راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان پاسارگاد

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان پاسارگاد استان فارس

شهرستان پاسارگاد یکی از شهرستان های بسیار مهم و تاریخی در استان فارس است. که مرکز آن، شهر سعادت شهر است. فاصله ی این شهر از شهر شیراز 105 کیلومتر است. آثار باستانی تاریخی تخت جمشید در این شهرستان قرار دارد. این شهرستان در میان دو کوه قرار گرفته است. به همین دلیل از آب و هوای سردسیر برخوردار است. وجود رودخانه ی دائمی بلاغی در این شهرستان، آبیاری را برای باغداران آسان تر نموده است. دامداری و کشاورزی، شغل بیشتر مردم در پاسارگاد است. بیشترین محصولات زراعی در این شهر گردو، بادام؛ انگور، گندم و جو، صیفی جات است.

موقعیت جغرافیایی

همسایه شمالی این شهرستان، شهرستان های صفاشهر و آباده است. از جنوب با شهرستان مرودشت و از شرق و غرب با شهرستان بوانات و ارسنجان ، و شهرستان اقلید و مرودشت مرز مشترک دارد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع شهرستان پاسارگاد از سطح دریا 1700 متر است.

آب و هوا

آب وهوای این شهرستان معتدل مدیترانه ای است. زمستان در آن نسبتا سرد است اما تابستان های معتدلی دارد. میانگین بارش سالیانه در شهرستان پاسارگاد 400 میلی متر است. بیشتر بارش ها برف است که برروی کوه ها میبارد. معمولا توده های مدیترانه ای از اواسط پاییز تا اوایل بهار و توده های سردسیر و توده های گرم و خشک عربستان در فصل تابستان و از اقیانوس هند؛ آب و هوای این شهرستان را تحت تاثیر قرار میدهد.

چه نهال های گردویی برای شهر پاسارگاد مناسب است؟

شهرستان پاسارگاد دارای ارتفاع از سطح دریای 1700 متر است. این شهرستان دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای بوده و از آب و هوای نسبتا سردی برخوردار است. از این رو ارقامی که در این شهرستان کاشته میشوند باید تحمل سرمایی بالایی داشته باشند. برای خرید نهال گردو در شهرستان پاسارگاد نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان پاسارگاد معرفی میکند:

نهال گردوی ژنوتیپ کانادایی، نهال گردوی فرنور، نهال گردوی اسرائیلی، نهال گردوی تویسرکان از قدرت رشد بیشتری برخوردار بوده و عملکرد بهتری دارند. توصیه میشود از سایر ارقام به عنوان رقم گرده افشان در باغ استفاده کنید.

نکته: آب و هوای شهرستان پاسارگاد برای کاشت نهال گردوی چندلر بسیار سرد است. این رقم در ارتفاع 0 تا 1200 متری رشد خوبی دارد و ارتفاع های بیشتر باعث اختلال در رشد نهال و همچنین سوختن جوانه ها و کاهش محصول دهی و سرانجام مرگ درخت خواهد شد.

نهالستان پالیزگردو

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بیش از نیم قرن است که با عنوان بهترین نهالستان نهال گردو، در حوزه تولید و پرورش و فروش نهال میوه از جمله فروش نهال گردو در پاسارگاد جزو پیشتازان است. این نهال فروشی با دریافت کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جمله گواهی ثبت اختراع؛ شناسنامه معتبر و گواهینامه معتبر و رسمی؛ اقدام به تولید انواع ارقام میوه؛ ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها نموده است. ارقام تولیدی در این مرکز با توجه به دانش روز کشاورزی و با سازگاری بیشتر در شرایط آب وهوایی و اقلیمی مخصوص در کشورمان تولید شده است. که باعث افزایش طول عمر درختان و افزایش چشمگیر باردهی آنها خواهد شد. پس از ثبت سفارش و خرید نهال گردو، کارشناسان ما نهال های گردو را پس از بسته بندی استاندارد، از طریق اتوبوس؛ وانت بار، کامیون و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای شما ارسال مینمایند. پالیزگردو به همراه کلیه نهال های تولیدی خود، گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی و معتبر ارائه میدهد. تا باغداران محترم از خرید نهال گردویی سالم؛ آسوده خاطر شوند. جهت آگاهی از قیمت نهال گردو در پاسارگاد؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در پاسارگاد با کارشناسان ما در پالیزگردو در تماس باشید.

خدمات پالیزگردو

نهالستان پالیزگردو، علاوه بر تولید و پرورش و فروش نهال گردو در پاسارگاد، و ارقام ژنوتیپی و اصلاحی، خدمات ویژه ای نیز دارد:

مشاوره احداث باغ گردو: پرطرفدارترین خدمت پالیزگردو؛ مشاوره رایگان راه اندازی باغ گردو است. مشاوران تخصصی و خبره ما در پالیزگردو؛ همه روزه آماده ی پاسخگویی به کلیه سوالات شما باغداران محترم در حوزه نحوه آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس و… میباشند. شما میتوانید به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

احداث باغ گردو در پاسارگاد: یکی دیگر از خدمات تخصصی ما در پالیزگردو، احداث باغ گردو به صورت حضوری در باغ شما است. شما میتوانید درخواست خود را ثبت نموده و نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای ما ارسال کنید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: برای اولین بار در پالیزگردو؛ ارائه مشاوره بیماری شناسی و آفات زیر نظر متخصصین گیاه شناسی و بیماری شناسی انجام میشود. جهت ارتباط با مشاوران ما از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *