راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان سومار

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان سوما

باغداری و درختکاری یکی از بهترین روش های کسب درآمد به خصوص در مناطق خوش آب وهوایی همچون شهرستان سومار است. این شهر با شرایط جغرافیایی و اقلیمی که دارد یکی از بهترین مناطق برای خرید نهال گردو در سومار و کاشت آن به حساب میاید. باغداران این شهر هرساله درآمد بسیار بالایی را از کاشت و پرورش درختان گردو به دست میاورند. با انتخاب و خرید بهترین نهال گردو در سومار شما میتوانید علاوه بر نگهداری آسان تر و سازگاری بیشتر نهال ها با منطقه و باغتان، درآمدزایی بیشتری نیز از فروش محصولات گردو به دست آورید. ما در نهالستان پالیزگردو قصد داریم تا بهترین نهال گردو در این شهر را به شما معرفی نماییم. پس با ما همراه باشید.

شهرستان سومار از شهرهای کم جمعیت شهرستان قصر شیرین واقع در استان کرمانشاه است. این شهر یکی از نزدیک ترین شهرهای ایران به بغداد بوده است. از این رو در جنگ بین ایران و عراق به شدت مورد حمله و آسیب قرار گرفته است. شهرستان سومار در فصل زمستان آب وهوای ملایم و در فصل تابستان نسبتا گرم است. آب وهوای مناسب در شهر سومار، کشاورزی و دامپروری را در این شهر رونق فراوان بخشیده است. اغلب ارقام گرمسیری همچون خرما؛ مرکبات؛ انگور و گردو در این شهر به خوبی رشد میکند. آبیاری درختان از رودخانه دائمی کنگیر تامین میشود. ارتفاع از سطح دریا در شهرستان سومار 333 متر است. این شهر 6 روز از سال در برف و یخبندان است. بارش سالیانه باران در این شهر نسبتا کم و در حدود 290 میلی متر است. بنابراین شهرستان سومار آب وهوای گرم و خشکی دارد. دمای سالیانه در این شهر به طور میانگین بیش از 20 درجه سانتیگراد است.

کدام نهال های گردو را میتوانیم در شهرستان سومار بکاریم؟

با توجه به شرایط جغرافیایی و آب وهوا در شهرستان سومار خواهیم دانست که اغلب ارقام گردو نسبتا گرمسیری در این شهر قابل کاشت هستند. برای خرید نهال گردو در شهرستان سومار نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان سومار معرفی میکند:

نهال گردو پالیز کانادایی

 (ارتفاع از سطح دریا بین 100 تا 1500 متر)

به جرئت میتوان گفت پرمحصول ترین و سازگارترین نهال گردو برای کاشت در شهر سومار؛ نهال گردو پالیزکانادایی است. این رقم در سال پنجم محصول دهی اقتصادی تا 16 تن در هکتار را آغاز نموده و این محصول دهی با کیفیت تا 100 سال ادامه خواهد داشت. به طور کلی خرید نهال گردو پالیزکانادایی در سومار؛ یک انتخاب عالی و با سودآوری بالا به حساب میاید.

نهال گردو چندلر پیوندی

 (ارتفاع از سطح دریا بین 0 تا 3000 متر)

نهال گردو چندلر  پیوندی یکی از بهترین نهال های گردوی شناخته شده در شهرستان سومار است. این رقم قادر است در ارتفاع از سطح دریای این شهر به خوبی رشد نموده و به محصول دهی حداکثری بپردازد. از طرفی محصول دهی آن در حدود 7 تن در هکتار و عمر اقتصادی آن بیش از 100 سال است. و اما مهم ترین دلیل خرید نهال گردو چندلر پیوندی در سومار؛ محصولات بسیار درشت و باکیفیت آن است. وزن مغز گردو به همراه پوست آن به 15 گرم میرسد.

آموزش نحوه ی آماده سازی خاک پیش از خرید نهال گردو در سومار

یکی از مهم ترین مراحل در احداث باغ گردو؛ آماده سازی خاک یک فصل پیش از خرید نهال گردو در سومار است. به این ترتیب درختانی که میکاریم به خوبی از خاک تغذیه نموده و به سرعت رشد میکنند. برای آماده سازی خاک لازم است ابتدا از وضعیت فعلی زمین آگاه شویم. از این رو از چند قسمت زمین و لایه های رویی و زیرین خاک نمونه برداری نموده و به آزمایشگاه خاک مراجعه نمایید. با دریافت نتایج آزمایش خاک شما از جنس خاک؛ شوری خاک؛ میزان ph خاک, درصد وجود عناصر معدنی در خاک و… آگاه خواهید شد. اکنون نوبت به آماده سازی خاک و تقویت آن است. با جستجو در سایت پالیزگردو شما میتوانید اطلاعات دقیق از نوع و مقدار عناصر موردنیاز خاک آگاه شده و سپس با خرید کودشیمایی و اضافه نمودن آن به خاک, خاک خود را تقویت نمایید. خاک را به خوبی شخم زده و با یکدیگر ترکیب کنید. به این ترتیب خاکی یکدست و تقویت شده و با زهکشی مناسب به دست میاید. چاله های کاشت نیز باید در این مرحله در خاک ایجاد شوند. چاله های کاشت به قطر و عمق نیم متر و به فواصل 6 در 6 متر و یا 7 در 7 متر و یا 6 در 7 متر از یکدیگر ایجاد میشوند. (فاصله ی کاشت به نوع خاک؛ شیب زمین؛ آب وهوای منطقه و همچنین طرح توجیهی و نقشه ی زمین وابسته است.)

نهال گردو در سومار را از کجا بخریم؟

نهال های گردو در شهرستان سومار را باید از یک نهالستان رسمی و معتبر خریداری نمایید. به این ترتیب علاوه بر خرید نهال گردو سالم در این شهر؛ از خدمات پس از فروش نهال گردو در سومار نیز بهره مند خواهید شد.

نهالستان رسمی پالیزگردو؛ با تکیه بر دانش کشاورزی و تجهیزات پیشرفته امروزه به عنوان مرکز اصلی فروش نهال گردو در سومار شناخته میشود. فعالیت اصلی این مرکز در حوزه تولید و پرورش و فروش نهال گردو چندلر در سومار؛ فروش نهال گردو پالیزکانادایی در سومار و… میباشد. شما میتوانید جهت خرید نهال گردو در سومار و دریافت مشاوره رایگان و همچنین کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در سومار با مشاوران با به صورت تلفنی و یا آنلاین در تماس باشید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *