حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر تهران

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردو در شهر تهران

شهر تهران پایتخت کشور ایران است. این شهر یکی از مهم ترین و پرجمعیت ترین شهرهای کشور محسوب میشود. شهر تهران مرکز استان تهران است. این شهر بیست و چهارمین شهر پرجمعیت در جهان و پرجمعیت ترین شهر در شرق آسیا است. تهران بزرگترین شهر پرجمعیت در خاورمیانه محسوب میشود. که دارای دو بخش مهم دشتی و کوهپایه ای است. مناطق کوهپایه ای در تهران دارای ارتفاع بیشتر و به تبع آن، دارای آب وهوای سردتری هستند. مناطق دشتی که در جنوب شهر قرار دارند، دارای آب وهوای گرم تری هستند. در گذشته این شهر به باغ های انار خود معروف بوده است. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو در تهران را معرفی نماییم.

موقعیت جغرافیایی شهر تهران

شهر تهران مرکز استان تهران است که از شمال با شمیران و از شرق با دماوند همسایه است. این شهر از جنوب با پاکدشت و ری و اسلام شهر همسایه است. از سمت جنوب غربی نیز به شهریار میرسد. از سمت شمال غربی نیز با استان البرز مرز مشترک دارد.

ارتفاع از سطح دریای شهر تهران

مناطق شمالی شهر تهران ارتفاعی در حدود 1800 متر و ارتفاع مناطق جنوبی شهر تهران 900 متر از سطح دریا است. شیب شهر تهران از شمال به سمت جنوب است.

آب و هوای شهر تهران

به طور کلی شهر تهران دارای آب وهوای نیمه خشک است. بخش های شمالی شهر به علت ارتفاع بیشتری که دارند خنک ترند، بارش برف و باران نیز در این مناطق بیشتر است. وجود باغ و بوستان و فضای سبز در بخش های شمالی این شهر؛ باعث خنک تر شدن هوای آن گردیده است. بارندگی در این شهر نسبتا کمتر است. و برای تامین آب مصرفی خود به بارندگی شهرهای حاشیه ای نیاز دارد. میانگین بارش سالیانه در شهر تهران 220 میلیمتر است. این شهر 48 روز از سال را در برف و یخبندان سپری میکند. اغلب بادهای شهر تهران از شمال غرب به جنوب شرقی میوزند. 3 مورد از مهم ترین توده های هوایی در شهر تهران نسیم توچال؛ بادهای منطقه ای جنوبی و جنوب شرقی و بادهای غربی هستند. بیشترین دما در شهر تهران 39.8 درجه سانتیگراد و کمترین دما 11.4- درجه سانتیگراد است.

برای کاشت در شهر تهران چه نهال گردویی مناسب است؟ به همراه قیمت نهال گردو در تهران

نهالستان پالیزگردو یکی از بزرگترین و مجهزترین نهالستان های کشور است که در حوزه فروش نهال گردو در تهران و در سرتاسر کشور فعالیت گسترده دارد. این مرکز با دریافت مجوزهای رسمی و معتبر؛ اقدام به تولید انواع ارقام نهال میوه به خصوص نهال گردو نموده است. برای خرید نهال گردو در شهر تهران نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر تهران معرفی میکند:

نهال گردو پالیزکانادایی یکی از ارقام زودبازده و مناسب برای کاشت در تمامی نقاط شهر تهران است. این نهال قادر است در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا رشد کند. یعنی هم میتوان آن را در نواحی شمالی شهر کاشت و هم در نواحی جنوبی سازگاری بسیار عالی از خود نشان میدهد. نهال گردو ژنوتیپ کانادایی نام دیگر این نهال است که باردهی حدودا 2 برابر بیشتر از سایر ارقام گردو دارد. این نهال قادر است به صورت سالیانه 16 تن محصول با کیفیت تولید کند. محصول دهی درختان گردو پالیزکانادایی تا رسیدن نهال به دوره کهنسالی در سن 100 سالگی ادامه یافته و در طول این مدت، سود بسیار عالی را برای باغدار محترم به همراه دارد. برای خرید نهال گردو پالیزکانادایی در تهران با کارشناسان ما در پالیزگردو تماس بگیرید.

نهال گردو فرنور یکی از سازگارترین ارقام با آب و هوا و ارتفاع از سطح دریای شهر تهران است. با خرید نهال گردو فرنور در تهران و کاشت آن میتوانید تا بیش از 100 سال از محصولات آن بهره مند شوید. این رقم محصول دهی 8 هکتار در سال را به خود اختصاص داده است. و میوه های آن نسبتا درشت با وزن 13 گرمی (احتساب وزن به همراه پوسته ی چوبی نازک) هستند. ارتفاع مطلوب از سطح دریا برای کاشت نهال گردو فرنور بین 0 تا 3000 متر است. این رقم یکی از بهترین ارقام نهال گردو برای کاشت در تمامی بخش های شهر تهران محسوب میشود.

ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گردو اسرائیلی 0 تا 2000 متر است. این درخت هرساله با محصول دهی بسیار عالی که دارد؛ سوددهی بسیار خوبی را برای باغدار محترم به همراه خواهد داشت. محصول دهی نهال گردو اسرائیلی 8 تن در هکتار است. این رقم در بین باغداران تهرانی بسیار مشهور و پرطرفدار است. عمر اقتصادی؛ یعنی طول مدت زمانی که درخت به محصول دهی حداکثری میپردازد. عمر اقتصادی درخت گردو اسرائیلی 80 سال است. توصیه میکنیم خرید نهال گردو اسرائیلی در تهران را به عنوان یکی از ارقام سازگار با باردهی بالا در لیست بهترین نهال گردو در تهران خود جای دهید.

نهال گردو تویسرکان با محصول دهی 6 تن در هکتار یکی از ارقام سازگار با شهر تهران محسوب میشود. این نهال در ارتفاع از سطح دریای 0 تا 3000 متر بهترین عملکرد را خواهد داشت. با خرید نهال گردو تویسرکان در تهران و کاشت آن تا 50 سال از خرید نهال گردو دیگر بی نیاز خواهید بود. میوه گردوی تویسرکان 16 گرم (به همراه پوسته ی چوبی) است. نهال گردوی تویسرکان با سازگاری بسیار بالا، مناسب برای کاشت در بخش های شمالی و حتی جنوبی تهران است.

خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در تهران به علت عمر اقتصادی بیش از 100 ساله ای که دارد؛ بسیار مورد علاقه ی باغداران تهرانی قرار گرفته است. نهال گردو چندلر یکی از ارقام پرطرفدار و شناخته شده در شهر تهران است. که قادر است در ارتفاع 0 تا 1500 متر از سطح دریا بهترین باردهی را داشته باشد. با رسیدن به سن بلوغ، محصول دهی درختان به 7 تن در هکتار خواهد رسید. میوه ی درختان گردو چندلر به همراه پوسته ی چوبی آنها وزنی برابر 15 گرم دارند. که بیشتر وزن آن را مغز میوه تشکیل داده است.

نکته: با توجه به ارتفاع از سطح دریای نهال گردو چندلر؛ و مقایسه ی آن با ارتفاع از سطح دریای تهران به شما توصیه مینماییم. از این رقم در مناطق در ارتفاع کمتر استفاده نمایید.

عمر نهال گردو ژنوتیپ برتر 2 برابر سایر ارقام گردو است. که یک مزیت رقابتی بسیار عالی در خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در تهران به شمار میرود. نهال گردو ژنوتیپ برتر قادر است تا 200 سال محصول دهی حداکثری داشته باشد. با محصول دهی 8 تن در هکتار سالیانه و تولید میوه های با کیفیت و پرطرفدار، هرساله سود مالی بسیار عالی را نصیب باغدار محترم مینماید. ارتفاع مطلوب برای کاشت نهال گردو ژنوتیپ برتر بین 0 تا 3000 متر است که با ارتفاع از سطح دریای شهر تهران مطابقت دارد.

نهال هایی که در بالا به آنها اشاره نمودیم بهترین نهال گردو در تهران محسوب میشوند. خرید نهال گردو در تهران و کاشت آن، یک روش عالی برای دستیابی به سوددهی بسیار بالا از باغ است.

تمامی ارقام گردو برای محصول دهی بهتر نیازمند کاشت یک رقم گرده زا برای بهبود در عملیات گرده افشانی خود دارند. به شما توصیه میکنیم از ارقام نهال گردو فرانکت و نهال گردو فرنت برای کاشت به عنوان گرده زا در شهر تهران استفاده نمایید.

اصول مدیریتی اساسی در انتخاب و خرید نهال گردو در شهر تهران

پیش از خرید نهال گردو در شهر تهران لازم است، اطلاعات کافی درباره شهر و باغ خود بدست آورده و با توجه به این اطلاعات؛ بهترین نهال گردو در تهران و باغ خود را بیابید. مهم ترین سوالاتی که پیش از خرید نهال گردو در تهران باید از خود بپرسید چیست؟

ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گردو چقدر است؟

ارتفاع از سطح دریا یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که پیش از خرید نهال گردو در تهران باید به آن توجه شود. هر منطقه دارای ارتفاع معینی است که شرایط مناسب برای کاشت ارقام گردوی خاصی را فراهم مینماید. با کسب اطلاع از ارتفاع دقیق منطقه ی خودتان، میتوانید بهترین نهال گردو در تهران را برای کاشت در باغ خود بیابید.

آیا خاک باغ من برای کاشت نهال گردو در تهران مناسب است؟

بهترین خاک برای کاشت نهال گردو در تهران خاک های شنی و لومی و رسی عمیق هستند. ریشه درختان گردو باید بتواند به خوبی در خاک تنفس نموده و آب آبیاری به خوبی از ریشه خارج شود. رطوبت دائمی در ریشه میتواند عامل بروز بیماری های قارچی در درختان بشود. عمق خاک باید حداقل 3 متر باشد تا ریشه به راحتی در آن رشد نموده و از منابع خاک تغذیه نماید. خاک را پیش از خرید نهال گردو در تهران؛ باید آماده کنید. برای این کار خاک را به خوبی شخم بزنید و لایه های مختلف را با یکدیگر مخلوط کنید. سپس با اضافه نمودن کود شیمیایی خاک را تقویت نمایید. برای کسب اطلاع از وضعیت خاک باغ خود یک نمونه خاک از چند بخش از زمین و لایه های رویی و عمقی خاک بردارید. با مراجعه به آزمایشگاه های مخصوص از کلیه ویژگی های خاک خود آگاه شده و کمبودهای عناصر معدنی در خاک را با استفاده از کودهای شیمیایی از بین ببرید. سپس با شخم زدن و ترکیب قسمت های مختلف خاک، بهترین خاک برای کاشت نهال گردو در تهران را بدست بیاورید.

آیا در آب وهوای شهر تهران نهال گردو رشد میکند؟

شهر تهران دارای آب وهوای گرم و خشک است. بارندگی در این شهر کم است بنابراین امکان راه اندازی باغ دیمی گردو در آن وجود ندارد. درختان با تحمل گرمایی بالاتر به خوبی در این شهر رشد نموده و محصول دهی بسیار عالی به همراه خواهند داشت.

آیا باغ من دارای نورگیری کافی برای رشد نهال گردو هست؟

دریافت نور مستقیم خورشید از آن جهت برای نهال های گردو لازم و ضروری است. که عملیات فتوسنتز و تولید انرژی درختان به آن وابسته است. بنابراین درختانی که نور کافی دریافت نکنند. محصول دهی خوبی نخواهند داشت. از این رو هنگام خرید باغ گردو در تهران؛ به نورگیر بودن محل کاشت توجه فرمایید. زمین های شیب دار (بجز شیب جنوبی) دارای نورگیری کمتری هستند. از این رو توصیه میکنیم در این مناطق، باغ گردو راه اندازی نکنید.

طرح کاشت نهال گردو در شهر تهران چگونه است؟

بهترین الگوی کاشت برای کاشت نهال گردو در شهر تهران الگوهای مربعی و مستطیلی هستند. برای این کار باغ خود را به مربع های به ضلع 7 در 7 یا 6 در 6 متر تقسیم نمایید. و در هر راس یک نهال گردو بکارید. در روش مستطیلی با توجه به نقشه زمین میتوانید درختان خود را به صورت 6 در 7 متر بکارید.

آبیاری نهال های گردو در شهر تهران چگونه است؟

شهر تهران دارای بارندگی نسبتا کمی است. از این رو باید درختان گردو را هر 7 الی 10 روز یکبار آبیاری نماییم. در فصول گرم و فصل رشد درخت باید فواصل آبیاری را کمی کاهش دهیم. در مناطق پرباران تر شهر تهران؛ در فصول بارندگی میتوانیم میزان آبیاری را کاهش داده و یا حتی متوقف کنیم. به طور کلی هرهکتار باغ گردو در شهر تهران به 8000 تا 10000 مترمکعب در سال آبیاری نیاز دارد. که با استفاده از روش آبیاری قطره و آبیاری بهینه میتوانیم حجم کل آبیاری را به 6000 تا 8000 متر مکعب در سال کاهش دهیم.

آیا دمای هوای شهر تهران برای کاشت نهال گردو مساعد است؟

تهران یک شهر گرمسیری با بارش کم است. البته میزان بارندگی در نواحی شمالی این شهر بیشتر است. نواحی شمالی و جنوبی تهران بیش از 10 درجه سانتیگراد اختلاف دما دارند. به طور کلی بیشترین و کمترین دمای هوای این شهر 39.8 و 11.4- درجه سانتیگراد است. دمای هوای مطلوب نهال گردو بین 5 تا 20 درجه ی سانتیگراد است. بنابراین باید از ارقام گردو با مقاومت گرمایی بالاتر در این شهر استفاده نمایید. بهترین نهال گردوی گرمسیری در تهران، نهال گردو فرنور؛ نهال گردو ژنوتیپ کانادایی و نهال گردو ژنوتیپ برتر است.

جهت مشاوره با کارشناسان ما؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در شهر تهران و همچنین کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در تهران با ما در دفتر مرکزی پالیزگردو به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی در ارتباط باشید.

X