حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر قم

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهر قم

قم جزو شهر های قدیمی و تاریخی ایران می باشد. این شهر مرکز استان قم و شهرستان قم بوده و در مرکز کشور ایران واقع شده است. قم در کنار رودخانه قمرود و دشت قم قرار دارد. وجود حرم مطهر حضرت معصومه (س) در این شهر سبب شده است که سالانه تعداد زیادی زائر برای زیارت و تفریح به این شهر سفر کنند. اکثر مردم این شهر به زبان فارسی صحبت می کنند و شیعه دوازده امامی هستند.

قم جزو کلان شهر های ایران است که از لحاظ جمعیتی در رتبه هفتم قرار دارد. این شهر دارای آب و هوای گرم و خشک است و سازگاری خوبی برای کاشت انواع نهال ها از جمله نهال گردو دارد. موقعیت جغرافیایی مناسب در کنار ارتفاع مناسب از سطح دریا و میزان بارندگی متوسط در شهر قم سبب شده است که جزو بهترین گزینه های برای احداث باغ گردو باشد. در ادامه به بررسی و معرفی بهترین نهال گردو برای شهر قم خواهیم پرداخت.

موقعیت جغرافیایی شهر قم

شهر قم در مرکز کشور ایران واقع شده است و موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد. این شهر با استان های تهران، سمنان، اصفهان، البرز و اراک همسایه می باشد. قم از سمت شرق با دریاچه نمک و قنوات، از سمت غرب با سلفچکان و جعفر آباد، از سمت شمال با کرج و از سمت جنوب با استان اصفهان همسایه است.

ارتفاع از سطح دریا شهر قم

متوسط ارتفاع شهر قم از سطح دریا 930 متر می باشد و جزو شهر های کم ارتفاع ایران به شمار می رود.

آب و هوای شهر قم

شهر قم دارای آب و هوایی گرم و نیمه خشک است و برای کشت انواع نهال ها مناسب است. میانگین دما در این شهر بین 14 الی 19 درجه سانتی گراد می باشد بنابراین می توان درخت گردو را به راحتی در قم کاشت و برداشت کرد. شهر قم دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد و خشک است. میانگین بارش سالانه در این شهر 150 میلی متر بوده و بخشی از نیاز آبی مورد نظر برای نهال گردو را برطرف خواهد کرد.

شرایط مطلوب برای رشد نهال گردو در قم

برای احداث باغ گردو و پرورش درخت های پربار نیاز است که ابتدا یک سری عوامل و نکات را مورد بررسی قرار دهید. این کار به شما کمک می کند که مناسب ترین نهال برای شهر قم را انتخاب کنید و با کاشت آن ها بتوانید درآمد بسیار خوبی به دست بیاورید. از جمله مهم ترین عوامل تأثیر گذار برای رشد درخت گردو می توان به ارتفاع از سطح دریا، وضعیت آب و هوایی، خاک مورد نیاز برای رشد درخت گردو و مقدار آب مورد نیاز برای آبیاری درخت گردو اشاره کرد. در ادامه به بررسی عوامل مهم تأثیر گذار برای احداث باغ گردو در شهر قم می پردازیم:

وضعیت آب و هوایی قم برای رشد نهال درخت گردو

شهر قم دارای آب و هوای گرم و خشک بوده و متوسط میزان بارندگی در این شهر 251 میلی متر در سال می باشد. نهال گردو در برابر سرما و خشکی مقاوم است و رشد بسیار سریعی دارد. قم از لحاظ آب و هوایی در شرایط مطلوبی قرار دارد و اکثر نهال های گردو در آن قابل کشت می باشند.

ارتفاع ایده آل از سطح دریا برای کاشت نهال گردو در شهر قم

ارتفاع از سطح دریا جزو اصلی ترین عوامل برای رشد بهتر درخت گردو می باشد. اکثر درختان گردو برای رشد نیاز به ارتفاع صفر الی 3000 متری از سطح دریا دارد. شهر قم جزو شهر های کم ارتفاع کشور بوده و ارتفاعی 930 متری از سطح دریا دارد. بنابراین می توانید نهال های گردو دلخواه خود را در این شهر بکارید و پرورش دهید. نهال های گردو فرنور، نهال گردو ژنوتیپ برتر، نهال گردو اسرائیلی، نهال گردو پالیز کانادایی، نهال گردو چندلر و نهال گردو تویسرکان جزو بهترین نهال های گرو برای کاشت در شهر قم می باشند.

ویژگی های خاک مناسب برای رشد نهال گردو

بهترین خاک برای کاشت درخت گردو خاک های رسی، لومی و شنی می باشند. درخت گردو باید در خاک هایی با عمق بالای 3 متر با میزان شوری 4 میلی موس بر سانتی متر کاشته شود. علاوه بر این خاک ایده آل برای این درخت باید دارای ph بین 5.6 الی 5.7 باشد. انتخاب خاک مناسب برای کاشت نهال گردو باعث می شود که نهال به اندازه حداکثری خود رشد کند و میوه هایی مرغوب و منحصر به فرد برای شما به ارمغان بیاورد.

آب مورد نیاز برای رشد نهال گردو

در ابتدا باید بگوییم که نهال گردو در برابر کم آبی و سرما مقاومت بسیار خوبی دارد. این نهال هر 7 روز یکبار آبیاری می شود و به صورت سالانه به 8 الی 10 هزار متر مکعب آب نیاز دارد. شهر قم میزان بارندگی متوسطی به اندازه 251 میلی متر به صورت سالانه دارد و بخشی از نیاز آبی درخت گردو را برطرف می کند. بنابراین با خیال راحت می توانید نهال های گردو معرفی شده را در این شهر بکارید و میوه هایی مرغوب روانه بازار کنید. با آبیاری درختان به صورت قطره ای، می توانید مقدار آب مورد نیاز برای این نهال را کاهش دهید و به 7 هزار متر مکعب در سال برسانید.

شرایط دمایی مورد نیاز برای پرورش نهال گردو

نهال گردو برای رشد نیاز به آب و هوایی مطلوب ترجیحا آب و هوای گرم و معتدل نیاز دارد. بهترین وضعیت دمایی برای رشد این نهال در دمای بین 5 الی 20 درجه سانتی گراد است. این نهال باید یک دوره سرمایی 300 الی 1500 ساعته در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد را پشت سر بگذارد تا بتواند به مقاومت لازم در برابر سرما و خشکی هوا برسد. نهال گردو می تواند دمای 20- الی 37 درجه سانتی گراد را تحمل کند و به اندازه ایده آل خود رشد کند. شهر قم از لحاظ دمای هوا در وضعیت مطلوبی قرار دارد و برای رشد درخت گردو مناسب می باشد.

تاثیر فوق العاده نور خورشید در رشد نهال گردو

نهال گردو به طور متوسط نیاز دارد که روزانه بین 6 الی 8 ساعت در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرد. این نهال با دریافت نور کافی می تواند رشد بسیار مطلوبی داشته باشد و محصولاتی مرغوب و منحصر به فرد برای شما به ارمغان بیاورد. با توجه به اینکه قم دارای آب و هوایی گرم و خشک است خیال تان از بابت دریافت نور کافی راحت خواهد بود و می توانید نهال هایی فوق العاده پرورش دهید.

مناسب ترین فاصله برای کاشت نهال گردو

هنگام کاشت نهال گردو باید بین هر نهال 6 متر فاصله وجود داشته باشد یعنی باید نهال ها را به صورت 6*6 متر مربع بکارید. وجود فاصله مناسب بین نهال ها باعث می شود که نهال رشد حداکثری را تجربه کند و میوه هایی مرغوب برای شما به ارمغان بیاورد. علاوه بر این وجود فاصله مناسب بین درخت ها کمک می کند که بتوانید برداشت میوه ها را سریع تر و راحت تر انجام دهید.

برترین ارقام نهال گردو برای کاشت در شهر قم + قیمت نهال گردو در سال 1400

شهر قم در وضعیت آب و هوایی مطلوبی قرار دارد و برای کاشت نهال گردو مناسب است. این شهر دارای آب و هوای گرم و خشک بوده و ارتفاع 930 متری از سطح دریا دارد. قم تمام شرایط لازم برای کاشت نهال گردو را پشتیبانی می کند بنابراین با مراقبت اصولی از نهال ها می توانید محصولاتی مرغوب و منحصر به فرد روانه بازار کنید و درآمد خوبی به دست بیاورید.

برای خرید نهال گردو در شهر قم نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر قم معرفی میکند:

نهال گردوی چندلر

نهال گردو چندلر در ارتفاع صفر الی 1500 متری از سطح دریا قابل کشت است و با شرایط شهر قم همخوانی دارد. این نهال دارای میوه هایی مرغوب با وزن 10 گرم است و به خوبی در بازار گرد و به فروش می رود. با خرید نهال گردو چندلر در قم می توانید 6 الی 7 تن محصول به ازای هر هکتار برداشت نمایید. این نهال عملکرد فوق العاده ای از لحاظ محصول دهی دارد به طوری که از همان سال اول شروع به محصول دهی می کند. مقاومت عالی در برابر سرما و خشکی هوا نیز جزو ویژگی های منحصر به فرد این نهال به شمار می رود. با سرمایه گذاری روی نهال گردو چندلر می توانید درآمد بسیار خوبی به دست بیاورید.

 نهال گردوی اسرائیلی

خرید نهال گردو اسرائیلی در شهر قم جزو بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری می باشد. این نهال برای رشد نیاز به ارتفاع صفر الی 2000 متری از سطح دریا دارد. نهال گردو اسرائیلی عمر اقتصادی مطلوبی دارد و اگر به خوبی از آن مراقبت شود می تواند تا 80 سال عمر کند. این نهال دارای میوه هایی درشت با پوست کاغذی است که متوسط وزن آن 10 گرم می باشد. نهال گردو چندلر مقاومت بالایی در برابر آفات و خشکی هوا دارد و به ازای هر هکتار می تواند 8 تن محصول برای شما به ارمغان بیاورد.

نهال گردوی تویسرکان

نهال گردوی تویسرکان جزو نهال های بومی کشور ایران می باشد که در ارتفاع صفر الی 3000 متری از سطح دریا رشد می کند. این نهال دارای عمر اقتصادی متوسطی می باشد و می تواند بین 40 الی 50 سال عمر کند. این نهال محصول دهی خود را از سال 5 به بعد شروع می کند و برای شما سودده خواهد بود. این نهال با رسیدن به سن بلوغ می تواند 6 تن محصول برای شما به ارمغان بیاورد. نهال گردو میوه هایی درشت با وزن 13 گرمی دارد و اغلب برای خشکبار مورد استفاده قرار می گیرد. با خرید نهال گردو تویسرکان در مشهد می توانید میوه هایی مرغوب روانه بازار کنید.

 نهال گردوی پالیز کانادایی

نهال گردوی پالیز گردویی جزو گزینه های ایده آل برای کاشت در شهر قم می باشد. این نهال عمر اقتصادی بالای 100 سال دارد و در ارتفاع صفر تا 3000 متری از سطح دریا رشد می کند. خرید نهال گردو پالیز کانادایی در قم به شما کمک می کند که 16 تن محصول روانه بازار کنید و درآمد عالی از طریق فروش آن ها به دست بیاورید. این نهال رشد ارتفاع متوسطی دارد و نهایتاً می تواند تا ارتفاع 4 الی 5 متری رشد کند. نهال گردو پالیز کانادایی برای رشد نیاز دارد که 600 الی 800 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد را پشت سر بگذارد. پس از گذراندن این دوره سرمایی، نهال گردو پالیز کانادایی به مقاومت مطلوبی در برابر سرما و خشکی هوا می رسد و در نهایت میوه هایی مرغوب و منحصر به فرد برای شما به ارمغان خواهد آورد.

نهال گردوی فرنور

زادگاه اولیه نهال گردو فرنور کشور فرانسه می باشد و در مناطقی با آب و هوای گرم و معتدل قابل رشد است. این نهال عمر اقتصادی بالای 100 سال دارد و از سال اول برای شما سوددهی خواهد داشت. خرید نهال گردو فرنور در قم و نگهداری اصولی از آن به شما کمک می کند که درآمد بسیار خوبی از طریق فروش محصولات آن به دست آورید. این نهال در ارتفاع صفر الی 3000 متری از سطح دریا رشد می کند و رشد ارتفاع متوسطی دارد. نهال گردو فرنور دارای میوه هایی درشت با وزن 13 گرم است و پوستی کاغذی با قابلیت جدا شوندگی آسان دارد. با تأمین نیاز های این درخت می توانید 7 الی 8 تن محصول از هر هکتار برداشت نمایید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر در ارتفاع صفر الی 3000 متری از سطح دریا به خوبی رشد می کند. این نهال جزو نهال های بومی کشور ایران می باشد که عمر اقتصادی طولانی بین 150 الی 200 سال دارد. نهال گردو ژنوتیپ برتر رشد ارتفاع چندان زیادی ندارد ونهایتاً می تواند به اندازه 4 متر رشد کند. خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در قم به شما این امکان را می دهد که میوه هایی مرغوب و منحصر به فرد روانه بازار کنید. همچنین محصول دهی فوق العاده این درخت شرایط لازم برای برداشت 8 تن میوه به ازای هر هکتار را برای شما مهیا خواهد کرد.

برای بارور کردن ارقام نهال گردو، از نهال گردو فرنت و فرانکت استفاده می شود. پالیز گردو، بهترین نهالستان کشور، با سابقه طولانی و نیم قرن تجربه بهترین نهال های گردو در قم را به ارائه می دهد. برای خرید نهال گردو در شهر قم و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در قم با مشاوران ما در تماس باشید.

پالیزگردو ارائه دهنده بهترین نهال برای احداث باغ گردو در شهر قم

نهالستان پالیزگردو با سابقه ترین و معتبر ترین نهالستان در شمال غربی کشور می باشد. نهال های تولید شده در این نهالستان دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند و برای کاشت در شهر قم مناسب هستند. پالیز گردو از ابتدای مسیر در کنار شما خواهد بود و با ارائه خدمات متنوع خود برای احداث باغی پربار به شما کمک خواهد کرد. پالیز گردو اکثر خدمات خود از جمله مشاوره برای خرید انواع ارقام نهال گردو لیبل دار جهادکشاورزی در قم، احداث باغ گردو در قم و نحوه ی نگهداری باغ گردو در قم به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد.

نحوه ارسال نهال گردو

پالیز گردو نهال های مورد نظر شما را به روش های مختلفی ارسال می کند. با توجه به حجم سفارشات و تمایل شما، نهال ها به وسیله اتوبوس، وانت بار یا سایر وسایل حمل و نقل برای شما ارسال خواهد شد.

X