حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر رشت

خرید و فروش عمده نهال گردو شناسنامه دار جهاد کشاورزی در شهر رشت

شهر رشت مرکز استان گیلان؛ یکی از مهم ترین کلان شهرهای مهم در شمال کشورمان است. این شهر مرکز شهرستان رشت است که پرجمعیت ترین شهر شمال ایران به حساب میاید. و بیشترین بارندگی را نسبت به سایر استان های کشورمان به خود اختصاص داده است. از این رو به نام شهر باران های نقره نیز شهرت یافته است. به علت آب وهوای معتدل و مرطوب در شهر رشت؛ کشاورزی و باغداری در آن با رونق فراوانی همراه است. برنج محصول است این شهر است. از دیگر محصولات کشاورزی و باغی آن میتوان به زیتون، انار ترش و گردو، کدو، پرتقال؛ سیب ترش؛ شاه بلوط اشاره نمود. فاصله این شهر از پایتخت (شهر تهران) 300 کیلومتر است. زمین های شهر رشت اغلب هموار و مسطح هستند. رشته کوه البرز در جنوب این شهر و قله ی درفک از مناطق کوهستانی در این شهر محسوب میشوند، که ارتفاع بیشتری دارند. مهم ترین رودخانه ها در این شهر رودخانه گوهررود و زرجوب است. که در شرق و غرب شهر رشت قرار دارند. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو در شهر رشت را معرفی نماییم. پس با ما همراه باشید.

موقعیت جغرافیایی شهر رشت

دریای خزر و شهرستان خمام در شمال شهر رشت قرار دارد. این شهر از شمال غربی با شهرستان تالاب انزلی هم مرز است. در غرب آن رودخانه پسیخان؛ شهرهای شفت و صومعه سرا و فومن قرار دارند. این شهر از جنوب به شهر سنگر و رودبار میرسد. و همسایه شرقی آن آستانه اشرفیه و کوچصفهان است.

ارتفاع از سطح دریای شهر رشت

شهر رشت یکی از شهرهای هم سطح با ارتفاع سطح آب های آزاد است. ارتفاع از سطح دریای شهر رشت 8 متر است.

آب و هوای شهر رشت

آب وهوای شهر رشت تحت تاثیر جریان های هوایی شبه مدیترانه ای و کاسپین قرار داشته و معتدل و مرطوب است. این شهر تابستان های گرم و شرجی دارد. و زمستان ها در این شهر سرد و مرطوب است. دمای هوای سالیانه شهر رشت به طور میانگین 15.9 درجه سانتیگراد است. سردترین دمای شهر رشت 1.9 درجه سانتیگراد و بیشترین دمای این شهر 30.5 درجه سانتیگراد است. بارندگی در این شهر بسیار زیاد و در حدود 1359 میلی متر است. بارندگی در این شهر اغلب به صورت بارش باران است و کمتر در این شهر برف میبارد.  شهر رشت 26 روز از سال را در برف و یخبندان سپری میکند. رطوبت هوا در این شهر به طور میانگین 81.1 درصد است.

اصول اصلی مدیریت باغ گردو در شهر رشت

شهر رشت به علت آب وهوای خاص و درصد رطوبت بسیار بالایی که دارد؛ شرایط رشد برای اکثر ارقام میوه را ندارد. حتی ارقام گردو و بادام که تحمل رطوبت بسیار عالی دارند. فقط برخی از آنها قادر به رشد در شهر رشت میباشند. از این رو، پیش از خرید نهال گردو در شهر رشت لازم است تا یکسری اطلاعات دقیق و کلی از وضعیت منطقه خودمان و وضعیت مطلوب نهال بدست آوریم. در این بخش قصد داریم تا مهم ترین عوامل تاثیر گذار در احداث باغ گردو در شهر رشت را معرفی نماییم:

آیا نهال گردو در شرایط آب وهوایی شهر رشت، رشد میکند؟

شهر رشت دارای آب وهوای شبه مدیترانه ای و کاسپین، معتدل و مرطوب است. هوای این شهر در 4 فصل رطوبت دارد. از این رو بیشتر درختان در این شهر دچار بیماری های قارچی و یا خفگی ریشه خواهند شد. و فقط برخی از بهترین ارقام گردو در شهر رشت؛ قادر به رشد و محصول دهی هستند. این ارقام عبارتند از: نهال گردو فرنور پیوندی؛ نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو ژنوتیپ برتر؛ نهال گردو ژنوتیپ کانادایی و نهال گرد چندلر و…

دمای شهر رشت و مقایسه آن با شرایط دمایی مطلوب نهال گردو

شهر رشت آب وهوای معتدل و مرطوبی دارد. دمای این شهر به طور میانگین 15.9 درجه سانتیگراد میباشد. بهترین دما برای رشد نهال گردو بین 5 تا 20 درجه سانتیگراد است. بازه ی دمایی حداقل و حداکثر دما در این شهر بین 1.9 تا 30.5 درجه سانتیگراد است. بنابراین از نظر دمایی این شهر برای کاشت نهال گردو در شهر رشت متناسب است.

چه خاکی را برای کاشت نهال گردو در شهر رشت انتخاب نمایم؟

درخت گردو یک رقم مقاوم است که قادر است در اکثر خاک ها به خوبی رشد کند. برای کاشت نهال گردو در شهر رشت؛ بهتر است از خاک هایی با بافت ریز مثل خاک لومی، رسی و یا شنی استفاده نماییم تا آب بتواند به راحتی از آن خارج شود. با شخم زدن و ترکیب خاک با یکدیگر آن را یکدست نموده و با افزودن کودشیمیایی خاک را تقویت نمایید. شوری مناسب خاک برای کاشت نهال گردو 4 میلی موس بر سانتیمتر و PH مناسب بین 5.6 تا 5.7 است.

لزوم دریافت نور خورشید توسط درختان و میزان تابش نور خورشید در شهر رشت

درخت گردو برای رشد بهتر و محصول دهی بهینه، نیاز به دریافت روزانه حداقل 6 الی 8 ساعت نور مستقیم خورشید دارد. در شهر رشت به علت بارندگی زیاد در این شهر اغلب هوای ابری دارد. بنابراین هنگام خرید زمین یا احداث باغ در شهر رشت؛ لازم است به نورگیر بودن محل باغ توجه کافی نمایید.

آیا در ارتفاع از سطح دریای شهر رشت میتوان نهال گردو کاشت؟

شهر رشت در ارتفاع 8 متر از سطح دریا قرار دارد. لازم است بدانید اغلب بهترین درختان گردویی که معرفی مینماییم، در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا رشد متناسبی دارند. بنابراین مانعی برای کاشت این ارقام در شهر رشت وجود ندارد.

بهترین روش آبیاری در شهر رشت

شهر رشت دارای بارندگی کافی برای رشد درختان است از این رو میتوان آن را به صورت دیمی در شهر رشت بکاریم. در صورت کاهش بارندگی در فصل هایی همچون تابستان که بارندگی کمتر است. میتوان با استفاده از روش آبیاری تحت فشار بابلر درختان را آبیاری نمود.

حجم کل آبیاری درختان گردو با استفاده از روش آبیاری بابلر بین 6000 تا 8000 مترمکعب درسال (در مناطق با بارندگی 400 میلی متر) است. که با توجه به میزان بارندگی در منطقه تعیین میشود.

در شهر رشت؛ نهال های گردو را چگونه بکاریم؟

با توجه به دریافت نور کمتر درختان در شهر رشت باید درختان را در فاصله ای بکاریم که مانع جذب نور خورشید توسط یکدیگر نشوند. بهترین فاصله برای کاشت نهال گردو در شهر رشت 6 در 6 متر مربع و یا 7 در 7 متر مربع است. در زمین های شیب دار با شیب متمایل جنوب دریافت نور خورشید توسط درختان بهتر انجام میشود.

چه نهال های گردویی در شهر رشت، بهترین باردهی را به همراه دارند؟ قیمت نهال گردو در شهر رشت در سال 1400

شهر رشت دارای بارندگی بسیار زیاد و آب وهوای معتدل و مرطوب است. این شهر در ارتفاع 8 متر از سطح دریا قرار داشته بنابراین ارقام گردوی زیادی در این شهر با بهترین عملکرد همراه هستند. که در این بین برخی از ارقام قابلیت سازگار پذیری بیشتری داشته و قادرند بهترین عملکرد را در شهر رشت از خود نشان دهند. برای خرید نهال گردو در شهر رشت نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر رشت معرفی میکند:

خرید نهال گردو پالیزکانادایی در شهر رشت، اولین و بهترین انتخاب برای هر باغداری به شمار میرود. به علت شرایط آب وهوایی خاص شهر رشت و میزان رطوبت بالا در این شهر؛ بیشتر ارقام گردو در آن قابل رشد نبوده و دچار بیماری های قارچی میشوند. اما نهال گردو پالیزکانادایی یک رقم قدرتمند با تحمل رطوبت بالا و یکی از بهترین ها در این شهر است. این رقم قادر است در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا به خوبی رشد نماید. میوه های آن بسیار باکیفیت و خوشمزه و پرطرفدار است. وزن آن ها به همراه پوسته ی چوبی 15 گرم و وزن خالص مغز 8.9 گرم است. از طرفی محصول دهی این رقم دو برابر بیشتر از سایر ارقام گردو و حدود 16 تن در هکتار است. و این یکی دیگر از دلایل خرید نهال گردو ژنوتیپ کانادایی در شهر رشت به حساب میاید. عمر اقتصادی بسیار بالای آن، شما را تا 100 سال از خرید نهال گردوی دیگری در شهر رشت بی نیاز میکند. نیاز سرمایی این رقم 600 تا 800 ساعت قرارگیری در دمای بین 5 تا 7 درجه سانتیگراد است. که در فصل زمستان به خوبی این نیاز برطرف خواهد شد.

نهال گردو فرنور پیوندی یکی از ارقام با تحمل رطوبت بسیار عالی و مناسب برای کاشت در شهر رشت است. این نهال برای اولین بار در کشور فرانسه تولید و پس از آن به سرتاسر دنیا ارسال شد. با اصلاح این رقم، امروزه قادر است در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بهترین باردهی و عملکرد را از خود نشان دهد. از این رو خرید نهال گردو فرنور پیوندی در شهر رشت، یکی از بهترین انتخاب ها برای راه اندازی باغ گردو است. نهال گردو فرنور پیوندی قادر است تا 100 سال باردهی حداکثری 8 تن در هکتار داشته باشد. ارتفاع درختان در شرایط مساعد رشد به 6 متر نیز میرسد. و میوه های آن نیز بسیار درشت؛ با درصد چربی متوسط و پوسته ی چوبی بسیار نازک و رنگ مغز روشن دیده میشوند. قدرت رشد درختان بسیار بالا و بسیار مقاوم در برابر اکثر بیماری ها و آفات هستند. برای باردهی بهتر این رقم لازم است رقم گرده زا در باغ بکاریم.

نهال گردو اسرائیلی محصول کشور اسرائیل است. این رقم که امروزه در سطح گسترده در باغات کشورمان کشت میشود. یکی از بهترین ارقام برای کاشت در شهر رشت است. درختان گردو اسرائیلی با قدرت رشد بسیار بالا و مقاومت عالی در برابر آفات و بیماری ها و قابلیت سازگاری پذیری بی نظیر با آب و هوا و شرایط اقلیمی در شهر رشت؛ قادرند تا 80 سالگی به باردهی ادامه داده و حداکثر محصول دهی آن ها تا 8 تن است. میوه های گردو اسرائیلی بسیار باکیفیت و با حداقل خرابی و پوکی است. از این رو طرفداران بسیاری دارد. بنابراین با خرید نهال گردو اسرائیلی در شهر رشت، سودآوری بسیار عالی از فروش محصولات باغی خود بدست آورید. لازم است بدانید ارتفاع مطلوب برای کاشت نهال گردو اسرائیلی بین 0 تا 2000 متر از سطح دریا است که خوشبختانه شهر رشت در ارتفاع اعلام شده قرار دارد.

اگر قصد خرید نهال گردو تویسرکان در شهر رشت را دارید؛ لازم است بدانید که این رقم در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بهترین باردهی را دارد. و در صورت نگهداری در شرایط مطلوب رشدی این رقم قادر است تا 50 سال محصول دهی برای باغدار به همراه داشته باشد. محصول دهی درختان از سال های ابتدایی آغاز میشود و در سن 5 تا 7 سالگی با رسیدن به سن بلوغ به 6 تن در هکتار میرسد. میوه های گردو تویسرکان درشت و با وزن 16 گرم میباشند. این درخت مقاومت بسیار عالی در برابر رطوبت؛ آفات و بیماری ها دارد. بنابراین نهال گردو تویسرکان یکی از بهترین و سازگارترین نهال گردو برای کاشت در شهر رشت به حساب میاید.

خرید نهال گردو چندلر در شهر رشت با عمر اقتصادی بیش از 100 سال و محصول دهی بی نظیر 6 تا 7 تن در هکتار، یکی از بهترین ارقام گردو در این شهر به حساب میاید. این رقم که در ارتفاع 0 تا 1500 متر از سطح دریا بهترین باردهی را دارد. یکی از ارقام با قدرت رشد بسیار بالا و متحمل در برابر بیماری ها و آفات محسوب میشود. درختان گردو چندلر قادرند تا ارتفاع 4 الی 5 متر رشد نمایند. به این ترتیب برداشت میوه ها آسان تر و کم هزینه تر خواهند بود. درخت گردو چندلر در شهر رشت قادر است از سال اول محصول دهی را آغاز نموده و با رسیدن به سن 5 سالگی به محصول دهی حداکثری دست یافته و این روند را تا پایان عمر اقتصادی درخت ادامه دهد. پس از پایان عمر اقتصادی محصول دهی درختان افت خواهد نمود. در این زمان نیز میتوانید با فروش چوب درختان گردو چندلر به درآمد بسیار عالی دست یابید.

از مهم ترین دلایل توجه باغداران محترم و خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در شهر رشت؛ عمر اقتصادی بینظیر آن است. این رقم قادر است تا 2 برابر بیشتر از سایر ارقام عمر کند. با رسیدن درخت به سن 5 سالگی (سن بلوغ) محصول دهی درخت به 8 تن در هکتار رسیده و این محصول دهی تا 150 الی 200 سال ادامه خواهد داشت. محصولات درخت در طول این سالها بسیار باکیفیت و درشت و خوشمزه با وزن 13 گرم هستند. رنگ مغز میوه سفید شیری و شکل آن تخم مرغی است. پوسته ی چوبی مقاومت کمی داشته و در برابر فشار به راحتی میشکند. ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو ژنوتیپ برتر بین 0 تا 3000 متر است. ارتفاع این درخت حداکثر به 4 متر میرسد. که این مورد هزینه های ناشی از برداشت محصول را به حداقل میرساند.

رقم گرده زای مناسب برای باردهی بهتر درختان، نهال گردو فرنت و نهال گردو فرانکت است.

نهالستان پالیزگردو، بزرگترین مرکز فروش نهال گردو در شهر رشت است. برای پیش خرید و یا خرید نهال گردو در شهر رشت، و حتی کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در شهر رشت؛ با ما در ارتباط باشید.

 

جهت راهنمایی و دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید،کلیک نمایید

X