بیماری بلایت گردو و یا باکتریوز گردو چیست؟ روش های کنترل و درمان آن

بیماری بلایت گردو و یا باکتریوز گردو چیست؟

درخت گردو را یکی از درختان با ارزش در دنیا می دانند زیرا یکی از میوه های بسیار مقوی و پرخاصیت از درخت گردو به دست می آید،در گذشته مانند امروز پراکندگی جغرافیایی برای کاشت درخت گردو وجود نداشت اما امروزه این محصول در بیشتر نقاط قابل کشت می باشد،البته لازم به ذکر است که کاشت نهال گردو کار آسانی نیست و باید حتما با رعایت برخی نکات مهم همراه باشد. یکی از نکات مهم در این زمینه توجه به نژاد نهال گردو می باشد،انتخاب نژاد مقاوم در پیشگیری از بیماری می تواند موثر باشد با این حال باید اشاره کرد که حتی مقاوم ترین نژاد ها نیز ممکن است در معرض بیماری قرار گیرند،ولی میزان خسارت آنها کمتر خواهد بود. آیا تا به حال چیزی از بیماری باکتریوز یا بلایت گردو و یا سوختگی باکتریایی گردو شنیده اید؟ جالب است بدانید یکی از خطرناکترین بیماری های رایج  بین درختان گردو بیماری باکتریوز یا بلایت می باشد با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در خصوص علائم بیماری باکتریوز،روش های مبارزه با بیماری باکتریوز را در اختیار شما قرار دهیم.

بیماری بلایت گردو

بیماری باکتریوز گردو

بلایت گردو توسط باکتری Xanthomonas arboricola pv. juglandis (Xaj) ایجاد می شود. این بیماری یکی از جدی ترین بیماری های گردو می باشد و در همه مناطق گردو کاری دیده می شود. وجود این بیماری به طور گسترده در اروپا، آسیا، آفریقا، نیمکره غربی و اقیانوسیه گزارش شده است. علائم شبیه به این بیماری در استرالیای جنوبی، تاسمانی، ویکتوریا و استرالیای غربی نیز گزارش شده است.

مهمترین قسمتی از گیاه که این باکتری ها در آن زمستان گذرانی می کنند جوانه ها هستند، علاوه بر جوانه ها در شاتون ها نیز زمستان گذرانی می کنند. در این مرحله، هیچ علامتی روی برگ، جوانه و شاخه ها دیده نمی شود. جوانه هایی که دارای بالاترین میزان جمعیت باکتری هستند بیشتر از سایر جوانه ها می توانند علائم بیماری را نشان دهند. در اوایل فصل بهار باکتری های روی شاخه ها و میوه ها پخش می شوند. بنظر می رسد که گسترش ثانویه بیماری به سمت شاخ و برگ بوسیله باران صورت می گیرد که این امر سبب ایجاد کانون آلودگی در مرکز باغ گردو می شود. باران های مکرر و طولانی درست قبل از گلدهی، در طی گلدهی و حدود 2 هفته بعد از گلدهی می تواند منجر به شیوع شدید بیماری بلایت در باغ شود. جوانه های تشکیل شده در روی شاخه در سال بعد حاوی کلونی این باکتری هستند و در بهار بعد که شروع به توسعه کردند، خیلی زود بیماری توسعه می یابد.

فاکتور های موثر بر توسعه بیماری بلایت گردو

فاکتور های موثر بر توسعه بیماری بلایت گردو

 

توسعه بیماری به طور قابل توجهی تحت تاثیر محیط، توسعه پاتوژن و حساسیت میزبان به پاتوژن قرار دارد. ظرفیت نفوذ و تکثیر یک باکتری یا به عبارتی زهرآگینی باکتری، تحت تاثیر آنزیم هایی که توسط باکتری تولید می شود و بافت و سلول های گیاهی را تحت تاثیر قرار می دهد، قرار دارد. نفوذ بین سلولی باکتری نیز به فعالیت آنزیم هیدرولیز کننده نشاسته در باکتری بستگی دارد.

این بیماری بیشتر در مناطق مرطوب که بارندگی های متعددی رخ می دهد دیده می شود. بنابراین کشاورزان در مناطق مرطوب باید بیشتر از مناطق خشک به فکر راه­حلی برای پیشگیری و درمان این بیماری باشند. در مناطق خشک کنترل این بیماری خیلی راحت تر است. مدت زمان مرطوب شدن سطح بافت میزبان برای توسعه بیماری نیز بسیار مهم است. آزمایشات صحرایی و گلخانه ای صورت گرفته در شمال کالیفرنیا نشان داد که 5 دقیقه مرطوب شدن مداوم برای آلوده شدن میوه ها در زمان باز شدن روزنه ها و احتباس بافت ها ضروری است. دوره های خیس شدن مورد نیاز برای آلوده شدن با افزایش سن میوه، مقدار کمتر آب در بافت میزبان و با میزان باز شدن روزنه افزایش می یابد. این زمان تحت تاثیر رقم و مراحل مختلف رشد قرار می گیرد. بهترین کار این است که از شیوع بیماری در باغ جلوگیری شود چون بعد از شیوع کنترل بیماری خیلی سخت است.

علائم بیماری بلایت گردو روی شاخ و برگ

علائم بیماری بلایت گردو روی شاخ و برگ

علائم این بیماری روی برگ ها در ابتدا به صورت لکه های قهوه ای مایل به قرمز ظاهر می شود و به تدریج سوختگی در تمام بافت برگ، جوانه، شاخه، گل و میوه دیده می شد. در ساقه ها نیز لکه های سیاه دیده می شود که اغلب شاخه های را در بر می گیرد. جوانه ها، برگ ها و شاتون های آلوده خیلی زود سیاه می شود و از بین می رود. این بیماری خسارت جدی به میوه های آجیلی وارد می کند چون سبب ایجاد لکه های سیاه و لزج با اندازه های مختلف روی میوه می شود. این ارگانیسم می تواند به پوسته سبز روی میوه، پوسته چوبی و گوشت میوه نفوذ کند. عفونت در اواخر فصل به صورت حلقه های سیاه روی پوسته سبز ایجاد می شود. در نتیجه شیوع این بیماری میوه ها زودتر از موعد و قبل از بلوغ ریزش می کنند. نکته جالب در مورد این بیماری این است که باکتری فقط روی رشد فصل جاری اثر دارد و در ریشه ها علائمی دیده نمی شود.

روش های کنترل بیماری بلایت گردو

روش های کنترل بیماری بلایت گردو

کنترل بیماری از طریق هرس

یکی از راه های کنترل بیماری بلایت گردو هرس شاخ و برگ های آلوده است.

کنترل شیمیایی بیماری

برای کنترل شیمیایی در اوایل مرحله گلدهی (زمانی که شاتون ها شروع به بزرگ شدن می کنند)، آخر گلدهی (وقتی شاخه ها شروع به توسعه می کنند) و بعد از گلدهی تمام، باید از سموم شیمیایی استفاده شود. بهترین سموم برای مقابله با این بیماری استفاده از سموم مسی است. افزودن مانکوزب (قارچ کش گروه m3) می تواند منجر به بهبود کنترل بیماری شود. با این حال باکتری ها در برابر غلظت بالای مس به تدریج مقاوم می شوند. با این حال به نظر نمی رسد باکتری های مقاوم در برابر مس به اندازه باکتری هایی که به مس حساس اند باعث ایجاد بیماری شوند. تحقیقات نشان می دهد ترکیبات کمکی حاوی سیلیکون می تواند اثر مثبتی روی از بین بردن بیماری داشته باشد. در هر صورت برای استفاده از سموم مسی باید در ماه های ژوئن و ژوئیه از این سموم استفاده کرد. استفاده از سموم با فواصل هفت روزه می تواند سبب کاهش بروز علائم ناشی از این بیماری شود. استفاده از سموم مسی فقط باید به ضرورت صورت بگیرد چون همانطور که اشاره شد استفاده بیش از حد این سموم می تواند سبب ایجاد مقاومت به بیماری گردد.

کشت ارقام مقاوم گردو

این مورد یکی از مهمترین موارد در کنترل بیماری بلایت گردو می باشد،در واقع این بیماری در مناطق پر باران قدرت گسترش بیشتری دارد و رطوبت هوا،آبیاری نامناسب نیز در انتقال بیماری تاثیر گذار است به همین منظور توصیه می شود حتما نژاد گردو را متناسب با شرایط اقلیمی خود خریداری نمایید و در زمان خرید نیز به مقاومت و سلامت نهال توجه داشته باشید.

یکی از راه های پیشگیری از شیوع این بیماری، استفاده از ارقام مقاوم است. در تحقیقی که در بررسی مقاومت برخی ارقام گردو به بلایت گردو صورت گرفت و باکتری به ساقه ارقام مختلف تزریق شد که نشان داد ارقام و ژنوتیپ های مقاوم گردو و همچنین استفاده از ارقام دیر گل به دلیل اینکه نسبت به ارقام دیگر دیرتر به گلدهی می روند، می توانند از این بیماری در امان باشند و یا کمتر خسارت ببینند.

نتیجه گیری

به عنوان نکته پایانی باید اشاره کرد باغدارانی که قصد احداث باغ در سطح وسیع دارند باید به چندین نکته توجه ویژه داشته باشند،یکی از ابتدایی ترین مراحل در باغداری انتخاب نهال می باشد که بسیار دارای اهمیت است، در واقع خرید نهال سالم یکی از دغدغه های اصلی باغداران است،نهال سالم به داشتن باغ سالم کمک می کند و در نهایت از بروز خسارت و بیماری ها نیز جلوگیری می کند.
در این مسیر انتخاب نهالستان معتبر می تواند نقش موثری داشته باشد،چرا که تضمین کننده سلامت نهال است. نهالستان پالیز از بزرگترین مراکز فعال در زمینه نهال گردو می باشد،این مرکز با داشتن کارشناسان تخصصی و تیم فنی و تخصصی شما را در خرید نهال گردو آشنایی با بیماری باکتریوز همراهی می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *