حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر چادگان

خرید نهال گردو در شهر چادگان

شهر چادگان مرکز شهرستان چادگان واقع در استان اصفهان است. این شهر در 120 کیلومتری غرب شهر اصفهان قرار دارد. دریاچه و رودخانه ها و قنات ها و چشمه های زیاد در این شهرستان؛ آبیاری را برای کشاورزان آسان نموده است. در سمت شمال این شهرستان، کوههایی نظیر بزی نو و دالان کوه؛ در جنوب غربی کوه خوربه و کوه سرچشمه گرگونگ و در غرب آن کوه سفید و کوه ترکی محاصره شده است.

موقعیت جغرافیایی شهر چادگان

همسایه شمالی شهر چادگان؛ فریدن و تیران و کرون هستند. در سمت شرق آن تیران و کرون و در سمت غرب نیز با فریدن همسایه است. در جنوب غربی این شهرستان؛ فریدونشهر قرار دارد. و جنوب و جنوب شرقی آن نیز با استان چهار محال و بختیاری همسایه است. شیب عمومی این شهرستان از شمال به جنوب و از غرب به شرق کاهشی است.

ارتفاع از سطح دریای شهر چادگان

ارتفاع از سطح دریای شهر چادگان به طور میانگین 2310 متر است. ارتفاع بلندترین بخش آن 3915 متر و ارتفاع پست ترین بخش این شهر 1950 متر از سطح دریا است.

آب و هوای شهر چادگان

ارتفاع از سطح دریای شهر چادگان نشان میدهد این شهر در منطقه ای مرتفع و کوهستانی قرار گرفته است. بنابراین آب وهوای آن سرد و همراه با بارش برف و باران فراوان است. این شهرستان 152 روز را در فصل زمستان در سرما و یخبندان به سر میبرد. و در فصل تابستان آب و هوای خنک و دلپذیر دارد.

چه نهال گردویی برای شهر چادگان مناسب است؟

ارتفاع از سطح دریای این شهر 2310 متر است. بنابراین این شهر در منطقه کوهستانی قرار داشته و زمستان های سرد و طولانی را تجربه میکند. پس باید از ارقامی استفاده نماییم که تحمل سرمایی مناسبی داشته و دیرگل باشند. تا در زمان سرمای دیررس بهاره، جوانه های آن نسوزند. اگر نهال گردو را به درستی انتخاب نکنیم، رشد نهال با مخاطره مواجه شده و محصول دهی آن کاهش میابد. همچنین ممکن است نهال 2 تا 3 سال پس از کاشت به طور کامل بسوزد. برخی از نهالستان های بزرگ پس از انجام آزمایش و تحقیقات گسترده ارقام مناسب برای ارتفاع های مختلف از سطح دریا را بدست آورده و توصیه میکنند باغداران، از این ارقام برای کاشت در باغ استفاده نمایند.

برای خرید نهال گردو در شهر چادگان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر چادگان معرفی میکند:

که در این بین؛ بهترین رقم گردو، نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو فرنور, نهال گردو پالیز کانادایی (ژنوتیپ کانادایی) میباشد. این ارقام عملکرد بهتری در این ارتفاع، از خود نشان میدهند. بنابراین توصیه میشود از این ارقام به عنوان رقم اصلی در باغ استفاده نمایید.

نهال گردو جمال؛ نهال گردو یالووا و نهال گردو روند RDM را نیز میتوانید در صورت سازگاری با رقم اصلی به عنوان رقم گرده افشان در باغ بکارید.

نکته: همانطور که میدانید ارتفاع از سطح دریای یک شهر به صورت میانگین از بیشترین ارتفاع و کمترین ارتفاع از سطح دریا، در نظر گرفته میشود. بنابراین اگر قصد کاشت نهال گردو چندلر در چادگان را دارید. باید پس از آگاهی از ارتفاع از سطح دریای دقیق منطقه خودتان، درصورتی که این ارتفاع در بازه 0 تا 1200 متر قرار داشته باشد، میتوانید این رقم را در باغ خود بکارید.

بهترین نهالستان گردو در شهر چادگان

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه فروش انواع ارقام نهال؛ از جمله فروش نهال گردو میباشد. این نهالستان به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور شناخته میشود. این نهال فروشی دارای کلیه مجوزهای رسمی و معتبر از قبیل شناسنامه معتبر؛ گواهی ثبت اختراع و گواهینامه معتبر و رسمی بوده و به همراه تمامی نهال ها، گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میدهد. جهت پیش خرید و یا ثبت سفارش خرید نهال گردو در شهر چادگان به صورت تلفنی؛ آنلاین و حضوری با ما در تماس باشید.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X