حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر کاشان

خرید نهال گردو در شهر کاشان

شهر کاشان در شمال استان اصفهان قرار داشته و دومین شهر پرجمعیت این استان به شمار میرود. از جنوب با کوهستان کرکس و از سمت غرب با کویر مرکزی همسایه است. بنابراین آب و هوای این شهر تحت تاثیر دو نوع آب و هوای کویری و کوهستانی قرار دارد. این شهر به گل و گلاب مشهور است. بهترین محصولات کشاورزی برای کاشت در این شهر گوجه سبز، زردآلو؛ قیصی؛ چغاله بادام و گردو و گل محمدی است.

موقعیت جغرافیایی شهر کاشان

شهر کاشان از شمال شرقی و شرق با شهر آران و بیدگل و از جنوب شرقی با شهر نطنز همسایه است. همسایه جنوبی این شهر شاهین شهر و میمه بوده و از غرب به استان مرکزی و از شمال به قم میرسد.

ارتفاع از سطح دریا شهر کاشان

بیشترین ارتفاع در بخش های کوهستانی آن 3600 متر از سطح دریا است. ارتفاع از سطح دریا در این شهر به طور میانگین 982 متر است.

آب و هوا

به طور کلی آب و هوای این شهر گرم و خشک است. در مناطق کویری در شمال و شرق این شهر آب وهوای کوهستانی و در جنوب و غرب آن آب و هوای کویری دارد. میانگین دمای هوا در این شهر 28 درجه سانتیگراد و میانگین بارش سالیانه آن 116 میلی متر است. مجموع روزهای یخبندان در طول سال بین 60 تا 70 روز میباشد. ضریب خشکی در شهر کاشان 4.5 است. حداکثر دمای هوا در این شهر در فصل تابستان بیش از 40 درجه سانتیگراد و کمترین دما را تا 0.3- درجه سانتیگراد در فصل زمستان تجربه میکند.

چه نهال گردویی برای شهر کاشان مناسب است؟

همانطور که میدانید هر ارتفاعی از سطح دریا دارای آب و هوا و میزان رطوبت مشخصی است. بنابراین با آگاهی از تحمل سرمایی و گرمایی در منطقه و همچنین زمان گلدهی درخت گردو؛ میتوان گفت کدامیک از نهال های گردو در صورت کاشت در زمین عملکرد بسیار عالی از خود ارائه داده و کدامیک 2 تا 3 سال پس از کاشت کاملا میسوزد. پس از کسب آگاهی از ارتفاع از سطح دریای منطقه، در بین بهترین ارقام گردو؛ به دنبال نهالی هستیم که ارتفاع از سطح دریای مطلوب آن در بازه ارتفاعی منطقه ما قرار دارد. با توجه به نکات مطرح شده باید دانست که ارتفاع در تمامی بخش های یک شهرستان یکسان نبوده و ارتفاع آن به صورت میانگین و به صورت تقریبی درنظر گرفته میشود. بنابراین باید به طور مشخص از ارتفاع باغ خودتان مطلع شوید.

برای خرید نهال گردو در شهر کاشان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در کاشان معرفی میکند:

که در این بین توصیه میکنیم درخت گردو پالیز کانادایی (ژنوتیپ کانادایی)؛ درخت گردو چندلر؛ درخت گردو تویسرکان؛ درخت گردو اسرائیلی و درخت گردو فرنور را به عنوان رقم اصلی در باغ بکارید. از سایر ارقام نیز میتوانید به عنوان رقم گرده زا در باغ بهره ببرید.

بهترین نهالستان گردو در کاشان

نهالستان پالیز گردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه فروش انواع ارقام گردو فعال میباشد. این نهالستان به عنوان بزرگترین نهالستان گردو در شمال غربی ایران شناخته شده و دارای کلیه مجوزهای لازم از جمله گواهی ثبت اختراع و شناسنامه معتبر و گواهینامه رسمی از سوی جهاد کشاورزی میباشد. نهالستان پالیز گردو کلیه اقدامات لازم جهت پرورش نهال گردوی باکیفیت را با توجه به دانش و تجهیزات به روز کشاورزی انجام داده است. از این رو به همراه تمامی نهال ها گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی ارائه میدهد تا باغداران را از خریدی مطمئن و سلامت آسوده خاطر نماید. امکان پیش خرید و یا خرید نهال گردو به صورت حضوری و تلفنی و آنلاین در پالیزگردو فراهم شده است تا باغداران بدون فوت وقت اقدام به خرید نهال گردو در کاشان نمایند. جهت ثبت سفارش و یا کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در پالیزگردو تماس بگیرید.

 

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X