راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان ممسنی

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان ممسنی استان فارس

شهرستان ممسنی جزو شهرستان های با قدمت بالای تاریخی در استان فارس است. شهر نورآباد به عنوان مرکز شهرستان ممسنی شناخته میشود. این شهر در جنوب غربی کشور و همچنین در سمت غرب شیراز قرار دارد. شغل بیشتر مردم در این شهرستان کشاورزی و دامداری است. بیشتر ارقام کشاورزی در این شهرستان برنج و گندم و جو و خرما و مرکبات است. در نزدیکی این شهرستان کوه ها و رودخانه های متعددی قرار دارد. که مهم ترین آنها، رودخانه هفت برم و رود شور و همچنین تالاب برم شور است. مهم ترین ارتفاعات این شهرستان دره چهل کفتاری و کوه زرآور و کوه رنج و کوه تاسک میباشد.

موقعیت جغرافیایی

در شمال و شرق این شهرستان، استان کهکلویه و بویر احمد قرار دارد. این شهرستان از سمت غرب با شهرستان سپیدان همسایه است. در سمت جنوب غربی آن نیز شهر شیراز قرار دارد. جنوب این شهرستان با شهرستان کازرون هم مرز بوده و استان بوشهر در جنوب شرقی آن قرار دارد.

ارتفاع از سطح دریا

شهرستان ممسنی در ارتفاع 920 متری از سطح دریا قرار دارد.

آب و هوا

به علت قرارگیری در موقعیت خاص جغرافیایی آب و هوای این شهرستان تحت تاثیر سه بخش اصلی سردسیری (در مناطق کوهستانی)، معتدل و مرطوب (بیشتر در مناطق نزدیک به شهرستان کازرون و استان کهکلویه و بویراحمد)، گرم و خشک (مناطق نزدیک تر به استان بوشهر) است. کمترین دمای این شهرستان در فصل زمستان 4.5 درجه سانتیگراد و بیشترین دمای آن 41.5 درجه ی سانتیگراد در فصل تابستان است.

میانگین بارندگی سالیانه در شهرستان ممسنی 550 میلی متر است.

چه نهال های گردویی برای شهر ممسنی مناسب است؟

نهال گردو برای رشد بهتر نیازمند نور کافی، کودرسانی و آبیاری منظم؛ سمپاشی مناسب و همچنین شرایط اقلیمی و آب و هوایی و میزان رطوبت معینی است. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تعیین شرایط آب و هوایی، ارتفاع از سطح دریا است. در هر ارتفاع از سطح دریا، شرایط آب و هوایی برای رشد ارقام خاصی مناسب است. با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهرستان ممسنی، بیشتر ارقام گردو در این منطقه قابل کشت هستند. خرید نهال گردو در شهرستان ممسنی نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان ممسنی معرفی میکند:

و اما در بین ارقام معرفی شده؛ رقم گردو چندلر؛ گردو تویسرکان؛ گردو اسرائیلی و ژنوتیپ کانادایی؛ فرنور برای کاشت در باغ مناسب ترند. در هنگام خرید نهال گردو باید با بررسی شرایط مناسب برای کاشت آن؛ بهترین نهال گردو را برای باغ خود انتخاب کنیم.

بهترین نهالستان نهال گردو در ممسنی

نهالستان پالیزگردو بیش از نیم قرن است که به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور شناخته میشود. این نهال فروشی واقع در شهر میاندوآب و با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی در حوزه تولید و پرورش و فروش نهال میوه؛ از جمله فروش نهال گردو در ممسنی  در سطح عمده و خرده و ارسال به سراسر کشور فعالیتی گسترده دارد. همچنین موفق به تولید ارقام اصلاح شده و ژنوتیپ ها با سازگاری حداکثری با شرایط آب و هوایی و اقلیمی در کشور شده است. در این راستا کلیه مجوزهای لازم مثل گواهی ثبت اختراع، گواهینامه معتبر و رسمی و شناسنامه معتبر را از جهاد کشاورزی دریافت نموده است. جهت کسب اطلاع از نحوه پیش خرید و یا خرید نهال گردو در ممسنی، قیمت نهال گردو در ممسنی و یا هرگونه سوال در حوزه راه اندازی باغ گردو؛ با کارشناسان ما در دفتر مرکزی نهالستان پالیزگردو؛ به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری در تماس باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

ارسال های نهال گردو همگی با دقت و با رعایت تمامی استانداردهای جهاد کشاورزی انجام میشود. نهال های گردو بسیار حساس هستند. از این رو برای جلوگیری از بروز شکستگی و آسیب به نهال ها؛ ما در پالیزگردو نهال ها را به صورت استاندارد بسته بندی نموده و سپس با توجه به حجم بار و مقصد، به وسیله اتوبوس؛ کامیون؛ وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای باغداران محترم ارسال میکنیم. به همراه تمامی نهال های ارقام میوه؛ گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میشود.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: مشاوره احداث باغ گردو شامل مشاوره در رابطه با نحوه آبیاری؛ کوددهی و سمپاشی و به طور کلی؛ تمامی مراحل احداث و نگهداری از باغ گردو، در پالیزگردو به صورت رایگان و توسط متخصصین خبره انجام میشود. جهت مشاوره با کارشناسان ما به صورت  تلفنی؛ آنلاین و حضوری در ارتباط باشید.

احداث باغ گردو: تیم تخصصی راه اندازی باغ پالیزگردو؛ به صورت حضوری در محل باغ شما حضور یافته و تمامی مراحل احداث باغ را از 0 تا 100 به انجام میرساند. جهت ثبت درخواست لازم است نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای ما در پالیزگردو ارسال کنید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: در پالیزگردو؛ کلیه مشاوره ها و راهکارها در حوزه بیماری شناسی و آفت زدایی، توسط کارشناسان متخصص بیماری شناسی و گیاه شناسی انجام میشود. شما میتوانید همه روزه و از طریق تماس تلفنی؛ شبکه های اجتماعی و حتی حضوری با مراجعه به دفتر مرکزی پالیزگردو (واقع در شهر میاندوآب) با ما در ارتباط باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *