تأثیر گردو در درمان دیابت و کنترل آن چگونه است؟

تأثیر گردو در درمان دیابت و کنترل آن چگونه است؟

تأثیر گردو در درمان دیابت بارها و بارها در منابع مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. تحقیقات بسیاری انجام گرفته است تا ثابت کنند که چگونه گردو می تواند به مدیریت سطح قند خون افراد دیابتی کمک کند. همان طور که می دانید مغز گردو خواص بیشماری برای سلامتی دارد. کمک به کنترل قند خون، تنها یکی از این فواید است.

دیابت شیرین یک بیماری متابولیکی و وراثتی است که با افزایش سطح قند خون مشخص می شود. در حال حاضر یکی از شایع ترین بیماری ها در سراسر جهان است و خطراتی را برای سلامتی به ویژه در دوران سالمندی ایجاد می کند. بر اساس آخرین مطالعات، تا سال 2030، تعداد بیماران دیابتی در هندوستان به 98 میلیون نفر می رسد.

دیابت، زمانی رخ می دهد که لوزالمعده فرد، قادر به تولید انسولین کافی نباشد. بدن شما نمی تواند به انسولین تولید شده به طور موثر پاسخ دهد. بیماران دیابتی باید به دقت مراقب رژیم غذایی خود باشند، زیرا برخی از سالم ترین غذاها نیز می توانند سطح قند خون را افزایش دهند. رژیم غذایی ایده آل برای کنترل دیابت باید سرشار از فیبرهای غذایی باشد.

وقتی درباره فیبر غذایی صحبت می کنیم، ذهن ما فوراً به سمت مصرف انواع میوه ها و سبزیجات فصلی حرکت می کند. درست است که شما باید به اندازه کافی از این میوه ها و سبزی های تازه بخورید، اما منابع زیادی از فیبر طبیعی موجود در رژیم غذایی وجود دارد که باید به آنها نیز اهمیت بدهید. به عنوان مثال، آجیل و دانه ها، یک میان وعده سالم برای دیابت هستند. به همین دلیل، موضوع تأثیر گردو در درمان دیابت یکی از مهم ترین منابعی است که درباره آن بسیار صحبت شده است.

مغز گردوهای ترد و خوشمزه اگر در حد متعادل مصرف شوند، می توانند برای مدیریت و کنترل دیابت معجزه کنند. مطالعه ای که در سال 2013 در مجله تغذیه منتشر شد نشان داد که خوردن گردو تا حد زیادی می تواند به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمک کند. اما از آنجا که گردو کمی کالری دارد و طبیعت آن گرم است، باید در مورد میزان مصرف ایده آل گردو که می توان در روز مصرف کرد، با متخصص تغذیه مشورت کرد.

با خواص و تأثیر گردو در درمان دیابت بیشتر آشنا شویم

با خواص و تأثیر گردو در درمان دیابت بیشتر آشنا شویم

در این قسمت به مهم ترین مواردی اشاره می کنیم که نشان می دهند تأثیر گردو در درمان دیابت چگونه است:

1- گردو به مقاومت در برابر انسولین، کنترل سطح گلوکز خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمک می کند.

2- مغز انواع گردو، سرشار از فیبرهای غذایی هستند. تجزیه و هضم فیبر به طول می انجامد؛ این عامل باعث می شود قند در خون آزاد شود.

3- شاخص قند خون گردو نیز بسیار پایین است. شاخص قند خون (GI) یک رتبه بندی نسبی کربوهیدرات در غذاها است که بستگی به نحوه تأثیر آنها بر سطح گلوکز خون دارد. گفته می شود غذاهایی با شاخص GI کمتر از 55 برای رژیم افراد دیابتی ایده آل هستند.

تأثیر گردو در درمان دیابت بسیار متنوع است و می توانید از آن در تهیه انواع غذاها و خوراک ها بهره ببرید. از گردو در تهیه سالادها، اسموتی ها یا به عنوان پوشش خوراک های مخصوص یا تهیه انواع شکلات تلخ استفاده می شود. شما همچنین می توانید یک مخلوط آجیلی دلخواه با تعدادی آجیل مناسب برای کنترل قند خون و دیابت از جمله بادام و گردو تهیه کنید. سعی کنید گردو را در رژیم غذایی معمول خود قرار دهید و سپس می توانید اولین تغییر را در خودتان مشاهده کنید.

نکته بسیار مهمی که درباره تأثیر گردو در درمان دیابت و روش های کنترل دیابت وجود دارد این است که این متن فقط برخی از مهم ترین توصیه ها و اطلاعات عمومی را ارائه می دهد. این روش ها به هیچ وجه جایگزین نظر پزشکی برای افراد دیابتی نیست. اگر مبتلا به دیابت هستید، در گزینه اول باید همیشه برای اطلاعات بیشتر با یک متخصص یا پزشک مشورت کنید.

تأثیر گردو در درمان دیابت؛ دیابت را شکست دهید

تأثیر گردو در درمان دیابت؛ دیابت را شکست دهید

انواع درخت گردوی وحشی از زمان ماقبل تاریخ توسط انسان کشت میشده و حداقل 9000 سال است که مردمان قبایل مختلف، آن را پرورش می داده اند! گردوها، اولین منابع غذایی درختی هستند که توسط انسان ها برداشت می شدند و منبع مهمی از مواد مغذی، به ویژه پروتئین و چربی های سالم برای تمدن های اولیه بوده اند (= و هنوز هم حائز اهمیت هستند).

درختان گردو، بومی مناطق مختلف آسیا هستند؛ جایی که در آخرین دوره یخبندان (که تا 11700 سال پیش ادامه داشت) زنده ماندند. گردو از ریشه های بومی خود توسط قبایل کوچ نشین و توسط تاجران در امتداد جاده ابریشم به سرزمین خاورمیانه معرفی شد. انواع درخت گردو، هزاران سال، اجزای مهم فرهنگ ها و غذاهای اروپایی بوده اند، اما ورود دقیق آنها از آسیا و خاورمیانه به اروپا هنوز مورد بحث است.

کالیفرنیا در عصر مدرن به یک مرکز اصلی پرورش دهنده گردو (و بادام) تبدیل شده است. پادشاهان فرانسیسکن در قرن هفدهم، کشت گردو را در کالیفرنیا آغاز کردند و اکنون ایالات متحده، دومین تولید کننده گردو در جهان است ( پس از کشور چین)، و کالیفرنیا تقریباً 90 درصد از کل تولید ایالات متحده را به خود اختصاص می دهد. ایران و ترکیه، سومین و چهارمین تولید کننده بزرگ گردو در جهان هستند و پس از آنها، کشورهای مکزیک، اوکراین و رومانی در رتبه های پنجم، ششم و هفتم قرار دارند.

در واقع به درستی نمی توان بیان کرد که گردو از نظر تغذیه ای چقدر قدرتمند و مؤثر است و چقدر در تکامل و بقای بشر در نقاط مختلف جهان اهمیت داشته است. اگرچه به طور معمول، چنین توصیفی نمی توان برای آن معرفی کرد، اما مطمئناً گردو، شایسته نام “غذای کامل” است.

مهم ترین دلایلی که به شما ثابت می کنند می توانید از تأثیر گردو در درمان دیابت بهره مند شوید

تأثیر گردو در درمان دیابت

در اینجا سعی می کنیم فقط چند مورد از فواید گردو برای سلامتی را نام ببریم. گردو، منابع طبیعی بسیار خوبی از سه عنصر درشت مغذی اصلی است. پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات ها. در مورد ریز مغذی ها، گردو منابع فراوانی از مواد معدنی مانند منیزیم، فسفر، پتاسیم، آهن و روی، ویتامین های C ، E ، 1B و 6B و مواد مغذی گیاهی از جمله ترکیبات فنولی مانند چندین فلاونوئید (اشکال رایج و غیر معمول) است.

شگفت آور نیست که مصرف گردو با مزایای زیادی برای سلامتی همراه باشد. تأثیر گردو در درمان دیابت، فواید پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلا به برخی از بیماری ها و سرطان ها، همگی برای این آجیل مغذی معرفی شده اند. مغز گردو دارای ویتامین ها و مواد معدنی ضروری و ترکیبات اساسی مانند چربی ها و پروتئین ها برای عملکرد بدن انسان هستند. گردو دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی است که به پیشگیری و مدیریت چندین بیماری مزمن – از سرطان گرفته تا آرتریت و دیابت – کمک می کند.

با این حال، بیشترین مطالعات انجام شده و اثبات شده در مورد فواید مصرف گردو و دیگر مغزجات درختی، کمک به افزایش سلامت قلب است. اگرچه آنها به محافظت در برابر سندرم متابولیک و دیابت نوع 2 نیز کمک می کنند. یک مطالعه نشان داد که گردو می تواند از بیماری های قلبی عروقی و حملات قلبی در بیماران دیابتی نوع 2 جلوگیری کند. این را یکی از مهم ترین تأثیر گردو در درمان دیابت می توان معرفی کرد.

روغن گردو که یکی دیگر از محصولات تجاری مهم، علاوه بر مغز گردو است، به عنوان جایگزینی سالم برای برخی روغن های گیاهی فرآوری شده و کره، که دارای چربی اشباع بالا هستند، پیشنهاد شده است. یک مطالعه تحقیقاتی نشان داد که استفاده از روغن گردو به کاهش سطح قند خون در بیماران دیابتی نوع 2 کمک می کند.

چه به عنوان یک میان وعده غذایی سالم کامل از گردو استفاده کنید، یا یک ماده اولیه در تهیه غذاها، نان ها و شیرینی ها، می توانید از تأثیر گردو در درمان دیابت بهره مند شوید. روغن گردو به عنوان یک روغن پخت و پز برای تهیه انواع غذاهای بیماران دیابتی پیشنهاد می شود. گردو باید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل برای کاهش خطر ابتلا به دیابت مصرف شود و از آن می توان برای کنترل سطح قند خون هم استفاده کرد. شاخص قند خون گردو، 20 است که یک عدد بسیار عالی و پایین می باشد.

جمع بندی و نتیجه گیری

در این بحث درباره مهم ترین خواص، مزایا و فواید مصرف گردو برای کنترل بیماری دیابت صحبت کردیم. گردو سرشار از مواد آنتی اکسیدانی، فیبر، پروتئین و مواد معدنی و ویتامین ها است. شاخص گلایسمی گردو، 20 بوده و بنابراین، یک ماده مغذی سالم است. با خوردن گردو، سطح قند خون شما کاهش پیدا می کند و اگر مبتلا به دیابت نوع 2 باشید، انسولین و گلوکز خون شما تنظیم می شود. افراد دیابتی می توانند مصرف گردو و روغن گردو را برای تهیه انواع غذاها در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند. فواید گردو برای سلامتی بیشمار است. در هر صورت نمی توان از تأثیر گردو در درمان دیابت غافل شد. این مزایا برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی و سرطان ها هم وجود دارد.

پیش فروش نهال گردو از نهالستان پالیز گردو برای توسعه باغ گردو آغاز شده است. اگر صاحب باغ گردو هستید و میخواهید نهال گردو باکیفیت را در باغ بکارید، همین حالا می توانید برای خرید ارقام پیوندی تجاری نهال گردو به صورت عمده با کارشناسان پالیز گردو تماس بگیرید. کیفیت نهال های گردو تضمین شده است؛ این نهال ها شناسنامه دار هستند و طبق اصول استاندارد، بسته بندی و حمل می گردند. با اطمینان خاطر می توانید انواع ارقام نهال گردو را در نهالستان پالیز گردو تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *