حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان فلاورجان

خرید نهال گردو در شهرستان فلاورجان

شهرستان فلاورجان به مرکزیت شهر فلاورجان یکی از شهرستان های مهم در استان اصفهان است. این شهر با شهر تهران 442 کیلومتر فاصله دارد. این شهرستان در منطقه ای دشتی در نزدیکی زاینده رود قرار دارد. شغل بیشتر مردم در این شهرستان کشاورزی است. بیشترین ارقام درختان در این شهرستان چنار، بید؛ سپیدار و… است.

موقعیت جغرافیایی شهرستان فلاورجان

همسایه شمالی فلاورجان؛ شهر خمینی شهر و در شرق با شهر اصفهان همسایه است. این شهر از جنوب با شهر مبارکه و لنجان مرز مشترک داشته و در سمت غرب آن شهرستان نجف آباد قرار دارد.

ارتفاع از سطح دریای شهرستان فلاورجان

ارتفاع از سطح دریای شهر فلاورجان به طور میانگین 1612 متر است.

آب و هوای شهرستان فلاورجان

دمای هوا در این شهرستان در فصل تابستان به طور میانگین 15 درجه سانتیگراد و در فصل زمستان حدود 5- درجه سانتیگراد است. بارش باران سالیانه در این شهر بسیار کم و در حدود 10 میلی متر است.

چه نهال گردویی برای شهر فلاورجان مناسب است؟

نهال گردویی برای کاشت در باغ مناسب است که با شرایط آب و هوایی و اقلیمی منطقه باغ ما سازگاری داشته باشد. بنابراین قبل از انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان فلاورجان باید شرایط مساعد رشد آن را در نظر بگیرید. باید بدانید که برخی از ارقام در مناطق سردسیر رشد بهتری دارند درحالیکه سرمای زمستانه به برخی دیگر از نهال ها آسیب جدی وارد میکند. بر اساس سرمای منطقه و تحمل سرمایی نهال، ممکن است محصول دهی درخت با مخاطره مواجه شده و یا به طور کلی درخت بسوزد. از این رو نهالستان ها براساس فاکتوری به نام ارتفاع از سطح دریا، ارقام مناسب گردو را برای کاشت در باغ معرفی مینمایند.

برای خرید نهال گردو در شهرستان فلاورجان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان فلاورجان معرفی میکند:

در بین ارقام معرفی شده برخی در این شهر عملکرد بهتری دارند. ارقامی مثل نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو اسرائیلی؛ نهال گردو فرنور؛ نهال گردو پالیزکانادایی (ژنوتیپ کانادایی) باردهی و قدرت رشد بهتری در فلاورجان دارند.

سایر ارقام را میتوانید به عنوان رقم گرده زا در باغ بکارید.

نکته: ارتفاع از سطح دریای یک شهر معمولا به طور میانگین در نظر گرفته میشود. بنابراین اگر قصد کاشت نهال گردو چندلر در فلاورجان را دارید. باید از ارتفاع از سطح دریای منطقه خود به طور دقیق آگاه شده و درصورتی که این ارتفاع در بازه 0 تا 1200 متر از سطح دریا قرار داشته باشد، میتوانید نهال گردو چندلر را در باغ خود بکارید.

بهترین نهالستان گردو در شهرستان فلاورجان

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی سالیان سال است که به عنوان بزرگترین و مجهزترین نهالستان در شمال غربی کشور شناخته میشود. این نهال فروشی موفق به دریافت کلیه مجوزهای رسمی و معتبر از جمله شناسنامه معتبر و رسمی؛ گواهی ثبت اختراع و گواهینامه معتبر و رسمی شده است. فعالیت اصلی پالیزگردو در حوزه فروش انواع ارقام نهال، از جمله فروش نهال گردو میباشد. ارائه مشاوره رایگان در زمینه تمام فعالیت های مرتبط با راه اندازی باغ گردو از قبیل آبیاری، کوددهی، نگهداری و هرس و… از سایر فعالیت های این مرکز میباشد. شما میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان با مشاوران ما در دفتر مرکزی پالیزگردو به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری در ارتباط باشید.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X