حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر ارومیه

خرید و فروش انواع ارقام نهال گردو در ارومیه

شهر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی به عنوان یکی از مهم ترین و بزرگترین کلان شهرهای کشور شناخته میشود. این شهر از لحاظ جمعیت، به عنوان دومین شهر پرجمعیت شمال غربی کشور به حساب میاید. این شهر از لحاظ جغرافیایی در دامنه ی کوه سیر و در غرب دریاچه ارومیه واقع شده است. در این قسمت قصد داریم ضمن معرفی بهترین نهال گردو در شهر ارومیه، نکات مهم و تاثیرگذار در احداث باغ گردو در شهر ارومیه را شرح دهیم. پس با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

موقعیت جغرافیایی شهر ارومیه

همسایه شمالی شهر ارومیه شهر سلماس است. این شهر از جنوب با اشنویه و نقده همسایه است. همانطور که گفته شد دریاچه ارومیه در شرق این شهر قرار گرفته است. در سمت غرب آن نیز با شهر حکاری در کشور ترکیه مرز مشترک دارد.

ارتفاع از سطح دریای شهر ارومیه

ارتفاع از سطح دریای شهر ارومیه 1332 متر است. این عدد به صورت میانگین از بیشترین و پست ترین نقاط شهر ارومیه محاسبه میشود.

آب و هوای شهر ارومیه

ارومیه همانند بیشتر شهرها در استان آذربایجان غربی در فصل زمستان بسیار سرد است. این درحالی است که تابستان ها در این شهر خنک و معتدل است. بنابراین باید درختانی در این شهر بکاریم که تحمل سرمایی متناسب با سرمای هوا در ارومیه را داشته باشد.

نکات مهم مدیریتی راه اندازی باغ و کاشت بهترین نهال گردو در ارومیه

نهال گردو نیازمند مراقبت دقیق و رسیدگی همیشگی است، تا بتواند به خوبی رشد نموده و محصول با کیفیت تولید نماید. باغداران حرفه ای میدانند، راه اندازی باغ گردو از پیش از خرید نهال گردو آغاز شده و تا دوره ی کهنسالی درخت ادامه دارد. مواردی که پیش از خرید نهال گردو در ارومیه باید به آن توجه نمایید؛ تحت عنوان اصول مدیریتی احداث باغ گردو در شهر ارومیه معرفی میشوند. که مهم ترین آنها:

اقلیم آب و هوایی در شهر ارومیه چگونه است؟

شهر ارومیه در تابستان ها نسبتا گرم است، در حالیکه زمستان های بسیار سردی دارد. همانطور که میدانید بیشتر شهرهای استان آذربایجان شرقی نیز دارای همین آب وهوا هستند. بنابراین توصیه میکنیم از ارقام مقاوم تر برای کاشت در ارومیه استفاده نمایید. نهال هایی همچون نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو فرنور، نهال گردو ژنوتیپ کانادایی و از همه مهم نهال گردو ژنوتیپ برتر دارای عملکرد بسیار عالی و سازگار با آب وهوای شهر ارومیه هستند.

علت اهمیت ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای شهر ارومیه خود بیانگر فاکتورهای مهمی همچون آب وهوا، رطوبت؛ شرایط اقلیمی و… است. با توجه به ارتفاع این شهر خواهیم دانست که شهر ارومیه در منطقه ای با حصار کوهستان قرار گرفته است. بنابراین به شدت تحت تاثیر جریان های هوایی کوهستانی قرار دارد. بنابراین شما باید پس از آگاهی از ارتفاع دقیق منطقه ی باغ خودتان (با استفاده از نرم افزار گوگل ارث)، با مراجعه به سایت پالیزگردو؛ ارقامی که با ارتفاع از سطح دریای منطقه ی شما مطابقت دارند را بیابید.

خاک مناسب برای رشد درختان گردو چیست؟

خاکی برای کاشت نهال گردو در ارومیه مناسب است که دارای بافت شنی؛ لومی و رسی باشد. خاک باید عمیق، با عمق حداقل 3 متر باشد. یک فصل پیش از کاشت باید خاک را برای کاشت نهال گردو در ارومیه آماده کنید. برای این کار ابتدا با آزمایش خاک از وضعیت فعلی خاک باغ خود آگاه می شوید. شوری خاک (شوری مناسب 4 میلی موس بر سانتیمتر)؛ ph خاک (ph مطلوب 5.6 تا 5.7 ) و جنس خاک و وضعیت عناصر موجود در خاک را به دقت بررسی کنید. پس از دریافت نتایج خاک و آگاهی از عناصر موجود در خاک و مقایسه ی آن با عناصر مورد نیاز درختان گردو؛ باید با استفاده از کودشیمیایی و آلی؛ خاک را تقویت کنید. با شخم زدن و مخلوط نمودن و سپس تقویت خاک؛ شرایط مناسب برای رشد نهال را فراهم میکنید.

آبیاری درختان گردو در شهر ارومیه

بیشترین بارندگی ها در شهر ارومیه در اواخر ماه مهر تا اوایل ماه آبان قرار دارند. این شهر 93 روز بارندگی داشته و میانگین بارش سالیانه آن 238.2 میلی متر است. آبیاری درختان گردو باید با توجه به شرایط بارندگی در منطقه و روزهای یخبندان محاسبه میشود. توصیه میکنیم در فصول سرد برای جلوگیری از بروز بخبندان در باغ؛ درختان گردو را آبیاری نکنید. در فصول رشد و فصول گرم سال نیاز درختان به آبیاری افزایش میابد. بنابراین باید فواصل آبیاری را در فصل بهار و تابستان کاهش دهید. به طور کلی درختان گردو نیاز به 8 تا 10 هزارمتر مکعب آبیاری سالیانه دارند. که با استفاده از روش های آبیاری مدرن، مثل آبیاری قطره ای بابلر؛ این نیاز به 6 تا 8 هزار متر مکعب در سال کاهش میابد. علت آن نیز آبیاری هدفمند با کاهش هدر رفت آب است.

دمای هوای شهر ارومیه

متوسط دمای شهر ارومیه 8.9 درجه سانتیگراد است. بیشترین دما آن 31.2 درجه سانتیگراد و کمترین دمای شهر ارومیه 6.1- درجه سانتیگراد است. شهر ارومیه 120 روز از سال را در سرما و یخبندان سپری میکند. اغلب یخبندان ها در آذر و دی و بهمن و اسفند قرار دارند. باتوجه به این موضوع خواهیم دانست که فقط ارقام گردویی در ارومیه قابل رشد هستند که تحمل سرمایی بیشتری دارند. دمای مطلوب برای رشد اغلب درختان گردو بین 20 تا 5 درجه سانتیگراد است.

علت لزوم دریافت نور خورشید در درختان گردو

همانطور که میدانید نور خورشید اهمیت ویژه ای در اجرای درست فرایند فتوسنتز در درختان به خصوص درختان گردو دارد. باغ شما باید دارای نورگیر مناسب باشد. درختان گردو باید در طول روز حداقل 6 ساعت نور مستقیم خورشید را دریافت نمایند. در زمین هایی با شیب متمایل جنوبی، نور خورشید بهتر به زمین میتابد. پیش از خرید باغ گردو در ارومیه باید به نورگیر بودن آن توجه کافی داشته باشید.

بهترین الگوی کاشت برای درختان گردو در ارومیه

الگوی کاشت درختان گردو در ارومیه معمولا به صورت مستطیلی و یا مربعی؛ مثلثی، لوزی و یا داربستی است. در این بین اغلب باغداران محترم باغ های خود را به صورت مربعی و یا مستطیلی طراحی میکنند. در این روش باید بین هر درخت با درختان مجاور آن 7 متر فاصله قرار داد. در روش مستطیلی و در شرایط خاص میتوان مستطیل هایی با ضلع 6 در 7 متر ایجاد نمود. علت آن دریافت بهتر نور خورشید و همچنین استفاده حداکثری از ضرفیت زمین و خاک است.

کدام نهال های گردو را در شهر ارومیه بکاریم؟ به همراه قیمت نهال گردو در سال 1400

همانطور که پیشتر به آن اشاره نمودیم؛ فاکتورهای مهم و تاثیرگذاری برای احداث باغ گردو در شهر ارومیه وجود دارند. با رعایت هریک از این فاکتورها؛ عملکرد باغ خود را دو چندان نموده و سوددهی بیشتر باغ گردو را تضمین کنید. در این بخش درنظر داریم تا بهترین نهال گردو در شهر ارومیه را معرفی نماییم. همانطور که میدانید؛ ارتفاع از سطح دریای شهر ارومیه 1332 متر است. برای خرید نهال گردو در شهر ارومیه نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر ارومیه معرفی میکند:

به جرائت میتوان گفت نهال گردو ژنوتیپ برتر یکی از بهترین ارقام گردو در شهر ارومیه به حساب میاید. علت آن عمر اقتصادی بسیار طولانی درختان گردو ژنوتیپ برتر است. محصول دهی حداکثری درختان گردو ژنوتیپ برتر، بیش از 200 سال ادامه دارد. محصول دهی این رقم در شرایط مطلوب 8 تن در هکتار است. این رقم در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بهترین باردهی را داشته و به همین دلیل با تمامی مناطق شهر ارومیه بهترین سازگاری را دارد. برای خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در ارومیه با ما تماس بگیرید.

نهال گردو پالیزکانادایی با نام دیگر نهال گردو ژنوتیپ کانادایی نیز معرفی میشود. محصول دهی این نهال فوق العاده از سایر نهال های گردو بیشتر و در حدود 16 تن در هکتار است. البته رسیدن به محصول دهی حداکثری درختان؛ نیازمند فراهم سازی شرایط مساعد برای رشد آنها است. یکی از مهم ترین فاکتورهای موثر در عملکرد درختان گردو؛ ارتفاع از سطح دریا است. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو پالیزکانادایی بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا است. این رقم تا 100 سال به محصول دهی حداکثری خود ادامه میدهد. خرید نهال گردو پالیزکانادایی در ارومیه به علت محصول دهی بینظیری که دارد؛ یکی از بهترین انتخاب ها برای شما به شمار میرود.

نهال گردو اسرائیلی یکی از معروف ترین ارقام گردو در کشورمان محسوب میشود. این رقم در ارتفاع 0 تا 2000 متر از سطح دریا بهترین باردهی را داشته و پس از رسیدن به سن بلوغ قادر است تا 8 تن محصول دهی در سال داشته باشد. این محصول دهی درختان گردو اسرائیلی تا 80 سال ادامه یافته و به همراه محصول دهی بسیار عالی و میوه های درشتی که دارد؛ یکی از ارقام پرطرفدار گردو نیز به حساب میاید.  اگر قصد خرید نهال گردو اسرائیلی در ارومیه را دارید؛ از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

خرید نهال گردو تویسرکان در ارومیه یکی از بهترین انتخاب های شما در راه اندازی باغ گردو در ارومیه به حساب میاید. این نهال سازگاری فوق العاده ای در مناطق سردسیری دارد. و در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بهترین عملکرد را به همراه خواهد داشت. عمر اقتصادی این رقم 50 سال است و در طول این مدت بیش از 6 تن محصول به ازای هر هکتار برای شما به ارمغان میاورد. میوه های این رقم درشت تر از سایر ارقام بوده و وزن آن به همراه پوسته ی چوبی حدود 16 گرم است.

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد؛ ارتفاع از سطح دریای یک شهر به صورت میانگین از بیشترین و کمترین ارتفاع منطقه محاسبه میشود. به این ترتیب یکی از بهترین ارقام برای کاشت در مناطق پست شهر ارومیه نهال گردو چندلر است. این رقم در ارتفاع 0 تا 1500 متر از سطح دریا بهترین عملکرد را داشته و با محصول دهی سالیانه بیش از 7 تن در هکتار، یکی از بهترین نهال ها برای کاشت در شهر ارومیه شناخته میشود. این رقم در بین باغداران محترم شهرت فراوانی دارد. عمر اقتصادی یا همان مدت زمان محصول دهی حداکثری درختان گردو در صورت نگهداری در شرایط محیطی مطلوب به بیش از 100 سال میرسد. میوه های گردو چندلر بسیار درشت و به همراه پوسته ی چوبی نازکشان حدود 15 گرم هستند. اگر قصد راه اندازی باغ گردو پرمحصول در ارومیه را دارید. خرید نهال گردو چندلر در ارومیه را در صدر لیست خرید خود قرار دهید.

نهال گردو فرنور محصول کشور فرانسه است که امروز توسط کلیه نهالستان های سراسر کشور تولید و به فروش میرسد. این رقم قادر است پس از رسیدن به سن بلوغ تا 8 تن باردهی برای باغدار محترم به همراه داشته باشد. وزن میوه ی گردو فرنور به همراه پوسته چوبی نازک آن به 13 گرم میرسد. عمر اقتصادی درختان گردو فرنور تا 100 سال است. و ارتفاع مناسب برای کاشت این رقم بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا است. اگر قصد راه اندازی باغ گردو در ارومیه را دارید؛ خرید نهال گردو فرنور در ارومیه یکی از بهترین انتخاب ها برای شما محسوب میشود.

نهالستان پالیزگردو ارقام فوق را تحت عنوان بهترین نهال گردو در شهر ارومیه برای راه اندازی باغ و خرید نهال گردو در شهر ارومیه معرفی مینماید.

بهترین ارقام گرده زا با سازگاری حداکثری با ارقام معرفی شده دو رقم نهال گردو فرنت و نهال گردو فرانکت میباشد.

چگونه بهترین نهال گردو را از بهترین نهالستان گردو در ارومیه بخرم؟

برای خرید نهال گردو در شهر ارومیه ابتدا باید بهترین نهالستان گردو را در این شهر یافته و پس از مشاوره با کارشناسان و تحقیق و بررسی؛ بهترین نهال گردو برای شهر ارومیه شناسایی نمایید. توصیه میکنیم نهال گردو را یک فصل پیش از فصل کاشت نهال؛ پیش خرید نمایید. به این ترتیب ریسک های ناشی از کمبود نهال و یا افزایش قیمت نهال گردو در شهر ارومیه به حداقل میرسد. نهالستان پالیزگردو؛ بزرگترین نهالستان تخصصی گردو در شمال غربی کشورمان است. این نهال فروشی مجهزترین و بهترین مرکز فروش نهال گردو در شهر ارومیه محسوب میشود. برای کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در ارومیه؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در ارومیه و یا مشاوره رایگان با مشاوران متخصص باغداری ما به صورت آنلاین؛ تلفنی و یا حضوری با ما در ارتباط باشید.

ارسال نهال ها در پالیزگردو چگونه انجام میشود؟

پس از خرید نهال گردو در شهر ارومیه، نهال ها در زمان معین و به وسیله ی اتوبوس؛ کامیون، وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی برای باغداران محترم ارسال میشود. باید توجه نمایید که به همراه کلیه نهال ها گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی معتبر و قابل پیگیری از طرف نهالستان پالیزگردو ارسال میشود.

 

X