راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان لردگان

خرید اینترنتی بهترین نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری

شهر لردگان مرکز شهرستانی با همین نام در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. این شهر با مرکز استان (شهرکرد) حدود 160 کیلومتر فاصله دارد. لردگان در دشت مسطحی در بین قله های ریگ و آس جم در رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. وجود آب وهوای مساعد باعث به وجود آمدن جنگل های بلوط ایرانی وسیعی در این شهرستان شده است. سایر درختان در این شهرستان پسته وحشی، زالزالک و… است. این شهر در پرورش گیاهان دارویی آوازه ای بلند دارد. امروزه مشکلات از قبیل کم آبی، پرورش گیاهان و دام را با مخاطره مواجه نموده است.

موقعیت جغرافیایی

شهر لردگان؛ جنوبی ترین شهر در استان چهارمحال و بختیاری شناخته میشود. 3 همسایه شمالی آن به ترتیب از شمال شرقی تا شمال غربی شهرهای بروجن، کیار و اردل هستند. لردگان از جنوب نیز با 3 استان مرز مشترک دارد. استان های اصفهان؛ کهکیلویه و بویر احمد و استان خوزستان به ترتیب از شرق و جنوب شرقی تا غرب و جنوب غربی آن قرار گرفته اند. به دلیل موقعیت خاص جغرافیای شهرستان لردگان؛ آن را به یکی از شهرهای مهم در استان چهارمحال و بختیاری تبدیل نموده است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهر لردگان به طور میانگین 1556 متر است.

آب و هوا

با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر لردگان و قرارگیری این شهر در منطقه ای دشتی در بین 2 قله؛ خواهیم دانست که آب و هوای این شهر تحت تاثیر آب وهوای کوهستانی قرار گرفته است. اما در فصل تابستان نیمه مرطوب و گرم است. در فصل زمستان بارش برف ها برروی قله ها آب و هوای لردگان را نیمه سرد میکند.

چه نهال گردویی برای لردگان مناسب است؟

لردگان در منطقه ای دشتی در بین دو قله آس جم و ریگ در رشته کوه زاگرس واقع شده است. بنابراین آب وهوای آن در فصل زمستان تحت تاثیر آب وهوای مناطق کوهستانی قرار گرفته و سرد است. همچنین تابستان های معتدل و نیمه مرطوبی را شاهد خواهیم بود. به این ترتیب نهال هایی برای کاشت در این شهر مناسب است که بتواند سرمای طولانی را در فصل زمستان به خوبی تحمل کند. با توجه به ارتفاع از سطح دریا شهر لردگان و مقایسه آن با ارتفاع از سطح دریای مطلوب نهال گردو برای کاشت، میتوانیم بهترین نهال گردو برای شهرستان لردگان را انتخاب کنیم.

خرید نهال گردو در شهرستان لردگان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان لردگان معرفی میکند:

ارقام معرفی شده همگی توانایی رشد و محصول دهی بهینه در شهر لردگان را دارند. در این بین برخی از آنها که عملکرد بهتری در این شهر دارند. مثل نهال گردو پالیز کانادایی (ژنوتیپ کانادایی)، نهال گردو فرنور، نهال گردو تویسرکان و نهال گردو اسرائیلی، که بهتر است این ارقام به عنوان رقم اصلی و سایر ارقام را با توجه به سازگاری آن ها با رقم اصلی به عنوان رقم گرده افشان در باغ بکاریم.

نکته: با توجه به اینکه شهرستان لردگان در منطقه ای کوهستانی با ارتفاع 1556 متر قرار گرفته است. بنابراین این منطقه برای کاشت نهال گردو چندلر (مناسب برای ارتفاع 0 تا 1200 متر از سطح دریا) مناسب نیست.

نهالستان پالیزگردو

نهالستان پالیزگردو یکی از قدیمی ترین و بزرگترین نهالستان ها در شمال غربی کشور با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی است. نهال فروشی پالیز گردو کلیه مجوزهای لازم مثل شناسنامه معتبر، گواهی ثبت اختراع؛ گواهینامه معتبر و رسمی را از جهاد کشاورزی دریافت نموده و با استفاده از به روز ترین امکانات و دانش کشاورزی اقدام به تولید انواع ارقام نهال؛ ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها نموده است. فعالیت اصلی این نهالستان در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو است. علاوه برآن ارائه مشاوره رایگان در حوزه احداث باغ گردو و آبیاری و کوددهی و هرس و… از سایر خدمات این مرکز میباشد. برای کسب اطلاع از قیمت نهال گردو، پیش خرید و با خرید نهال گردو و یا مشاوره با کارشناسان ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری با ما در ارتباط باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

در پالیزگردو فرآیند فروش نهال گردو در لردگان ؛ از ثبت سفارش و خرید نهال گردو آغاز شده و تا رسیدن نهال سالم به دست باغداران محترم ادامه دارد. در ارسال نهال گردو؛ هرگونه قصور در بسته بندی و یا وسایل حمل و نقل میتواند آسیب هایی مثل شکستگی و یا بریدگی برروی نهال ها به همراه داشته باشد. همانطور که میدانید شکستگی و یا بریدگی یک بستر مناسب برای حمله آفات و بیماری ها برروی درختان است.

ما در پالیزگردو پس از بسته بندی استاندارد نهال ها، با توجه به مقصد بار و حجم سفارشات؛ و با استفاده از وسایل حمل و نقل اختصاصی، اتوبوس؛ وانت بار و یا کامیون، نهال گردو سالم را برای باغداران محترم ارسال مینماییم. همچنین به همراه کلیه نهال ها، گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی قابل پیگیری ارائه میشود. تا باغداران محترم از خرید نهال گردو سالم، آسوده خاطر باشند.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: شما میتوانید هرگونه سوال، مسئله و یا مشکلات خود را در حوزه راه اندازی باغ گردو؛ مثل آبیاری؛ کوددهی و هرس و… را به صورت 100 در 100 رایگان، از طریق تماس تلفنی؛ ارتباطات آنلاین در شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری با کارشناسان ما در دفتر مرکزی پالیزگردو در میان بگذارید.

احداث باغ گردو: احداث باغ گردو یک فعالیت تخصصی است که اگر به صورت کامل انجام نشود، ممکن است باغ گردو هیچگاه به بلوغ و محصول دهی کامل خود نرسد. از این رو برخی از باغداران تمایل دارند؛ راه اندازی باغ گردوی خود را به دست افراد متخصص و با تجربه بسپارند. تیم تحصصی پالیزگردو در صورت درخواست باغداران محترم به صورت حضوری در محل باغ حضور یافته و کلیه اقدامات راه اندازی باغ گردو را از 0 تا 100 به انجام میرساند. توجه داشته باشید که در صورت تمایل تیم احداث باغ گردو؛ لازم است نتایج آزمایش خاک را برای کارشناسان ما در پالیزگردو ارسال نمایید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: تیم تخصصی بیماری شناسی و آفت زدایی پالیزگردو همه روزه در دفترمرکزی پالیزگردو به صورت حضوری؛ آنلاین و تلفنی آماده پاسخگویی و ارائه راهکار عملی به شما باغداران محترم میباشند.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *