حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر ساری

خرید و فروش انواع ارقام نهال گردوی شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهر ساری

شهر ساری یکی از پرجمعیت ترین شهرهای شمال ایران و مرکز استان مازندران است. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای شمالی در کشورمان است که به عنوان یکی از قدیمی ترین شهر ها نیز شناخته میشود. ساری در منطقه ای بین کوهپایه ای و دشتی قرار دارد. مهم ترین رودهای این شهر رودخانه تجن؛ در شرق ساری است. که دارای 3 انشعاب اصلی زارم رود؛ تجن و سفید رود است. رودخانه های ماچک تیرکلا و سیاه رود نیز در غرب ساری قرار گرفته اند. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو در شهر ساری را به شما معرفی نماییم:

موقعیت جغرافیایی شهر ساری

ساری از شمال به دریای خزر و از شمال شرقی با میان دورود همسایه است. این شهر از شرق و جنوب شرقی با شهر نکا مرز مشترک داشته و در سرتاسر جنوب آن، استان سمنان قرار دارد. سوادکوه در جنوب غربی و سوادکوه شمالی در غرب شهر ساری قرار گرفته است. شهرهای جویبار و قائم شهر نیز با شمال غربی شهر ساری مرز مشترک دارند.

ارتفاع از سطح دریای شهر ساری

ارتفاع از سطح دریای شهر ساری به 54 متر از سطح دریا میرسد.

آب و هوای شهر ساری

به علت نزدیکی شهر ساری به دریای خزر و منطقه ی کوهپایه ای، آب وهوای شهر ساری معتدل و مرطوب است. این شهر در زمستان ها نسبتا سرد و خشک است. به خصوص در بخش های جنوبی که کوهستانی هستند، آب وهوا سردتر است. میانگین هوای شهر ساری 15 درجه سانتیگراد است. سردترین دما در این شهر 12- درجه سانتیگراد و گرم ترین دمای آن 40 درجه سانتیگراد است. این شهر 34 روز از سال را در برف و یخبندان میگذراند. و میانگین بارندگی آن در سال به 789.2 میلی متر میرسد.

چه اصولی در احداث باغ گردو در شهر ساری حائز اهمیت است؟

با تحقیق و بررسی درباره نحوه ی احداث باغ گردو در شهر ساری؛ آنچه از هرچیزی مهم تر است. شرایط فعلی باغ و شرایط اقلیمی آن است. تنها با آگاهی از این شرایط خواهید دریافت که چه نهال گردویی در باغ شما بهترین باردهی را به همراه خواهد داشت. اصول اصلی احداث باغ گردو وابسته به 7 عامل است. در این بخش قصد داریم تا اصول مهم در احداث باغ گردو در شهر ساری را به دقت بررسی نماییم. پس با ما همراه باشید.

نحوه ی آبیاری درختان گردو در شهر ساری

با توجه به بارندگی سالیانه شهر ساری که برابر 789.2 میلی متر است؛ خواهیم دانست که آب مورد نیاز درختان گردو به وسیله ی بارندگی به خوبی تامین میشود. بنابراین میتوان درختان را به روش دیمی کاشت. البته در فصل تابستان که هوا گرمتر و بارندگی کمتر است. لازم است تا درختان گردو را هر 7 تا 10 روز یکبار آبیاری نمایید. با استفاده از روش آبیاری قطره ای به راحتی میتوانید حجم آبیاری و زمان آن را کنترل کنید.

نحوه ی کاشت نهال گردو در شهر ساری

هوای شهر ساری اغلب ابری است. از این رو برای دریافت بهتر نور خورشید توسط درختان باید اقدامات لازم را به خوبی به انجام برسانیم. یکی از این اقدامات، رعایت فاصله استاندارد کاشت است. الگوی کاشت مناسب برای نهال گردو، ایجاد مربع هایی به فاصله 6 در 6 متر مربع و 7 در 7 متر مربع است. البته میتوان با توجه به نقشه زمین از الگوی کاشت مستطیلی به فاصله 6 در 7 متر مربع استفاده نماییم.

خاک مناسب برای کاشت نهال گردو در شهر ساری

در شهر ساری به علت رطوبت بیش از حد هوا توصیه میکنیم تا درختان گردو را در خاک های رسی، شنی و یا لومی بکارید. تا آب بتواند به راحتی از آن خارج شده و اکسیژن مورد نیاز به ریشه درخت برسد. شوری خاک به طور معمولا باید 4 میلی موس بر سانتیمتر و ph آن نیز 5.6 تا 5.7 باشد.

دریافت نور خورشید توسط درختان گردو در شهر ساری

شهر ساری دارای بارندگی فراوان است. هوای این شهر اغلب ابری است و این مورد مانع از جذب کامل نور خورشید توسط درختان خواهد شد. درختان گردو در شهر ساری باید 6 تا 8 ساعت در مقابل نور مستقیم خورشید قرار بگیرند. از این رو توصیه میکنیم کلیه راهکارهای لازم جهت دریافت نور بهتر درختان را به خوبی رعایت فرمایید.

نکته: زمین های شیب دار با شیب ملایم جنوبی؛ نور خورشید را بهتر دریافت مینمایند. بنابراین باغ هایی با این ویژگی؛ یک انتخاب عالی برای احداث باغ گردو در شهر ساری به شمار میایند.

آیا در ارتفاع از سطح دریای شهر ساری میتوان نهال گردو کاشت؟

بله شهر ساری در ارتفاع 54 متر از سطح دریا قرار دارد. تمامی ارقام گردوی معرفی شده قادرند در این ارتفاع به خوبی رشد نمایند. از این رو خرید نهال گردو در شهر ساری؛ با سازگاری پذیری و عملکرد بسیار عالی همراه است.

آیا آب وهوای شهر ساری برای کاشت نهال گردو مناسب است؟

شهر ساری آب وهوای معتدل و مرطوب دارد. تمامی بهترین ارقام گردو در شهر ساری قادرند در این شرایط آب وهوایی به خوبی رشد کنند. درختان گردو نیاز به دریافت 600 تا 800 ساعت قرارگیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد هستند. که به علت آب وهوای سردتر شهر ساری در فصل زمستان؛ نیاز سرمایی درختان به خوبی برطرف میشود.

دمای مناسب برای کاشت نهال گردو در شهر ساری

بیشترین دمای شهر ساری 40 درجه سانتی گراد و کمترین دمای آن 12- درجه سانتیگراد است. این شهر به طور میانگین دارای دمای 15 درجه سانتیگراد است. از طرفی بهترین دما برای رشد درختان گردو بین 5 تا 20 درجه سانتیگراد است. بنابراین به راحتی میتوان بهترین نهال گردو را در شهر ساری کاشت.

چه نهال گردویی در شهر ساری بهترین عملکرد را خواهد داشت؟ به همراه قیمت نهال گردو در شهر ساری در سال 1400

راه اندازی باغ گردو در شهر ساری؛ به علت بارندگی زیاد در این شهر؛ نیازمند انتخاب ارقامی است که بیشترین سازگاری را با رطوبت بالای هوا داشته باشند. در غیر اینصورت درختان گردو به علت قرار گیری در رطوبت دائمی دچار بیماری های قارچی متعدد خواهند شد. برای خرید نهال گردو در شهر ساری نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر ساری معرفی میکند:

نهال گردو پالیزکانادایی توسط باغداران ساری با نام دیگر نهال گردو ژنوتیپ کانادایی نیز نامیده میشود. این نهال میوه های درشت و خوشمزه با چربی بالا و با وزن 15 گرم دارد. 8.9 گرم از این وزن متعلق به مغز گردو است. قدرت رشد درختان گردو پالیزکانادایی در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بسیار عالی است. از دلایل اصلی خرید نهال گردو پالیزکانادایی در شهر ساری؛ تحمل رطوبت و خشکی بسیار بالای درختان است. عمر اقتصادی نهال گردو پالیزکانادایی بیش از 100 سال است. و این مورد نشان میدهد؛ تنها با یکبار خرید نهال گردو ژنوتیپ کانادایی در شهر ساری؛ تا 100 سال دیگر نیازی به خرید نهال گردوی جدیدی برای کاشت در باغ نخواهید داشت. این رقم کانادایی در سن 8 سالگی قادر است تا 16 تن محصول دهی داشته باشد. لازم است بدانید؛ محصول دهی این رقم 2 برابر سایر ارقام گردو است. برای افزایش محصول دهی این رقم، نیازی به کاشت رقم گرده افشان در باغ نخواهید داشت. پوسته ی میوه نازک بوده و به راحتی از مغز جدا میشود.

نهال گردو فرنور در سن 1 سالگی محصول دهی را آغاز مینماید. و محصول دهی این رقم در سن 3 سالگی به 1 تن میرسد. با رسیدن به سن بلوغ و آغاز محصول دهی حداکثری درختان, محصول دهی آن ها بین 7 تا 8 تن در هکتار خواهد بود. برای بهبود بهره وری درختان؛ لازم است درختان بین 700 تا 1500 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار بگیرند. به این ترتیب خواب زمستانه آنها تکمیل میشود. ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بهترین ارتفاع برای کاشت این رقم است. مقاومت در برابر آفات و بیماری ها و خشکی و از همه مهم تر مقاومت در برابر رطوبت و قدرت بالای رشد درختان؛ از مهم ترین دلایل خرید نهال گردو فرنور در ساری از دید باغداران است. ارتفاع درخت در شرایط رشد مطلوب به 6 متر میرسد. با رسیدن به سن بلوغ و آغاز محصول دهی حداکثری تا 100 سال ادامه خواهد داشت.

خرید نهال گردو اسرائیلی در شهر ساری به علت محصولات با کیفیت و نسبتا درشت (وزن 10 گرم) و اندازه متوسط مایل به بیضی با مغز پر و سالم و چربی نسبتا زیاد بسیار پرطرفدار است. محصول دهی این رقم به 8 تن میرسد. و تا 80 سال این محصول دهی ادامه خواهد یافت. ارتفاع 0 تا 2000 متر از سطح دریا، بهترین ارتفاع برای کاشت نهال های گردو اسرائیلی است. این رقم برای اولین بار در کشور اسرائیل کشت شده و به علت سازگاری پذیری آن با سایر نقاط دنیا؛ امروزه نهال گردو اسرائیلی در اکثر نقاط کشورمان کشت میشود. پوسته ی گردو اسرائیلی کاغذی است و به راحتی از مغز جدا میشود.

درخت بلند قد تویسرکان با حداکثر ارتفاع 20 متر؛ یکی از بهترین و قوی ترین درختان گردو در برابر رطوبت؛ برای کاشت در اکثر نقاط کشورمان است. این رقم که در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بهترین باردهی را دارد. قادر است سالیانه تا 6 تن محصول دهی به همراه داشته باشد. میوه گردو تویسرکان تا 16 گرم وزن دارند. که درشت ترین و سنگین ترین رقم گردو به حساب میاید. شکل ظاهری میوه بیضی و به رنگ روشن با درصد چربی بالا و پوسته ی چوبی نازک است. این رقم برای افزایش محصول دهی نیاز به کاشت رقم گرده افشان دارد. قدرت رشد درختان بالا و تحمل آن ها در برابر خشکی و رطوبت بی نظیر است. درختان گردو تویسرکان عمر اقتصادی برابر 50 سال دارند. این درخت، یک رقم بومی کشورمان است. برای خرید نهال گردو تویسرکان در شهر ساری با قیمت مناسب؛ با مشاوران ما در پالیزگردو تماس بگیرد.

نهال گردو چندلر یک رقم آمریکایی با قدرت رشد بسیار بالا است. این رقم در برابر آفات و بیماری ها مقاومت بسیار عالی داشته و در شرایط نگهداری صحیح قادر است بیش از 100 سال محصول دهی داشته باشد. خرید نهال گردو چندلر در شهر ساری بسیار متداول است. دلیل اصلی آن قابلیت سازگاری پذیری درختان در شرایط مختلف آب وهوایی این شهر است. ارتفاع 0 تا 1500 متر از سطح دریا برای کاشت نهال گردو چندلر مناسب است. میوه های این رقم وزنی برابر 15 گرم دارند که 10 گرم آن وزن مغز است. درخت گردو چندلر از سال اول محصول دهی را آغاز نموده و در سال پنجم به سن بلوغ میرسد. در سن بلوغ محصول دهی درختان به 7 تن در هکتار خواهد رسید. درختان گردو چندلر بین 600 تا 800 ساعت نیاز به قرارگیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد را دارند که با توجه به شرایط آب وهوایی شهر ساری؛ این نیاز درختان به خوبی برطرف خواهد شد.

نهال گردو ژنوتیپ برتر یک رقم اصلاح شده ی ایرانی است که تا ارتفاع 4 متر رشد میکند. این رقم بهترین تحمل را در برابر خشکی و رطوبت از خود نشان و میدهد و با اصلاح نژادی اکنون قادر است تا 200 سال محصول دهی باکیفیت برای شما به همراه داشته باشد. این رقم که در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا محصول دهی بسیار عالی دارد؛ قادر است سالیانه تا 8 تن در هکتار گردوی باکیفیت ژنوتیپ برتر تولید نماید. با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در شهر ساری و فراهم سازی شرایط مناسب برای رشد آن، میتوانید بیشترین سوددهی را از باغ گردوی خود بدست آورید. میوه های این رقم نسبتا درشت با وزن 13 گرم هستند که 6.3 گرم از آن را مغز تشکیل داده است.

نکته: نهال گردوی فرانکت و نهال گردوی فرنت دو رقم سازگار با بهترین ارقام گردوی در شهر ساری هستند. از این دو رقم میتوانید به ازای هر 10 اصله از رقم اصلی 1 اصله به عنوان رقم گرده زا در باغ استفاده نمایید.

بهترین نهالستان نهال گردو در شهر ساری کدام نهالستان است؟

نهالستان بزرگ پالیزگردو شناخته شده به عنوان بهترین نهالستان نهال گردو در شهر ساری، بیش از نیم قرن است که به فعالیت گسترده تولید و پرورش و فروش نهال گردو در شهر ساری میپردازد. این نهالستان با استفاده از دانش به روز باغداری و گیاه شناسی موفق به تولید انواع ارقام نهال گردو با قابلیت سازگاری در تمامی نقاط کشور شده است. از سایر خدمات این مرکز ارائه مشاوره رایگان احداث باغ گردو در شهر ساری؛ احداث باغ گردوی شما در شهر ساری به صورت حضوری؛ مشاوره تلفنی بیماری شناسی و آفت زدایی به همراه ارائه راهکار میباشد. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در شهر ساری؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در شهر ساری؛ میتوانید با کارشناسان ما همه روزه به صورت آنلاین؛ تلفنی و یا حضوری در ارتباط باشید.

نهالستان پالیزگردو چگونه نهال های گردو را به شهر ساری ارسال میکند؟

پس از ثبت سفارش پیش خرید و یا خرید نهال گردو در شهر ساری؛ نهال های گردو به دقت بسته بندی میشوند. چراکه هرگونه شکستگی ویا بریدگی در طول مسیر ممکن است باعث ایجاد بیماری ویا حمله آفات در درختان گردد. سپس به همراه گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی، نهال های گردو به وسیله اتوبوس؛ کامیون؛ وانت بار و… به شهر ساری ارسال خواهند شد.

X