راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان تویسرکان همدان

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان تویسرکان همدان

شهر تویسرکان یکی از شهرهای قدیمی با سابقه کاشت گسترده ی نهال گردو است. این شهر که چهارمین شهر بزرگ در استان همدان به حساب میاید. به علت سازگاری بسیار عالی برخی از نهال های گردو در این شهر؛ نام یکی از ارقام گردو نیز نهال گردو تویسرکان نامگذاری شده است. که این مورد شرایط مساعد این شهر را برای خرید نهال گردو در تویسرکان و احداث باغ را نشان میدهد. امروزه ارقام گردوی بسیار زیادی وجود دارند که با کاشت آنها در شهر تویسرکان میتوانید به درآمدزایی بسیار عالی دست یابید. در این مطلب قصد داریم تا بهترین نهال گردو تویسرکان را به شما باغداران محترم معرفی نماییم. پس با ما در نهالستان پالیزگردو؛ بزرگترین مرکز فروش نهال گردو تویسرکان همراه باشید.

مهم ترین نکاتی که هر باغداری پیش از خرید نهال گردو باید بداند چیست؟

با توجه به سودآوری بسیار بالا و کیفیت محصولات میوه گردو, اغلب باغداران تویسرکانی علاقه مند به خرید نهال گردو در تویسرکان و کاشت آن در باغ های خود میباشند. رقابت اصلی در انتخاب و خرید بهترین نهال گردو تویسرکان تا رسیدن به سن بلوغ و آغاز محصول دهی گسترده و با کیفیت درختان ادامه دارد. با انتخاب درست و هوشمندانه بهترین نهال گردو تویسرکان شما میتوانید بهترین محصولات را تولید نموده و درآمد حاصل از فروش میوه گردو را افزایش دهید. در این بخش قصد داریم تا برخی از مهم ترین نکاتی که هر باغداری پیش از خرید نهال گردو در تویسرکان باید بداند را بررسی نماییم.

ارتفاع از سطح دریا

شاید اولین و مهم ترین مورد که هر باغداری باید به آن توجه نماید ارتفاع از سطح دریا است. این مورد نشان دهنده ی وضعیت نسبی آب وهوا و سرما و گرمای منطقه همچنین میزان رطوبت و خشکی در آن منطقه است. برای مثال در ارتفاعات و کوهستان ها اغلب آب وهوا سردتر و در مناطق با ارتفاع کمتر (پست تر) هوا گرم تر است. به این ترتیب با آگاهی از ارتفاع از سطح دریا میتوانیم نهال گردو مناسب تویسرکان را برای باغ خود خریداری نماییم. اگر در منطقه ای مرتفع قرار دارید؛ به شما توصیه میکنیم از ارقام گردو سردسیری برای کاشت  در باغ خود استفاده کنید.

محصول دهی درختان گردو

طبیعتا عامل درآمدزایی برای یک باغ؛ فروش محصولات آن است. هرچه محصولات یک باغ بیشتر باشد، سود حاصل از فروش آن نیز افزایش میابد. به این ترتیب باید نهال های گردویی را انتخاب نمایید که محصول دهی بیشتری دارند. نکته ی مهم در انتخاب نهال گردوی پرمحصول، سازگاری آن است. به این معنا که اگر یک رقم با شرایط باغ ما سازگار نباشد؛ هرگز به محصول دهی حداکثری خود نمیرسد. نکته ی بعدی کیفیت میوه است. کیفیت میوه ی گردو؛ درشت بودن مغز آن و پوست کاغذی بودن؛ از نکاتی است که در قیمت گذاری میوه گردو تاثیر گذار است. البته نحوه ی عرضه ی میوه گردو به 3 صورت (به همراه پوسته سبزرنگ؛ به همراه پوسته چوبی؛ به صورت مغز) انجام میشود، که اختلاف قیمت بسیار زیادی دارد. امروزه با اصلاحات انجام شده روی نهال ها توسط نهالستان گردو تویسرکان؛ کیفیت و حجم محصول دهی درختان بهبود چشمگیری یافته است.

شرایط آب وهوایی و اقلیمی شهر تویسرکان چگونه است؟

شهر تویسرکان از شهرستان های واقع در جنوب استان همدان است. این شهر مرکز شهرستانی با همین نام میباشد. که در دامنه شمالی کوه الوند واقع شده است. ارتفاع از سطح دریای شهر تویسرکان به طور میانگین 1784 متر میباشد. بلندترین منطقه در این شهرستان قله الوند با ارتفاع 3574 متر بوده که در بخش جنوب آن قرار دارد. کم ارتفاع ترین نقطه ی تویسرکان نیز روستای کارخانه با ارتفاع 1555 متر میباشد. از مهم ترین نقاط قوت در این شهرستان آب وهوا و خاک بسیار عالی آن برای احداث باغ گردو است. آب وهوای این شهر معتدل و کوهستانی است.

منابع آبی مهم آن قلقل رود و کرزان رود و سرکان رود است. که کشاورزان و باغداران برای آبیاری باغ های خود از آن استفاده میکنند.

همسایه های شهرستان تویسرکان از شمال همدان و اسد آباد و بهار است. این شهرستان از شرق با ملایر و از غرب با کنگاور مرز مشترک دارد. شهرستان تویسرکان از جنوب با شهرستان نهاوند همسایه است.

مهم ترین محصول باغی صادراتی این شهرستان، گردو است. همانطور که میدانید نهال گردوی تویسرکان نیز از محصولات این شهرستان به حساب میاید. البته علاوه بر گردو؛ باغ های هلو؛ آلو و سیب؛ گلابی و محصولات جالیزی از جمله سیب زمینی و… به فراوانی در این شهرستان دیده میشود.

بهترین نهال های گردو در شهر تویسرکان چیست؟

به علت آب و هوای مناسب در شهر تویسرکان؛ نهال های گردوی زیادی در این شهر به خوبی رشد میکنند. جهت خرید نهال گردو در شهر تویسرکان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر تویسرکان معرفی میکند:

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان به علت سازگاری بسیار عالی که با آب وهوای این شهر دارد برای اولین بار در شهر تویسرکان استان همدان کشت شده و از این رو به این نام شناخته میشود. این رقم عمر اقتصادی بین 40 تا 50 سال و میوه های درشت تا 16 گرمی دارد. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت آن بین 800 تا 2500 متر بوده و تا 6 تن در هکتار به محصول دهی میپردازد.

نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور پیوندی یکی از ارقام مناسب برای شهر تویسرکان به حساب میاید. این رقم که در ارتفاع بین 1500 تا 3000 متر از سطح دریا بهترین سازگاری را از خود نشان میدهد. قادر است در سال تا 8 تن محصول با کیفیت تولید نماید. از طرفی به علت عمر اقتصادی بالا تا 100 سال که دارد؛ یکی از ارقام با سوددهی بالا در این شهرستان شناخته میشود.

نهال گردو پالیز کانادایی

نهال گردو پالیزکانادایی؛ بهترین و پربازده ترین و سودآورترین نهال گردو در سرتاسر کشورمان است. این رقم تا 16 تن باردهی تا 100 سال به همراه دارد. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت این رقم نیز بین 0 تا 3000 متر میباشد.

جهت خرید نهال گردو در تویسرکان و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در تویسرکان با نهالستان پالیز گردو در تماس باشید.

نحوه ی ثبت سفارش خرید نهال گردو در نهالستان پالیزگردو چگونه است؟

برای ثبت سفارش خرید نهال گردو در تویسرکان از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید. پس از مشاوره رایگان با متخصصین ما براساس منطقه و شرایط اقلیمی در شهرتان؛ مشاوران ما بهترین نهال گردو تویسرکان را به شما معرفی مینمایند. سپس درخواست خرید نهال گردو در تویسرکان را ثبت نمایید. در این مرحله پیش فاکتور خرید برای شما ارسال میشود. شما میتوانید تمامی هزینه خرید نهال گردو را تسویه نموده و یا یک چهارم آن را به صورت بیعانه پرداخت نمایید. سپس کلیه نهال ها در زمان مناسب برای کاشت نهال های گردو (از آذر ماه تا اواخر اسفندماه) برای شما به همراه گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی ارسال میشوند. همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان پس از فروش نهال گردو تویسرکان ما استفاده نمایید.

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *