طبع گردو چگونه است و چه جایگاهی در مصرف روزانه افراد دارد؟

طبع گردو چگونه است و چه جایگاهی در مصرف روزانه افراد دارد؟

بررسی طبع گردو بر اساس منابع مختلف نشان می‌ دهد که این آجیل مغذی برای کدام افراد مناسب است و چه کسانی باید با احتیاط بیشتری گردو را مصرف کنند. ماهیت و طبیعت گردو بر اساس یافته ها و اطلاعات بر مبنای طب سنتی تعریف می شود. طبع شناسی و مزاج شناسی افراد و خوراکی ها با تکیه بر علم سنتی پزشکی یا همان طب سنتی قابل تفسیر است.

نه تنها برای گردو بلکه برای سایر مواد غذایی، مسئله طبع و مزاج شناسی افراد اهمیت دارد. حتماً تا به حال شنیده اید که یک شخص، طبع سرد دارد و طبع شخص دیگری گرم است. سرد مزاج بودن و گرم مزاج بودن نشانه‌ ای از این است که فرد چه غذاهایی را بهتر است مصرف کند و از خوردن چه غذاهایی باید خودداری کند.

با توجه به طبع گردو و خواصی که برای سلامتی دارد، می توان از آن در هر وعده غذایی به مقدار مناسب استفاده کرد. گردو برای سلامت عملکرد مغز، سلامت قلب و عروق و کمک به جلوگیری از بیماری های مزمن مفید است.

خواص گردو برای سلامتی بی شمار هستند. بارها درباره فواید گردو صحبت کرده‌ایم. پرداختن به طبیعت گردو می تواند به افراد کمک کند دقیق تر بدانند که گردو را در چه وعده غذایی بگنجانند، چه اثرات مثبت برای آنها دارد، و چگونه می توانند رژیم غذایی مناسب تری داشته باشند.

با خوردن گردو در رژیم روزانه می توانید انرژی بدن را تامین کنید. بدون توجه به طبع گردو و ماهیت آن، خوردن گردو همراه با خرما یا همراه با پنیر در وعده صبحانه، مهم ترین توصیه ای است که اکثر متخصصان تغذیه نسبت به آن تاکید دارند. اهمیت دانستن طبع گردو برای آن دسته از افرادی است که نسبت به این آجیل خوشمزه حساسیت یا آلرژی دارند. در قسمت بعدی درباره این موضوع بیشتر صحبت می کنیم.

طبع گردو چگونه است؟

طبع گردو چگونه است؟

طبع گردو بر اساس طب سنتی به صورت گرم و خشک معرفی شده است. اگرچه ماهیت گردو به این صورت است، اما خواص بیشماری برای سرد مزاجان دارد. خوردن گردو، متابولیسم بدن را افزایش می دهد. کسانی که مزاج سرد دارند می ‌توانند برای افزایش سوخت و ساز بدن از گردو در رژیم غذایی خود استفاده کنند.

گردو حاوی مقادیر کافی فیبر است که هم به هضم غذا کمک می کند و هم باعث سلامت دستگاه گوارش و روده ها می شود. کسانی که به بیماری های روده مبتلا هستند، یا از نظر هضم غذا مشکلات زیادی دارند می توانند با مشاوره با متخصصان تغذیه، گردو را در غذاها و خوراکی های روزانه خود بگنجانند.

طبع گردو و فواید زیادی که این آجیل برای سلامتی دارد باعث شده برای کاهش وزن و تناسب اندام برای اکثر افراد توصیه شود. خوردن گردو می ‌تواند قند خون را کنترل کند و افراد را از ابتلا به فشار خون در امان نگه دارد. گردو سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع سالم است، بنابراین به کنترل چربی خون کمک می ‌کند. با توجه به طبع و ماهیت گردو، توصیه شده که از آن به ویژه در فصل سرما در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

طبیعت گردو، گرم است و می تواند گرمای قابل توجهی را در بدن ایجاد کند. گردو حاوی امگا ۳ بوده که به همراه آنتی اکسیدان ها باعث تقویت سیستم ایمنی افراد خواهد شد. از طرف دیگر گردو می تواند ویتامین ها و املاح مورد نیاز برای واکنش های سوخت و ساز و خون رسانی بدن را تامین کند. طبع گردو و فواید بسیار آن برای سلامتی باعث شده که این آجیل خوشمزه به یکی از محبوب ترین انواع آجیل برای سلامتی و کاهش وزن تبدیل شود.

با خواص گردو برای سلامتی، بیشتر آشنا شویم

با خواص گردو برای سلامتی، بیشتر آشنا شویم

در مورد طبع گردو و خواص آن برای سلامتی به موارد زیر توجه کنید. این نکات نشان می‌دهند که چرا گردو تا این اندازه برای رژیم غذایی سالم مورد توجه قرار گرفته است:

 • مصرف گردو به خون سازی و انتقال اکسیژن در سطح بدن بسیار کمک می کند. گردو از کم خونی جلوگیری می‌کند و هموگلوبین خون را افزایش می دهد.
 • گردو، منبع غنی از پروتئین ها فیبر و آهن است. با خوردن گردو می توانید کالری مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.
 • گردو سرشار ازاسید فولیک، ویتامین AوBوCوDوE، آهن، مس، روی، منگنز، منیزیم، اسیدهای‌چرب، فیبر، ‌سدیم، پتاسیم، کلسیم و کربوهیدرات می باشد، بنابراین با توجه به طبع و ماهیت آن می ‌توان در تمام فصل های سال، به ویژه فصل سرما از آن استفاده کرد.
 • طبع گردو، گرم است بنابراین روزانه توصیه شده است، حداکثر ۳۰ گرم گردو را در برنامه خود بگنجانید.
 • اگر جزو افرادی هستید که نسبت به گرمای شدید مواد غذایی حساسیت دارید، خوردن گردو می تواند باعث ایجاد آلرژی ها یا التهاب های پوستی شود، بنابراین قبل از خوردن این آجیل یا هر آجیل دیگری با متخصص تغذیه با پزشک خصوصی خود مشورت کنید.
 • خوردن گردو به همراه مصرف انجیر یا کشمش می‌ تواند باعث تقویت مغز و عملکرد بدن شود.
 • برای بهره مندی از فواید گردو برای سلامتی سعی کنید گردوی تازه مصرف کنید. گردوها را قبل از مصرف از پوست خارج کنید و همراه با انواع اسموتی یا در وعده صبحانه مصرف کنید.
 • مصرف گردو برای پیشگیری از بسیاری از سرطان ها بسیار مفید است.
 • طبع گردو از دیدگاه طب سنتی، گرم و خشک می باشد و می تواند انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت روزانه را تامین کند. اگر گردوی خشک مصرف کنید، از رطوبت آن کاسته شده بنابراین گرمای بیشتری خواهد داشت.
 • طبع گردو به صورت گردوی تازه، گرمی و خشکی کمتری دارد؛ چون میزان رطوبت گردو بیشتر است. مصرف گردوی تازه برای افراد گرم مزاج، فواید بیشتری دارد.

جمع بندی

بر اساس آنچه که در مقاله بررسی کردیم، طبع گردو و ماهیت گردو گرم و خشک است. گردوی تازه، رطوبت بیشتری دارد و بنابراین گرمای کمتری در بدن تولید می کند. فواید گردو برای سلامتی، بسیار متعدد است و بارها در مقالات مختلف به آن اشاره کرده ایم.

خوردن گردو برای سلامت قلب و عروق، سلامت مغز، سلامت روده‌ها و دستگاه گوارش مفید است. با خوردن گردو می توانید از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و بسیاری از عوارض دیگر ناشی از بیماری‌ های مفصلی و غیره در امان باشید. گردو در رژیم غذایی روزانه می‌ تواند به کاهش وزن و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. مصرف گردو برای مبتلایان به کم‌ خونی یا مادران باردار هم فواید بسیاری دارد.

از آنجایی که طبع گردو در طب سنتی شناخته شده است و شما می توانید فواید بی شمار آن را در طول روز با خوردن مقدار کافی گردو دریافت کنید، باغداران گردو همواره به دنبال پرورش گردوهای مرغوب هستند.

خرید نهال گردو و کاشت آن در باغ به توسعه باغ گردو کمک می کند و بنابراین حجم تولید گردو در طول یک سال افزایش می‌یابد. این موضوع نشان می ‌دهد که بهتر است باغداران انواع ارقام نهال گردو را از میان بهترین ارقام نهال گردو انتخاب کنند و برای این کار، بهترین نهالستان گردو در ایران پیشنهاد می شود.

نهالستان پالیز گردو، به عنوان مرجع تخصصی برای پرورش و خرید نهال گردو معرفی می ‌شود. به جای اینکه نهال های گردو را از واسطه ها بخرید و قیمت ها بسیار افزایش داشته باشد، بهتر است به طور مستقیم از نهالستان پالیز گردو خرید کنید.

نهالهای گردو ارائه شده در این نهالستان از نهال های شناسنامه دار هستند و کیفیت آنها به تایید جهاد کشاورزی رسیده است و از همه مهمتر، مشاوره خرید نهال گردو ارائه می شود. با اطمینان خاطر می توانید بهترین نهال گردو را متناسب با شرایط باغ گردوی خود سفارش دهید. برای این کار کافیست با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا قیمت نهال گردو و شرایط ثبت سفارش را به شما اعلام کنند.

پالیز گردو
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
 • فرشته 27 اکتبر 2021 / 2:51 ب.ظ

  با سلام
  اطلاعات بسیار کاربردی و عالی بود
  دستتون وقعا درد نکنه و خسته نباشید
  با تشکر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *