راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان نی‌ریز

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان نی‌ریز استان فارس

شهرستان نی‌ریز یکی از شهرهای شرقی در استان فارس است. که در مرکز آن شهر نی‌ریز قرار دارد. فاصله ی این شهرستان با شهر شیراز، 222 کیلومتر است. این شهرستان محل طلاقی استان های بزرگی چون فارس، کرمان، اصفهان و هرمزگان و یزد بوده از این رو از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

موقعیت جغرافیایی

این شهرستان از سمت شمال با استان یزد و از شمال شرقی با استان کرمان همسایه است. جنوب شرقی این شهرستان با استان هرمزگان هم مرز است. جنوب آن شهرستان داراب قرار دارد و سمت جنوب غربی این شهرستان، استهبان است. شهرستان بختگان نیز از سمت غرب با این شهرستان مرز مشترک دارد.

ارتفاع از سطح دریا

میانگین ارتفاع شهرستان نی‌ریز از سطح دریا 1605 متر است.

آب و هوا

آب و هوای شهرستان نی‌ریز معتدل است. در برخی از نقاط هوای نسبتا گرم تری دارد.

چه نهال های گردویی برای شهر نی‌ریز مناسب است؟

با مطالعه ی شرایط کاشت درخت گردو، در میابیم که عوامل متعددی در رشد بهتر و محصول دهی بیشتر درختان همچنین افزایش سلامت درختان تاثیرگذار است. در بین این عوامل، ارتفاع از سطح دریا فاکتوری بسیار مهم است. حتما قبل از کاشت نهال گردو از ارتفاع از سطح دریای منطقه ی باغ خود مطلع شوید. سپس با آگاهی از ارتفاع سطح دریای مناسب رقم گردوی خود، بهترین نهال گردو برای کاشت در باغتان را بیابید.خرید نهال گردو در شهرستان نی‌ریز نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان نی‌ریز معرفی میکند:

ارقام گردوهای اسرائیلی؛ تویسرکان؛ ژنوتیپ کانادایی، فرنور برای کاشت در باغ به عنوان رقم اصلی و گردوی روند RDM، جمال، یالووا به عنوان رقم گرده افشان در باغ گردو در شهرستان نی‌ریز مناسب است.

نکته: شهرستان نی‌ریز با ارتفاع 1605 متری از سطح دریا، دارای آب و هوای سرد برای کاشت نهال گردوی چندلر (ارتفاع مطلوب بین 0 تا 1200 متر از سطح دریا) است. این موضوع باعث سوختن جوانه ها و میوه و درنهایت مرگ درخت خواهد شد.

نهالستان پالیزگردو

پالیزگردو بزرگترین و مجهزترین نهالستان میوه در سرتاسر شمال غربی ایران شناخته میشود. این نهال فروشی با تولید بیش 1000 رقم نهال میوه همواره جزو پیشتازان بوده است. نهال های تولیدی در این مرکز همگی دارای مدارک معتبر از سوی جهاد کشاورزی از جمله شناسنامه معتبر و رسمی؛ گواهینامه معتبر و گواهی ثبت اختراع میباشند. تمامی ارقام نهال میوه از جمله ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها و… به همراه گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میشوند. فعالیت اصلی پالیزگردو در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو در نی میباشد. که با بهترین کیفیت و با استفاده از دانش به روز تولید و برای باغداران محترم ارسال میشود. جهت پیش خرید و یا خرید نهال گردو و همچنین کسب اطلاع از قیمت نهال گردو و یا ارتباط با مشاوران ما به صورت آنلاین؛ تلفنی؛ و یا حضوری در دفتر مرکزی نهالستان واقع در شهر میاندوآب در تماس باشید.

علاوه بر تولید انواع ارقام میوه و ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها، پالیزگردو برای افزایش رضایت باغداران محترم، خدمات ویژه ای در نظر گرفته است. یکی از پرطرفدارن ترین خدمات در پالیزگردو؛ ارائه مشاوره رایگان در حوزه نحوه احداث باغ به باغداران محترم است. یعنی شما میتوانید هرگونه سوال در حوزه نحوه ی آبیاری؛ کوددهی و سمپاشی و… را دارید، از مشاوران خبره ی ما بپرسید. خدمت بعدی؛ راه اندازی باغ گردو است. این مورد مناسب برای باغدارانی است که قصد راه اندازی باغ گردو توسط تیم حرفه ای ما در پالیزگردو را دارند. تیم ما پس از بررسی درخواست شما در زمان معین در محل شما به صورت حضوری مستقر شده و کلیه اقدامات مرتبط با راه اندازی باغ گردو را به انجام میرساند. و خدمتی ویژه از پالیزگردو، ارائه مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی توسط متخصصین گیاه شناسی است. جهت ارتباط با ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری با ما تماس بگیرید.

نحوه ارسال نهال گردو

نهال های گردو در پالیزگردو همگی با توجه به استانداردهای جهانی ارسال نهال؛ بسته بندی شده و با استفاده از وسایل حمل و نقل باربری مخصوص؛ اتوبوس؛ کامیون و یا وانت بار و… برای باغداران محترم ارسال میشوند. به همراه کلیه نهال ها، گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی معتبر ارسال میشود. تا در صورت بروز هرگونه خرابی، بیماری و یا افات در طول مسیر، باغداران محترم بتوانند درخواست خود را پیگیری نمایند.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *