راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان سامان

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان سامان استان چهارمحال و بختیاری

شهرستان سامان به مرکزیت شهر سامان، یکی از شهرستان های مهم در استان چهارمحال و بختیاری است. فاصله ی این شهر با مرکز استان (شهرکرد) حدود 22 کیلومتر میباشد. به علت نزدیکی به رودخانه ها و چشمه های فراوان از جمله زاینده رود، این شهر دارای منابع آبی غنی برای باغداری و کشاورزی و دامپروری است. بیشترین باغ ها در این شهرستان، باغ گردو؛ بادام؛ هلو؛ سیب؛ آلو است.

موقعیت جغرافیایی

شهرستان سامان در شمال شرقی استان چهارمحال و بختیاری قرار گرفته است. این شهرستان از شمال و شرق با استان اصفهان همسایه است. از سمت غرب نیز به شهرستان بن میرسد. همسایه جنوبی این شهرستان؛ شهرکرد (مرکز استان) است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهرستان سامان به طور میانگین 1963 متر است.

آب و هوا

نزدیکی به رودخانه خروشان زاینده رود و همچنین ارتفاع بالای این شهرستان؛ هردو عواملی تاثیرگذار در آب و هوا و وضعیت اقلیمی شهرستان سامان هستند. بنابراین میتوان گفت شهر سامان دارای آب وهوای سرد و کوهستانی به همراه زمستان های طولانی و پربارش است. نزدیکی به رودخانه ها و چشمه ها، آب وهوای آن را معتدل و مرطوب میکند. به علت آب وهوای معتدل و مرطوب، این شهرستان مناسب برای کوچ های ییلاقی است.

چه نهال گردویی برای سامان مناسب است؟

ارقام مختلف درختان قادرند فقط با آب وهوا و شرایط اقلیمی خاصی سازگاری داشته باشند. بنابراین باید قبل از خرید و کاشت نهال گردوی خود؛ شرایط اقلیمی منطقه ی خود را به صورت دقیق بدست آورده و با توجه به آنها بهترین نهال گردو را برای باغمان خریداری کنیم. شهرستان سامان در منطقه ای با ارتفاع از سطح دریای 1963 متر واقع است. بنابراین آب و هوای این شهرستان کوهستانی بوده و دارای زمستان های طولانی و سرد و یخبندان است. باید درختانی را در این شهرستان بکاریم که دیرگل هستند. به این ترتیب جوانه های گل در اثر سرماهای طولانی زمستانی که تا اوایل بهار ادامه دارند؛ نمیسوزند. از طرف دیگر حداقل و حداکثر دمای قابل تحمل نهال، در بازه دمایی منطقه ما باشد. ارتفاع از سطح دریا یکی از بهترین فاکتورهای تصمیم گیری در انتخاب بهترین نهال گردو در باغ ما است. چرا که در هر ارتفاعی از سطح دریا، شرایط سرمایی و گرمایی و وضعیت رطوبت به میزان خاصی است.

خرید نهال گردو در شهرستان سامان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان سامان معرفی میکند:

ارقام معرفی شده بهترین سازگاری را با شهر سامان خواهند داشت. در این بین برخی که حداکثر محصول دهی و عمر اقتصادی بیشتری دارند. ارقام نهال گردو تویسرکان, نهال گردو پالیزکانادایی (ژنوتیپ کانادایی)؛ نهال گردو فرنور و نهال گردو اسرائیلی هستند. سایر ارقام معرفی شده یکی از بهترین ارقام گرده زا برای شهر سامان هستند که میتوانید در صورت سازگاری با رقم اصلی در باغ بکارید.

نکته: ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گردو چندلر بین 0 تا 1200 متر است. بنابراین با مقایسه ی آن با ارتفاع میانگین شهرستان سامان، خواهیم دریافت که این رقم با شهر سامان سازگاری ندارد. بنابراین توصیه میکنیم، از ارقام معرفی شده برای کاشت در این شهرستان استفاده نمایید.

نهالستان پالیزگردو

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی، دارای عنوان بزرگترین نهالستان واقع در شمال غرب کشور میباشد. این نهال فروشی کلیه مجوزهای معتبر را از جهاد کشاورزی دریافت نموده است. که مهم ترین آنها؛ گواهینامه معتبر و رسمی؛ گواهی ثبت اختراع و شناسنامه معتبر است. فعالیت اصلی پالیزگردو در حوزه فروش انواع ارقام نهال؛ از جمله فروش نهال گردو در سامان است. که به همراه کلیه نهال ها گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میدهد. جهت کسب اطلاع از قیمت و خرید نهال گردو؛ با مشاوران ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری در ارتباط باشید.

نحوه ارسال نهال گردو

نحوه ارسال نهال گردو به حجم سفارشات و مقصد بار بستگی دارد. نهال ها پس از بسته بندی به صورت استاندارد؛ به وسیله وسایل حمل و نقل اختصاصی؛ کامیون؛ وانت بار و… برای باغداران محترم ارسال میشوند.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: یکی دیگر از خدمات رایگان پالیزگردو؛ ارائه مشاوره در خصوص نحوه راه اندازی باغ گردو، آبیاری و کوددهی و هرس و… توسط متخصصین باغداری به باغداران محترم است. شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری با کارشناسان ما در دفتر مرکزی پالیزگردو در ارتباط باشید.

احداث باغ گردو:  درصورت تمایل باغداران محترم جهت راه اندازی باغ گردو توسط متخصصین با تجربه پالیزگردو، شما میتوانید پس از ثبت درخواست خود؛ نتایج آزمایش خاک باغ خود را با برای ما ارسال نمایید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: بیماری ها و آفات یکی از مهم ترین مخاطرات در باغ به شمار میایند. در صورت مشاهده هرگونه تغییر رنگ و شکل در درختان خود، حتما با تیم گیاه شناسی و بیماری شناسی و آفات در پالیز گردو تماس بگیرید. مشاوران ما همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما باغداران محترم میباشند.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *