حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر دهاقان

خرید نهال گردو در شهر دهاقان

شهر دهاقان مرکز شهرستان دهاقان است. این شهر در استان اصفهان و در 96 کیلومتری جنوب غربی شهر اصفهان قرار دارد. به علت قرارگیری در دامنه های شرقی فلات زاگرس، آب و هوای این شهرستان تحت تاثیر اب وهوای کوهستانی قرار گرفته و سرد است. وجود چشمه ها و رودخانه ها و قنات های بسیار در این شهرستان، شرایط مساعد برای کشاورزی و باغداری را در آن فراهم نموده است. بیشتر درختان در باغ های این شهرستان گردو و گلابی و بادام و… است.

موقعیت جغرافیایی شهر دهاقان

شهرستان مبارکه در شمال و شهرستان شهرضا در شرق این شهرستان قرار دارد. در جنوب با شهرستان سمیرم علیا و در غرب نیز با شهرستان بروجن همسایه است.

ارتفاع از سطح دریای شهر دهاقان

ارتفاع از سطح دریای این شهرستان در حدود 2150 متر است.

آب و هوای شهر دهاقان

همانطور که دانستید این شهر مرتفع در دامنه کوههای زاگرس قرار داشته بنابراین آب وهوای آن سرد و کوهستانی است. آب وهوای آن در فصل زمستان بسیار سرد اما در تابستان نسبتا معتدل است.

چه نهال گردویی برای شهر دهاقان مناسب است؟

شهرستان دهاقان در منطقه ی مرتفع قرار دارد. بنابراین باید از ارقام با مقاومت سرمایی بالا برای کاشت در این شهر استفاده کنید. این مناطق معمولا دارای زمستان های طولانی و همچنین سرماهای بهاره هستند. از این رو باید از ارقام دیرگل برای کاشت در این شهر استفاده نمایید. معمولا نهالستان های بزرگ پس از تحقیق و بررسی و انجام آزمایش، ارقام مناسب برای کاشت در تمامی ارتفاع ها از سطح دریا را شناسایی و به باغداران توصیه میکنند، پس از کسب اطلاع از ارتفاع از سطح دریای دقیق منطقه باغ خود؛ از این ارقام برای کاشت در باغ خود استفاده نمایند.

برای خرید نهال گردو در شهر دهاقان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر دهاقان معرفی میکند:

از میان ارقام معرفی شده، برخی از آنها عملکرد بهتری در باغ دارند؛ بنابراین توصیه میکنیم از آنها به عنوان رقم اصلی در باغ استفاده نمایید. مثل نهال گردو تویسرکان, نهال گردو فرنور, نهال گردو پالیز کانادایی (ژنوتیپ کانادایی) .

سایر ارقام نیز در صورت سازگاری با رقم اصلی، به عنوان رقم گرده افشان در باغ استفاده میشوند. مثل نهال گردو جمال، نهال گردو روند RDM، نهال گردو یالووا.

بهترین نهالستان گردو در شهر دهاقان

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بیش از نیم قرن است که به عنوان مجهزترین و بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور شناخته میشود. فعالیت اصلی این نهال فروشی در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو میباشد. این مرکز دارای کلیه مجوزهای معتبر مثل شناسنامه معتبر و رسمی؛ گواهی ثبت اختراع، گواهینامه معتبر بوده و به همراه تمامی نهال ها گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میدهد. شما میتوانید هرگونه سوال در حوزه راه اندازی باغ گردو؛ مثل انتخاب و خرید نهال گردو در شهر دهاقان؛ نحوه آبیاری و کوددهی و رسیدگی و… را دارید به صورت رایگان با مشاوران ما از طریق تماس تلفنی، حضوری و یا آنلاین درمیان بگذارید.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X