حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در فریدون شهر

خرید نهال گردو در فریدون شهر

فریدون شهر در نواحی غربی استان اصفهان قرار دارد. این شهر از سوی سازمان جهانی یونسکو به عنوان نامزد امن ترین شهر دنیا انتخاب شده است. این شهر به عنوان مرتفع ترین شهر ایران شناخته میشود. فریدون شهر با کوههای دیدتسری و دیدخوی و همچنین تپه تاتاشویی و دشت واردیسقلی محاصره شده است. همانطور که میتوان حدس زد آب وهوای این شهر تحت تاثیر آب وهوای کوهستانی و سرد است. 8 ماه از سال بارش برف و باران در آن دیده میشود. از این رو رودخانه های پرعمق دارد. بیشتر پوشش گیاهی در این شهر استپ و چمنزار کوهستانی است. درختانی نظیر پسته کوهی؛ زالزالک؛ زرشک؛ سنجد و زبان گنجشک و بادام کوهی در این شهر بهترین باردهی را به همراه دارند.

موقعیت جغرافیایی فریدون شهر

همسایه شمالی این شهرستان، بویین و میاندشت هستند. در سمت شمال شرقی با شهرستان فریدن و از شرق و جنوب شرقی با شهرستان چادگان همسایه است. همسایه جنوب و جنوب غربی این شهرستان استان چهار محال و بختیاری بوده و در سمت غرب و شمال غربی به استان لرستان میرسد.

ارتفاع از سطح دریای فریدون شهر

ارتفاع از سطح دریای فریدون شهر حدود 2530 متر است.

آب و هوای فریدون شهر

همانطور که دانستید این شهر ارتفاع بسیار زیادی دارد. بنابراین آب و هوای آن تحت تاثیر آب وهوای کوهستانی و سرد است. به طور کلی آب و هوای فریدون شهر معتدل کوهستانی است. این شهر در منطقه برفگیر با بارش فراوان قرار دارد.

چه نهال گردویی برای شهر فریدون شهر مناسب است؟

فریدون شهر در منطقه ی مرتفع قرار دارد. بنابراین آب و هوای آن سرد و کوهستانی است. و باید نهال گردویی در آن بکاریم که تحمل سرمای منطقه را داشته باشد. اگر نهالی که میکاریم برای با آب و هوای منطقه سازگاری نداشته باشد. در مدت کوتاهی پس از کاشت نهال، به طور کامل میسوزد و یا محصول دهی و رشد درخت تحت تاثیر جدی قرار میگیرد. سازگاری یک نهال با آب و هوا و میزان رطوبت در یک منطقه با توجه به فاکتوری به نام ارتفاع از سطح دریا تعیین میشود. به این ترتیب پس از آگاهی از ارتفاع از سطح دریای منطقه ی خود و مقایسه ی آن با ارتفاع از سطح دریای مطلوب نهال، خواهیم دانست که آن رقم مناسب برای کاشت در باغ ما هست یا خیر؟

برای خرید نهال گردو در فریدون شهر نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر فریدون شهر معرفی میکند:

که در میان ارقام معرفی شده نهال گردو پالیز کانادایی (ژنوتیپ کانادایی)، نهال گردو فرنور و نهال گردو تویسرکان، بهترین عملکرد را در این شهر داشته و توصیه میکنیم به عنوان رقم اصلی در باغ کاشته شوند. و نهال گردو یالووا را در صورت سازگاری با رقم اصلی به عنوان رقم گرده افشان در باغ بکارید.

نکته: ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گردو چندلر بین 0 تا 1200 متر است. اگر قصد کاشت این رقم در شهرستان فریدون شهر را دارید. باید ابتدا از ارتفاع از سطح دریای دقیق منطقه باغ خود آگاه شده و اگر این ارتفاع در بازه ی اعلام شده قرار دارد، میتوانید نهال گردو چندلر را در فریدون شهر بکارید.

بهترین نهالستان گردو در فریدون شهر

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشورمان است. این نهال فروشی کلیه مجوزهای رسمی از سوی جهاد کشاورزی، از جمله گواهی ثبت اختراع، شناسنامه معتبر و گواهینامه معتبر و رسمی را دریافت نموده و به همراه تمامی نهال ها گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میدهد. این مرکز با استفاده از دانش روز و تجهیزات پیشرفته، اقدام به پرورش و فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو مینماید. انواع ارقام نهال گردو؛ ارقام اصلاحی؛ ژنوتیپ ها از جمله مهم ترین محصولات در پالیزگردو به شمار میروند. از سایر خدمات این مرکز، ارائه مشاوره رایگان در حوزه انتخاب و خرید نهال گردو در فریدون شهر؛ پرورش، نگهداری، آبیاری، کوددهی و هرس و… میباشد. شما میتوانید به صورت آنلاین؛ تلفنی و حضوری با مشاوران ما در پالیزگردو در ارتباط باشید.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X