حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر سنندج

خرید و فروش انواع ارقام نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهر سنندج

شهر سنندج یکی از شهرهای مهم و مرکز استان کردستان است. این شهر در غرب ایران و در جنوب استان کردستان قرار گرفته است. و در رتبه بیست و یکمین شهر بزرگ کشورمان قرار دارد. این شهر، یک شهر کوهستانی محسوب میشود؛ آب وهوای آن نیز تحت تاثیر قرار گرفته و سرد و کوهستانی و نیمه خشک است. در سمت غرب و شمال این شهر دو کوه آبیدر و شیخ معروف قرار گرفته و کوه سراج الدین در جنوب سنندج است. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو در شهر سنندج را به شما معرفی نماییم.

موقعیت جغرافیایی شهر سنندج

شهر سنندج از شمال با شهر دیواندره همسایه است. این شهر از شرق با دهگلان و در جنوب با کامیاران همسایه است. همسایه جنوب غربی و بخش هایی از غرب سنندج، شهر سروآباد است. شهر مریوان نیز در بخش هایی از غرب و شمال غربی با شهر سنندج همسایه است.

ارتفاع از سطح دریای شهر سنندج

شهر سنندج در ارتفاع 1450 تا 1538 متر از سطح دریا واقع شده است.

آب و هوای شهر سنندج

شهر سنندج به طور کلی دارای آب وهوای سرد و نیمه خشک و متمایل به مرطوب است. میانگین دمای هوا در شهر سنندج 12 درجه سانتیگراد است. میانگین بارش سالیانه در این شهر به 500 میلی متر میرسد. این شهر در دو فصل بهار و تابستان معتدل و ییلاقی است. و دمای آن به طور میانگین بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد است. اما در فصل پاییز و زمستان دمای آن به طور میانگین به 10.4 تا 1.6- درجه سانتیگراد میرسد. بیشترین و کمترین دما در این شهر در بازه 44 تا 13.5- درجه سانتیگراد قرار دارد.

6 مورد از بهترین نهال های گردو در شهر سنندج کدام است؟ + لیست قیمت نهال گردو در شهر سنندج در سال 1400

شهر سنندج یکی از بهترین شهرهای کشورمان برای پرورش باغ گردو به شمار میرود. آب وهوا و ارتفاع از سطح دریای این شهر امکان کاشت اکثر ارقام گردو را فراهم مینماید. اما برای راه اندازی باغ گردو در شهر سنندج باید بهترین نهال گردو را انتخاب کنیم تا بهترین باردهی و عملکرد را از درختان گردو شاهد باشیم.

برای خرید نهال گردو در شهر سنندج نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر سنندج معرفی میکند:

نهال گردو پالیز کانادایی نام دیگر نهال گردو ژنوتیپ کانادایی است. که برای اولین بار در کشور کانادا کشت شد. نهال گردو ژنوتیپ برتر قادر است دو برابر بیشتر از سایر ارقام گردو و در حدود 16 تن در هکتار محصول دهی کند. این مورد مهم ترین دلیل خرید نهال گردو پالیزکانادایی در شهر سنندج است. از طرف دیگر این رقم بهترین سازگاری را با آب وهوا و شرایط اقلیمی و منطقه ای در شهر سنندج را دارد. درختان گردو ژنوتیپ کانادایی با ارتفاع 5 متر و عمر اقتصادی 100 سال یکی از بهترین ارقام گردو در شهر سنندج محسوب میشود. ارتفاع 0 تا 3000 متر؛ بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو ژنوتیپ کانادایی است. این رقم برای محصول دهی بهتر نیازی به کاشت رقم گرده افشان در باغ ندارد. از ویژگی های مهم میوه های گردو پالیزکانادایی سنگین بودن مغز (8.9 گرم)، اندازه ی درشت به شکل بیضی، پوسته ی چوبی نازک و رنگ مغز میوه ی بسیار روشن است. درخت گردو ژنوتیپ کانادایی در سنندج قادر است از سال اول محصول دهی را آغاز کند. اما محصول دهی حداکثری آن در سن بلوغ از 8 سالگی آغاز میشود.

نهال گردو فرنور پیوندی یک رقم اصلاح شده و مناسب سازی شده برای کاشت در شهر سنندج است. این رقم فرانسوی است اما به علت سازگاری بسیار عالی که در شرایط آب وهوایی این شهر دارد. خرید نهال گردو فرنور پیوندی در سنندج یکی از بهترین انتخاب ها برای شما به حساب میاید. این رقم با میوه های خوشمزه و با کیفیت و با درصد چربی متوسط یکی از بهترین و مقاومت ترین ارقام نهال در برابر سرما و شرایط دمایی شهر سنندج است. این رقم که از سال اول پس از کاشت شروع به محصول دهی میکند. اما آغاز محصول دهی حداکثری آن در سن 5 تا 6 سالگی (سن بلوغ) است. ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا؛ بهترین ارتفاع برای کاشت نهال گردو فرنور پیوندی به حساب میاید. که خوشبختانه ارتفاع تمامی مناطق شهر سنندج در این بازه قرار دارد. عمر اقتصادی نهال گردو فرنور پیوندی بیش از 100 سال است.

نهال گردو اسرائیلی یک رقم بسیار عالی و مشهور در شهر سنندج است. این رقم بهترین سازگاری را با آب و هوا و سرمای هوای شهر سنندج دارد. از این رو خرید نهال گردو اسرائیلی در شهر سنندج همواره توسط نهالستان های بزرگ توصیه میشود. این رقم تا 80 سال باردهی بسیار عالی برای باغداران محترم به همراه دارد. محصولات باکیفیت آن با کمترین میزان خرابی و پوکی سالیانه به 8 تن در هکتار میرسند. برای رسیدن به باردهی حداکثری لازم است درختان گردو اسرائیلی را در ارتفاع 0 تا 2000 متر از سطح دریا بکارید و از رقم گرده زای سازگار در باغ استفاده کنید. درخت گردو اسرائیلی قدرت رشد بسیار بالا و مقاومت بسیار عالی در برابر آفات و بیماری ها دارد.

نهال گردو تویسرکان یکی از ارقام با محصولات بسیار درشت و خوشمزه خود؛ همواره مورد توجه باغداران قرار گرفته است. این رقم که قدرت رشد بسیار بالایی دارد؛ قادر است تا ارتفاع 20 متر رشد کند. ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا؛ بهترین ارتفاع برای کاشت نهال گردو تویسرکان است. حداکثر محصول دهی آن 6 تن در هکتار؛ و عمر اقتصادی آن بین 40 تا 50 سال است. گردوی تویسرکان یک رقم ایرانی با وزن 16 گرم و با پوسته ی نازک چوبی، به رنگ روشن دیده میشود. خرید نهال گردو تویسرکان در شهر سنندج؛ یکی از بهترین انتخاب ها برای احداث باغ گردو در این شهر است. برای افزایش باردهی درختان لازم است به ازای هر 10 اصله از رقم اصلی، 1 اصله رقم گرده زا در باغ بکارید.

نهال گردو چندلر یک رقم با عمر اقتصادی بسیار عالی در شهر سنندج محسوب میشود. پس از خرید نهال گردو چندلر در شهر سنندج و کاشت آن در باغ خود؛ بیش از 100 سال از محصول دهی حداکثری درختان گردو بهره مند خواهید شد. ارتفاع 0 تا 1500 متر از سطح دریای آزاد؛ بهترین ارتفاع برای کاشت نهال گردو چندلر به شمار میاید. میوه های درخت گردو چندلر به طور میانگین تا 15 گرم وزن دارند. از این مقدار؛ 10 گرم آن متعلق به مغز گردو است. با توجه به اینکه ارتفاع از سطح دریای هر شهر به صورت میانگین اعلام میشود؛ بهتر است نهال گردو چندلر را در ارتفاع های کمتر در شهر سنندج بکارید. محصول دهی سالیانه این رقم بین 6 تا 7 تن در هکتار است. قدرت رشد درختان نیمه راست است و تا 5 متر رشد میکند.

نهال گردو ژنوتیپ برتر با عمر اقتصادی 200 سال؛ بهترین و سازگارترین نهال گردو در شهر سنندج شناخته میشود. این رقم که تحمل سرما و خشکی بینظیری دارد، یکی از گزینه های اصلی در خرید نهال گردو در سنندج به شمار میرود. میوه گردو ژنوتیپ برتر 13 گرم وزن دارد و نسبتا درشت و با درصد چربی بالا است . این میوه به شکل تخم مرغی با پوسته ی نازک و مغز آن به رنگ سفید شیری دیده میشود. درختان از سال اول محصول دهی را آغاز میکنند. اما همانطور که میدانید محصول دهی سال های ابتدایی با کیفیت پایین تر است و برای عرضه در بازار مناسب نیست. اما با رسیدن درخت به سن بلوغ محصول دهی آن حداکثری تا 8 تن و با کیفیت بالا خواهد شد. درخت گردو ژنوتیپ برتر نیاز به گرده زا ندارد. اگر قصد خرید بهترین نهال گردو در شهر سنندج را دارید. ما به شما خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در شهر سنندج را توصیه مینماییم.

رقم گرده زای سازگار برای نهال های گردوی فوق، نهال گردو فرانکت و نهال گردو فرنت میباشد.

برای خرید نهال گردو در شهر سنندج و یا کسب اطلاع از قیمت روز نهال گردو در سنندج با ما تماس بگیرید.

7 قاعده ی اصلی مدیریت احداث باغ گردو در شهر سنندج چیست؟

شهر سنندج یکی از شهرهای مرتفع و نسبتا سرد در کشورمان است. این شهر که در تابستان ها خنک و ییلاقی و در زمستان ها بسیار سرد است. یکی از بهترین شهرها برای احداث باغ گردو به حساب میاید. اگر قصد راه اندازی باغ گردو در شهر سنندج را دارید. باید اصول زیر را به خاطر بسپارید.

  1. آب وهوای شهر سنندج و آب و هوای مطلوب نهال گردو

آب وهوای شهر سنندج سرد و نیمه خشک است. این شهر بارندگی فراوانی دارد. به طور کلی آب وهوای این شهر برای کاشت نهال گردو مساعد است. شما میتوانید نهال های گردوی خود را در هر منطقه از شهر سنندج کاشته و محصول دهی بسیار عالی برداشت نمایید. برخی از درختان گردو که بهترین عملکرد را در شهر سنندج دارند؛ نهال گردو پالیزکانادایی؛ نهال گردو ژنوتیپ برتر؛ نهال گردو چندلر؛ نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو اسرائیلی و نهال گردو فرنور است.

  1. دمای هوا در شهر سنندج و مقایسه آن با دمای مناسب برای رشد نهال گردو

شهر سنندج دارای بازه ی دمایی بین 44 تا 13.5- درجه سانتیگراد است. این شهر به علت قرار گیری در منطقه ی کوهستانی دارای زمستان های سرد و تابستان های ییلاقی است. به طور کلی دمای هوای مناسب برای رشد درختان گردو در سال به طور میانگین در بازه بین 5 تا 20 درجه سانتیگراد قرار دارد. آب و هوای شهر سنندج به صورت سالیانه بین 25 تا 1.6- درجه سانتیگراد است. بنابراین میتوانید نهال گردو با تحمل سرمایی بالاتر را در این شهر بکارید.

  1. نیاز دریافت نور خورشید توسط درختان گردو در سنندج

درختان انرژی مورد نیاز خود برای تولید محصول را از نور خورشید دریافت میکند. با انجام بهتر عملیات فتوسنتز در برگ های درختان؛ محصول دهی درختان گردو نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت. به این ترتیب لازم است منطقه ی باغ خود را به گونه ای انتخاب نمایید که دارای نورگیر کافی روزانه بین 6 تا 8 ساعت باشد.

  1. بهترین الگوی کاشت برای نهال گردو در شهر سنندج

الگوهای کاشت درختان گردو؛ برای دریافت بهتر نور خورشید؛ تغذیه بهتر ریشه از خاک و عبور و مرور آسان تر وسایل نقلیه کشاورزی و برداشت آسان تر محصولات درختان تعریف میشوند. با توجه به کوهستانی بودن شهر سنندج باید الگوی کاشت را به گونه ای انتخاب کنید که بهترین استفاده از ظرفیت زمین انجام شود. به طور کلی الگوهای کاشت لوزی، مربعی؛ مستطیلی؛ داربستی و مثلثی برای کاشت نهال گردو معرفی میشوند. در این بین با توجه به نقشه زمین اغلب باغ های گردو از دو الگوی مربعی و مستطیلی بهره میبرند.

  • در الگوی مربع فواصل کاشت 6 در 6 و 7 در 7 متر مربع
  • در الگوی مستطیلی فواصل کاشت 6 در 7 متر مربع
  1. خاک مطلوب رشد نهال گردو در شهر سنندج

درختان گردو در خاک های لومی؛ شنی و رسی بهترین عملکرد را دارند. خاک باید حداقل دارای عمق 3 متر باشد. Ph خاک بین 5.6  تا 5.7 و شوری خاک باید کمتر از 4 میلی موس برسانتیمتر باشد. خاک را یک فصل پیش از کاشت نهال گردو در سنندج به خوبی شخم زده و زهکشی نموده و با استفاده از کودهای شیمیایی آن را آماده نمایید.

  1. ارتفاع از سطح دریا چه تاثیری در رشد درختان دارد؟

ارتفاع از سطح دریای شهر سنندج شرایط مطلوب برای رشد بیشتر ارقام گردو فراهم میکند. با رعایت ارتفاع از سطح دریای هر رقم؛ شرایط مساعد برای رشد آن را فراهم مینماییم. اگر این مورد به خوبی رعایت نشود. درختان گردو در کمتر از 2 الی 3 سال پس از کاشت؛ به طور کامل میسوزند. شما میتوانید ارتفاع مطلوب هر نهال را در بخش اطلاعات محصول سایت پالیزگردو بدست آورید.

  1. نحوه ی آبیاری درختان گردو برای رسیدن به محصول دهی حداکثری در شهر سنندج

شهر سنندج شهری پرباران است. باتوجه به میانگین بارش سالیانه این شهر که برابر 500 میلی متر است. میتوانید باغ های گردوی خود را بیشتر به صورت دیمی آبیاری کنید. در فصل گرم سال مثل تابستان که بارندگی کمتر است. لازم است درختان گردوی خود را هر 7 الی 10 روز آبیاری نمایید. حجم کل آبیاری در روش آبیاری غرقابی بین 7000 تا 10000 متر مکعب و در روش آبیاری قطره ای بین 6000 تا 8000 متر مکعب است.

جهت راهنمایی و مشاوره رایگان قبل از خرید، کلیک نمایید

X