راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان ثلاث باباجانی

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان ثلاث باباجانی

جالب است بدانید شهرستان ثلاث باباجانی یکی بهترین مناطق برای کاشت نهال گردو به حساب میاید. هرساله باغداران زیادی اقدام به خرید نهال گردو در ثلاث باباجانی و کاشت آن در باغ های خود مینمایند. این موضوع سازگاری پذیری بسیار عالی نهال گردو با آب وهوا و شرایط اقلیمی این شهر را نشان میدهد. لازم است بدانید یکی از راه های مهم و اصلی در افزایش بهره وری از باغ، کاشت نهال گردوی سازگار و مناسب در منطقه است. به این ترتیب رشد درختان بهبود یافته و عملکرد سالیانه آنها افزایش میابد. این موضوع افزایش سودآوری از باغ را برای باغداران محترم به همراه خواهد داشت. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو در ثلاث باباجانی را به شما معرفی نماییم. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین نهال گردو در ثلاث باباجانی

شهرستان ثلاث باباجانی یکی از شهرستانهای مهم در استان کرمانشاه است. مرکز این شهرستان؛ شهر تازه آباد است. این شهرستان بیش از 23 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد. این موضوع آب و هوا و شرایط اقلیمی مناسب این شهر را برای احداث انواع باغ گردو؛ انگور و سیب را نشان میدهد. ثلاث باباجانی دارای 3 بخش اصلی ازگله؛ مرکزی و زمکان است. آب وهوای بخش ازگله در این شهر گرمسیری و سایر قسمت های آن سرد و معتدل است. ارتفاع این شهرستان به صورت میانگین 1490 متر است. مناطق نسبتا مرتفع در این شهرستان دارای آب وهوای سردتری هستند. همسایه های این شهرستان؛ سرپل ذهاب و دالاهو از جنوب و جوانرود و روانسر از شمال و شرق میباشد. در سمت غرب نیز با کشور عراق هم مرز است. و اما مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب بهترین نهال گردو در ثلاث باباجانی را بررسی مینماییم:

قیمت نهال گردو در ثلاث باباجانی

فاکتور قیمت همواره مورد توجه بیشتر باغداران قرار دارد. هنگام اثربخشی این فاکتور باید توجه داشته باشید که نهال های گردو با کیفیت و بهره وری بالاتر و همچنین پرمحصول تر؛ حتی اگر قیمت آنها کمی بالاتر از سایر ارقام گردو باشد نیز برای شما مقرون به صرفه تر است. چرا که بازگشت سرمایه آنها سریعتر بوده و همچنین سودسالیانه شما را نیز افزایش میدهند. برای کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در ثلاث باباجانی با ما در نهالستان پالیزگردو تماس بگیرید.

مقاومت سرمایی و گرمایی نهال گردو

این مورد به خصوص در نواحی بسیار سرد و یا بسیار گرم؛ حائز اهمیت است. با خرید نهال گردو مقاوم در برابر سرما و گرما؛ از نهال های خود در برابر سوختن و کاهش محصول دهی و… محافظت نمایید.

مقاومت نهال در برابر آفات و بیماری ها

آفات و بیماری ها به صورت ناگهانی و یا در اثر اختلال در رسیدگی به درختان در آنها ایجاد میشوند. باید توجه داشته باشید که سمپاشی و کوددهی سالیانه و همچنین آبیاری منظم میتواند از بروز بیماری ها و حتی آفات پیشگیری نماید. درختان در اثر ابتلا به بیماری ها و آفات ممکن است به شدت آسیب دیده و یا حتی به طور کامل بمیرند. از این رو خرید نهال گردو با مقاومت بالاتر در برابر بیماری ها و آفات میتواند تا میزان قابل توجهی از ریسک های ناشی از بروز آنها پیشگیری نماید.

محصول دهی نهال گردو

محصول دهی هر رقم در سایت پالیزگردو به صورت دقیق ذکر شده است. لازم است بدانید تنها در صورتی درختان به محصول دهی حداکثری خود دست میابند که شرایط رشد و آب وهوایی و اقلیمی آنها مساعد باشد. بنابراین علاوه بر توجه به تطبیق پذیری شرایط اقلیمی منطقه با نیاز نهال گردو؛ باید در رسیدگی به درختان نیز کوشا باشیم.

ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گردو

پس از بررسی و انجام آزمایش و مقایسه دقیق؛ ارتفاع از سطح دریای مناسب برای هر رقم توسط نهالستان های گردو تعیین شده است. با توجه به ارتفاع از سطح دریای منطقه ی خود؛ باید به دنبال ارقامی باشید که در بازه ی ارتفاعی منطقه شما قرار دارند. به این ترتیب احتمال سازگاری رقم با منطقه و شهر شما افزایش میابد.

عمر اقتصادی درخت گردو

نهال های گردو در دسته ی ارقام با عمر اقتصادی بالا به شمار میروند. عمر اقتصادی این درختان بین 50 تا 200 سال میباشد. که براساس نوع رقم متفاوت است. برای مثال نهال های گردوی اصلاح شده ای همچون نهال گردو ژنوتیپ برتر قادر است تا 200 سال نیز عمر کند.

شروع محصول دهی درختان گردو

شروع محصول دهی نیز از دیگر نکاتی است که باید در هنگام خرید نهال گردو در ثلاث باباجانی مورد توجه قرار بگیرد. اکثر ارقام گردو از سالهای ابتدایی محصول دهی را آغاز میکنند. اما منظور از شروع محصول دهی در این بخش؛ آغاز محصول دهی حداکثری و قابل عرضه در بازار است.

بهترین نهال گردو در شهرستان ثلاث باباجانی

برای خرید نهال گردو در شهرستان ثلاث باباجانی نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان ثلاث باباجانی معرفی میکند:

نهال گردو اسراییلی

خرید نهال گردو اسراییلی در ثلاث باباجانی اغلب در مناطقی با ارتفاع از سطح دریای بین 0 تا 2000 متر توصیه میشود. این رقم که محصولات بسیار باکیفیت و خوشمزه ای دارد در سال میتواند تا حداکثر 8 تن باردهی به همراه داشته باشد. باردهی حداکثری آن نیز از 5 سالگی آغاز شده و تا 80 سالگی نهال ادامه میابد.

نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور پیوندی در ارتفاع از سطح دریای بین 0 تا 3000 متر رشد مناسبی دارد. این رقم از 5 تا 100 سالگی به محصول دهی حداکثری تا 8 تن در هکتار ادامه میدهد. برای خرید نهال گردو فرنور پیوندی در ثلاث باباجانی با ما در نهالستان پالیزگردو در تماس باشید.

نهال گردو چندلر پیوندی

اگر به دنبال یک نهال باکیفیت با محصولات درشت و خوشمزه هستید. ما به شما خرید نهال گردو چندلر پیوندی در ثلاث باباجانی را پیشنهاد مینماییم. این رقم قادر است در سال تا 7 تن در هکتار محصول تولید نماید. وزن محصولات آن به همراه پوست چوبیشان تا 15 گرم میرسد. عمر اقتصادی این رقم نیز از 5 سالگی آغاز و تا 100 سالگی ادامه دارد.

نهال گردو پالیز کانادایی

یکی از پرفروش ترین نهال های گردو در ثلاث باباجانی؛ فروش نهال گردو پالیزکانادایی در ثلاث باباجانی میباشد. علت اصلی خرید نهال گردو پالیزکانادایی در ثلاث باباجانی محصول دهی بسیار بالای این رقم است. نهال گردو پالیزکانادایی در سال قادر است تا 16 تن محصول درهکتار تولید کند. این مورد بیشترین محصول دهی در بین سایر ارقام گردو را دارد. ارتفاع از سطح دریای آن بین 0 تا 3000 متر و عمر اقتصادی آن تا 100 سال است. شروع محصول دهی درختان این رقم نیز از 5 سالگی میباشد.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

همانطور که پیشتر اشاره شد نهال گردو ژنوتیپ برتر بیشترین عمر اقتصادی را در بین سایر ارقام گردو دارد. یعنی با یکبار خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در ثلاث باباجانی تا 200 سال دیگر نیازی به خرید نهال گردو در این شهر نخواهید داشت. محصول دهی این رقم از 5 سالگی به بعد تا 8 تن در هکتار خواهد بود. ارتفاع از سطح دریای متناسب برای کاشت این رقم بین 0 تا 3000 متر است. به این ترتیب میتوان آن را در تمامی نواحی شهرستان ثلاث باباجانی کاشت.

 

جهت خرید نهال گردو در شهرستان ثلاث باباجانی؛ شما باغداران محترم میتوانید با ما در نهالستان پالیزگردو به صورت آنلاین؛ تلفنی و یا حضوری در ارتباط باشید. پالیزگردو بزرگترین و مجهزترین نهال فروشی گردو در ثلاث باباجانی، ارائه دهنده انواع ارقام نهال گردو؛ ارقام اصلاح شده و ژنوتیپ ها میباشد. جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *