شیره درخت گردو چه فوایدی دارد و چگونه به دست می آید؟

شیره درخت گردو یا صمغ درخت گردو

شیره درخت گردو یا صمغ درخت گردو، 2 واژه آشنا هستند که درباره پرورش درخت گردو در شرایط مختلف با آنها برخورد می کنید. وقتی نامی از شیره درخت به میان می آید، منظور، مایع غلیظ و رنگی است که از تنه درخت و کناره شاخه های جانبی به بیرون تراوش می کند.

همه ما کم و بیش در جنگل با درختانی روبرو شده ‌ایم که از کناره تنه درختان، مایع چسبنده با رنگ تیره دیده می شود. این مایع، همان شیره درخت یا صمغ درخت است. درخت گردو هم چنین شیره ای از خود ترشح می کند، اما میزان آن در مقایسه با صمغ درختان میوه مانند بادام یا درخت هلو و یا بوته های گوجه فرنگی یا سایر درختان میوه بسیار کمتر است.

اگر چه میزان شیره درخت گردو بسیار اندک می باشد، اما همین مقدار کم، خواص متعددی در درمان و تهیه داروها دارد. در منابع مختلف عنوان شده است که فواید شیره درخت برای درمان شامل کمک به ترمیم و کاهش التهاب زخم ها است. صمغ درخت خاصیت گندزدایی دارد، بنابراین می تواند عفونت ها و چرک ها را درمان کند. همانطور که پوست گردو و مغز گردو خواص و فواید بیشماری دارند، صمغ و شیره ترشح شده از درخت گردو هم حاوی مواد مغذی است و مزایای زیادی دارد.

در بررسی فواید و خواص شیره درخت شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که چگونه میتوان صمغ درخت را به دست آورد؟ همچنین، این موضوع اهمیت دارد که صمغ درختان گردو یا همان شیره درختان در چه فصل هایی از سال بیشتر به بیرون تراوش می کند؟

در قسمت بعدی درباره یکی از روش هایی که باعث به دست آوردن شیره درخت می شود به طور اختصار صحبت می کنیم. این روش، بر گرفته از شیوه هایی است که در آمریکای شمالی متداول است و باغداران از این روش ها برای درختان گردوی خود استفاده می کنند.

شیره درخت گردو چگونه به دست می آید و چه فوایدی دارد؟

شیره درخت گردو چگونه به دست می آید و چه فوایدی دارد؟

اکثر مردم با تولید شربت افرا که از شیره درخت افرا به دست می آید، آشنا هستند. این سنت در آمریکای شمالی برای سال‌ ها است که رواج دارد. باغداران از همین روش برای به دست آوردن صمغ استفاده می کنند.

همه گونه های درختان گردو شیره های با کیفیت و قابل مصرف را تولید نمی‌کنند؛ تنها برخی از انواع درختان گردو هستند که شیره با ارزش و شیرین تولید می کنند که می توان آن را به یک شربت خوشمزه با ارزش تجاری تبدیل کرد. درختان گردوی سیاه که در شمال شرق آمریکای شمالی رشد می‌ کنند، گزینه‌ های خوبی برای به دست آوردن صمغ و شیره درخت هستند.

به طور کلی برای به دست آوردن صمغ درخت از روش ضربه زنی استفاده می شود. یک روش متداول این گونه است که در زمان بهره برداری از درخت، ظروف یا سطل هایی را که متصل به سیستم لوله کشی است، برای استخراج و انتقال شیره و صمغ درخت در نظر می ‌گیرند. این لوله کشی ها به سیستم خلاء متصل است تا بتواند شیره ها را استخراج کرده و بتوانند شربت شیرین تولید کنند. همان روشی که برای استخراج شیره درخت افرا به کار می رود، برای درختان گردو هم قابل استفاده است.

اگر چه هدف از پرورش درختان گردو به دست آوردن میوه گردو و تولید چوب مرغوب است، با این حال تولید شربت حاصل از شیره درخت هم یکی دیگر از مزایایی است که می‌توان به فهرست این کسب و کار اضافه کرد.

شیره ای که از درختان گردو به دست می ‌آید، مقدار بسیار اندکی دارد اما می توان به بهترین شکل، نوشیدنی ها و شربت های موثر از آن تهیه کرد. خواص دارویی و درمانی درخت گردو باعث می شود شیره به دست آمده از آن هم این چنین خواص مثبتی را داشته باشد.

تاریخچه استفاده از شیره درخت گردو چگونه است؟

تاریخچه استفاده از شیره درخت گردو چگونه است؟

تاریخچه استفاده از شیره درخت برای اولین بار به آمریکای شمالی در قرن نوزدهم باز می گردد. در آن زمان، یک مطالعه جامع درباره جریان شیره از گیاهان انجام شد و گزارش های آن در همان دهه منتشر شد.

تحقیقات در دهه ۱۹۲۰ در این زمینه، نتایج امیدوار کننده ای را به خصوص درباره درختان افرا نشان دادند. این تحقیقات، زمینه ‌ساز شد تا سایر محققان نیز درباره انواع درختان میوه و درختان دیگر هم این تحقیق و مطالعات را انجام دهند.

در همین راستا، تحقیق درباره شیره درخت گردو در کشور فرانسه آغاز شد. برای این مطالعه، یک باغ گردو و یک گلخانه بزرگ که شامل گردو انگلیسی بودند، انتخاب شد. ظرفیت تولید شیره درخت از این باغ در فصل پاییز، زمستان و بهار مورد مطالعه قرار گرفت. محل استخراج شیره، ساقه درخت گردو و ریشه ها مشخص شدند.

در قرن نوزدهم، هنوز کاربرد صمغ و شیره این درختان به عنوان ماده اولیه برای تولید شربت شناخته شده نبود! علی رغم نتایج مثبتی که در این مسیر حاصل شد، تا سال های بعد، فواید صمغ درخت چندان مورد توجه قرار نگرفت.

سال های بعد، تحقیقاتی درباره گردوهای پیوند زده شده شامل گردوی ژاپنی و گردوی سیاه در آمریکای شمالی انجام گرفت. نتایج مطالعات  نشان دادند که محتوای قند شیره درخت که از این درختان پیوند زده شده تولید می شود، شبیه شربت افرا می باشد، اما میزان جریان شیره به طور قابل توجهی کمتر است. تولید کمتر شیره درختان نشان می داد که ارزش تجاری سازی و تولید انبوه را ندارد.

روشی که برای استخراج شیره از درخت گردو استفاده می ‌شود با استفاده از روش ضربه بزنی یا لوله ‌های خلأ امکان پذیر است، اما باید توجه داشت که لوله های خلأ می توانند دو تا سه برابر بیشتر از یک جریان گرانشی،  ناشی از ضربه زنی شیره درخت حاصل کنند.

هنوز مطالعات ادامه دارد تا محققان بتوانند راهی برای به دست آوردن شیره بیشتر از درخت پیدا کنند. آنچه مسلم است اینکه شیره به دست آمده از درخت گردو در فصل های مختلف سال، میزان متفاوتی دارد.

مقدار شیره درخت گردو در فصل‌های مختلف سال چقدر است؟

مقدار شیره درخت گردو در فصل‌های مختلف سال چقدر است؟

طبق مطالعات و تحقیقات مختلف که در طول یک دهه گذشته درباره بررسی خواص و مقدار صمغ درخت انجام شد، نتایج نشان داده اند که درختان گردو در فصل پاییز، کمترین میزان شیره را تولید می کنند اما این میزان در فصل بهار به حداکثر خود می رسد؛ شاید دلیل آن این است که در فصل بهار، درختان به گلدهی نزدیک هستند و فصل میوه دهی نیز فرا می رسد.

مقدار شیره با توجه به گونه های گردو در سال ‌های مختلف، متفاوت است. برخی از درختان بمغ زود هنگام تولید می کنند و در برخی دیگر، به تدریج در طول سال، صمغ با مقداری بسیار ناچیز ترشح می شود.

چرا شیره درخت گردو تا این اندازه ارزشمند است؟ 

چرا شیره درخت گردو تا این اندازه ارزشمند است؟ 

یکی از دلایلی که تا این اندازه به استخراج شیره درخت و تولید شربت اهمیت داده شده است، وجود مقدار زیادی پکتین در شیره درخت است. پکتین به طور طبیعی در صمغ درخت یافت می شود. پکتین موجود در شیره، فرایند پردازش و فرآوری شربت را سریع تر می کند. با توجه به فصل جمع آوری شیره درخت، میزان پکتین موجود در آن می تواند متفاوت باشد. تحقیقات درباره آنزیم هایی که پکتین را تجزیه می کنند و اثر عملکرد آن بر فراوری شیره، هنوز ادامه دارد.

برخی معتقد هستند از آنجایی که مقدار شیره درخت بسیار اندک است می توانید شربت گردو را با شربت افرا مخلوط کنید و یک معجون مقوی و خوشمزه به دست آورید. شیره استخراج شده از درخت گردو انگلیسی و درخت افرا، یک شربت افرا- گردو با طعمی دلپذیر و استثنایی را ایجاد می کند!

از آنجایی که شربت گردو، طعم شگفت انگیزی شبیه شربت افرا دارد، حتی می توانید با اضافه کردن انواع آجیل، یک طعم منحصر به فرد را در این شربت به وجود بیاورید. اگر مقدار شربت گردو بیشتر باشد، طعم شربت شما به سمت طعم گردو تغییر پیدا می‌ کند.

جمع بندی

شیره درخت گردو همانند شیره درختان میوه یا شیره درخت افرا یک ماده صمغ مانند چسبنده و به رنگ قهوه ‌ای تیره است که از تنه درختان، ساقه ها و نزدیک به ریشه ها به بیرون تراوش می کند. با استخراج شیره درختان گردو میتوان شربت شیرین و خوشمزه تهیه کرد. اگر چه مقدار شیره درختان گردو بسیار اندک است، اما خواص مفیدی دارند. از این شیره میتوان برای تهیه شربت استفاده کرد؛ یا برای درمان زخم های عفونی و کاهش التهاب زخم ها از آن بهره گرفت. این شیره در داروسازی و پزشکی هم کاربرد دارد.

تاریخچه استفاده از شیره درخت به قرن نوزدهم بر می گردد. در آن زمان، استخراج شیره درخت افرا متداول بود و محققان سعی کردند شیره درختان را نیز به همان روش استخراج کنند. مخلوط شیره درختان افرا و گردو یک شربت استثنائی با طعم شگفت انگیز را  حاصل می کند. شما می توانید انواع آجیل را به این شربت اضافه کنید تا طعم آن متفاوت تر باشد.

پرورش درختان گردو در باغ گردو با دو هدف پرورش میوه را پرورش چوب مرغوب انجام می ‌شود. باغداران برای توسعه باغ گردو نیاز به خرید نهال گردو از ارقام مختلف دارند. خرید بهترین گونه های نهال گردو از نهالستان پالیز گردو امکانپذیر است. این نهالستان، نهال های گردو شناسنامه دار از انواع مختلف را برای احداث باغ گردو یا توسعه باغ گردو فراهم کرده است.

با خرید بهترین نهال گردو از این نهالستان می توانید از خدمات دیگری نظیر مشاوره خرید نهال گردو و کاشت نهال گردو در باغ، روش های نگهداری از درختان گردو، روش آبیاری درختان گردو، بیماری های درخت گردو و … نیز بهره مند شوید. برای اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش خرید نهال گردو با کارشناسان فروش در نهالستان تماس بگیرید.

پالیز گردو
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • علی 27 اکتبر 2021 / 11:11 ب.ظ

    بسیار کامل بود بابت این مقاله زیباتون بسیار ممنونیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *