راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان قصرشیرین

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان قصرشیرین

شهرستان قصرشیرین یکی از شهرهای مهم از نظر سیاسی و اقتصادی و کشاورزی در استان کرمانشاه است. این شهر به علت آب وهوا و شرایط اقلیمی که دارد. بستری مناسب برای کاشت انواع ارقام گردو میباشد. با خرید و کاشت بهترین نهال گردو در قصر شیرین شما میتوانید تا سالیان سال محصول دهی بسیار عالی و محصولات باکیفیت را از باغ خود برداشت نمایید. در این مطلب تیم تحقیقاتی پالیزگردو پس از بررسی وتحقیق در حوزه نهال های گردو در سرتاسر کشورمان بهترین نهال گردو در قصر شیرین را معرفی مینماید.

چرا باید در شهرستان قصرشیرین نهال گردو بکاریم؟

اگر شما نیز قصد احداث باغ در زمین خود را دارید. حتما تا به حال به تحقیق و بررسی در حوزه انواع نهال میوه پرداخته اید. نهال های میوه را با یکدیگر مقایسه نموده و قصد دارید بدانید کدامیک از ارقام میوه دارای سودآوری بالاتر و همچنین سازگاری بیشتری در منطقه باغ شما خواهند بود.

مزایای خرید نهال گردو در قصرشیرین:

  1. نهال گردو یک رقم سازگار با اکثر ارتفاع ها از سطح دریا است. اکثر درختان گردو قادرند در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا به خوبی رشد کنند. این ارتفاع بیش از 90 درصد مراتع باغی در کشورمان است.

 

  1. درختان گردو مقاومت بسیار عالی در برابر سرما و گرما دارند. به این ترتیب احتمال سوختن شاخه و برگ ها و یا کاهش محصول دهی درختان در برابر سرما و گرمای شدید به حداقل میرسد. حتی در مناطقی که احتمال سرمازدگی ناگهانی بهاره و پاییزه را دارند؛ شما میتوانید از ارقام دیرگل برای کاشت استفاده نمایید.

 

  1. نهال گردو یک رقم مقاوم در برابر خشکی و رطوبت است. همانطور که میدانید خشکی منطقه باعث بروز بیماری در درختان و همچنین خشک شدن آن ها خواهد شد. در مقابل رطوبت بیش از حد نیز میتواند باعث ایجاد بیماری و خفگی ریشه بشود. اکثر ارقام گردو مقاومت بسیار عالی در برابر رطوبت و خشکی از خود نشان میدهد. بنابراین در مناطقی که هیچ رقم میوه ای قابل کشت نیست نیز شما میتوانید نهال گردوی مناسب بکارید.

 

  1. نهال گردو یک رقم مقاوم در برابر اکثر بیماری و آفات است. به این ترتیب هزینه های ناشی از نگهداری و سمپاشی و کاهش محصول دهی درختان در صورت حمله بیماری ها و آفات به حداقل میرسد.

 

  1. محصول دهی بسیار عالی درختان گردو یکی دیگر از مزایای خرید نهال گردو در قصر شیرین به حساب میاید. درخت گردو در 3 الی 5 سالگی به سن بلوغ میرسد. و قادر است در هرهکتار بین 5 تا 16 تن باردهی داشته باشد. این باردهی بسیار عالی درختان درامدزایی بسیار عالی برای باغدار به همراه خواهد داشت.

 

  1. قیمت محصولات گردو بسیار بالاست. به همین ترتیب سود حاصل از فروش میوه گردو نیز قابل توجه خواهد بود. میوه گردو در 3 شکل به همراه پوسته سبز رنگ؛ به همراه پوسته چوبی و یا به صورت مغز به فروش میرسد. جالب است بدانید امکان دریافت درآمدهای جانبی نیز از درختان گردو وجود دارد. (تمامی قسمت های درخت گردو قابل استفاده و قابل تبدیل به درآمدزایی است.)

 

  1. عمر اقتصادی درختان گردو نیز بسیار بیشتر از اکثر ارقام میوه است. بهترین درختان گردو در قصر شیرین قادرند بین 80 تا 200 سال عمر مفید داشته باشند. درختان در این سالها با نگهداری مناسب، بهترین محصول دهی را خواهند داشت.

شرایط آب وهوایی و اقلیمی در شهرستان قصرشیرین چگونه است؟

شهرستان قصر شیرین یکی از شهرهای مرزی کشورمان است که از سمت شمال و غرب بیش از 186 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد. از این رو یکی از شهرهای مهم از نظر تجاری در کشورمان به شمار میرود. در سمت جنوب این شهر نیز استان ایلام بوده و شهرستان سرپل ذهاب و گیلانغرب در شرق آن قرار دارند. این شهر در ارتفاع 333 متری از سطح دریا واقع است. آب وهوای شهر قصرشیرین گرمسیری بوده و زمستان های معتدل و نسبتا گرمتری دارد. آب آبیاری باغ های این شهر از رودخانه الوند تامین میشود. قصر شیرین دارای 3 رشته کوهستان کم ارتفاع میباشد.

بهترین نهال های گردویی که میتوانیم در شهرستان قصرشیرین بکاریم، کدامند؟

با توجه به شرایط اقلیمی شهرستان قصر شیرین درمیابیم که بیشتر ارقام گرمسیری گردو برای کاشت در این شهر مناسب اند. برای خرید نهال گردو در شهرستان قصرشیرین نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان قصرشیرین معرفی میکند:

نهال گردو چندلر پیوندی

نهال گردو چندلر پیوندی به علت محصول دهی بسیار عالی و عمر اقتصادی بالا یکی از ارقام مورد علاقه ی باغداران قصر شیرین است. این رقم قادر است از 5 سالگی محصول دهی حداکثری تا 7 تن در هکتار داشته باشد. همچنین عمر اقتصادی این رقم نیز بسیار عالی و تا 100 سال است. ارتفاع از سطح دریای این رقم نیز از 100 تا 1500 متر است. بنابراین خرید نهال گردو چندلر پیوندی در قصر شیرین در کلیه مناطق این شهر امکان پذیر است.

نهال گردو پالیز کانادایی

نهال گردو پالیز کانادایی نیز میتواند یکی از بهترین و سازگارترین ارقام میوه در قصرشیرین باشد. باردهی این رقم 2 برابر بیشتر از سایر ارقام گردو و تا 16 تن در هکتار است. این موضوع توجه اکثر باغداران محترم را به خرید نهال گردو پالیزکانادایی در قصر شیرین جلب نموده است. این رقم از 5 سالگی تا 100 سالگی به محصول دهی حداکثری خود ادامه میدهد. ارتفاع مناسب از سطح دریا برای کاشت نهال گردو پالیزکانادایی بین 0 تا 3000 متر است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر نیز یکی دیگر از ارقام گردوی اصلاح شده و باکیفیت در شهرستان قصر شیرین است. این رقم نیز قادر است در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا به خوبی رشد کند. محصول دهی این رقم تا 8 تن در هکتار و عمر اقتصادی آن تا 200 سال است. این رقم بیشترین عمر اقتصادی را در بین سایر ارقام گردو دارد. همچنین به علت سازگاری بسیار بالا و مقاومت عالی آن، بهترین انتخاب در این شهر؛ خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در قصر شیرین است.

نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور پیوندی نیز یکی از ارقام پرطرفدار در قصر شیرین است. این رقم که قادر است در ارتفاع 1500 تا 3000 متر از سطح دریا رشد کند. برای کاشت در نواحی مرتفع این شهر مناسب است. محصول دهی این رقم تا 8 تن در هکتار و عمر اقتصادی آن تا 100 سال است. پیش از خرید نهال گردو فرنور پیوندی در قصر شیرین؛ حتما با مشاوران ما در نهالستان پالیزگردو تماس گرفته و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند شوید.

معرفی مرکز اصلی فروش نهال گردو در قصرشیرین

نهالستان پالیزگردو با بیش از نیم قرن تجربه تولید کننده بهترین نهال گردو در قصرشیرین میباشد. این مرکز با استفاده از تیم خبره و متخصص در حوزه باغداری؛ علاوه بر تولید و عرضه و فروش نهال گردو در قصرشیرین؛ امکان احداث باغ گردو در قصرشیرین؛ و ارائه مشاوره رایگان در حوزه باغداری و کشاورزی را نیز در این شهر فراهم نموده است. جهت خرید نهال گردو در قصرشیرین و یا دریافت قیمت روز نهال گردو در قصرشیرین, شما باغداران محترم میتوانید از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *