حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر مشهد

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردو پیپندی شناسنامه دار جهاد کشاورزی در شهر مشهد

مشهد جزو کلان شهر هایی است که در شمال شرقی کشور ایران قرار دارد. این شهر مرکز استان خراسان رضوی است و بعد از تهران، بزرگترین شهر ایران به شمار می رود. شهر مشهد پیشینه تاریخی خوبی دارد و یک شهر زیارتی و تفریحی است. این شهر در زمان افشاریان، پایتخت ایران بوده است. به دلیل اینکه حرم حضرت رضا(ع) در این شهر قرار دارد و سالانه بیش از 27 میلیون زائر از داخل و خارج کشور می پذیرد. این شهر بزرگ دارای مساحت 351 کیلو متر مربع می باشد که بین کوه های هزار مسجد و بینالود و در حوزه رودخانه کشف رود واقع شده است.

شهر مشهد در سال 1388 به عنوان پایتخت معنوی ایران انتخاب شده است. این شهر به دلیل قرار گرفتن بین کوه های و دشت ها دارای آب و هوای معتدل و سرد بوده و برای کاشت انواع نهال ها از جمله گردو مناسب است. شهر مشهد با داشتن مراکز تجاری بزرگ و پیشرفته، امکانات تفریحی و حرم امام رضا(ع) از لحاظ اقتصادی جایگاه ویژه ای دارد و یک شهر پر رونق به شمار می رود. در ادامه به بررسی و معرفی بهترین نهال گردو برای شهر مشهد خواهیم پرداخت.

موقعیت جغرافیایی شهر مشهد

این شهر از سمت شمال با خراسان شمالی، از سمت غرب با سمنان و از سمت جنوب با استان خراسان جنوبی همسایه است. از لحاظ همسایگی با شهر ها نیز مشهد از سمت شمال با کلات، از سمت شرق با سرخش و تربت جام همسایه است. علاوه بر این از سمت جنوب با فریمان و تربت حیدریه و از غرب با چناران و نیشابور همسایه است.

ارتفاع از سطح دریا شهر مشهد

متوسط ارتفاع شهر مشهد از سطح دریا 1050 متر می باشد که حداکثر آن 1150 متر و حداقل آن 950 متر است.

آب و هوای شهر مشهد

شهر مشهد در منطقه ای کوهستانی بین رودخانه ها و کوه های مرتفع واقع شده است و آب و هوایی متغیر دارد. این شهر آب و هوایی معتدل و سرد کوهستانی دارد که در تابستان دمای هوا تا 43 درجه سانتی گراد گرم می شود و در زمستان تا 22 درجه سانتی گراد دما کاهش می یابد. این شهر دارای تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و مرطوب است. شهر مشهد سازگاری خوبی با نهال گردو دارد، بنابراین کاشت نهال گردو در شهر مشهد گزینه ایده آلی برای سرمایه گذاری خواهد بود.

نکات مهم و ضروری برای کاشت نهال گردو در مشهد

رشد نهال گردو بستگی به یک سری عوامل و همچنین رعایت نکات ضروری دارد. قبل از اینکه برای خرید نهال گردو اقدام کنید و باغ گردو احداث کنید باید این نکات را زیر نظر بگیرید. بررسی این نکات و اطمینان پیدا کردن از شرایط لازم برای کاشت نهال، باعث می شود که باغی پربار و منحصر به فرد پرورش داده و میوه هایی مرغوب و با کیفیت به بازار ارائه دهید. از جمله مهم ترین عوامل و نکات تأثیر گذار در رشد درخت گردو می توان به شرایط آب و هوایی، ارتفاع از سطح دریا، میزان آبیاری و نحوه کاشت درخت گردو اشاره کرد. در ادامه به بررسی عوامل مهم تأثیر گذار برای احداث باغ گردو در شهر مشهد می پردازیم:

آب و هوای مناسب برای کاشت درخت گردو

درخت گردو جزو درخت های مقاوم در برابر سرما و خشکی هوا می باشد. شهر مشهد آب و هوایی معتدل و سرد دارد و درخت گردو با آب و هوای این شهر سازگاری دارد. در ادامه بهترین ارقام نهال گردو متناسب با آب و هوای مشهد خواهیم پرداخت.

ارتفاع از سطح دریا

شهر مشهد دارای ارتفاعی ۱٬۰۶۵ متر از سطح دریا می باشد و برای کاشت نهال گردو مناسب است. نهال های گردویی که برای این شهر معرفی خواهیم کرد مطابقت کامل از لحاظ ارتفاع از سطح دریا را دارند پس جای هیچ نگرانی نیست. با دانستن ارتفاع از سطح دریا شهر مشهد و مقایسه آن با ارتفاع نهال ها می توانید مناسب ترین نهال را برای کاشت انتخاب نمایید. بهترین نهال ها برای کاشت در مشهد نهال های گردو فرنور، نهال گردو ژنتیپ برتر، نهال گردو اسرائیلی، نهال گردو پالیز کانادایی، نهال گردو چندلر و نهال گردو تویسرکان می باشد.

خاک مناسب برای کاشت نهال گردو

بهترین خاک برای کاشت درخت گردو،خاک های رسی، لومی  وشنی می باشند. خاکی که درخت گردو را در ان می کارید باید عمقی بیشتر از 3 متر و شوری قابل قبول( به اندازه 4 میلی موس بر سانتی متر) داشته باشد. همچنین ph خاکی که درخت گردو در آن کاشته می شود بهتر است بین 5.6 الی 5.7 باشد. با در نظر گرفتن این شرایط و انتخاب خاک مناسب می توانید ضامن رشد حداکثری درخت و محصول دهی فوق العاده آن باشید.

متوسط نیاز آبی برای کاشت نهال گردو

نهال گردو جزو نهال های مقاوم در برابر سرما و کم آبی می باشد. به طور میانگین این نهال هر 7 روز یکبار آبیاری می شود. میزان بارندگی مناسب در شهر مشهد 500 میلی متر است و باعث می شود که نیاز به آبیاری کمتر شود. با تأمین آب مورد نیاز این نهال می توانید میوه هایی درشت و بازار پسند برداشت نموده و درآمد زایی خوبی داشته باشید. ناگفته نماند که این درخت سالانه به 8 الی 10 هزار متر مکعب آب نیاز دارد.

دمای هوای ایده آل برای نهال گردو

درخت گردو برای اینکه بتواند به اندازه حداکثری خود برسد و محصول دهی فوق العاده ای داشته باشد، باید در شرایط آب و هوایی ایده آل قرار داشته باشد. این درخت نیاز دارد که یک دوره سرمایی 300 الی 1500 در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد را پشت سر بگذارد. دمای ایده آل برای پرورش درخت گردو در سرد ترین حالت 20- درجه سانتی گراد و در گرم ترین حالت 37 درجه سانتی گراد می باشد. ایده آل ترین دما برای رشد نهال گردو بین 5 الی 20 درجه سانتی گراد است. دمای هوای شهر مشهد در وضعیت خوبی قرار دارد و برای رشد درخت گردو مناسب می باشد.

تاثیر تابش نور خورشید برای رشد نهال گردو

نور خورشید تأثیر مستقیم و بسیار زیادی روی رشد درختان از جمله درخت گردو دارد. بنابراین درخت گردو باید به اندازه کافی در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرد. کاشت اصولی درختان و تابش مطلوب نور خورشید روی درخت ها کمک می کند که محصولاتی مرغوب و سالم برداشت نمایید. به طور متوسط نهال گردو نیاز دارد که روزانه 6 الی 8 ساعت در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرد. آب و هوای شهر مشهد در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و نیاز به تابش نور خورشید کمتر احساس خواهد شد.

فاصله استاندارد برای کاشت نهال گردو

فاصله استاندارد برای کاشت نهال گردو به صورت 6*7 متر مربع می باشد. هنگام کاشت نهال گردو باید به این نکته توجه بسیار زیادی داشته باشید و نهال ها را با فاصله مناسبی بکارید. وجود فاصله مناسب بین نهال ها باعث می شود که نور کافی به درختان بتابد و درختان با مشکل تداخل ریشه ها روبه رو نشوند.

برترین ارقام نهال گردو برای کاشت در شهر مشهد + قیمت نهال گردو در سال 1400

شهر مشهد دارای آب و هوایی کوهستانی و سرد می باشد و در اطراف رودخانه و کوه های مرتفع قرار دارد. برای سرمایه گذاری اصولی باید بهترین ارقام نهال گردو از لحاظ شرایط آب و هوایی و ارتفاع از سطح دریا را انتخاب نمایید. ارتفاع از سطح دریای شهر مشهد 1050 متر می باشد. با سرمایه گذاری روی این نهال ها می توانید باغی پربار و منحصر به فرد پرورش داده و محصولاتی مرغوب از آن برداشت نمایید.

برای خرید نهال گردو در شهر مشهد نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر مشهد معرفی میکند:

نهال گردوی چندلر

نهال گردوی چندلر جزو نهال های بومی کشور آمریکا می باشد که 6 سال پس از کاشت شروع به محصول دهی می کند. این نهال منحصر به فرد باردهی بسیار عالی دارد و اگر به خوبی از آن مراقبت شود توانایی محصول دهی به اندازه 7 تن به ازای هر هکتار را خواهد داشت. نهال گردو چندلر برای رشد به ارتفاع صفر الی 1500 متری از سطح دریا نیاز دارد. این نهال دارای میوه هایی درشت با وزن 15 گرم بوده و برای کاشت در شهر مشهد مناسب است. با خرید نهال گردو چندلر در مشهد می توانید باغ گردوی پربار احداث نمایید و میوه هایی مرغوب روانه بازار کنید.

 نهال گردوی اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی پرورش یافته کشور اسرائیل می باشد و عملکرد فوق العاده ای از جهت محصول دهی دارد. این نهال مقاومت بسیار خوبی در برابر آفات و سردی هوا دارد و با آب و هوای شهر مشهد سازگاری خوبی خواهد داشت. با خرید نهال گردو اسرائیلی در شهر مشهد می توانید 80 تن میوه به ازای هر هکتار برداشت نمایید. میوه های این نهال دارای میوه هایی با مغز سفید شیری و وزنی در حدود 10 گرم دارد.

نهال گردوی تویسرکان

برای احداث باغی پربار و سودده، نهال گردوی تویسرکان جزو بهترین گزینه ها می باشد. این نهال جزو نهال های بومی کشور ایران است و رشد بسیار سریع و فوق العاده ای دارد. نهال گردو تویسرکان از سن 5 سالگی به بعد شروع به محصول دهی کرده و برای شما درآمدزایی خواهد کرد. این نهال میوه هایی درشت با وزن 16 گرم و درصد چربی بالا دارد که برای صنعت خشکبار و روغن گیری بسیار مناسب هستند. خرید نهال گردو تویسرکان در شهر مشهد گزینه ایده آلی برای سرمایه گذاری است و سوددهی بسیار خوبی برای شما خواهد داشت.

 نهال گردوی پالیز کانادایی

از بهترین نهال های گردو برای شهر مشهد می توان به نهال گردوی پالیز کانادایی اشاره کرد. این نهال رشد بسیار سریعی دارد و خیلی زود شما را به درآمد خواهد رساند. این نهال منحصر به فرد از همان سال اولیه شروع به محصول دهی می کند و پس از رسیدن به سن بلوغ توانایی محصول دهی به اندازه 16 تن را خواهد داشت. عملکرد فوق العاده این نهال از بابت محصول دهی سبب شده است که باغداران توجه ویژه ای نسبت داشته باشند و برای احداث باغ گردو روی آن سرمایه گذاری کنند. نهال گردو پالیز کانادایی برای رشد نیاز به ارتفاع صفر الی 3000 متری دارد و به راحتی در شهر مشهد قابل کاشت و بهره برداری است.

نهال گردوی فرنور

نهال گردو فرنور جزو نهال های با ارتفاع متوسط است که در ایده آل ترین حالت خود می تواند تا ارتفاع 6 متری رشد داشته باشد. این نهال از همان سال اول شروع به محصول دهی می کند و برای شما سودده خواهد بود. این نهال دارای میوه هایی درشت با وزن 13 گرم بوده و پوستی برجسته و کاغذی دارد. با خرید نهال گردو فرنور در مشهد می توانید باغی پربار و سودده احداث کنید و درآمد بسیار خوبی به دست آورید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر، جزو نهال های بومی کشور ایران می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد. این نهال رشد ارتفاع چندان زیادی نداشته و نهایتاً می تواند به اندازه 4 متر رشد کنند. با توجه به اینکه این نهال از سن 5 الی سالگی شروع به محصول دهی می کند، خیلی زود شما را به درآمد خواهد رساند. این نهال عمر اقتصادی طولانی دارد و اگر به خوبی از آن مراقبت شود بین 150 الی 200 سال عمر خواهد کرد. از نقاط قوت این درخت داشتن میوه هایی منحصر به فرد به شکل تخم مرغی با وزن 13 گرم است که به راحتی در بازار فروخته می شود. این نهال در ارتفاع بین صفر تا 3000 متری از سطح دریا قابل کشت است و در شهر مشهد به خوبی رشد می کند. با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در شهر مشهد می توانید باغ گردویی منحصر به فرد پرورش داده و درآمد بسیار خوبی به دست بیاورید.

برای بارور کردن ارقام نهال گردو، از نهال گردو فرنت و فرانکت استفاده می شود. پالیز گردو، بهترین نهالستان کشور، با سابقه طولانی و نیم قرن تجربه بهترین نهال های گردو در مشهد را به ارائه می دهد. برای خرید نهال گردو در شهر مشهد و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در مشهد با مشاوران ما در تماس باشید.

پالیزگردو، بزرگترین و متنوع ترین نهالستان ایران

نهالستان پالیزگردو؛ یکی از بهترین و بزرگترین نهالستان های نهال گردو در سرتاسر کشورمان است. نهال های تولید شده در این مرکز همگی دارای تاییدیه از جهاد کشاورزی بوده و قابل کاشت در سرتاسر نقاط کشور ایران میباشد. این مرکز بیش از نیم قرن است که به صورت تخصصی به تولید و پرورش و فروش انواع ارقام نهال میوه از جمله فروش نهال گردو جزو پیشتازان است. پالیز گردو موفق به تولید و فروش بهترین نهال گردو برای کاشت در شهر مشهد شده و به همراه تمامی نهال های گردوی خود؛ گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی قابل پیگیری ارائه میدهد.

جهت افزایش رفاه حال باغداران محترم و تکریم مشتری؛ کلیه مشاوره های پیش از خرید انواع ارقام نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی در مشهد، احداث باغ گردو در مشهد و نحوه ی نگهداری باغ گردو در مشهد به صورت رایگان توسط پالیز گردوانجام میشود.

نحوه ارسال نهال گردو

پس از ثبت سفارش؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در مشهد، نهالستان پالیزگردو؛ کلیه سفارشات شما باغداران محترم را با توجه به حجم سفارشات و تمایل شما باغدار محترم به وسیله اتوبوس؛ کامیون، وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای شما ارسال مینماید.

X