حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر دولت آباد

خرید نهال گردو در شهر دولت آباد

شهر دولت آباد، مرکز شهرستان برخوار در استان اصفهان است. این شهر در شمال شهر اصفهان قرار دارد. فاصله ی آن با شهر اصفهان حدود 10 کیلومتر است.

موقعیت جغرافیایی شهر دولت آباد

دولت آباد از شمال با شهر نطنز و از شرق و شمال شرق با شهر اردستان هم مرز است. همسایه جنوب و جنوب شرقی آن شهر اصفهان، و شاهین شهر و میمه تمام بخش غربی آن را پوشش داده است.

ارتفاع از سطح دریای شهر دولت آباد

ارتفاع از سطح دریای شهر دولت آباد 1560 متر است.

آب و هوای شهر دولت آباد

آب و هوای دولت آباد گرم و خشک است.

چه نهال گردویی برای شهر دولت آباد مناسب است؟

بهترین انتخاب برای خرید و کاشت نهال گردو در دولت آباد؛ ارقامی هستند که ارتفاع از سطح دریای آنها با ارتفاع از سطح دریای این شهر متناسب باشد. به این ترتیب وضعیت آب و هوایی و حداکثر و حداقل سرما و گرما و میزان رطوبت برای درختان قابل تحمل بوده و قادرند بهترین عملکرد را از خود نشان دهند. اگر درختان در ارتفاع مطلوب از سطح دریا کاشته نشوند، رشد آنها تحت تاثیر قرار میگیرد. و در نهایت، نهال ها پس از 2 الی 3 سال به طور کامل خشک شده و از بین میروند. از این رو نهالستان های بزرگ بهترین نهال گردو برای کاشت در هر ارتفاع را معرفی نموده و توصیه میکنند، پس از کسب اطلاع از ارتفاع از سطح دریای دقیق منطقه ی خود، ارقام مناسب را در باغ بکارید.

برای خرید نهال گردو در شهر دولت آباد نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان دولت آباد معرفی میکند:

در این میان؛ نهال گردو اسرائیلی؛ نهال گردو فرنور, نهال گردو تویسرکان و از همه مهم تر نهال گردو پالیز کانادایی (ژنوتیپ کانادایی) برای کاشت در این شهر؛ با عملکرد بهتری همراه بوده و سایر ارقام نیز با توجه به عملکرد نسبتا ضعیف تری که دارند؛ بهتر است با عنوان رقم گرده زا (به ازای هر 10 اصله از رقم اصلی 1 اصله رقم گرده زا) در باغ کاشته شوند.

نکته: همانطور که میدانید ارتفاع از سطح دریای یک شهر به صورت میانگین از بیشترین ارتفاع و کمترین ارتفاع از سطح دریای آن بدست میاید. از این رو برای انتخاب و کاشت هر رقم؛ باید از ارتفاع از سطح دریای دقیق منطقه ی خود آگاه شوید. سپس نهال گردو مناسب را در باغ خود بکارید. توجه داشته باشید که اگر این ارتفاع در بازه 0 تا 1200 متر از سطح دریا قرار دارد. میتوانید نهال گردو چندلر در دولت آباد بکارید.

بهترین نهالستان گردو در شهر دولت آباد

نهالستان پالیزگردو؛ با بیش از نیم قرن تجربه، بزرگترین تولید کننده و فروشنده انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو در سراسر کشور، با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی میباشد. این نهالستان دارای کلیه مجوزهای معتبر و رسمی در حوزه تولید نهال از جمله شناسنامه معتبر، گواهی ثبت اختراع و گواهینامه معتبر و رسمی بوده و به همراه تمامی نهال ها، گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میدهد. شما میتوانید به صورت آنلاین؛ تلفنی و یا حضوری اقدام به پیش خرید، ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X