راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان رزن همدان

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان رزن همدان

استان همدان و به خصوص شهرستان رزن یکی از مناطق مناسب در کشورمان برای خرید نهال گردو در رزن و کاشت آن در باغ به حساب میاید. کشاورزان و باغداران رزنی هرساله با برداشت محصولات گردو و فروش آن در بازارهای داخلی و خارجی درآمد بسیار عالی بدست میاورند. از این رو ما را به خرید نهال گردو در رزن توصیه مینمایند. لازم است بدانید که برخی از نهال های گردو در شهرستان رزن بهترین سازگاری را داشته و قادرند محصول دهی بسیار مطلوب و عمر اقتصادی بالایی داشته باشند. این موضوع نشان میدهد که با شناخت خصوصیات نهال های گردو و انتخاب نهال گردو مناسب رزن؛ بهترین عملکرد را از درختان گردو شاهد خواهیم بود. ما در نهالستان گردو رزن؛ نهالستان پالیزگردو قصد داریم تا بهترین نهال گردو رزن را به شما معرفی نماییم. پس با ما همراه باشید.

یکی از شهرهای زیبا و خوش آب وهوا در استان همدان؛ شهرستان رزن است. مرکز شهرستان رزن؛ شهرستان رزن است که بزرگترین شهر در این شهرستان نیز به حساب میاید. از لحاظ جغرافیایی شهرستان رزن در 80 کیلومتری شمال این استان قرار دارد. لازم است بدانید که این شهر سردترین دما را در بین سایر شهرهای استان همدان به خود اختصاص داده است. آب وهوای آن در فصل زمستان بسیار سرد است و در فصل تابستان نیز معتدل و خنک است. قرارگیری شهرستان رزن در دشتی بین ارتفاعات و منطقه کوهستانی رشته کوه زاگرس؛ در آب وهوای این شهر تاثیر به سزایی گذاشته است. به طور کلی آب وهوای این شهر سرد و معتدل کوهستانی است. جالب است بدانید شهرستان رزن در ارتفاع از سطح دریای 1850 متری قرار دارد. میانگین دمای سالیانه آن 11 درجه سانتیگراد بوده و میانگین بارندگی سالیانه آن به 380 میلی متر میرسد. از این رو توصیه میکنیم فقط ارقام میوه سردسیری را در شهرستان رزن بکارید.

مهم ترین منابع آبی برای آبیاری باغ ها و مراتع کشاورزی رودخانه های فصلی و چشمه های آب گرم در این شهرستان است.

شهرستان رزن یکی از بهترین مناطق برای کشاورزی و باغداری و کاشت ارقام سردسیری است. این شهرستان در رتبه نخست تولید محصولات کشاورزی قرار گرفته است. مهم ترین محصولات باغی این شهرستان گردو و بادام و سیب و انگور و…. و مهم ترین محصولات زراعی آن گندم و جو و سیب زمینی و… است.

بهترین ارقام گردویی که میتوانیم در شهرستان رزن بکاریم چیست؟

همانطور که در بخش قبل دانستیم شهرستان رزن یکی از شهرهای سردسیری در کشورمان است. این شهرستان به طور میانگین تا 1850 متر از سطح دریا مرتفع است. از این رو لازم است هنگام انتخاب و خرید نهال گردو در رزن دقت کافی را در انتخاب بهترین نهال گردو رزن به کار بریم. مهم ترین فاکتورهایی که هنگام انتخاب نهال گردو باید به آن توجه شود:

  • ارتفاع از سطح دریای منطقه و نهال
  • سازگاری نهال با حداکثر و حداقل سرمای منطقه
  • دیرگل و یا زودگل بودن نهال
  • حداکثر محصول دهی و کیفیت محصولات گردو
  • حداکثر عمر اقتصادی و سن بلوغ درختان

معرفی 4 نهال گردوی سردسیری برای کاشت در شهرستان رزن

پس از کسب اطلاعات لازم از منطقه و محل باغ خودمان؛ در این بخش قصد داریم تا نهال گردو مناسب رزن را به شما معرفی نماییم. جهت خرید نهال گردو در شهرستان رزن نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان رزن معرفی میکند:

نهال گردو ژنوتیپ برتر

درخت گردو ژنوتیپ برتر یکی از مقاوم ترین ارقام در برابر سرماهای زمستانه شهرستان رزن است. البته لازم است بدانید این رقم قادر است در ارتفاع بین 0-3000 متر از سطح دریا سازگاری بسیار مطلوبی داشته باشد. از این رو میتوانید این نهال را در سرتاسر شهرستان رزن کاشته و از محصول دهی بسیار عالی تا 8 تن در هکتار آن بهره مند شوید. محصولات این رقم بسیار باکیفیت و درشت و خوشمزه و با پوسته چوبی نازک هستند. مهم ترین مزیت رقابتی نهال گردو ژنوتیپ برتر، عمر اقتصادی بسیار بالای آن است. این درخت از 5 سالگی محصول دهی حداکثری و یا همان عمر اقتصادی خود را آغاز نموده و تا 200 سالگی به آن ادامه میدهد.

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9

درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 یکی از بهترین انتخاب ها برای کاشت در شهرستان رزن است. علت این موضوع محصول دهی بسیار بالای این رقم است. با کاشت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 در شهرستان رزن؛ در سن 5 سالگی نهال، شما میتوانید تا 16 تن محصول باکیفیت برداشت نمایید. این محصول دهی حداکثری در رتبه نخست در بین تمامی ارقام گردو قرار دارد. ارتفاع از سطح دریا بین 0-3000 متر برای کاشت نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 مناسب است. همچنین عمر اقتصادی این رقم نیز حداکثر به 100 سال میرسد.

نهال گردو تویسرکان

همانطور که میدانید تویسرکان یکی از شهرهای واقع در استان همدان است. نام گذاری این رقم به تویسرکان، سازگاری این رقم را با آب وهوای این استان نشان میدهد. نهال گردو تویسرکان با ارتفاع از سطح دریای بین 800 تا 2500 متر سازگار است. از طرفی محصولات آن بسیار باکیفیت و درشت و خوشمزه بوده و تا 6 تن در هکتار میباشد. عمر اقتصادی درخت گردو تویسرکان از 5 سالگی آغاز شده و تا 40 الی 50 سالگی آن ادامه خواهد یافت.

نهال گردو فرنور پیوندی

درخت گردو فرنور پیوندی که با ارتفاع از سطح دریای بین 0 تا 3000 متر سازگار است. یکی از بهترین ارقام سردسیری در استان همدان به حساب میاید. عمر اقتصادی آن تا 100 سال بوده که از رسیدن به سن بلوغ (5 سالگی) نهال آغاز میشود. محصول دهی حداکثری درخت گردو فرنور در طول عمر اقتصادی به 8 تن در هکتار میرسد.

خرید نهال گردو در رزن به همراه معرفی بهترین نهالستان گردو رزن

برای خرید بهترین نهال گردو رزن کافیست پس از بررسی مشخصات هریک از نهال ها؛ یک رقم مورد علاقه خود که بیشترین سازگاری را با باغ شما دارد را انتخاب نموده و پس از بررسی نهالستان های جهادکشاورزی رزن؛ با نهالستان پالیزگردو؛ بزرگترین مرکز فروش نهال گردو رزن تماس بگیرید. مشاوران ما پس از بررسی و کسب اطلاع از شرایط خاص در باغ شما؛ بهترین نهال گردو رزن را به شما معرفی نموده و سپس شما میتوانید در صورت تمایل درخواست خرید خود را ثبت نمایید. ثبت درخواست شما میتواند از طریق تماس تلفنی؛ مراجعه حضوری و یا به صورت ارتباطات آنلاین باشد. در مرحله بعد نهالستان پالیزگردو 2 روش پرداخت به شما معرفی مینماید. پرداخت کامل و یا پرداخت بیعانه (یک چهارم مبلغ پیش فاکتور) که در صورت تمایل باغداران محترم، یک مورد انتخاب میشود. در زمان ارسال؛ به همراه کلیه نهال ها گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی معتبر از طرف نهالستان گردو رزن؛ نهالستان پالیز گردو ارائه میشود. به این ترتیب شما را از خریدی مطمئن آسوده خاطر خواهیم نمود.

برای ارتباط با مشاوران ما و دریافت قیمت نهال گردو در رزن با ما تماس بگیرید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *