راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان سرچهان

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان سرچهان استان فارس

مرکز شهرستان سرچهان، شهر کره ای است. این شهرستان در استان فارس قرار دارد. بیشتر مردم در این شهرستان به باغداری مشغولند. بیشترین محصولات زراعی در این شهرستان گردو؛ سیب؛ هندوانه و پرتقال؛ بادام؛ خیار سبز، زردآلو؛ پسته، گندم؛ آلو بخارا است.

موقعیت جغرافیایی

شهرستان بوانات در شمال شهرستان سرچهان قرار دارد. در جنوب این شهرستان، شهرستان بختگان و ارسنجان است. در شرق این شهرستان؛ استان یزد و در سمت غرب نیز شهرستان پاسارگاد و خرم بید قرار دارد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهرستان سرچهان 2100 متر است.

آب و هوا

آب و هوا در این شهرستان گرم و خشک است. و زمستان های آن نسبتا سرد است. میانگین بارش سالیانه در شهرستان سرچهان 190 تا 220 میلی متر است.

چه نهال های گردویی برای شهر سرچهان مناسب است؟

در ارتفاع های مختلف از سطح دریا؛ شرایط متفاوت آب و هوایی و رطوبتی را تجربه میکنیم. که میتواند شرایط رشد برای ارقام خاصی فراهم نماید. شهرستان سرچهان در ارتفاع 2100 متری از سطح دریا قرار دارند. برای خرید نهال گردو در شهرستان سرچهان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان سرچهان معرفی میکند:

با توجه به فاکتورهایی از قبیل محصول دهی، عمر اقتصادی، گلدهی، تحمل سرمای و گرمایی، مقاومت در برابر آفات و بیماری ها و… ارقام گردوی پالیز کانادایی؛ نهال گردوی اسرائیلی، نهال گردوی تویسرکان و نهال گردوی فرنور برای کاشت در باغ مناسب ترند.

نکته: شهرستان سرچهان دارای ارتفاع 2100 متری از سطح دریا است. این شهرستان برای کاشت نهال گردوی چندلر که ارتفاع مناسب آن 0 تا 1200 متر از سطح دریا است، اصلا مناسب نیست.

نحوه ی خرید نهال گردو در سرچهان

اگر قصد راه اندازی یک باغ گردو را دارید. بدون شک به دنبال یافتن یک نهالستان نمونه و معتبر برای خرید نهال گردو در سرچهان هستید. لازم است بدانید پس از انتخاب بهترین نهال گردو باید بهترین نهالستان گردو در سرچهان را بیابید. اینکه نهالستان گردو در شهر شما قرار دارد یا خیر. مسئله ی چندان مهمی نیست. چراکه نهالستان ها معمولا نهال های خود را با توجه به شرایط آب و هوایی تمامی شهرهای کشور تولید مینمایند. بنابراین به جای توجه به مسافت، باید به مجوزهای معتبر و رسمی نهالستان؛ از جمله گواهینامه معتبر و رسمی؛ شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع نهالستان توجه نمایید. سپس، پس از تحقیق و بررسی و مشورت با کارشناسان نهالستان؛ بهترین نهال گردو در سرچهان را یافته و خریداری نمایید. خرید به دو صورت انجام میشود. اگر در فصل کاشت قرار ندارید، بهتر است نهال را پیش خرید نمایید. در این صورت در فصل کاشت نهال ها، با محدودیتی مواجه نخواهید بود. پس از پیش خرید و یا خرید نهال گردو در سرچهان، نهال فروشی در زمان مقرر، نهال را برای شما ارسال مینماید.

نحوه ارسال نهال گردو

همانطور که گفته شد. نهال ها در زمان مقرر برای شما ارسال خواهند شد. اما مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه نمایید. اطمینان از سلامتی نهال گردو است. اگر نهال در طول مسیر دچار شکستگی و یا بریدگی بشود؛ ممکن است یک بستر مناسب جهت حمله ی بیماری ها و آفات به درختان باشد. بنابراین مهم ترین اقدامات در این مرحله:

  • بسته بندی مناسب نهال ها: بسته بندی باید با توجه به استانداردهای جهاد کشاورزی باشد. در این صورت احتمال بروز کمترین آسیب به نهال های جوان وجود خواهد داشت.
  • انتخاب وسیله حمل و نقل مناسب: نهال ها معمولا به وسیله اتوبوس، کامیون و وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای باغداران محترم ارسال میشوند. انتخاب هریک از این وسایل حمل و نقل به تمایل باغدار محترم؛ حجم کل بار و مقصد آن وابسته است.

نهالستان های معتبر معمولا به همراه کلیه نهال ها، گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی معتبر ارائه میدهند.

خدمات ما در نهالستان پالیز

نهالستان پالیزگردو بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور است. این نهالستان کلیه مجوزهای رسمی معتبر را از جهاد کشاورزی دریافت نموده و اقدام به تولید و پرورش و فروش انواع ارقام نهال میوه از جمله فروش نهال گردو نموده است. همچنین تیم تخصصی پالیزگردو، پس از تحقیق و بررسی موفق به تولید انواع ارقام نهال میوه، ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها با سازگاری 100 درصدی با شرایط آب و هوایی و اقلیمی در بیشتر مناطق کشورمان شده است.

فروش نهال گردو در سرچهان: یکی از اقدامات ویژه ی نهالستان پالیزگردو، تولید نهال با سازگاری بالا برای کاشت در شهر سرچهان است. این مرکز با توجه به ارتفاع از سطح دریا و شرایط اقلیمی این شهر، اقدام به تولید و فروش نهال گردو در سرچهان نموده است. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در سرچهان با ما تماس بگیرید.

احداث باغ گردو: این بخش از خدمات ما مختص باغداران محترمی است که اقدام به راه اندازی باغ گردو توسط تیم تخصصی احداث باغ نموده اند. شما باغداران محترم میتوانید پس از ارسال نتایج آزمایش خاک باغ خود به مشاوران ما؛ درخواست راه اندازی باغ گردوی خود را ثبت نمایید. تیم تخصصی پالیزگردو؛ در زمان معین در محل باغ شما حضور یافته و کلیه اقدامات مرتبط با راه اندازی باغ را به انجام میرسانند.

ارائه مشاوره تخصصی: یکی دیگر از مشاوره های 100 درصد تخصصی در پالیز گردو، مشاوره احداث باغ گردو و مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی است. شما میتوانید کلیه سوالات خود را در حوزه راه اندازی باغ گردو، از جمله آبیاری، کوددهی و سمپاشی و مشاوره های تخصصی بیماری شناسی را از کارشناسان خبره و آموزش دیده ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و حضوری بپرسید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *