راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان نهاوند همدان

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان نهاوند همدان

شهرستان نهاوند یکی از شهرستان های جنوبی در استان همدان است. شهر نهاوند مرکز این شهرستان است. که سومین شهر بزرگ در استان همدان شناخته میشود. این شهرستان در منطقه ای مرتفع در میان رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. این شهرستان پیشینه ی تاریخی بسیار ارزشمندی دارد. و دارای آب وهوای بسیار مطلوبی است که بهترین منطقه برای کاشت نهال گردو به محسوب میشود. اگر قصد خرید نهال گردو نهاوند را دارید؛ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

چرا شهر نهاوند بهترین شهر برای کاشت نهال گردو میباشد؟

ارتفاع از سطح دریای شهرستان نهاوند به طور میانگین 1644 متر است. به علت قرارگیری در منطقه ی مرتفع؛ آب وهوای آن نسبتا سرد بوده و میانگین دمای سالیانه آن 12.5 درجه سانتیگراد است. این شهرستان دارای بازه دمایی بین 5- الی 25.6 درجه سانتیگراد است. همسایه های شهرستان نهاوند در شمال، شهرستان تویسرکان است. این شهرستان از شمال غرب و غرب با استان کرمانشاه همسایه است. همسایه شرقی آن شهرستان ملایر و در بخش های جنوبی و جنوب شرق آن نیز به استان لرستان میرسد.

مهمترین منابع آبی در این شهرستان رودخانه خرم آباد و قلقل رود است. بارش باران سالیانه در آن نسبتا مناسب و تا 410 میلی متر است. مهم ترین محصولات کشاورزی و باغی در شهرستان نهاوند، گردو؛ هلو و انگور، خیار است.

مهم ترین نکاتی که پیش از خرید نهال گردو در نهاوند باید بدانید؟

همانطور که میدانید خرید نهال گردو در نهاوند با سازگاری بسیار عالی که دارد؛ میتواند سودآوری مالی بسیار خوبی را برای باغداران محترم به همراه داشته باشد. بنابراین هرچه نهال گردوی سازگارتر و پرمحصول تری در این شهر بکارید؛ سودآوری و بهره وری شما از باغ افزایش خواهد یافت. در این بخش قصد داریم تا مهم ترین نکاتی که پیش از خرید نهال گردو در نهاوند باید به آن ها توجه شود را بررسی نماییم:

ارتفاع از سطح دریا

اولین موردی که در انتخاب نهال گردو مناسب نهاوند باید به آن توجه شود، ارتفاع از سطح دریا است. باید ابتدا از ارتفاع از سطح دریای منطقه باغ خود آگاه شده و سپس با مطالعه ی ارتفاع از سطح دریای مناسب برای هر نهال؛ بهترین نهال از نظر سازگاری ارتفاع از سطح دریا را برای باغمان انتخاب کنیم. برای مطالعه اطلاعات هرنهال شما میتوانید از سایت پالیزگردو دیدن فرمایید.

سازگاری گرمایی و سرمایی

اگر در منطقه سردسیر قرار دارید حتما باید از نهال های با مقاومت بالا در برابر سرما و همچنین دیرگل برای کاشت در باغ استفاده نمایید. کاشت این ارقام ریسک های ناشی از سوختن نهال و میوه در اثر سرماهای زمستانه را به حداقل میرساند. در مقابل، قرارگیری در گرمای بسیار شدید نیز میتواند باعث بروز آسیب به درختان شود. از این رو درختان مناسب سردسیری و گرمسیری توسط نهالستان ها تولید و عرضه میشود.

محصول دهی درختان گردو

درختان گردو غالبا بین 5 تا 16 تن در هکتار محصول تولید مینمایند. بهترین نهال گردو نهاوند اغلب بین 7 تا 16 تن در هکتار محصول دهی به همراه خواهد داشت. البته رسیدن به محصول دهی حداکثری درختان نیازمند رسیدگی مداوم و برطرف سازی نیازهای درختان میباشد.

عمر اقتصادی درختان گردو

درختان گردو بیشترین عمرهای اقتصادی را دارند. نهال گردو مناسب نهاوند قادر است بین 80 تا 200 سال عمر کند. این موضوع نشان میدهد با یکبار خرید نهال گردو در نهاوند شما میتوانید تا سالیان سال از محصول دهی درختان بهره مند شوید.

بهترین نهال گردو برای شهر نهاوند چیست؟

شهر نهاوند یکی از شهرهای خوش آب وهوا و مناسب برای کاشت نهال گردو میباشد. با کاشت بهترین نهال گردو نهاوند و رسیدگی به درختان محصولاتی باکیفیت و خوشمزه و با قیمت بالا را تا سالیان سال از باغ خود برداشت نمایید.

بهترین نهال گردو در شهرستان نهاوند

جهت خرید نهال گردو در شهرستان نهاوند نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان نهاوند معرفی میکند:

نهال گردو پالیز کانادایی

نهال گردو پالیزکانادایی بهترین نهال گردو نهاوند به حساب میاید. این رقم در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا بهترین سازگاری را به همراه دارد. محصول دهی حداکثری آن از 5 تا 100 سالگی درخت ادامه دارد. پس از آن با کهولت سن درختان محصول دهی آنها کاهش میابد. باردهی حداکثری این رقم 16 تن در هکتار است. که تا 2 برابر بیشتر از سایر ارقام گردو میباشد.

نهال گردو چندلر پیوندی

درخت گردو چندلر پیوندی با ارتفاع بین 100 تا 1500 متر از سطح دریا مناسب برای کاشت در مناطق با ارتفاع کمتر در نهاوند است. محصول دهی آن تا 7 تن در هکتار است. این محصول دهی از 5 سالگی تا بیش از 100 سالگی درختان ادامه دارد.

نهال گردو اسراییلی

بهترین رقم برای کاشت در ارتفاع بین 0 تا 2000 متر از سطح دریا؛ نهال گردو اسراییلی میباشد. این رقم تا 8 تن در هکتار و تا 80 سال باردهی اقتصادی به همراه دارد.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

اگر به دنبال بالاترین عمر اقتصادی در نهال های گردو هستید، نهال گردو ژنوتیپ برتر بهترین انتخاب برای شما میباشد. این رقم از 5 الی 200 سالگی به محصول دهی ادامه داده و هر سال تا 8 تن در هکتار محصول تولید میکند. این نهال را میتوانید در تمامی مناطق نهاوند بکارید.

نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور پیوندی مناسب برای کاشت در ارتفاع بین 1500 تا 3000 متر از سطح دریا میباشد. این رقم که از 5 سالگی محصول دهی حداکثری را آغاز میکند. تا 100 سال میتواند به محصول دهی ادامه داده و هرسال تا 8 تن محصول در هکتار تولید کند.

 

نهالستان گردو نهاوند؛ پالیزگردو بزرگترین نهالستان گردو در شمال غربی کشورمان میباشد. این نهالستان در حوزه فروش نهال گردو نهاوند به صورت عمده و خرده فعالیت گسترده دارد. جهت خرید نهال گردو نهاوند و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در نهاوند با ما در نهالستان پالیزگردو در ارتباط باشید.

سایر خدمات ما در نهالستان پالیزگردو؛ احداث باغ گردو به صورت حضوری در محل باغ شما؛ ارائه مشاوره رایگان پیش از خرید نهال گردو در نهاوند و مشاوره رایگان در حوزه نحوه احداث اصولی باغ گردو به باغداران محترم و همچنین مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی توسط متخصصین گیاه شناسی و بیماری شناسی در دفتر مرکزی نهالستان به صورت حضوری؛ تلفنی و یا آنلاین میباشد.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *