راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان سپیدان

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان سپیدان استان فارس

شهرستان سپیدان یکی از شهرهای واقع در شمال غربی استان فارس است. که شهر اردکان در مرکز آن قرار دارد. کشاورزی و دامداری در این شهرستان رونق فراوانی دارد. کوه های این شهرستان سرسبز و برای چرای دام مناسب است. این شهرستان محلی برای کوچ ییلاقی عشایر به شمار میرود. باغ های این شهرستان اغلب درختان گردو و گیلاس و سیب و هلو هستند.

موقعیت جغرافیایی

شهرستان سپیدان در بخش شمال غربی استان فارس قرار دارد. همسایه شمالی این شهرستان، اقلید و در شرق آن مرودشت و بیضا قرار دارد. در سمت غرب آن شهرستان ممسنی و جنوب آن شهر شیراز است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع این شهرستان از سطح دریا 2200 تا 2300 متر است.

آب و هوا

به علت مراتع کوهستانی دامنه ای زاگرس که پوشیده از برف است؛ آب وهوای این شهرستان در فصل تابستان خنک است. و در فصل زمستان آب و هوای سردی دارد. بارش در این منطقه زیاد و زمستان های پربرفی دارد. رودخانه های این شهرستان در فصل تابستان پرآب است. بیشترین دمای آن در فصل تابستان 32 درجه ی سانتیگراد و کمترین دمای آن 15- درجه سانتیگراد در فصل زمستان است.

چه نهال های گردویی برای شهر سپیدان مناسب است؟

یکی از محاسن کاشت نهال گردو؛ تحمل سرمایی و سازگاری این نهال با بیشتر شرایط آب وهوایی و سرمای هوا است. شهرستان سپیدان دارای ارتفاع بالایی از سطح دریا است. بنابراین در هنگام خرید نهال گردو باید نهالی را انتخاب کنیم که تحمل سرمایی بیشتری داشته باشد. ارتفاع از سطح دریای در شهر سپیدان حداکثر 2300 متر است. برای خرید نهال گردو در شهرستان سپیدان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان سپیدان معرفی میکند:

در میان این ارقام، نهال گردوی ژنوتیپ کانادایی؛ فرنور، تویسرکان از لحاظ مقاومت سرمایی و محصول دهی و عمر اقتصادی برای کاشت در باغ گردوی شهر سپیدان مناسب ترند.

نکته: شهرستان سپیدان دارای ارتفاع بالایی از سطح دریا است. آب و هوا در این شهرستان برای کاشت نهال گردوی چندلر بسیار سرد است. (ارتفاع مطلوب برای نهال گردو چندلر بین 0 تا 1200 متر از سطح دریا است.) سرما باعث کاهش محصول دهی و یا سوختن شکوفه ها و میوه ها خواهد شد. در موارد شدیدتر حتی باعث مرگ درختان میشود. بنابراین توصیه میشود، فقط ارقام معرفی شده را در باغ خود بکارید.

بهترین نهالستان نهال گردو در سپیدان

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور میباشد. این نهال فروشی یکی از بهترین و مجهزترین نهالستان های شناخته شده در حوزه تولید و پرورش و فروش انواع ارقام نهال میوه، در راس آنها فروش نهال گردو در سپیدان میباشد. این مرکز دارای مجوز معتبر و رسمی فعالیت و تولید نهال از جهاد کشاورزی مثل شناسنامه معتبر و رسمی؛ گواهینامه معتبر و گواهی ثبت اختراع بوده است. نهال ها در پالیزگردو همگی به همراه گواهی سلامت و ضمانتنامه معتبر و کتبی ارسال میشوند. اگر قصد خرید نهال گردو در سپیدان؛ و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در سپیدان را دارید با کارشناسان ما در نهالستان بزرگ پالیزگردو در تماس باشید.

خدمات ویژه پالیزگردو

پالیزگردو علاوه بر فروش نهال میوه؛ خدمات ویژه ی دیگری نیز برای باغداران محترم در نظر دارد. من جمله:

پاسخگویی به سوالات احداث باغ گردو: پالیزگردو همواره به فکر افزایش سلامت و کیفیت و افزایش باردهی درختان شما است. از این رو تیم کارشناسان ما در پالیزگردو همه روزه و به صورت تلفنی، آنلاین و یا حضوری آماده ی پاسخگویی به کلیه سوالات شما باغداران محترم مثل نحوه آبیاری؛ کوددهی؛ هرس و سمپاشی و به طور کلی پرورش یک باغ با باردهی بالاتر و بهینه تر، به صورت 100 در 100 رایگان میباشند.

احداث باغ گردو به صورت حضوری: یکی از خدمات ویژه ی پالیزگردو راه اندازی باغ شما توسط تیم تخصصی پالیزگردو است. به این ترتیب پس از ثبت درخواست شما باغداران محترم و بررسی آن توسط کارشناسان ما؛ تیم تخصصی راه اندازی باغ گردو به صورت حضوری در محل باغ شما حضور یافته و کلیه خدمات مرتبط با باغدارای را به انجام میرسانند. البته باید توجه داشته باشید که برای افزایش سرعت در پاسخگویی و بهبود کیفیت باغ خودتان باید نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای کارشناسان ما در پالیزگردو ارسال نمایید.

نکته: برای نمونه برداری از خاک، لازم است از چند قسمت خاک و از لایه های رویی و زیرین خاک برداشته و با مراجعه به آزمایشگاه های مخصوص؛ خاک باغ خود را مورد آزمایش قرار دهید.

مشاوره تخصصی گیاه شناسی و بیماری شناسی و آفت زدایی: تیم بیماری شناسی و آفات پالیزگردو، یکی از تخصصی ترین خدمات ما به شمار میرود. این تیم متشکل از متخصصین گیاه شناسی؛ بیماری شناسی و آفت زدایی است. که همه روزه به صورت تماس تلفنی؛ ارتباطات آنلاین در شبکه های اجتماعی و به صورت حضوری با مراجعه به دفتر مرکزی پالیزگردو، آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما باغداران محترم میباشند.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *