راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان سرپل ذهاب

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان سرپل ذهاب

نهال گردو یکی از بهترین و سودآورترین ارقام میوه است. که قادر است در اکثر نقاط کشورمان به خوبی رشد کند. با توجه به میوه های گران قیمت و عمر اقتصادی و محصول دهی درختان، از طرفی نیاز به رسیدگی نسبتا کمتر به دلیل سازگاری و مقاومت درختان گردو در برابر ناملایمات؛ آن را تبدیل به بهترین نهال میوه در سرپل ذهاب نموده است. احداث باغ گردو در سرپل ذهاب؛ یک انتخاب بسیار عالی و هوشمندانه برای تمامی باغداران این شهر به حساب میاید. شما میتوانید با خرید بهترین نهال گردو در این شهر به سرعت به سودآوری برسید. اگر قصد خرید نهال گردو در سرپل ذهاب را دارید، این مطلب را هرگز از دست ندهید.

یکی از مهم ترین نکات پیش از خرید نهال گردو در سرپل ذهاب و احداث باغ گردو، آگاهی از شرایط آب وهوایی و اقلیمی در هر منطقه و هر شهر است. تا به این ترتیب به صورت هوشمندانه بهترین نهال های گردویی که در منطقه باغ ما رشد میکنند را یافته و در باغ خود بکاریم. شهرستان سرپل ذهاب یکی از شهرهای کردنشین در استان کرمانشاه است. این شهر یکی از مهم ترین شهرهای مرزی ایران و عراق به حساب میاید. شغل اغلب مردم این شهر کشاورزی و دامداری بوده و بهترین درختان میوه برای این شهر گردو؛ گلابی؛ سیب؛ انگور و انجیر و انواع تره بار؛ ذرت و برنج و گندم و جو است. در این قسمت قصد داریم تا شما را به صورت کلی با شرایط اقلیمی شهرستان سرپل ذهاب آشنا نماییم:

آب وهوای شهرستان سرپل ذهاب چگونه است؟

شهرستان سرپل ذهاب دارای آب وهوای نسبتا گرم با زمستان های معتدل است. اغلب بارندگی های در این شهر در فصل زمستان و برخی در بهار میباشد. در فصل تابستان در این شهر باران نمیبارد. 3 اقلیم اصلی در این شهر:

  • تابستان گرم و طولانی, زمستان معتدل: در بخش مرکزی
  • تابستان خنک و زمستان سرد: در بخش شمالی
  • تابستان گرم و زمستان ملایم: در بخش شمال غربی

دمای هوا در این شهر در بازه 3.4 تا 44.8 درجه سانتیگراد خواهد بود. این شهر 15 روز از سال را در برف و یخبندان میگذراند.

آب وهوای هر شهر تعیین کننده ی نوع درختانی است که باید در آن کاشته شود. اگر در منطقه ی سردسیری قرار دارید. حتما باید از درختان با مقاومت سرمایی بالاتر و دیرگل استفاده نمایید. در غیر اینصورت میوه ها و درختان شما در اثر سرماهای زمستانه و سرمای ناگهانی در بهار خواهند سوخت. در مناطق بسیار گرم نیز باید از ارقام گرمسیری استفاده کنیم. چراکه گرمای شدید نیز همانند سرما، میتواند باعث سوختن درختان بشود.

ارتفاع از سطح دریای شهرستان سرپل ذهاب چقدر است؟

شهرستان سرپل ذهاب ارتفاع 549 متری از سطح دریا دارد. ارتفاع این شهر کم و هموار است. علت اهمیت ارتفاع از سطح دریای هرشهر نقش اساسی ارتفاع در نوع آب و هوا، شرایط اقلیمی؛ حداقل و حداکثر دما و احتمال بروز سرمازدگی در آن شهر است. به این ترتیب لازم است پیش از خرید نهال گردو در سرپل ذهاب ابتدا از ارتفاع از سطح دریای منطقه و شهر خود آگاه شده و با مقایسه ی آن با همین فاکتور در درختان, بهترین نهال گردو در سرپل ذهاب را خریداری نماییم.

بارندگی در شهرستان سرپل ذهاب چقدر است؟

بارندگی در شهرستان سرپل ذهاب نسبتا زیاد و تا 500 میلی متر در سال است. بارندگی در هر شهر بخشی از نیازهای آبی آن شهر را برطرف نموده و لازم است برای آبیاری مناسب درختان آن را به صورت مرتب آبیاری نمایید. توجه داشته باشید که در فصل های سرد و پرباران آبیاری درختان را کاهش داده و یا حتی متوقف کنید. در فصل گرمتر سال که بارندگی در آن کمتر است؛ باید میزان آبیاری را افزایش داده تا نیاز آبی درختان برطرف شود.

کدام نهال گردو به عنوان “بهترین نهال گردو در شهرستان سرپل ذهاب” شناخته میشود؟

کشاورزی و باغداری در شهرستان سرپل ذهاب به علت خاک مساعد این شهر و آب فراوان بسیار رایج است. معمولا کشاورزی و باغداری به 2 شیوه آبیاری دیمی و آبیاری منظم انجام میشود. آب کشاورزی از چاه ها و رودخانه های این شهر تامین میشود. میوه های این شهر بسیار مرغوب و صادراتی هستند. همانطور که پیشتر به آن اشاره شد؛ فقط ارقامی را میتوان در شهرستان سرپل ذهاب کاشت که بهترین سازگاری را با شرایط این شهر داشته باشند. تنها در این صورت است که قادرند به بیشترین محصول دهی و عمر اقتصادی خود دست یابند.

برای خرید نهال گردو در شهرستان سرپل ذهاب نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان سرپل ذهاب معرفی میکند:

نهال گردو خوشه ای چندلر

یکی از بهترین انتخاب ها برای کاشت در شهرستان سرپل ذهاب خرید نهال گردو خوشه ای چندلر در سرپل ذهاب است. ارتفاع از سطح دریای نهال گردو خوشه ای چندلر بین 100 تا 1500 متر است. بنابراین میتوان این رقم را در تمامی بخش های شهرستان سرپل ذهاب کاشت. از طرفی مسئله قابل توجه محصول دهی این رقم است. که به 7 تن در هکتار میرسد. گردو های درخت گردو خوشه ای چندلر از 5 سالگی تجاری سازی شده و میوه های این رقم بسیار درشت و با کیفیت است که تا 15 گرم با پوسته چوبی خود وزن دارند. در صورت نگهداری مناسب و رسیدگی به درختان گردو چندلر پیوندی؛ این رقم قادر است تا بیش از 100 سال عمر کند.

نهال گردو پایه کوتاه اسرائیلی

نهال گردو پایه کوتاه اسراییلی یکی از ارقام معروف در شهرستان سرپل ذهاب است. این رقم تا 80 سال عمر اقتصادی دارد؛ که این عمر اقتصادی از 5 سالگی درخت آغاز میشود. و قادر است در ارتفاع از سطح دریای بین 0 تا 2000 متر به خوبی رشد نموده و گردوهای با کیفیت تولید کند. درخت گردو اسرائیلی قادر است در سال تا 8 تن باردهی به همراه داشته باشد. البته این باردهی به نحوه ی رسیدگی به درختان و سلامت آنها نیز وابسته است. خرید نهال گردو پایه کوتاه اسرائیلی در سرپل ذهاب یک انتخاب مطمئن و باسودآوری بالا در اکثر نقاط کشورمان است.

نهال گردو فرنور پیوندی

درخت گردو فرنور پیوندی یکی از ارقام گردوی باکیفیت و پرطرفدار است. این رقم تحمل سرمایی و گرمایی بسیار عالی داشته و قادر است تا 100 سال محصول دهی داشته باشد. نهال گردو فرنور پیوندی قادر است در ارتفاع بین 1500 تا 3000 متر به خوبی رشد نماید. محصول دهی این رقم به 8 تن در هکتار میرسد. محصول دهی حداکثری این رقم از 5 سالگی آغاز میشود. گردوهای فرنور یکی از بهترین و با کیفیت ترین ارقام میوه هستند که کمترین میزان خرابی و پوکی و سیاهی را دارند. از این رو نهالستان پالیز گردو خرید نهال گردو فرنور پیوندی در سرپل ذهاب را به شما باغداران محترم توصیه میکند.

نهال گردو خوشه ای پالیز کانادایی

نهال گردو خوشه ای پالیز کانادایی با تحمل سرمایی و گرمایی بسیار بالا؛ یکی از ارقام قابل توجه در شهرستان سرپل ذهاب است. این رقم در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا بهترین سازگاری دارد که تقریبا 90 درصد از مراتع باغداری کشور را در برمیگیرد. درخت گردو خوشه ای پالیزکانادایی در سن 5 سالگی به محصول دهی اقتصادی و عمده میرسد. این رقم در سن 5 سالگی تا پایان عمر اقتصادی در سن 100 سالگی قادر است در سال تا 16 تن در هکتار باردهی به همراه داشته باشد. همانطور که میدانید نهال گردو خوشه ای پالیزکانادایی، پرمحصول ترین رقم در بین ارقام گردو محسوب میشود. خرید نهال گردو خوشه ای پالیزکانادایی در سرپل ذهاب یک انتخاب عالی با سودآوری بسیار بالا است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر بالاترین عمر اقتصادی را در بین سایر ارقام گردو دارد. این رقم قادر است تا 200 سال محصول دهی بهینه و حداکثری داشته باشد. این محصول دهی بهینه از 5 سالگی نهال آغاز میشود. محصول دهی سالیانه نهال گردو ژنوتیپ برتر تا 8 تن در هکتار است. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو ژنوتیپ برتر بین  0 تا 3000 متر است. به علت اصلاحات انجام شده و سازگاری حداکثری این رقم با شرایط آب وهوایی این شهر، خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در سرپل ذهاب توصیه میشود.

معرفی بهترین نهال فروشی گردو در ایران

پالیزگردو یکی از بزرگترین نهال فروشی گردو در کشورمان با بیش از نیم قرن تجربه به عنوان اولین نهالستان حرفه ای و تخصصی گردو شناخته میشود. این نهالستان گردو با دریافت کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جهاد کشاورزی به عنوان بهترین نهالستان جهادکشاورزی در ایران به حساب میاید. شما میتوانید با متخصصین ما در نهالستان پالیزگردو تماس گرفته و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند شوید. همچنین برای پیش خرید و یا خرید نهال گردو در سرپل ذهاب و همچنین کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در سرپل ذهاب با ما تماس حاصل فرمایید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *