم تا بهترین محصول دهی را از درختان خود برداشت کنیم. ارتفاع از سطح دریای شهرستان لارستان به طور میانگین 550 الی 915 متر است. برای خرید نهال گردو در شهرستان لارستان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان لارستان معرفی میکند:

همانطور که دانستید به علت پایین بودن ارتفاع از سطح دریای شهرستان لارستان، میتوان اکثر ارقام گردو را در این شهرستان کاشت. اما در بین ارقام معرفی شده برخی عملکرد بهتری داشته و برخی دیگر را به عنوان رقم گرده افشان در باغ بکار برده میشوند. ارقام اصلی: نهال گردوی چندلر، نهال گردوی تویسرکان، نهال گردوی اسرائیلی، نهال گردوی فرنور و نهال گردوی پالیز کانادایی.

بهترین نهالستان نهال گردو در لارستان

پالیزگردو بزرگترین و بهترین نهالستان گردو واقع در شمال غربی کشور شناخته میشود. این نهال فروشی واقع در شهر میاندوآب بوده و در حوزه فروش تمامی نهال های میوه از جمله فروش نهال گردو در لارستان و ارسال آن به سرتاسر کشور فعالیت گسترده دارد. نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی دارای تمامی مجوزهای معتبر و رسمی در حوزه پرورش و فروش نهال گردو از جهاد کشاورزی مثل شناسنامه معتبر؛ گواهینامه معتبر و رسمی و گواهی ثبت اختراع میباشد. پالیزگردو با بیش از نیم قرن تجربه به تولید و پرورش انواع نهال میوه؛ ارقام اصلاح شده و ژنوتیپ ها برای سازگاری هرچه بیشتر با آب وهوا و شرایط اقلیمی در کشورمان ایران میپردازد. همچنین به همراه تمامی نهال های خود؛ گواهی سلامت و ضمانتامه معتبر و کتبی ارائه میدهد. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در لارستان؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در لارستان با کارشناسان ما در تماس باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

برای جلوگیری از بروز آسیب و شکستگی در نهال های گردو؛ ما در پالیزگردو تمامی نهال ها را به صورت استاندارد بسته بندی نموده و به همراه گواهی سلامت نهال و ضمانتامه کتبی به وسیله اتوبوس؛ کامیون، وانت بار و یا سایر وسایل اختصاصی حمل و نقل، برای شما باغداران محترم ارسال مینماییم.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: احداث باغ گردو نیازمند آگاهی از شرایط کاشت و نگهداری ویژه ی درختان است. همه ی کشاورزان و باغداران، حتی افراد خبره ممکن است در فرآیند احداث باغ گردوی خود با سوالاتی مواجه شوند. مشاوران متخصص ما در پالیزگردو مستقر در دفتر مرکزی نهالستان؛ همه روزه آماده ی پاسخگویی به سوالات شما باغداران محترم به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری و 100 در 100 رایگان هستند.

احداث باغ گردو: احداث باغ گردو همانند هر فعالیت دیگری نیازمند تجربه و تخصص کافی است. باغ های گردویی عملکرد بهتری دارند که به صورت اصولی و توسط متخصصان حوزه کشاورزی و باغداری راه اندازی شده باشند. از این رو توصیه میکنیم، راه اندازی باغ گردوی خود را به تیم تخصصی احداث باغ گردوی پالیزگردو بسپارید. تیم تخصصی احداث باغ گردوی پالیزگردو، متشکل از متخصصین حرفه ای باغداری و کشاورزی بوده و در زمان تعیین شده، در محل باغ شما حضور یافته و کلیه فعالیت های مرتبط با راه اندازی باغ گردو را از 0 تا 100 به انجام میرسانند. جهت ثبت درخواست و یا کسب اطلاعات بیشتر، با مشاوران ما تماس گرفته و نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای ما ارسال نمایید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: بیماری ها و آفات ابتدا با علائم ظاهری اندکی قابل مشاهده هستند. برخی از باغداران، علائم ظاهری کوچک را بی اهمیت خوانده و زمانی به فکر درمان درختان خود میوفتند که آفات و بیماری ها در درخت رشد کرده و بیشترین خسارت را به درخت وارد کرده اند. همچنین در صورت پیشرفت بیماری و آفت؛ مبارزه با آنها سخت شده و با هزینه های بیشتری همراه خواهد شد. از این رو به شما توصیه میکنیم در صورت مشاهده هرگونه علائم ظاهری هرچند کوچک؛ با تیم متخصص بیماری شناسی و آفت زدایی ما در پالیزگردو به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری تماس بگیرید. تیم بیماری شناسی و آفت پالیزگردو متشکل از متخصصین خبره و با تجربه در حوزه گیاه شناسی و بیماری و آفت شناسی همه روزه مستقر در دفتر مرکزی پالیزگردو واقع در شهر میاندوآب آماده پاسخگویی به شما باغداران محترم خواهند بود.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *