حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر خوانسار

خرید نهال گردو در شهر خوانسار

شهر خوانسار مرکز شهرستان خوانسار است. و یکی از شهرهای مهم در استان اصفهان به شمار میاید. به علت آب وهوای مطلوب؛ شهرستان خوانسار دارای باغ ها و زمین های زراعی بسیاری است. بیشتر باغ های آن گردو؛ انگور؛ بادام و آلو است. در زمین های زراعی اغلب گندم و جو؛ علوفه ها، سیب زمین و حبوبات کشت میشود.

موقعیت جغرافیایی شهر خوانسار

شهرستان گلپایگان سرتاسر شمال این شهرستان را پوشانده است. در سمت شرق با شهرستان نجف آباد همسایه است. در بخش جنوبی و غربی با شهرستان فریدن مرز مشترک دارد.

ارتفاع از سطح دریای شهر خوانسار

ارتفاع از سطح دریای شهر خوانسار 2215 متر است. حداقل ارتفاع آن 1979 متر و حداکثر ارتفاع آن 3446 متر از سطح دریا است.

آب و هوای شهر خوانسار

این شهرستان در منطقه ای مرتفع کوهستانی در 150 کیلومتری کویر مرکزی واقع شده است. بنابراین توده های هوای گرم و خشک در فصل تابستان و توده های هوای سرد و بارندگی در فصل زمستان از سمت کوهستان را شاهد خواهیم بود. بیشترین دمای هوای آن در فصل تابستان به 31 درجه سانتیگراد میرسد. میانگین بارندگی در این شهر حدود 453 میلیمتر است. (بارندگی ها اغلب به صورت برف است.) این شهرستان 91 روز از فصل زمستان را در سرما و یخبندان سپری میکند.

چه نهال گردویی برای شهر خوانسار مناسب است؟

با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر خوانسار که برابر 2215 متر است. خواهیم دریافت که این شهر در منطقه کوهستانی قرار دارد. همانطور که میدانید سرمای هوا در ارتفاعات افزایش یافته و بارش برف و باران در این مناطق بیشتر است. همچنین در این مناطق، زمستان های طولانی و احتمال سرمازدگی بهاره و پاییزه نیز وجود دارد. بنابراین باید از ارقامی برای کاشت در این شهر استفاده کنیم که مقاومت سرمایی بیشتری داشته و همچنین دیرگل باشند. تا جوانه های آن در اثر سرما نسوزند. همانطور که میدانید ارتفاع از سطح دریا یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب و خرید نهال گردو است. شما باید پیش از انتخاب نهال، ارتفاع از سطح دریای آن را با ارتفاع از سطح دریای دقیق منطقه خود مقایسه نمایید. تنها در صورتی میتوانید نهال را در باغ خود بکارید که این دو عدد با  یکدیگر مطابقت داشته باشند.

برای خرید نهال گردو در شهر خوانسار نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر خوانسار معرفی میکند:

برخی از این ارقام عملکرد بهتری در این شهر از خود نشان داده اند. مثل نهال گردو پالیزکانادایی (ژنوتیپ کانادایی)، نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو فرنور.

برخی دیگر نیز با توجه به عملکرد نسبتا ضعیف تری که دارند توصیه میکنیم به عنوان رقم گرده زا (به ازای هر 10 اصله رقم اصلی در هر ردیف؛ 1 اصله رقم گرده زا) در باغ کاشته شوند.

نکته: با توجه به حداقل ارتفاع شهر خوانسار که برابر 1979 متر و ارتفاع از سطح دریای مطلوب نهال گردو چندلر که بین 0 تا 1200 متر است. باید گفت نمیتوان نهال گردو چندلر را در خوانسار کاشت.

بهترین نهالستان گردو در شهر خوانسار

پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بیش از نیم قرن است که به عنوان بزرگترین و مجهزترین نهالستان در شمال غربی کشور شناخته میشود. این نهال فروشی کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جهاد کشاورزی از قبیل شناسنامه معتبر؛ گواهی ثبت اختراع و گواهینامه معتبر و رسمی را دریافت نموده و به همراه کلیه نهال ها گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میدهد. این نهالستان با استفاده از دانش به روز و تجهیزات پیشرفته اقدام به تولید و فروش انواع ارقام نهال گردو ؛ ژنوتیپ ها و ارقام اصلاحی با بهترین کیفیت نموده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا پیش خرید و خرید نهال گردو در شهر خوانسار؛ همه روزه با مشاوران ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری در ارتباط باشید.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X