حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر گلپایگان

خرید نهال گردو در شهر گلپایگان

شهر گلپایگان به مرکزیت شهرستان گلپایگان یکی از شهرهای غربی در استان اصفهان است. این شهر با پایتخت یعنی شهر تهران در حدود 365 کیلومتر و با شهر اصفهان 200 کیلومتر فاصله دارد. این شهر در منطقه ای کوهستانی و دشتی قرار دارد. رودخانه و چشمه و قنات های زیاد در اطراف آن، آب و هوای آن را بسیار دلپذیر نموده است. بیشتر مردم در این شهرستان به کشاورزی و دامداری مشغولند. بیشترین محصولات کشاورزی در این شهرستان گندم و جو و سبزیجات و صیفی جات است. آب وهوای این شهرستان مناسب برای رشد درختانی همچون سیب، هلو؛ گیلاس، زالزالک؛ آلو؛ مو و بادام کوهی و مهم تر از همه درخت بادام و گردو است.

موقعیت جغرافیایی شهر گلپایگان

همسایه شمالی گلپایگان؛ خمین و همسایه غربی آن کوههای بختیاری و الیگودرز است. در شمال شرقی این شهرستان، شاهین شهر و میمه قرار دارد. در شرق با نجف آباد و در جنوب با خوانسار همسایه است.

ارتفاع از سطح دریای شهر گلپایگان

ارتفاع از سطح دریای گلپایگان به طور میانگین حدود 1830 متر است. بخش های مرتفع این شهرستان قله کوه ویلو با ارتفاع 3278 متر از سطح دریا میباشد.

آب و هوای شهر گلپایگان

به طور کلی آب و هوای گلپایگان گرم و خشک است. میانگین دمای سالیانه در این شهر حدود 28 درجه سانتیگراد و مجموعا 23 روز یخبندان دارد. حداقل دمای هوای سرد در فصل زمستان به 21- درجه سانتیگراد و گرم ترین دمای هوا را تا 37.5 درجه سانتیگراد در فصل تابستان تجربه میکند. میانگین بارش سالیانه آن حدود 300 میلی متر است.

چه نهال گردویی برای شهر گلپایگان مناسب است؟

نهال گردویی برای کاشت در گلپایگان مناسب است که ارتفاع از سطح دریای آن با ارتفاع مناسب برای کاشت در این شهر مطابقت داشته باشد. همچنین مقاومت سرمایی نهال، زمان گلدهی و مقاومت درختان نیز در انتخاب و خرید نهال گردو تاثیرگذار است. قبل از انتخاب نهال گردو باید ارتفاع دقیق باغ از سطح دریا، جنس خاک؛ وضعیت آب و هوایی و اقلیمی و حداکثر و حداقل دمای منطقه، احتمال بروز سرمای ناگهانی بهاره و پاییزه را بررسی کنیم. سپس با توجه به این موارد، نهال گردو مناسب خود را انتخاب کنید. نهالستان های بزرگ پس از بررسی و تحقیقات در حوزه نهال، بهترین ارقام گردو برای ارتفاع های مختلف را بدست آورده اند.

برای خرید نهال گردو در شهر گلپایگان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر گلپایگان معرفی میکند:

با توجه به عملکرد بهتر نهال گردوی پالیزکانادایی (ژنوتیپ کانادایی)، نهال گردو فرنور؛ نهال گردو تویسرکان، نهال گردو اسرائیلی در این شهر، توصیه میکنیم از ارقام مذکور به عنوان رقم اصلی و از سایر ارقام به عنوان رقم گرده زا در باغ استفاده نمایید.

نکته: اگر قصد کاشت نهال گردو چندلر در گلپایگان را دارید، باید پس از کسب آگاهی دقیق از ارتفاع از سطح دریای منطقه خودتان؛ در صورتی که این مقدار در بازه 0 تا 1200 متر قرار دارد، میتوانید این رقم را در باغ بکارید.

بهترین نهالستان گردو در شهر گلپایگان

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بیش از نیم قرن است که به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غرب کشور شناخته میشود. نهال فروشی پالیزگردو دارای کلیه مجوزهای لازم از جمله گواهینامه معتبر و رسمی؛ شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع بوده و به همراه تمامی نهال ها، گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی ارائه میدهد. فعالیت اصلی این نهالستان در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو میباشد. از سایر فعالیت های این مرکز، ارائه مشاوره درحوزه کلیه فعالیت های مرتبط با راه اندازی باغ گردو شامل انتخاب، خرید نهال گردو در شهر گلپایگان؛ آبیاری؛ کوددهی، هرس و… است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان با کارشناسان ما در دفتر مرکزی نهالستان پالیزگردو، میتوانید به صورت حضوری؛ آنلاین و یا تلفنی در ارتباط باشید.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X