حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر اصفهان

خرید و فروش نهال گردو در شهر اصفهان

شهر اصفهان در 435 کیلومتری پایتخت یعنی شهر تهران قرار دارد. شهر اصفهان به عنوان مرکز استان اصفهان شناخته میشود. این شهر به عنوان صد و شصت و پنجمین شهر پرجمعیت جهان و چهاردهمین شهر پرجمعیت در خاورمیانه مشهور است. در بخش شمالی و شمال شرقی این شهر، کویر قرار دارد. و در سمت غرب و جنوبی آن نیز با رشته کوه زاگرس همسایه است. بنابراین آب و هوای این شهر تحت تاثیر 2 جریان آب و هوایی کویری و گرم و خشک، تابستانی قرار میگیرد. بیشتر بخش های شهر اصفهان در ارتفاعات قرار دارند. بنابراین جابجایی هوا در این شهر به خوبی انجام نمیشود. سرعت باد در این شهر بین 4.3 تا 8.2 متر برثانیه است. بهترین محصول برای کاشت در باغ های اصفهان زیتون و گردو است. در این مطلب در نظر داریم تا مهم ترین نکات موثر در خرید نهال گردو در اصفهان را بررسی نماییم.

موقعیت جغرافیایی شهر اصفهان

شهر اصفهان از شمال به شهر خورزوق و دولت آباد و از جنوب با کوه صفه محدود میشود. این شهر از شرق با شهر سجزی و از شمال شرقی و جنوب شرقی به ترتیب با شهرهای اردستان و بهارستان همسایه است. این شهر از سمت غرب به شهر خمینی شهر و از شمال غربی و جنوب غربی به ترتیب به شاهین شهر و درچه پیاز میرسد.

ارتفاع از سطح دریای شهر اصفهان

ارتفاع از سطح دریای شهر اصفهان 1570 متر است.

آب و هوای شهر اصفهان

آب وهوای این شهر معتدل و خشک است. حداکثر دمای آن 39 درجه سانتیگراد و حداقل دمای 18- درجه سانتیگراد را در فصل زمستان تجربه میکند. به طور کلی در فصل تابستان گرم و خشک است. بارش برف و باران در این شهر متوسط است.

برای احداث باغ در اصفهان باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

احداث باغ گردو در اصفهان نیازمند تخصص و تجربه ی فراوانی است. به علت آب وهوای شهر اصفهان این شهر برای کاشت برخی از ارقام گردو؛ دارای شرایط مساعدی است اما پیش از کاشت و خرید نهال گردو در اصفهان باید نکاتی را در نظر داشته باشیم. در این بخش به مهم ترین نکات تاثیرگذار در راه اندازی باغ گردو در اصفهان میپردازیم.

آیا آب وهوای شهر اصفهان برای کاشت نهال گردو مساعد است؟

آب و هوا و شرایط اقلیمی شهر اصفهان، گرم و خشک است. این شهر در تابستان ها گرم است. اما زمستان های نسبتا سردی دارد. خوشبختانه مقاومت سرمایی اکثر ارقام گردو قابلیت تطبیق پذیری با آب وهوای شهر اصفهان را دارد. از این رو باغ های فراوان گردو در شهر اصفهان راه اندازی شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

جایگاه ارتفاع از سطح دریا در کاشت نهال گردو

یکی از مهم ترین نکاتی که هر باغداری باید به آن توجه داشته باشد؛ ارتفاع از سطح دریای منطقه خود و تطابق آن با ارتفاع مطلوب نهال گردو است. اگر این دو با یکدیگر مطابقت نداشته باشند. در کمتر از 2 سال نهال گردو به طور کلی خشک میشود. ارتفاع از سطح دریا بیانگر فاکتورهایی همچون حداقل و حداکثر دما؛ شرایط اقلیمی؛ میزان رطوبت و… است. حتما باید پیش از خرید نهال گردو در اصفهان؛ از ارتفاع دقیق منطقه ی باغ خود آگاه شده و با توجه به آن، و ارتفاع های مطلوب نهال که در سایت پالیزگردو قرار دارد، میتوانید بهترین نهال گردو در شهر اصفهان را بیابید.

بهترین خاک برای کاشت نهال گردو در اصفهان

درخت گردو ریشه های قدرتمند و عمقی دارد. از این رو باید توجه کنیم که خاک باغ ما دارای عمق حداقل 3 متر باشد. جنس خاک بهتر است دارای بافت شنی؛ لومی، رسی باشد. خاک را به خوبی شخم زده و زهکشی کنید تا ریشه نهال گردو بتواند به خوبی در آن تنفس کند. برای تغذیه ی بهتر خاک نیز باید پیش از کاشت نهال گردو در اصفهان؛ با افزودن کود شیمیایی به خاک؛ آن را تقویت نمایید. برای آگاهی از شرایط فعلی خاک خود و اصلاح آن باید پیش از کاشت نهال گردو؛ با نمونه برداری از چند بخش زمین و لایه های عمقی و سطحی؛ و ارجاع به آزمایشگاه مخصوص خاک، از وضعیت خاک و وجود عناصر شیمیایی در آن آگاه شویم. سپس کمبود عناصر در خاک را با استفاده از کودشیمیایی و آلی اصلاح نماییم.

  • میزان استاندارد شوری در خاک برای احداث باغ گردو در اصفهان برابر 4 میلی موس بر سانتیمتر است.
  • Ph مناسب برای کاشت نهال گردو بین 5.6 تا 5.7 است.

شما میتوانید تمامی عناصر مورد نیاز درختان گردو را در سایت پالیزگردو بخوانید.

در شهر اصفهان؛ درختان را چگونه آبیاری کنیم؟

علت اصلی تفاوت در میزان آبیاری درختان در شهرهای مختلف؛ شرایط اقلیمی و آب و هوایی و همچنین میزان بارندگی در هر منطقه است. همانطور که دانستیم، بارش برف و باران در شهر اصفهان متوسط است. بنابراین برای رشد بهتر درختان باید به وسیله ی آبیاری آنها، آب مورد نیاز درخت را به آن برسانیم. در شهری همچون اصفهان؛ حجم کل آبیاری سالیانه بین 8 تا 10 هزار مترمکعب است. و اگر از روش آبیاری قطره ای تحت فشار استفاده کنیم، حجم کل آبیاری به 6 تا 8 هزار متر مکعب در سال کاهش خواهد یافت.

مزایای استفاده از روش آبیاری قطره ای

  • کاهش هدررفت آب در هنگام آبیاری
  • کاهش هزینه های مصرف آب
  • جلوگیری از رشد علف های هرز در مسیر آب
  • جلوگیری از گسترش بیماری و یا آفت در صورت وجود یک درخت بیمار
  • امکان آبیاری هدفمند و کنترل شده
  • امکان افزایش یا کاهش آبیاری در شرایط خاص
  • جلوگیری از خیس شدن طوقه (بروز بیماری های قارچی) و یا خفه‌گی ریشه
  • و…

در فصول بارندگی و یا برف و یخبندان به طور معمول باید آبیاری را کاهش دهیم. و در فصل رشد و فصل گرم سال نیز نیاز درخت به آبیاری افزایش میابد.

وضعیت دمای شهر اصفهان و اثر آن بر رشد درختان گردو

حتما باید پیش از خرید نهال گردو در اصفهان؛ از وضعیت دمایی منطقه خود به خوبی آگاه شوید. و با مقایسه ی آن با دمای مطلوب رشد نهال گردو، بهترین نهال گردو در اصفهان را برای باغ خود بیابید. هوای شهر اصفهان در فصل تابستان به دمای 32 درجه سانتیگراد نیز میرسد. در مقابل در فصل زمستان دمایی برابر 18- درجه سانتیگراد را تجربه میکند. این نشان میدهد که باید ارقامی در شهر اصفهان بکاریم که علاوه بر تحمل سرمایی بالا؛ تحمل گرمای شدید را نیز داشته باشد. اغلب درختان گردو در دمایی بین 20 تا 5 درجه سانتیگراد به خوبی رشد میکنند. به این ترتیب باید مراقبت های لازم برای جلوگیری از آفتاب سوختگی درختان در فصل تابستان و سرمازدگی آنها در فصل زمستان را در نظر بگیریم. ارقامی که مقاومت سرمایی بالاتری دارند، ارقام سردسیری شناخته میشوند؛ مثل نهال گردو فرنور, نهال گردو تویسرکان, نهال گردو ژنوتیپ برتر؛ نهال گردو پالیزکانادایی.

هریک از ارقام گردو نیازمند گذراندن دوره ی سرمایی خاصی برای بیدار شدن از فصل زمستان و شروع گلدهی هستند. خوشبختانه هوای شهر اصفهان قادر به برطرف سازی این نیاز درختان گردو هست.

نور خورشید و اهمیت ویژه ی آن در محصول دهی درختان گردو

همانطور که میدانید درختان از طریق برگ های سبز خود نور خورشید را دریافت نموده و انرژی مورد نیاز برای انجام عملیات فتوسنتز را از این طریق تامین مینمایند. بنابراین باید هنگام کاشت نهال گردو در اصفهان به این نیاز درختان توجه کافی به خرج داده شود. یعنی زمینی که در آن نهال گردو میکاریم باید حداقل 8 ساعت از روز را در معرض نور مستقیم خورشید قرار داشته باشد. زمین های شیب دار؛ (به غیر از شیب متمایل جنوبی)؛ معمولا نور کمتری دریافت میکنند. از این رو برای کاشت درختان گردو مناسب نیستند.

درختان گردو را با چه الگوی کشت‌ای بکاریم؟

دریافت بهتر نور خورشید و همچنین رشد بهتر ریشه ها و شاخه ها و برگ های درختان؛ برداشت محصول آسان تر و تردد وسایل نقلیه کشاورزی در باغ؛ از طرفی استفاده حداکثری از ضرفیت باغ برای دستیابی به سودآوری حداکثری و… همه ی این موارد؛ دلایلی هستند که اهمیت رعایت فاصله کاشت مناسب را به ما گوشزد مینمایند. برای درختان گردو الگوهای متعدد کاشت معرفی شده اند. مثل الگوی کشت مثلثی، مربعی، مستطیلی؛ داربستی و…. که محبوب ترین آنها از دیدگاه باغداران؛ الگوی کشت مربعی و مستطیلی است. در این روش درختان را به صورت مربع هایی با ضلع 7 متر از یکدیگر میکاریم. در موارد خاص میتوانیم زمین را به صورت مستطیلی به اضلاع 7 و 6 متر بکاریم.

چه نهال گردویی برای شهر اصفهان انتخاب کنم تا بیشترین باردهی و بهترین سازگاری را داشته باشد؟ به همراه قیمت مصوب نهال گردو در 1400

همانطور که دیدیم, فاکتورهای متعددی در راه اندازی باغ گردو در اصفهان تاثیرگذار است. در این بین یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب و خرید نهال گردو در شهر اصفهان؛ ارتفاع از سطح دریای منطقه است. حتما باید قبل از کاشت نهال گردو در اصفهان؛ ارتفاع از سطح دریای منطقه ی خود را بدست آورده و با ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال مقایسه کنید. اگر ارتفاع از سطح دریای منطقه در بازه ی ارتفاعی اعلام شده برای نهال گردو قرار دارد. میتوان این نهال را در باغ کاشت. اما اگر به این موضوع توجه نشود، در کمتر از 2 تا 3 پس از کاشت نهال گردو، شاهد عدم رشد و محصول دهی و یا حتی مرگ درخت گردو خواهیم بود. نهال های گردوی زیر با توجه به ارتفاع از سطح دریا و سایر ویژگی های شهر اصفهان دسته بندی شده اند. نهالستان بزرگ پالیزگردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در اصفهان به شما معرفی مینماید:

نهال گردو پالیزکانادایی یکی از نهال های فوق العاده و رتبه اول در باردهی محسوب میشود. این رقم که با نام نهال گردو ژنوتیپ کانادایی نیز شناخته میشود، از ارقام اصلاحی بوده و از این رو ویژگی های مثبت نهال بهبود چشمگیری یافته است. در شرایط کاشت نهال در ارتفاع از سطح دریای 0 تا 3000 متر قادر است تا 16 تن محصول دهی برای باغدار به همراه داشته باشد. نهال گردو پالیزکانادایی پس از رسیدن به سن بلوغ، محصول دهی حداکثری خود را تا 100 سال ادامه میدهد. به علت محصول دهی بینظیر این رقم، خرید نهال گردو پالیز کانادایی در اصفهان یکی از بهترین انتخاب ها برای کاشت در باغ به شمار میاید.

در این بخش دلایل خرید نهال گردو فرنور در اصفهان را بررسی مینماییم. درخت گردوی فرنور به علت مقاومت سرمایی و گرمایی درختانش بسیار مورد توجه باغداران در نواحی سردسیری از جمله اصفهان قرار گرفته است. ارتفاع مطلوب برای کاشت نهال گردو فرنور بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا است. درختان در این ارتفاع قادرند تا 8 تن باردهی داشته باشند. عمر اقتصادی درختان گردو فرنور بیش از 100 سال است. و میوه های آن بسیار درشت و با کیفیت و خوشمزه است. میوه گردو فرنور به همراه پوسته چوبی آن وزنی در حدود 13 گرم دارد.

اگر قصد خرید نهال گردو اسرائیلی در اصفهان را دارید. لازم است بدانید؛ نهال گردو اسرائیلی یکی از مشهورترین ارقام درخت گردو است. این رقم اصلاح شده و ویژگی های مثبت آن تقویت شده است. درخت گردو اسرائیلی قادر است در ارتفاع 0 تا 2000 متر از سطح دریا بهترین باردهی را داشته باشد. بیشترین محصول دهی آن پس از دوران بلوغ آغاز شده و تا بیش از 80 سال ادامه دارد. محصول دهی حداکثری درختان در شرایط نگهداری صحیح و فراهم سازی شرایط مطلوب رشد؛ به 8 تن میرسد.

علت اصلی خرید نهال گردو تویسرکان در شهر اصفهان، محصولات درشت و باکیفیت آن است. وزن میوه ی این رقم به همراه پوسته ی چوبی آنها به 16 گرم میرسد. که در بین سایر ارقام گردو؛ درشت تر است. ارتفاع از سطح دریا برای کاشت این رقم 0 تا 3000 متر است. با کاشت نهال گردو تویسرکان در این ارتفاع عمر اقتصادی درختان تا 50 سال افزایش میابد. محصول دهی درختان حدود 6 تن است و فروش میوه های آن با سودآوری بسیار بالایی برای باغداران محترم همراه است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر، یکی از سازگارترین و پولسازترین ارقام گردو در ایران به شمار میرود. این رقم اصلاح شده و ویژگی های منحصر به فرد و ویژه ای به آن افزوده شده است. یکی از این ویژگی های منحصر به فرد عمر اقتصادی درخت گردو ژنوتیپ برتر است. عمر اقتصادی یعنی حداکثر مدت زمانیکه پس از دوران بلوغ، درخت محصول دهی حداکثری دارد. میتوان گفت نهال گردو ژنوتیپ برتر عمری جاودان دارد. یعنی با یک بار خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در شهر اصفهان، شما میتوانید تا 200 سال از خرید هرگونه نهال دیگری آسوده باشید. این رقم قادر است با بیشتر ارتفاع ها از سطح دریا سازگاری کامل داشته باشد. بهترین ارتفاع برای کاشت آن ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا است. محصول دهی سالیانه این رقم 8 تن در هکتار است که نسبت به سایر ارقام نسبتا زیاد است.

نهال گردو چندلر یکی از پرطرفدارترین ارقام گردو و توصیه شده توسط جهاد کشاورزی است. محصول دهی این رقم بیش از 7 تن در هکتار است. و قادر است تا 100 سال و حتی بیشتر برای شما محصول باکیفیت حداکثری تولید کند. ارتفاع مطلوب برای کاشت این رقم بین 0 تا 1500 متر از سطح دریا است. میوه های گردو چندلر بسیار درشت هستند. وزن این میوه ها به همراه پوسته ی چوبی به طور میانگین 15 گرم است. برای خرید نهال گردو چندلر در اصفهان با ما در ارتباط باشید.

اگر قصد خرید نهال گردو در اصفهان را دارید، توصیه میکنیم از بهترین نهال گردو در شهر اصفهان به عنوان رقم اصلی در باغ استفاده نمایید.

برای سازگاری ارقام گرده زا با ارقام اعلام شده بهتر است نهال گردو فرنت و نهال گردو فرانکت را به عنوان رقم گرده افشان در باغ بکارید.

نکته: ارتفاع مناسب برای کاشت نهال گردو چندلر بین 0 تا 1500 متر از سطح دریا است. بنابراین برای کاشت در  مناطق پست تر در شهر اصفهان مناسب است. شما میتوانید ارتفاع از سطح دریای دقیق منطقه ی خود را بدست آورده و در صورت قرار گیری در بازه اعلام شده، این رقم را در باغتان بکارید. در غیر اینصورت توصیه میکنیم از ارقام گردو معرفی شده برای کاشت در این شهر استفاده نمایید.

نهالستان پالیز گردو، بزرگترین و معتبرترین نهالستان کشور

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه فروش نهال گردو بالاخص فروش نهال گردو در شهر اصفهان در سطح عمده و خرده میباشد. پالیزگردو سالیان سال است که به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غربی ایران شناخته میشود. این نهالستان دارای تمامی مجوزها و گواهینامه های معتبر و رسمی از سوی جهاد کشاورزی از جمله شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع و گواهینامه رسمی میباشد. جهت افزایش رضایت باغداران محترم، نهال فروشی پالیزگردو به همراه تمامی نهال های خود، گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارسال میکند. این موضوع ریسک های ناشی از بیماری و خرابی نهال گردو را به حداقل میرساند. جهت خرید نهال گردو در اصفهان؛ شما میتوانید به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری اقدام نمایید. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در اصفهان، با مشاوران ما در پالیزگردو تماس بگیرید.

نهال های گردو چگونه به اصفهان ارسال میشوند؟

پس از خرید نهال گردو در اصفهان، در زمان مقرر، نهال گردو برای باغداران ارسال میشود. انتخاب وسیله ی حمل و نقل نهال به حجم سفارش و همچنین مقصد وابسته است. ارسال میتواند از طریق اتوبوس و کامیون و وانت و به طور کلی وسایل نقلیه باربری و یا سایر وسایل نقلیه اختصاصی انجام پذیرد. تمامی نهال ها بسته بندی میشوند تا از آسیب دیدگی در جابجایی و حمل و نقل آنها جلوگیری شود.

سایر خدمات پالیزگردو در شهر اصفهان چیست؟

مشاوره احداث باغ در اصفهان: کارشناسان پالیز گردو از طریق مشاوره رایگان و یا به صورت مستقیم، باغداران را از کلیه اقدامات مرتبط با باغداری؛ از جمله نحوه ی احداث باغ و انتخاب نهال گردو و یا نحوه ی رسیدگی به باغ و نگهداری و آفت زدایی و آبیاری و کوددهی و… آگاه مینمایند.

احداث باغ گردو در اصفهان: در این بخش کارشناسان ما به صورت حضوری در محل باغ در شهر اصفهان حاضر شده و کلیه اقدامات لازم جهت احداث باغ گردو در شهر اصفهان را اعمال مینمایند. پیش از این مرحله، باغداران باید آزمایش خاک مربوط به باغ خود را برای کارشناسان ما در پالیزگردو ارسال نمایند.

مشاوره بیماری و آفت زدایی در اصفهان: امکان ارائه مشاوره تخصصی در حوزه بیماری ها و آفات نهال گردو و ارائه راهکار برای آفت زدایی و بیماری زدایی از درختان گردو در پالیز گردو فراهم شده است.

 

X