حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر اردستان

خرید نهال گردو در شهر اردستان

شهر اردستان مرکز شهرستان اردستان؛ یکی از شهرهای مهم شمالی در استان اصفهان به شمار میرود. فاصله ی آن با شهر تهران 416 کیلومتر است. در شمال این شهرستان کویر نمک قرار دارد. بنابراین توده ی هوای گرم از سمت شمال وارد این شهر میشود. و تابستان های آن را گرم و خشک میکند. به علت آب وهوای گرم و خشک در این منطقه، پوشش گیاهی اغلب به صورت استپ بیابانی در آن وجود دارد. در بخش های جنوبی این شهرستان، نواحی کوهستانی غیر منظمی قرار دارد.

موقعیت جغرافیایی شهر اردستان

اردستان از شمال با استان سمنان و گرمسار همسایه است. شهر نایین در شرق آن قرار دارد. در سمت جنوب آن نیز شهر اصفهان قرار دارد. همسایه جنوب غربی آن شهر برخوار و در غرب آن شهر نطنز قرار دارد. در بخش های شمال غربی نیز با شهر آران و بیدگل همسایه است.

ارتفاع از سطح دریای شهر اردستان

ارتفاع از سطح دریای شهر اردستان 1238 متر است.

آب و هوای شهر اردستان

به طورکلی آب و هوای اردستان گرم و خشک است. در فصل تابستان و در ماه تیر و مرداد بیشترین دما و در فصل زمستان و در ماه های دی و بهمن کم ترین دما را دارد.

چه نهال گردویی برای شهر اردستان مناسب است؟

توصیه میکنیم نهال گردویی را در شهر اردستان بکارید که شرایط مساعد رشد آن با شرایط آب و هوایی و اقلیمی منطقه سازگاری داشته باشد. تنها در این صورت است که نهال گردو بهترین بازدهی را از خود نشان میدهد. نهال های گردو اغلب دارای مقاومت عالی در برابر سرما و گرما هستند. اما هرکدام در شرایط آب و هوایی خاصی محصول دهی حداکثری دارند. یکی از مواردی که در هنگام خرید نهال گردو در شهر اردستان باید از آن آگاهی داشته باشید، ارتفاع از سطح دریای منطقه و ارتفاع از سطح دریای مطلوب نهال است. فقط و فقط نهال هایی را در باغ خود بکارید که این دو ارتفاع از سطح دریای آنها با یکدیگر تطابق داشته باشد. در غیر اینصورت نهال در کمتر از 3 سال پس از کاشت به طور کامل میسوزد و زحمات سالیانه باغدار به هدر میرود. خوشبختانه دسترسی به این اطلاعات بسیار آسان است. شما میتوانید از ارتفاع از سطح دریای منطقه خود با استفاده از جستجو در اینترنت آگاه شوید. و تمامی اطلاعات مربوط به بهترین ارقام نهال گردو، به طور کامل در سایت پالیزگردو قرار دارد.

برای خرید نهال گردو در شهر اردستان اصفهان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر اردستان معرفی میکند:

در این میان برخی از ارقام بازدهی و عمر اقتصادی بهتری دارند. همچنین قدرت رشد درختان آنها بیشتر است. توصیه میکنیم ارقام نهال گردو چندلر، نهال گردو تویسرکان, نهال گردو اسرائیلی و نهال گردو فرنور و از همه مهم تر نهال گردو پالیزکانادایی (ژنوتیپ کانادایی) را به عنوان رقم اصلی و نهال گردو دماوند؛ نهال گردو جمال، نهال گردو یالووا و نهال گردو روند RDM را در صورت سازگاری با رقم اصلی، به عنوان رقم گرده زا در باغ بکارید.

نکته: به ازای هر 10 اصله از رقم اصلی در یک ردیف، 1 اصله رقم گرده زا در باغ بکارید.

بهترین نهالستان گردو در شهر اردستان اصفهان

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی یکی از مجهزترین و بزرگترین نهالستان های موجود در شمال غربی کشور است. این نهالستان موفق به دریافت تمامی مجوزهای لازم از جهاد کشاورزی شده است و در طول بیش از نیم قرن فعالیت رسمی بدون ثبت حتی 1 تخلف به تولید و پرورش و فروش نهال گردو مشغول میباشد. نهال فروشی پالیز گردو به همراه تمامی نهال های گردو؛ گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میدهد تا باغداران از خریدی مطمئن و سلامت آسوده خاطر باشند. امکان دریافت مشاوره رایگان؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در شهر اردستان از طریق تماس تلفنی؛ ارتباطات آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی و همچنین به صورت حضوری برای باغداران وجود دارد. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو، با ما در ارتباط باشید.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X