راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان پاوه

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهر پاوه

شهرستان پاوه یکی از شهرهای مهم و مرزی در شمال استان کرمانشاه است. این شهر که مرز بین ایران و عراق است. یکی از شهرهای مهم کشورمان در حوزه باغداری و کشاورزی به حساب میاید. اغلب باغداران پاوه مایلند تا نهالی در باغ خود بکارند که بهترین بهره وری و سودآوری را برای ایشان به ارمغان داشته باشد. با توجه به آب وهوا و شرایط اقلیمی در شهر پاوه یکی از بهترین و سازگارترین نهال های میوه در شهر پاوه؛ نهال گردو است. نهال گردو با مقاومت سرمایی بسیار بالا و محصول دهی بینظیر و از همه مهمتر قیمت محصولات نسبتا گرانتری که دارد. یکی از بهترین انتخاب ها برای شهر پاوه میباشد. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو را با یکدیگر مقایسه نموده و سپس مهم ترین نکات در حوزه کاشت و پرورش درختان گردو را بررسی نماییم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما در نهالستان پالیزگردو باشید.

بررسی شرایط آب وهوایی و اقلیمی شهر پاوه

به علت آب وهوای متناسب و شرایط اقلیمی خاص در شهر پاوه مردم این شهر اغلب به کشاورزی و دامداری مشغولند. مهم ترین محصولات باغی در این شهر گردو؛ آلوچه، بادام؛ انجیر است. مردم معمولا از چشمه سراب هولی برای تامین آب کشاورزی خود بهره میگیرند.

ارتفاع از سطح دریای شهرستان پاوه به طور میانگین 1530 متر است. همانطور که مشخص است این شهر در منطقه ای کوهستانی در کنار کوهستان اورامانات واقع است. از این رو آب وهوای آن را نسبتا سرد و کوهستانی و معتدل و نیمه مرطوب کرده است.

همسایه های شهر پاوه از سمت شمال شهرستان سروآباد است. در شرق آن نیز استان کردستان قرار دارد. در جنوب شرقی آن با روانسر و در جنوب با جوانرود مرز مشترک دارد. در غرب این شهر مرز ایران با کشور عراق است.

کدام نهال گردو را میتوانیم در شهر پاوه بکاریم؟

پس از بررسی شرایط اقلیمی و آب وهوایی شهر پاوه خواهید دریافت کدام یک از نهال های گردو در این شهر قابل کاشت است. شما میتوانید با جستجو در بخش اطلاعات محصول سایت پالیزگردو، درختان گردوی متناسب برای شهر خود را بیابید. برای خرید نهال گردو در شهر پاوه نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر پاوه معرفی میکند:

نهال گردو خوشه ای چندلر

این رقم با ارتفاع از سطح دریای بین 100 تا 1500 متر بهترین سازگاری را دارد. بنابراین توصیه میشود خرید نهال گردو خوشه ای چندلر در پاوه؛ فقط در مناطق با ارتفاع نسبتا کوتاهتر انجام شود. از لحاظ باردهی این رقم در وضعیت مطلوبی قرارداشته و قادر است پس از گذر از سن بلوغ در سن 5 سالگی تا 7 تن در هکتار محصول با کیفیت تولید کند. از طرفی میوه های آن نیز بسیار با کیفیت و درشت و خوشمزه است. وزن هر گردو به همراه پوسته ی چوبی آن به 15 گرم میرسد. عمر اقتصادی هر درخت گردو چندلر بیش از 100 سال خواهد بود.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

بدون شک یکی از بهترین و سازگارترین ارقام گردو در سرتاسر شهر پاوه؛ نهال گردو ژنوتیپ برتر است. این رقم که در ارتفاع از سطح دریای بین 0 تا 3000 متر رشد بسیار مناسبی دارد؛ قادر است با تمامی باغهای شهر پاوه سازگاری بسیار عالی داشته باشد. مهم ترین نکته قابل توجه در این رقم عمر اقتصادی بالای آن است. به طور کلی عمر اقتصادی به طول مدت زمان محصول دهی حداکثری درختان گفته میشود. این عمر برای درختان گردو ژنوتیپ برتر از 5 سالگی آغاز شده و تا 200 سال ادامه خواهد داشت. محصول دهی این رقم بسیار عالی و تا 8 تن در هکتار است. جهت خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در پاوه با ما در تماس باشید.

نهال گردو پالیز کانادایی

نهال گردو پالیزکانادایی یکی از رقبای سرسخت سایر ارقام گردو میباشد. محصول دهی بینظیر این رقم باغداران را ترغیب به خرید نهال گردو پالیزکانادایی در پاوه مینماید. محصول دهی این درخت در سن 5 سالگی که سن بلوغ نهال است تا 16 تن در هکتار است. از طرفی لازم است بدانید که این محصول دهی بینظیر تا 100 سال نیز ادامه خواهد داشت. شما میتوانید بیشترین سوددهی را از فروش گردو پالیزکانادایی تا سالهای سال بدست آورید. سازگاری پذیری این رقم با ارتفاع از سطح دریای شهر پاوه؛ و نگهداری و رسیدگی صحیح به درختان؛ موجب رشد بهتر و محصول دهی حداکثری آنها خواهد شد.

نهال گردو اسراییلی

نهال گردو اسرائیلی یکی از بهترین و پرطرفدارترین ارقام گردو در پاوه است. این رقم که توسط نهالستان پالیزگردو مورد اصلاح قرار گرفته است. امروزه قادر است تا 8 تن محصول در هکتار تولید کند. این محصول دهی از 5 سالگی آغاز شده و تا 80 سالگی درخت ادامه خواهد داشت. ارتفاع از سطح دریای توصیه شده برای کاشت این رقم بین 0 تا 2000 متر میباشد. از نگاه باغداران این شهر خرید نهال گردو اسراییلی در پاوه یکی از بهترین انتخاب ها به حساب میاید.

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور بهترین رقم برای کاشت در مناطق سردسیری همچون شهر پاوه به حساب میاید. با توجه به محصول دهی تا 8 تن در هکتاری این درخت، خرید نهال گردو فرنور در پاوه از توجیه اقتصادی مناسبی در این شهر برخوردار است. نهال های گردو فرنور از 5 سالگی محصول دهی حداکثری خود را آغاز نموده و این محصول دهی را تا 100 سال ادامه خواهند داد. ارتفاع مناسب از سطح دریا برای این رقم نیز بین 0 تا 3000 متر است که شهر پاوه با ارتفاع 1530 متر در این بازه ارتفاعی قرار دارد. بنابراین یکی از بهترین مناطق برای کاشت نهال گردو فرنور به حساب میاید.

تمامی ارقام معرفی شده در شهر پاوه بهترین رشد را خواهند داشت. ما در نهال فروشی پالیزگردو؛ مرکز اصلی فروش نهال گردو پالیزکانادایی در پاوه؛ فروش نهال گردو چندلر در پاوه؛ فروش نهال گردو فرنور در پاوه و… آماده ی خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در حوزه فروش نهال گردو هستیم. شما باغداران محترم میتوانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

 10 نکته طلایی در خرید نهال گردو در شهر پاوه و کاشت و پرورش درختان گردو

خرید نهال گردو در شهر پاوه اولین مرحله در فرآیند باغداری به حساب میاید. پس از آن نحوه ی کاشت درختان و نگهداری از درختان در میزان رشد و محصول دهی و سلامت درختان تاثیر مهمی خواهد داشت. در این بخش قصد داریم تا 10 نکته مهم در خرید و کاشت و پرورش درختان گردو را با یکدیگر بررسی نماییم:

  • هنگام انتخاب و خرید نهال گردو حتما ارتفاع از سطح دریای منطقه ی خود را با ارتفاع از سطح دریای اعلام شده برای نهال گردو مقایسه نموده و تنها در صورت تطابق رقم آن را در باغ خود بکارید.
  • نهال های گردو را فقط و فقط از نهالستان معتبر نهال گردو خریداری نمایید. این نهالستان ها به همراه نهال، گواهی سلامت و ضمانتنامه معتبر کتبی ارسال میکنند. در این صورت ریسک های ناشی از خرید نهال گردو در پاوه به حداقل خواهد رسید.
  • پس از ثبت سفارش و دریافت نهال ها؛ آنها را پیش از کاشت به خوبی بررسی نموده و از سلامت نهال آگاه شوید. شاخه ها و برگ ها و ریشه درختان را به خوبی بررسی نمایید. هرگونه تغییر رنگ و یا تغییر حالت باید جدی تلقی شود. همچنین بریدگی و یا شکستگی در شاخه و تنه نهال میتواند محل مناسبی برای رشد انواع بیماری و حمله آفات باشد. بنابراین لازم است محل بریدگی و یا زخم را با چسب مخصوص بپوشانید.
  • برای کاشت نهال گردو ابتدا باید زمین را یک فصل پیشتر از کاشت آماده سازی نمایید. با اصلاح خاک و کوددهی خاک را تقویت و آماده نمایید. با آزمایش خاک از وضعیت خاک خود آگاه شوید تا مقادیر کود مورد نیاز درختان را بدانید. سپس چاله های کاشت را در خاک ایجاد نمایید.
  • فواصل کاشت درختان گردو به صورت مربعی و یا مستطیلی 7 در 7 مترمربع و یا 6 در 7 مترمربع میباشد. چاله ها هرکدام با قطر و عمق نیم متر ایجاد میشود. تا ریشه هنگام قراردهی در خاک با دیواره ها برخورد نکرده و تحت فشار قرار نگیرد.
  • پس از قرار دادن ریشه در خاک اطراف آن را با خاک پر کنید. بین 10 تا 15 سانتیمتری بالای پیوندی آن باید بیرون از خاک قرار بگیرد. سپس با دست روی خاک ضربه بزنید تا به خوبی سفت شود. و روی آن را بلافاصله آبیاری نمایید.
  • برای آبیاری درختان گردو بهتر است از روش آبیاری تحت فشار استفاده کنید. درختان گردو نیاز به 8000 تا 10000 مترمکعب آب در طول سال دارند. به طور متوسط درختان را هر 7 الی 10 روز آبیاری نمایید. ریشه درختان بهتر است همواره در رطوبت قرار نگیرند.
  • کوددهی درختان به 2 صورت پایه و سالیانه انجام میشود. برای کسب اطلاع از نحوه ی کوددهی سالیانه درختان به مقالات ما در سایت پالیزگردو مراجعه نمایید.
  • درختان گردو از مقاومت نسبتا مناسبی در برابر آفات و بیماری ها برخوردارند از این رو سمپاشی درختان گردو اغلب به صورت سالیانه و همچنین پس از حمله ی آفات و بیماری ها انجام میشود. برای آگاهی از نحوه ی سمپاشی درختان گردو شما میتوانید با متخصصین بیماری شناسی و آفت زدایی در نهالستان پالیزگردو تماس بگیرید.
  • هرس سالیانه یکی از مهم ترین مراحل در نگهداری از درختان گردو است. هرس اصولی درختان میتواند محصول دهی درختان شما را افزایش دهد درحالیکه هرس نامناسب میتواند باعث کاهش و یا توقف محصول دهی شود. از این رو توصیه میشود هرس درختان گردو؛ فقط و فقط توسط شخص متخصص و خبره انجام شود. جهت کسب اطلاع از نحوه هرس و انواع هرس درختان گردو شما میتوانید به سایر مقالات سایت پالیزگردو مراجعه نموده و یا با مشاوران ما به صورت رایگان گفتگو نمایید.
پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *