راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان سنقر

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان سنقر

اگر شما نیز قصد احداث باغ گردو را دارید. حتما از سودآوری بینظیر نهال گردو برای باغ های خود آگاه هستید. نهال گردو یکی از پرسودترین ارقام میوه به خصوص در شهر سنقر است. ارقام گردو با آب وهوای این شهر به خوبی سازگار شده و محصول دهی تجاری را در کمتر از 5 سال بعد آغاز مینمایند. میوه ی گردو نیز بسیار گران قیمت است و فروش آن حاشیه سود بالایی برای باغداران سنقری به همراه خواهد داشت. متخصصین ما در نهالستان پالیزگردو؛ پس از بررسی فراوان درباره آب وهوای این شهر؛ بهترین نهال گردو در سنقر را معرفی مینمایند. پس اگر قصد خرید نهال گردو در سنقر را دارید؛ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

چگونه در شهر سنقر بهترین باغ گردو را راه اندازی کنیم؟

شهر سنقر از مهم ترین شهرهای غربی کشورمان واقع در استان کرمانشاه است. این شهر نسبتا مرتفع و واقع در منطقه ای کوهستانی است. بلندترین کوه این شهر کوه دالاخانی با ارتفاع 3350 متر است. ارتفاع این شهر به طور میانگین 1681 متر است. که از مناطق مناسب برای کاشت ارقام سردسیری گردو به حساب میاید. کم ارتفاع ترین منطقه در شهر سنقر با ارتفاع 1500 متر از سطح دریا میباشد. به این ترتیب آب وهوای شهر سنقر تحت تاثیر کوهستان های اطراف آن بسیار سرد و کوهستانی است. این شهر زمستان های سرد و طولانی دارد. فصل تابستان نیز در این شهر کوتاه است. سنقر به طور متوسط 109 روز برف و یخبندان دارد. همسایه های سنقر از شمال شهرستان قروه و از جنوب شهرستان صحنه است. از شرق و غرب نیز به ترتیب شهرستان اسدآباد و شهرستان کامیاران با این شهر مرز مشترک دارند. به علت آب وهوای خاص شهر سنقر محصولات باغی اصلی آن گردو و بادام و محصولات کشاورزی آن تخمه آفتاب گردان و گندم هستند.

بهترین ارقام گردو برای کاشت در شهر سنقر

توجه داشته باشید که نوع رقمی که برای کاشت در باغ انتخاب مینمایید؛ تاثیر به سزایی در سودآوری سالهای آینده باغ شما خواهد داشت. همانطور که میدانید درختان گردو برحسب نوع رقم از 5 تا 16 تن باردهی در هکتار خواهند داشت. لازم است توجه کنید که حتی اگر پرمحصول ترین رقم گردو را در باغتان انتخاب کنید. در صورت عدم سازگاری نهال با شرایط منطقه و یا عدم رسیدگی مناسب؛ درختان هرگز به محصول دهی حداکثری خود دست نمیابند. بنابراین حتما باید نهال های متناسب با هرشهر توسط باغداران محترم خریداری شود. برای خرید نهال گردو در شهرستان سنقر نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان سنقر معرفی میکند:

نهال گردو فرنور پیوندی

خرید نهال گردو فرنور پیوندی در سنقر یکی از هوشمندانه ترین انتخاب ها است. این رقم پیوندی بوده و از این رو بهترین عملکرد را در باغ خواهد داشت. از جمله محصول دهی بیشتر؛ سازگاری بالاتر؛ تحمل سرمایی و گرمایی بیشتر؛ عمر اقتصادی بالاتر و… و تمامی این موارد این نهال را به بهترین نهال گردو در سنقر تبدیل نموده است. ارتفاع از سطح دریای نهال گردو فرنور پیوندی بین 1500 تا 3000 متر است. به این ترتیب قابل کاشت در تمامی نقاط در شهر سنقر میباشد. از طرفی محصول دهی آن پس از رسیدن به 5 سالگی (سن بلوغ) به 8 تن در هکتار میرسد. عمر اقتصادی نهال گردو فرنور نیز بیش از 100 سال است.

نهال گردو ژنوتیپ پالیز کانادایی

نهال گردو پالیزکانادایی یک رقم عالی و سازگار در شهر سنقر است. این رقم اصلاحی تا 2 برابر بیشتر از سایر ارقام گردو محصول دهی دارد. محصول دهی این رقم از 5 سالگی تجاری سازی شده و به 16 تن در هکتار میرسد. با رسیدگی به درختان و رفع نیازهای آن ها علاوه بر محصول دهی حداکثری؛ محصولات باکیفیت؛ درشت و خوشمزه برداشت نمایید. عمر اقتصادی نهال گردو پالیزکانادایی حدود 100 سال است. و این عامل خرید نهال گردو پالیزکانادایی در سنقر را با سودآوری تا سالیان سال همراه میسازد. علاوه براین نهال گردوی پالیزکانادایی قادر است در ارتفاع از سطح دریای بین 0 تا 3000 متر به خوبی رشد نماید. به این ترتیب دارای سازگاری پذیری کامل با شهر سنقر است.

نهال گردو خوشه ای چندلر

نهال گردو چندلر یکی از معروف ترین گردوها در کشورمان است. که برای اولین بار در کشور آمریکا تولید شد. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای این رقم بین 100 تا 1500 متر است. و محصول دهی آن پس از رسیدن به سن بلوغ در 5 سالگی تا 7 تن در هکتار است. نکته ی قابل توجه در این رقم میوه های بسیار درشت و خوشمزه ی آن است. که با ماندگاری بالا و خاصیت انبارمانی که دارد میتواند برای صادرات به سایر کشورها مورد استفاده قرارگیرد. عمر اقتصادی این رقم نیز بیش از 100 سال است. که در بین ارقام گردو متوسط و زیاد است. با توجه به قرارگیری شهر سنقر در منطقه ای مرتفع، خرید نهال گردو خوشه ای چندلر در سنقر توصیه نمیشود. از این رو بهتر است از سایر ارقام گردو که معرفی نمودیم در این شهر استفاده کنید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

یکی از شناخته شده ترین ارقام تولید شده توسط نهالستان پالیزگردو؛ نهال گردو ژنوتیپ برتر میباشد. این رقم که با اصلاحات انجام شده توسط محققین پالیزگردو؛ عملکردی تا 2 برابر بهتر از خود نشان داده است. یک رقم مناسب برای کاشت در شهر سنقر میباشد. با عمر اقتصادی تا 2 برابر بیشتری که دارد، تا سالیان سال سودآوری و بهره وری را برای باغداران محترم به همراه خواهد داشت و هزینه های خرید نهال گردو در سنقر و نگهداری از آن تا رسیدن به سن محصول دهی و بازگشت سرمایه را به سالیانه دور در آینده موکول میکند. عمر اقتصادی این رقم بیش از 200 سال است. و محصول دهی حداکثری آن از 5 سالگی آغاز میشود. این محصول دهی باکیفیت با میوه های درشت و بدون سیاهی و پوکی و تا 8 تن در هکتار خواهد بود. ارتفاع از سطح دریای مطلوب برای کاشت نهال گردو ژنوتیپ برتر بین 100 تا 2500 متر است. این رقم مقاومت سرمای بسیار عالی در آب وهوای شهر سنقر به همراه خواهد داشت. و به علت دیرگل بودن؛ جوانه های میوه آن در سرماهای طولانی شهر سنقر نمیسوزند.

نحوه ی کاشت نهال گردو در سنقر چگونه است؟

پس از خرید نهال گردو در سنقر؛ نوبت به کاشت آن میرسد. نهال های گردو را حتما باید در فصل مناسب کاشت در زمین بکارید. توصیه میکنیم برای عملکرد بهتر نهال ها پس از کاشت، خاک را یک فصل پیش از کاشت نهال آماده سازی کنید. به این معنا که با نمونه گیری از خاک از کمبودهای عناصر در خاک آگاه شده و با کسب اطلاع از نیازهای درخت گردو؛ با استفاده از کودآلی و شیمیایی خاک را تقویت کنید. (کلیه این اطلاعات در سایت پالیزگردو وجود دارد.) حتما خاک باغ خود را شخم زده و زهکشی نمایید. و سپس چاله های کاشت نهال گردو را به فاصله 7 در 7 متر مربع و یا 6 در 7 متر مربع (در زمین های با شیب ملایم) در خاک ایجاد کنید. بهترین اندازه ی چاله ها، ایجاد دایره های به قطر و ارتفاع 50 سانتی متر است. شما باید با توجه به نقشه ی زمین و طرح توجیهی که دارید, باغ خود را احداث کنید. تا از احتمال بروز مشکلات و آسیب ها در آینده پیشگیری شود. برای مثال در مناطق بادخیز جهت پیشگیری از تغییر جهت نهال ها از قیم در کنار نهال استفاده میشود. میتوانید از روش کاشت درخت در اطراف باغ و یا ایجاد دیواره ی مصنوعی نیز بهره گیرید. شما میتوانید کلیه سوال ها و مسائل خود را به صورت تماس تلفنی، آنلاین و یا به صورت حضور از متخصصین ما به صورت 100 در 100 رایگان بپرسید.

جمع بندی

شهر سنقر یکی از مهم ترین شهرهای استان کرمانشاه است. این شهر آب وهوای بسیار مساعد و شرایط مطلوب برای کاشت اکثر درختان گردو را دارد. با انتخاب درست و خرید بهترین نهال گردو در سنقر میتوانید به درآمدزایی بسیار عالی از باغ دست یابید. فقط کافیست پیش از خرید نهال گردو در سنقر با توجه به شرایط اقلیمی و آب وهوایی باغ خود، لیستی از بهترین نهال هایی که در شهر شما رشد مناسب دارند را بدست آورید. همچنین از مشاوره های رایگان پیش از خرید نهال گردو در نهالستان پالیزگردو نیز میتوانید بهره گیرید. تا بهترین نهال را برای کاشت در باغ خود بیابید.

نهال فروشی پالیزگردو؛ مرکز تخصصی عرضه و فروش نهال گردو در سنقر، دارای کلیه مجوزهای معتبر از جهاد کشاورزی میباشد. این مرکز با بیش از نیم قرن تجربه امروزه موفق به تولید انواع ارقام نهال اصلاح شده با سازگاری و محصول دهی تا 100 درصد بیشتر گشته است. پالیزگردو با افتخار به همراه کلیه نهال های گردوی خود گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی ارسال مینماید. به این ترتیب خریدی مطمئن را برای شما به ارمغان خواهد داشت. برای دریافت مشاوره رایگان در تمامی مراحل باغداری و یا دریافت مشاوره پیش از خرید نهال گردو در سنقر و کسب اطلاع از قیمت نهال گردو؛ با ما در ارتباط باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *