راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان روانسر

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان روانسر

شهرستان روانسر یکی از شهرهای واقع در استان کرمانشاه با آب وهوای مناسب و مطلوب برای کاشت نهال گردو شناخته میشود. مردم شهرستان روانسر اغلب به باغداری و دامپروری مشغولند و این شهر یکی از بهترین باغ های گردو را دارد. علت اصلی آن سازگاری بسیار عالی اکثر ارقام گردو با آب وهوا و شرایط اقلیمی این شهر است. جالب است بدانید خرید نهال گردو در روانسر یکی از راه های مهم و بهینه درآمدزایی به حساب میاید. باغداران این شهر هرساله درآمد بسیار عالی از فروش میوه گردو به دست میاورند. اگر شما نیز قصد کاشت نهال گردو در روانسر را دارید. به شما توصیه میکنیم این مطلب را از دست ندهید.

چرا باید در شهرستان روانسر؛ نهال گردو بکاریم؟

شهرستان روانسر با ارتفاع از سطح دریای 1362 متر یکی از شهرهای نسبتا مرتفع در استان کرمانشاه به حساب میاید. در این ارتفاع، آب وهوا معمولا سرد و کوهستانی بوده و برخی از ارقام میوه قابل کاشت نیست و به علت سرمای منطقه در فصل زمستان محصول دهی درختان میوه تحت تاثیر قرار گرفته و یا میسوزد. اما درختان گردو مقاومت بسیار عالی در برابر سرما و حتی گرمای شدید از خود نشان میدهند. بیماری و آفات کمتر به این درختان حمله نموده و آن ها را تحت تاثیر قرار میدهد. به علت شرایط اقلیمی و آب وهوایی شهرستان روانسر مهم ترین محصولات زراعی در این شهر گندم و جو و ذرت و مهم ترین محصول باغی آن گردو است.

کدام نهال های گردو به عنوان “بهترین نهال گردو در روانسر” شناخته میشود؟

برای خرید نهال گردو در شهرستان روانسر نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان روانسر معرفی میکند:

نهال گردو چندلر پیوندی

شهرستان روانسر به طور میانگین در ارتفاع 1362 متری از سطح دریا قرار گرفته است. بنابراین با توجه به ارتفاع از سطح دریای مناسب نهال گردو چندلر پیوندی که بین 100 تا 1500 متر است. خواهیم دانست که خرید نهال گردو چندلر پیوندی در روانسر یکی از بهترین و مناسب ترین انتخاب ها به شمار میرود. از طرفی میوه های گردوی چندلر به علت اندازه درشت و کیفیت بالایی که دارد؛ طرفداران بسیار زیادی از سرتاسر کشور دارد. همچنین میتوان میوه های این رقم را در بازار جهانی به فروش رساند. نهال گردو چندلر پیوندی در 5 سالگی به سن بلوغ رسیده و محصول دهی حداکثری را آغاز میکند. محصول دهی حداکثری این رقم حدود 7 تن در هکتار است و در صورت نگهداری مناسب قادر است تا بیش از 100 سال نیز به این محصول دهی ادامه دهد.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر یکی از مقاوم ترین ارقام گردو به شمار میرود. این رقم از لحاظ ارتفاع از سطح دریا؛ مناسب برای کاشت در اغلب نقاط کشورمان است و مهم ترین مزیت رقابتی آن عمر اقتصادی بسیار بالای آن است. این رقم از 5 سالگی تا 200 سالگی به محصول دهی حداکثری خود ادامه میدهد. محصولات این رقم بسیار باکیفیت و سالم و درشت و تا 8 تن به ازای هر هکتار میباشد. به علت اصلاحات انجام شده در این رقم و با توجه به نیازهای نهال گردو و شرایط اقلیمی شهرستان روانسر؛ خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در روانسر توسط متخصصین باغداری توصیه میشود.

نهال گردو پالیز کانادایی

در این بخش قصد داریم پرمحصول ترین نهال گردو در کشور را به شما معرفی نمایم. به جرئت میتوان گفت نهال گردو پالیزکانادایی؛ پرمحصول ترین نهال گردو در بین سایر ارقام میباشد. که میتوان آن را در بیش از 90 درصد باغ های کشور کاشته و از محصول دهی بینظیر آن برداشت نمایید. محصول دهی این رقم تا 16 تن در هکتار است که تا 2 برابر بیشتر از سایر ارقام گردوی موجود در کشور است. از طرفی ارتفاع از سطح دریای این رقم بین 0 تا 3000 متر میباشد. که نشان میدهد این رقم تحمل سرمایی و گرمایی مناسبی در اکثر مراتع و باغ های کشورمان دارد. عمر اقتصادی بالای این رقم نیز دلیل دیگری برای خرید نهال گردو پالیزکانادایی در روانسر به شمار میرود. عمر اقتصادی این رقم در شرایط رسیدگی مناسب تا 100 سال میرسد.

نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور پیوندی با محصول دهی تا 8 تن در هکتار و مقاومت سرمایی و گرمایی بسیار متناسب یکی دیگر از ارقام گردوی مورد توجه باغداران روانسری است. شهرستان روانسر با ارتفاع از سطح دریای 1362 متر یکی از بهترین مناطق برای کاشت نهال گردو فرنور پیوندی به حساب میاید. درخت گردوی فرنور پیوندی پس از رسیدن به سن 5 سالگی محصول دهی اقتصادی را آغاز میکند و محصولات این رقم مناسب برای عرضه در بازار میشود. پس از آن تا بیش از 100 سال محصول دهی حداکثری تا 8 تن در هکتار ادامه خواهد داشت. در این مدت شما میتوانید با فروش محصولات درخت گردو فرنور به درآمدزایی بسیار عالی دست یابید. به این ترتیب خرید نهال گردو فرنور پیوندی در روانسر؛ یکی از بهترین و اقتصادی ترین انتخاب ها به شمار میرود.

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسراییلی یکی از معروف ترین ارقام گردو در بین باغداران است. این رقم به علت محصولات باکیفیت و سالم خود شهرت یافته است. امروزه با انجام اصلاحات توسط نهالستان پالیزگردو روی این رقم؛ باردهی و عمر اقتصادی همچنین مقاومت سرمایی و گرمایی آن بهبود یافته است. و خرید نهال گردو اسرائیلی در روانسر به عنوان یکی از بهترین نهال های گردو در این شهر رواج یافته است. محصول دهی این رقم تا بیش از 8 تن در هکتار و عمر اقتصادی آن تا 80 سال است. این عمر اقتصادی (به معنی طول مدت زمانی که درخت به محصول دهی حداکثری میپردازد) از 5 سالگی نهال آغاز میشود. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت این رقم نیز بین 0 تا 2000 متر میباشد.

تمامی ارقام گردویی که در بخش قبل به معرفی آن ها پرداختیم؛ به عنوان بهترین نهال گردو در روانسر شناخته میشوند. برای خرید نهال گردو در روانسر و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در روانسر شما میتوانید با ما در نهالستان پالیزگردو؛ مرکز اصلی تولید و عرضه و فروش نهال گردو در روانسر تماس بگیرید.

آبیاری نهال های گردو در روانسر چگونه انجام میشود؟

روش های آبیاری متعددی برای باغ های میوه معرفی میشود. اغلب باغداران در شهرستان روانسر از روش آبیاری دیمی و یا از روش غرقابی استفاده میکنند. لازم است بدانید روش آبیاری میتواند در محصول دهی و سلامت درختان مفید یا مضر واقع شود. برای مثال در آبیاری دیمی به علت کمتر بودن میزان بارندگی در فصل گرم سال و همچنین نیاز بیشتر درخت در این فصول به آب؛ علاوه بر کاهش محصول دهی و عمکلرد درختان؛ میتواند درختان را نیز مستعد انواع بیماری ها و یا حمله آفات نماید. همچنین در روش آبیاری غرقابی به علت جاری شدن آب در سرتاسر باغ؛ به رشد علف های هرز؛ خفگی ریشه به علت دریافت آب زیاد؛ انتشار بیماری ها از درختی به درخت دیگر؛ عدم توزیع مناسب آب در بین درختان دامن میزند.

بهترین روش آبیاری شناخته شده برای آبیاری درختان گردو امروزه؛ روش آبیاری تحت فشار بابلر است. مزایای استفاده از این روش آبیاری:

  • توزیع مناسب آب
  • استفاده بهینه از آب
  • امکان کنترل آبیاری با استفاده از اضافه و یا کم نمودن قطره چکان
  • عدم بروز بیماری خفگی ریشه
  • عدم رشد علف هرز در باغ
  • امکان آبیاری بیشتر در فصل گرم و کمتر و فصل بارندگی و سرد
  • عدم انتشار بیماری در باغ

بنابراین توصیه میکنیم برای احداث باغ در روانسر؛ حتما از روش آبیاری تحت فشار بابلر استفاده نمایید.

در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهام در تمامی مراحل احداث باغ گردو شما باغداران میتوانید با مشاوران متخصص پالیزگردو به صورت رایگان مشاوره نمایید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *