حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر قزوین

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردو در شهر قزوین

شهر قزوین یکی از شهرهای زیبا و با قدمت تاریخی در کشورمان است. این شهر مرکز استان قزوین است و در دوره ای از تاریخ، پایتخت کشور ایران بوده است. شهر قزوین یک شهر مهم و فرهنگی در کشورمان است. که اساتید بزرگی را در دامان خود پرورش داده است. به علت نزدیکی این شهر به 2 شهر مهم کرج و تهران؛ این شهر بسیار مورد توجه صنعتگران و دانش پژوهان قرار دارد.

شهر قزوین با بیش از 2500 هکتار زمین کشاورزی و باغ میوه؛ یکی از مهم ترین مناطق برای کشاورزی در کشورمان محسوب میشود. بیشترین باغ های میوه در شهر قزوین انگور؛ گردو؛ آلبالو, گیلاس؛ پسته، فندق، زغال اخته؛ گل رز قزوین و… است. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو برای شهر قزوین را معرفی نماییم.

موقعیت جغرافیایی

شهر قزوین از سمت شمال با آستانه اشرفیه و از جنوب با بویین زهرا و ساوه همسایه است. شهر تهران و محمدیه و کرج در سمت شرق قزوین قرار داشته و اقبالیه و تاکستان و ابهر و زنجان، همسایه های غربی قزوین محسوب میشوند. رازمیان در شمال شرقی و الوند در جنوب شرقی قزوین قرارگرفته و منجیل و طارم سفلی و رشت همسایه های شمال غربی این شهر میباشند. شهر همدان و شهر آوج نیز در بخش هایی از جنوب غربی با شهر قزوین مرز مشترک دارند.

ارتفاع از سطح دریای شهر قزوین

ارتفاع از سطح دریای شهر قزوین به طور میانگین 1347 متر است.

آب و هوای شهر قزوین

به طور کلی آب وهوا در شهر قزوین به دو بخش تقسیم میشوند. در فصول گرم سال مثل تابستان شهر قزوین خنک است. اما زمستان ها در این شهر سرد است. دمای هوای شهر قزوین به طور میانگین در طول سال حدود 14 درجه سانتیگراد است.

اقلیم آب وهوایی شهر قزوین چه تاثیری در رشد درختان گردو دارد؟

شهر قزوین دارای تابستان های خنک و زمستان های سرد است. به طور کلی اب و هوای این شهر برای کاشت اکثر ارقام گردو مناسب است. باید توجه داشته باشید که برای افزایش سودآوری از باغ گردو؛ باید بهترین نهال گردو را در قزوین خریداری نمایید. بهترین نهال گردو در شهر قزوین، نهال گردو ژنوتیپ کانادایی؛ نهال گردو فرنور؛ نهال گردو پالیزکانادایی و نهال گردو تویسرکان است.

علت اهمیت ارتفاع از سطح دریا در انتخاب بهترین نهال گردو در قزوین

آیا تابحال به کوهنوردی رفته اید؟ در مناطق کوهستانی به دلیل افزایش ارتفاع هوا سردتر و اکسیژن رقیق تر است. میزان رطوبت هوا نیز نسبت به مناطق پست تر متفاوت است. علت اصلی اهمیت ارتفاع از سطح دریا نیز همین موضوع است. درختان گردو هریک برای رشد بهتر نیازمند به آب وهوای و درصد رطوبت خاصی هستند. که با براورده سازی این نیاز قادرند بهترین محصول دهی را داشته باشند. در مقابل اگر این نیاز درختان به خوبی برطرف نشود؛ در رشد درختان مخاطره ایجاد شده و حتی ممکن است درخت در اثر سرما و گرمای شدید بسوزند. ارتفاع از سطح دریای هرشهر با کمی جستجو در اینترنت قابل دستیابی است. ارتفاع مطلوب هر یک از نهال های گردو را نیز میتوانید از سایت پالیزگردو بیابید. با مقایسه این دو مقدار، خواهید دریافت کدام یک از ارقام نهال گردو برای کاشت در شهر شما مناسب اند؟

بهترین خاک برای کاشت نهال گردو در شهر قزوین

خاک هایی برای احداث باغ گردو در شهر قزوین مناسب اند که دارای بافت سبک و ریز باشند. خاک های شنی؛ رسی و لومی به ترتیب بهترین خاک برای درختان گردو به شمار میروند. خاک مناسب باید دارای شوری 4 میلی موس بر سانتیمتر و ph 5.6 تا 5.7 باشد.

آبیاری درختان گردو در شهر قزوین

میانگین بارندگی سالیانه شهر قزوین به 318 میلیمیتر میرسد. به این ترتیب باید درختان گردو را هر 7 الی 10 روز یکبار به خوبی آبیاری نماییم. در فصول گرم سال که بارندگی کمتر است باید فواصل آبیاری را افزایش دهیم. نهال های گردو در سال اول رشد نیز، نیاز بیشتری به آبیاری دارند. به طور کلی حجم کل آبیاری سالیانه هرهکتار از باغ گردو بین 8 تا 10 هزار متر مکعب است. که این مقدار با استفاده از روش های مدرن آبیاری مثل آبیاری تحت فشار قطره ای به 6 تا 8 هزار متر مکعب در سال میرسد.

مقایسه دمای هوا در شهر قزوین و دمای مورد نیاز درختان گردو

توده های باران زا در بخش های مرتفع شهر قزوین باعث ایجاد رطوبت کافی برای رشد اغلب درختان میوه شده است. میانگین سالیانه رطوبت در این شهر حدود 51% است. ماه های دی و اسفند سردترین ماه ها و تیر و مرداد گرم ترین ماه های شهر قزوین هستند. کمترین دمای این شهر 4.7- درجه سانتیگراد و بیشترین دمای آن 35.6 درجه سانتیگراد است. این شهر 90 روز از سال را در برف و یخبندان میگذراند. دوره ی یخبندان در قزوین از اواخر آبان آغاز شده و تا اواخر بهمن ادامه دارد. از طرفی بهترین دما برای رشد درختان گردو بین 5 تا 20 درجه سانتیگراد است. درختان گردو برای بیدار شدن از خواب زمستانی نیاز به قرارگیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد بین 300 تا 1500 ساعت را دارند. بنابراین آب وهوای شهر قزوین برای رشد درختان گردو مناسب است.

نوررسانی به درختان گردو

این مورد را باید در هنگام خرید نهال گردو در قزوین و یا راه اندازی باغ گردو در شهر قزوین همواره در نظر داشته باشید. درختان گردو نیاز دارند تا حداقل 6 ساعت از طول روز را در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند. از این رو باغی که راه اندازی میکنید باید نورگیر کافی داشته باشد. درختان از نور خورشید برای انجام عملیات فتوسنتز و تولید انرژی استفاده مینمایند. از این رو با دریافت نور کمتر؛ درختان ضعیف تر شده و محصول دهی آن ها با افت کیفیت همراه خواهد بود.

الگوی کاشت نهال گردو در شهر قزوین چگونه است؟

شهر قزوین به علت شرایط خاص جغرافیایی که دارد. باید از الگوهای کاشت ویژه ای نیز برای احداث باغ گردو در قزوین بهره ببرد. برای راه اندازی باغ گردو در شهر قزوین؛ باید زمین خود را یک فصل پیشتر از کاشت نهال گردو آماده نماییم. پس از آماده سازی و تقویت خاک و سپس مخلوط کردن و شخم زدن خاک، نوبت به ایجاد چاله های کاشت نهال میرسد. چاله های کاشت را باید در فاصله 7 در 7 متر مربع از یکدیگر ایجاد نمایید. البته اگر زمین شما دارای شیب متمایل جنوبی است؛ میتوانید فواصل چاله ها را به 6 در 7 متر کاهش دهید.

بهترین نهال گردو برای کاشت در شهر قزوین چیست؟ به همراه قیمت روز نهال گردو در شهر قزوین

برای خرید بهترین نهال گردو در شهر قزوین همواره باید فاکتورهای مهم و تاثیرگذار را که پیشتر به آنها اشاره شد را در نظر داشته و با توجه به آنها و مقایسه ی آن با شرایط مطلوب نهال؛ بهترین نهال گردو را برای کاشت در شهر قزوین بیابیم. یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار، ارتفاع از سطح دریا است. با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر قزوین که برابر 1347 متر است. برای خرید نهال گردو در شهر قزوین نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر قزوین معرفی میکند:

عمر اقتصادی یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب و خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در قزوین به حساب میاید. عمر اقتصادی درخت گردو ژنوتیپ برتر دو برابر بیشتر از سایر ارقام گردو و در حدود 200 سال است. این مورد توجه باغداران زیادی را به سمت این نهال جلب نموده است. درختان گردو ژنوتیپ برتر علاوه بر عمر اقتصادی بسیار بالا، محصول دهی سالیانه خوبی نیز دارند. هر هکتار از باغ گردو ژنوتیپ برتر قادر است 8 تن محصول در سال تولید نماید. میوه های گردو ژنوتیپ برتر دارای چربی بالا و بسیار پرطرفدار هستند. این رقم قادر است در تمامی ارتفاع ها در شهر قزوین به خوبی رشد نماید. ارتفاع اعلام شده برای این رقم بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا است.

اگر به دنبال خرید بهترین نهال گردو در شهر قزوین هستید. خرید نهال گردو پالیزکانادایی در شهر قزوین بهترین انتخاب پیش روی شما است. این رقم عمر اقتصادی بسیار بالایی دارد. عمر اقتصادی درخت 100 سال بوده و در طول این زمان قادر است تا 16 تن باردهی سالیانه برای باغدار به همراه داشته باشد. باردهی این رقم دو برابر بیشتر از سایر ارقام گردو است. نهال گردو پالیزکانادایی ازلحاظ سازگاری رتبه اول را در شهر قزوین دارد. این رقم در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بسیار خوب رشد کرده و محصول دهی حداکثری دارد.

یکی دیگر از بهترین انتخاب ها برای کاشت در شهر قزوین؛ خرید نهال گردو فرنور در قزوین است. نهال گردو فرنور در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بهترین عملکرد را از خود نشان میدهد. میوه های گردوی فرنور بسیار درشت و به طور میانگین 13 گرم هستند. محصول دهی سالیانه درختان 8 تن است. بنابراین سوآوری سالیانه بسیار عالی را برای شما به همراه خواهد داشت. درختان گردو فرنور قادرند تا 100 سال به محصول دهی حداکثری ادامه داده و محصولات عالی و باکیفیت و پرطرفدار تولید نمایند.

شاید بتوان گفت مشهورترین رقم گردو در شهر قزوین، نهال گردو اسرائیلی است. خرید و فروش نهال گردو اسرائیلی در شهر قزوین بسیار پررونق است. و از دلایل اصلی آن، سازگاری این رقم در شهر قزوین نام برده میشود. ارتفاع مطلوب از سطح دریا برای کاشت نهال گردو اسرائیلی 0 تا 2000 متر است. که با کاشت نهال در ارتفاع مطلوب، باردهی آن به 8 تن میرسد. عمر اقتصادی درختان گردو اسرائیلی در شهر قزوین برابر 80 سال است. میوه های گردو اسرائیلی وزنی برابر 10 گرم دارند. که این وزن به همراه پوسته ی چوبی نازک میوه محاسبه شده است.

نهال گردو تویسرکان یک رقم با سازگاری بسیار بالا در شهر قزوین است. باغداران قزوینی همواره خرید نهال گردو تویسرکان در شهر قزوین را در دستورکار خود قرار میدهند. علت اصلی انتخاب این رقم توسط باغداران؛ محصول دهی بسیار عالی و عمر اقتصادی درختان گردو تویسرکان است. به طوریکه هر هکتار از باغ گردو تویسرکان در قزوین باردهی برابر 6 تن دارد. این باردهی بیش از 50 سال ادامه دارد. و پس از پایان عمر اقتصادی درختان؛ شما میتوانید با فروش چوب درختان گردو تویسرکان؛ سودآوری بسیار عالی برای خود بدست آوردید. همانطور که گفته شد نهال گردو تویسرکان با تمامی مناطق شهر قزوین سازگاری بسیار عالی دارد. ارتفاع از سطح دریای این رقم 0 تا 3000 متر است. میوه های گردو تویسرکان نیز بسیار درشت اند. وزن میوه های گردو تویسرکان در قزوین با پوسته ی چوبی به 16 گرم نیز میرسد.

نهال گردو چندلر یکی از پرطرفدارترین ارقام گردو در قزوین شناخته میشود. این رقم محصول دهی عالی و عمر اقتصادی بالایی دارد؛ بنابراین خرید نهال گردو چندلر در قزوین، یکی از بهترین انتخاب ها در این شهر به شمار میاید. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو چندلر بین 0 تا 1500 متر است. که با ارتفاع از سطح دریای میانگین شهر قزوین مطابقت دارد. محصول دهی سالیانه هرهکتار از باغ گردو چندلر؛ به 7 تن میرسد. عمر اقتصادی درختان گردو چندلر درواقع طول مدتی است که درخت حداکثر محصول دهی را دارد. عمر اقتصادی این رقم 100 سال است. میوه های گردو چندلر بسیار درشت و خوشمزه هستند. میوه های گردو چندلر در قزوین با پوسته ی چوبی وزنی برابر 15 گرم دارند.

ارقام معرفی شده بهترین نهال گردو در شهر قزوین هستند. با انتخاب و خرید بهترین نهال گردو در شهر قزوین باردهی، سازگاری حداکثری و عملکرد بسیار عالی را از درختان شاهد خواهیم بود.

نهال گردو فرنت و نهال گردو فرانکت دو مورد از مهم ترین ارقام گرده زا با سازگاری حداکثری با ارقام معرفی شده هستند.

نحوه ارسال نهال گردو از نهالستان پالیزگردو به باغ شما در شهر قزوین

شما میتوانید برای پیش خرید و خرید نهال گردو در قزوین و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در قزوین با کارشناسان ما در نهال فروشی پالیزگردو تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید. پس از ثبت سفارش در زمان معین نهال های گردو سالم به همراه گواهی سلامت و ضمانتنامه معتبر کتبی برای شما ارسال میشوند. ارسال نهال گردو یکی از مهم ترین مراحل در فروش نهال گردو در قزوین به حساب میاید. نهال های جوان بسیار حساس هستند. بنابراین درصورت بسته بندی نامناسب و یا انتخاب وسیله نقلیه نامناسب ممکن است نهال ها در طول مسیر دچار شکستگی و یا بریدگی بشوند. همانطور که میدانید وجود شکستگی و یا بریدگی روی نهال ها یک راه برای ورود انواع بیماریها و آفات به درخت خواهد بود. بنابراین ما درپالیزگردو بااستفاده از بهترین روش های بسته بندی؛ نهال ها را بسته بندی نموده و با توجه به مقصد بار و حجم سفارشات، با استفاده از اتوبوس، وانت بار و یا کامیون و وسایل حمل و نقل اختصاصی، برای باغداران محترم ارسال مینماییم.

خدمات ما در دفتر مرکزی پالیزگردو چیست؟

مشاوره احداث باغ گردو در قزوین: برای همه ی افراد حتی باغداران حرفه ای ممکن است در مراحل راه اندازی باغ و یا انتخاب و خرید نهال گردو در قزوین، با سوالات و مسائلی مواجه شوند. که برای حل آنها باید با یک مشاور حرفه ای و با تجربه در ارتباط باشند. مشاوران ما در پالیزگردو با سالیان سال تجربه در حوزه راه اندازی باغ گردو در قزوین، به صورت رایگان و همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما باغداران محترم میباشند. شما میتوانید به صورت آنلاین؛ تلفنی ویا حضوری با ما در دفتر مرکزی پالیز گردو در ارتباط باشید.

احداث باغ گردو به صورت حضوری در قزوین: یکی دیگر از خدمات نهالستان پالیزگردو به عنوان بهترین نهالستان گردو در قزوین، راه اندازی باغ گردو به صورت حضوری در محل باغ در شهر قزوین میباشد. باغدارانی که تمایل به راه اندازی باغ گردو توسط متخصصین ما در پالیز گردو را دارند، برای ثبت درخواست باید نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای کارشناسان ما در پالیزگردو ارسال نمایند.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: آفات و بیماری ها یکی از مهمترین دشمنان در هر باغی هستند. وجود بیماری و آفات در درخت با علائم ظاهری همراه است. با پیشرفت بیماری، این علائم واضح تر و بیشتر میشود؛ بنابراین تشخیص آنها آسان تر اما مبارزه با آنها دشوارتر خواهد بود. به همین دلیل توصیه میکنیم، با مشاهده هرگونه علائم و یا تغییر شکل و رنگ در درختان خود؛ با تیم متخصصین گیاه شناسی و بیماری شناسی و آفات در پالیزگردو تماس بگیرید.

X