راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان صفاشهر

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان صفاشهر استان فارس

صفاشهر مرکز شهرستان خرم بید است. این شهر بلندترین شهر در استان فارس و پنجمین شهر ایران است. از این رو نام دیگر آن بام فارس است. فاصله ی صفاشهر تا شهر شیراز 175 کیلومتر است. این شهر متشکل از دو بخش دهبید و خرمی است. کشاورزی و دامداری در این شهر رونق فراوانی دارد. عمده محصولات زراعی در این شهرستان گندم؛ حبوبات؛ گردو؛ بادام و آلو و انگور و سیب و… است. رودخانه و چشمه های زیادی در این شهر قرار دارد که برای آبیاری باغ ها از آن ها بهره برده میشود.

موقعیت جغرافیایی

همسایه شمالی این شهرستان، شهرستان ابرکوه و آباده و از شرق و غرب به شهرستان بوانات و شهرستان اقلید میرسد. همسایه ی جنوبی آن نیز شهرستان پاسارگاد است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهر صفاشهر 2324 متر است.

آب و هوا

آب و هوای شهرستان صفاشهر سرد و خشک است. آب و هوا در فصل بهار و تابستان معتدل و در فصل پاییز و زمستان سرد است. دمای هوا در فصل سرما به 35- درجه ی سانتسگیراد میرسد. از این رو به عنوان سردترین شهر استان فارس شناخته میشود. میانگین دمای سالیانه حدود 10 درجه ی سانتیگراد است. میانگین بارش سالیانه در صفاشهر 250 میلی متر است.

چه نهال های گردویی برای شهر صفاشهر مناسب است؟

همانطور که دانستیم صفاشهر به عنوان سردترین شهر در استان فارس شناخته میشود. از این رو در انتخاب و خرید نهال گردو در این شهر باید نهایت دقت به کار برده شود. باید نهالی که انتخاب میکنیم؛ تحمل سرمایی بالایی داشته باشد، دیرگل باشد تا از سوختن جوانه ها در فصل بهار جلوگیری شود. از همه مهم تر، ارتفاع از سطح دریای آن با ارتفاع از سطح دریای صفاشهر مطابقت داشته باشد. با توجه به ارتفاع از سطح دریای صفاشهر که معادل 2324 متر است. برای خرید نهال گردو در شهرستان صفاشهر نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان صفاشهر معرفی میکند:

تمامی ارقام گردوی معرفی شده توانایی رشد در صفاشهر را دارند. اما با توجه به سایر فاکتورها از قبیل محصول دهی، تحمل آفات و بیماری و عمر اقتصادی و… میتوان گفت بهترین رقم گردو برای کاشت در صفاشهر، نهال گردوی تویسرکان؛ نهال گردوی ژنوتیپ کانادایی (پالیز کانادایی)، نهال گردوی فرنور است. از سایر ارقام میتوانید به عنوان رقم گرده زا در باغ استفاده نمایید. به طور معمول به ازای هر 10 اصله از رقم اصلی در هر ردیف در باغ به 1 اصله رقم گرده زای سازگار نیاز داریم. البته برخی از ارقام خودسازگار هستند؛ یعنی نیازی به کاشت رقم گرده زا در باغ وجود ندارد.

نکته: نهال گردوی چندلر را میتوان در مناطقی با ارتفاع 0 تا 1200 متر از سطح دریا کاشت. همانطور که میدانید ارتفاع شهر صفاشهر 2324 متر از سطح دریا است. بنابراین برای کاشت رقم گردوی چندلر مناسب نیست.

نهالستان پالیزگردو

نهالستان پالیزگردو با بیش از نیم قرن تجربه؛ یکی از بزرگترین نهالستان های شمال غربی کشور با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی میباشد. این نهال فروشی به تولید و پرورش و فروش کلیه نهال های میوه از جمله فروش نهال گردو در صفا شهر میپردازد. این مرکز با دارا بودن کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جهاد کشاورزی مثل گواهینامه معتبر و رسمی و شناسنامه معتبر و همچنین گواهی ثبت اختراع، اقدام به تولید انواع ارقام نهال؛ ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها برای سازگاری بیشتر با شرایط آب و هوایی و اقلیمی در بیشتر مناطق کشورمان ایران نموده است. همچنین به جهت افزایش رفاه حال باغداران محترم به همراه کلیه نهال های تولید خود؛ گواهی سلامت و ضمانتنامه معتبر و کتبی ارائه میدهد.

از سایر خدمات پالیزگردو؛ ارائه مشاوره رایگان در حوزه کلیه خدمات مرتبط با راه اندازی باغ گردو مثل آبیاری و کوددهی و سمپاشی و… است. تمامی مشاوره های احداث باغ گردو در پالیزگردو توسط متخصصین باغداری و به صورت 100 در 100 رایگان است. همچنین راه اندازی باغ توسط تیم تخصصی ما به صورت حضوری یکی دیگر از خدمات ما در پالیزگردو است. از خدمات ویژه ی پالیزگردو ارائه مشاوره تخصصی گیاه شناسی و بیماری شناسی و آفت زدایی توسط متخصصین حرفه ای است. شما میتوانید به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری با مشاوران ما در پالیزگردو در ارتباط باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

پس از انتخاب و خرید بهترین نهال گردو؛ نوبت به ارسال آن میرسد. برای سهولت در حمل و نقل و جلوگیری از آسیب درختان در مراحل مختلف حمل و نقل، پالیزگردو کلیه نهال های خود را به صورت استاندارد بسته بندی مینماید. سپس به همراه گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی، به وسیله اتوبوس؛ کامیون، وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای باغداران محترم ارسال میکند. کلیه مراحل فروش و ارسال نهال گردو به صورت استاندارد و با توجه به حجم بار و مقصد سفر انتخاب میشود.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *