حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر شیراز

خرید و فروش عمده نهال گردو در شهر شیراز

بدون شک شهر شیراز یکی از مهم ترین و بزرگترین ترین شهرهای استان فارس است. این شهر مرکز استان فارس محسوب میشود. و از لحاظ جغرافیایی در جنوب کشور قرار دارد. شیراز به عنوان پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت کشورمان شناخته میشود. که در دامنه ی رشته کوه زاگرس واقع شده است. به همین علت یک منطقه ی حاصلخیز و مناسب برای کشاورزی و دامداری و کوچ عشایر به شمار میرود. برای راه اندازی بهترین باغ گردو در این شهر باید بهترین نهال گردو در شهر شیراز را بیابیم.

موقعیت جغرافیایی شهر شیراز

شهر شیراز در جنوب غربی کشور و به عنوان مرکز استان فارس شناخته میشود. این شهر با مساحت 1268 کیلومتر مربع به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای این استان به شمار میاید. شهر شیراز از شمال به کوه های بمو، چهل مقام و سبزپوشان و از غرب به کوه دراک میرسد.

ارتفاع از سطح دریای شهر شیراز

شهر شیراز در ارتفاع 1480 تا 1670 متری از سطح دریا قرار دارد. ارتفاع بیشتر بخش های این شهر از سطح دریا 1486 متر است.

آب و هوای شهر شیراز

به علت قرارگیری این شهر در حصاری از کوهستان و نزدیکی به رودخانه خشک شیراز و دریاچه مهارلو آب و هوای این شهر معتدل است. گرم ترین دمای این شهر 30 درجه سانتیگراد در ماه تیر و سردترین آن 5 درجه ی سانتیگراد در دی ماه است. میانگین دمای این شهر به طور سالانه 18 درجه ی سانتیگراد است. میزان بارندگی سالیانه در این شهر 337.8 میلی متر است.

مهم ترین اصول مدیریتی برای کاشت بهترین نهال گردو در شهر شیراز چیست؟

راه اندازی یک باغ نیز همانند تمامی فعالیت های دیگر نیازمند مدیریت؛ نگهداری و رسیدگی است. نگهداری از درختان گردو از پیش از خرید نهال گردو آغاز میشود. و تا پایان عمر آن ادامه دارد. مهم ترین نکات در خرید نهال گردو در شیراز؛ توجه به شرایط آب وهوایی و اقلیمی در منطقه است که به ما در انتخاب بهترین نهال گردو در شیراز کمک مینماید. هریک از فاکتورهایی که در ادامه به آن اشاره مینماییم از مهم ترین اصول مدیریتی احداث باغ گردو در شیراز به حساب میایند:

اقلیم آب وهوای در شیراز چگونه است؟

به طورکلی آب وهوای شهر شیراز معتدل است. این شهر تابستان های گرمی دارد؛ اما به علت قرارگیری در منطقه ای کوهستانی، در فصل زمستان هوای آن سردتر است. آب وهوای این شهر مناسب برای کاشت نهال گردو است. اما باید توجه داشته باشیم که فقط ارقامی را در شیراز بکاریم که قادر به تحمل سرمای هوا در فصل زمستان و گرمای شدید هوای شیراز در فصل تابستان باشد. مثل نهال گردو ژنوتیپ کانادایی؛ نهال گردو پالیزکانادایی؛ نهال گردو تویسرکان، نهال گردو فرنور.

این ارقام تحمل سرمایی و گرمایی نسبتا بیشتری دارند. و برای کاشت در شهر شیراز مناسب اند.

ارتفاع از سطح دریای شهر شیراز و مطابقت آن با ارتفاع از سطح دریای نهال گردو

شهر شیراز در منطقه ای نسبتا پست در حصاری از کوهستان قرار گرفته است. شما باید ارتفاع دقیق منطقه ی باغ خود را از طریق نرم افزار گوگل ارث بدست آورید. همانطور که میدانید، هر ارتفاعی از سطح دریا دارای آب وهوا و شرایط اقلیمی و رطوبت خاصی است. بنابراین هنگام خرید نهال گردو در شیراز باید به ارتفاع از سطح دریای مطلوب نهال توجه نماییم. (ارتفاع تمامی نهال های پرفروش گردو؛ در سایت پالیزگردو قرار دارد.) و این دو مقدار را با یکدیگر مقایسه کنید. در صورت تطابق این دو مقدار میتوانید نهال گردو را در شیراز بکارید.

نهال گردو را در چه خاکی باید بکاریم؟

خاکی برای کاشت نهال گردو در شیراز مناسب است که عمیق باشد. تا ریشه بتواند به خوبی در آن رشد کند. خاک باید دارای زهکشی مناسب باشد تا آب به سرعت از آن تخلیه شده و اکسیژن رسانی به خوبی توسط ریشه انجام شود. بهترین خاک ها برای کاشت نهال گردو در شیراز به ترتیب خاک های شنی؛ رسی و لومی است. پس از آزمایش خاک لازم است بدانیم؛ شوری خاک باید 4 میلی موس بر سانتیمتر و ph خاک بین 5.6 تا 5.7 باشد.

آّبیاری نهال های گردو در شیراز چگونه است؟

شهر شیراز دارای بارندگی سالیانه 337.8 میلی متر است. بنابراین در فصول گرم سال و فصل رشد که در آن بارندگی کمتر است باید هر 7 تا 10 روز یکبار درختان گردو را ابیاری نمایید. حجم کل آبیاری سالیانه باید بین 8000 تا 10000 مترمکعب باشد. البته با استفاده از سیستم آبیاری قطره ای به علت کاهش هدر رفت آب؛ حجم کل آبیاری را به 6000 تا 8000 مترمکعب کاهش دهید.

درختان گردو در چه دمایی به خوبی رشد میکنند؟

حداقل و حداکثر دمای هوای شهر شیراز 5 و 30 درجه سانتیگراد است. میانگین دمای هوا در این شهر 18 درجه سانتیگراد است. بهترین دما برای رشد درختان گردو بین 5 تا 20 درجه سانتیگراد است. بنابراین نتیجه میگیریم که آب وهوای شهر شیراز برای کاشت نهال گردو بسیار مساعد است.

دریافت نور خورشید توسط درختان گردو در شیراز

علت وجود فاکتور “دریافت نور خورشید” در بین مهم ترین اصول مدیریتی در احداث باغ گردو در شیراز؛ جایگاه ویژه نور خورشید در عملیات فتوسنتز است. گیاهان برای رشد بهتر و تولید انرژی از نور خورشید استفاده مینمایند. درختان گردو نیاز به دریافت روزانه حداقل 8 ساعت نور مستقیم خورشید دارند. این نیاز درختان در آب وهوای شهر شیراز به خوبی تامین میشود.

الگوی کاشت نهال گردو در شهر شیراز

درختان گردو در شهر شیراز معمولا به صورت مثلثی؛ مربعی، داربستی و مستطیلی کاشته میشوند. در این بین دو الگوی مستطیلی و مربعی در بین باغداران محترم متداول تر است. برای کاشت نهال به صورت مربعی؛ نهال ها را در فاصله 7 متری از یکدیگر بکارید. در الگوی مستطیلی میتوانید نهال گردو را به فاصله 6 در 7 متر بکارید.

 چه نهال های گردویی را در شیراز بکاریم؟ به همراه لیست قیمت روز نهال گردو در شیراز

عوامل متعددی در رشد و محصول دهی درختان گردو موثر است. یکی از نکاتی که لازم است قبل از کاشت نهال حتما به آن توجه داشته باشیم، ارتفاع از سطح دریای منطقه و مقایسه ی آن با ارتفاع از سطح دریای مناسب برای درختان گردو است. با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر شیراز که در بازه ی 1480 تا 1670 متر قراردارد، برای خرید نهال گردو در شهر شیراز نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر شیراز معرفی میکند:

نهال گردو چندلر یکی از بهترین و سازگارترین ارقام گردو در ارتفاع از سطح دریای 0 تا 1500 متر است. این رقم با رسیدن به دوره ی بلوغ، باردهی بسیار عالی سالیانه تا 7 تن دارد. عمر اقتصادی درختان گردو چندلر بیش از 100 سال است. یعنی با یکبار خرید نهال گردو چندلر در شیراز و کاشت آن تا 100 سال از خرید نهال گردوی دیگر بی نیاز خواهید بود. یکی دیگر از نقاط قوت درخت گردو چندلر؛ میوه های درشت و باکیفیت آن است. وزن میوه به همراه پوسته ی چوبی آن حدود 15 گرم است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر یکی از بهترین ارقام اصلاحی برای کاشت در شهر شیراز است. این رقم در بیشتر ارتفاع ها در سراسر کشور به خوبی رشد نموده و محصول دهی بسیار عالی به همراه دارد. اما نقطه قوت اصلی این رقم عمر اقتصادی بسیار بالای آن است. عمر اقتصادی درخت گردو ژنوتیپ برتر 2 برابر بیشتر از سایر ارقام گردو و در حدود 200 سال است. محصول دهی حداکثری درخت در طول این 200 سال به طور میانگین تا 8 تن در هکتار است. خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در شیراز یک انتخاب هوشمندانه با سازگاری حداکثری و محصول دهی بی نظیر است.

درختان گردو پالیزکانادایی به علت محصول دهی بینظیری که دارند؛ بسیار مورد علاقه باغداران محترم قرار گرفته اند. این ارقام قادرند پس از رسیدن به سن بلوغ تا 16 تن باردهی داشته باشند. محصول دهی این رقم حدودا 2 برابر بیشتر از سایر ارقام گردو است. نهال گردو پالیز کانادایی قادر است در اکثر مناطق کشور به خوبی رشد کند. ارتفاع از سطح دریای 0 تا 3000 متر برای کاشت نهال گردو ژنوتیپ کانادایی مناسب است. عمر اقتصادی این رقم در صورت نگهداری و رسیدگی مناسب به 100 سال میرسد. علت اصلی خرید نهال گردو پالیزکانادایی در شیراز؛ سازگاری بسیار عالی این رقم با آب وهوا و شرایط جغرافیایی این شهر است.

اگر قصد راه اندازی باغ گردوی پرمحصول را دارید؛ باید بدانید که خرید نهال گردو فرنور در شیراز به علت قیمت مناسب نهال و محصول دهی و بازگشت سرمایه بسیار خوبی که دارد؛ یک انتخاب اقتصادی برای شماست. درخت گردو فرنور؛ یکی از ارقام پرمحصول و با سازگاری بالا در شهر شیراز است. این رقم در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا به خوبی رشد نموده و محصول دهی آن در ابتدا کم است. اما سپس با رسیدن به سن بلوغ، محصول دهی درختان به 8 تن در هکتار میرسد. و این محصول دهی بیش از 100 سال ادامه دارد. میوه های گردو فرنور به همراه پوسته ی چوبی آن حدود 13 گرم است.

خرید نهال گردو اسرائیلی در شیراز به علت مزایایی که دارد؛ بیشترین سودآوری مالی را برای شما همراه خواهد داشت. نهال گردو اسرائیلی یکی از معروف ترین ارقام گردو است که محصول دهی سالیانه در حدود 8 تن در هکتار دارد. با کاشت این رقم در ارتفاع 0 تا 2000 متر از سطح دریا و نگهداری و رسیدگی به درختان، عمر اقتصادی درختان گردو اسرائیلی به 80 سال نیز میرسد. میوه های گردو اسرائیلی بسیار خوشمزه است و چربی بالایی دارد. وزن این مغز با کیفیت به همراه پوسته ی چوبی آن به 10 گرم میرسد.

نهال گردو تویسرکان یکی از معروف ترین ارقام گردو در شیراز شناخته میشود. این رقم سالیانه 6 تن محصول دهی در هکتار دارد. محصول دهی درختان تا 50 سالگی ادامه دارد. و پس از گذشت این دوره محصول دهی درختان رفته رفته روند کاهشی را در پیش میگیرد. درخت گردو تویسرکان درشت ترین میوه ها را دارد. وزن میوه های آن 16 گرم است که بیشتر وزن آن را مغز تشکیل میدهد. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت این رقم 0 تا 3000 متر است. که خوشبختانه با ارتفاع از سطح دریای شهر شیراز مطابقت دارد. با خرید نهال گردو تویسرکان در شیراز؛ سودآوری و بازگشت سرمایه بسیار عالی را به باغ خود هدیه دهید.

ارقامی که در بالا به آنها اشاره شد بهترین نهال گردو در شهر شیراز هستند. که جهت خرید نهال گردو در شهر شیراز به شما معرفی نمودیم.

نهال گردوی فرنت و نهال گردو فرانکت؛ دو مورد از بهترین ارقام گرده افشان برای باغ گردو محسوب میشوند. که برای تسهیل در عملیات گرده افشانی بهتر است به ازای هر 10 اصله از رقم اصلی؛ 1 اصله رقم گرده افشان در باغ بکارید.

نکته: با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر شیراز، بهتر است رقم چندلر در مناطق پست تر این شهر کاشته شود. و برای بهره وری بیشتر از باغ در ارتفاع های بیش از 1500 متر بهتر است از ارقام پیشنهادی در باغ استفاده شود.

نحوه راه اندازی باغ گردو در شیراز

شهر شیراز دارای آب وهوای معتدل است و همانطور که مشاهده نمودید، ارقام گردوی زیادی در این شهر میتوان کاشت. در این بین باید حتما توجه داشته باشید که بهترین نهال گردو در شیراز را فقط و فقط از نهالستان معتبر و رسمی خریداری نمایید. چرا که به این ترتیب، ریسک های ناشی از بیماری و آفات در نهال و یا عدم رشد مناسب نهال گردو به حداقل خواهد رسید. نهالستان های معتبر باید کلیه مجوزهای معتبر و رسمی را از جهاد کشاورزی دارا بوده و با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی در مناطق مختلف در کشور؛ اقدام به تولید و پرورش نهال گردو نمایند. پس از ثبت سفارش و خرید نهال گردو در شهر شیراز؛ نوبت به کاشت آن میرسد. خاک را به خوبی شخم زده و با اضافه نمودن کود شیمیایی آن را تقویت نمایید. بخش های مختلف خاک را با یکدیگر ترکیب نموده تا خاک یکدست به دست آورید. با توجه به فاصله کاشت مناسب؛ (7*7 متر مربع) چاله های کاشت را آماده کنید. چاله ها باید یک فصل پیشتر از کاشت نهال گردو آماده شوند. پس از کاشت نهال گردو؛ به سرعت نهال را آبیاری نمایید. جهت افزایش محصول دهی درختان خود باید کلیه نکات پرورش نهال ها را به طور کامل انجام دهید.

نهالستان بزرگ پالیزگردو مرکز اصلی فروش نهال گردو در شهر شیراز است. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در شهر شیراز؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در شیراز با مشاوران ما در پالیزگردو تماس بگیرید.

X