حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در خمینی شهر

خرید نهال گردو در خمینی شهر

خمینی شهر در غرب استان اصفهان قرار دارد. این شهر با شهر اصفهان حدود 8 کیلومتر فاصله دارد. خمینی شهر از شمال و شمال غربی با کوههای محمود آباد محاصره شده است. میانگین دما در این شهر 16 درجه سانتیگراد بوده و از شهرهای نسبتا سرد به شمار میاید. بارش سالیانه در آن حدود 170 میلیمتر است و 60 روز از سال، سرد و یخبندان است. این شهر به عنوان یکی از خوش آب وهواترین مناطق در این استان به شمار میاید. بیشتر بخش های این شهرستان باغ های میوه و کشتزارها هستند. بهترین نهال ها برای کاشت در این شهر گلابی و گردو است. محصولات زراعی نظیر پیاز و سیب زمینی نیز به صورت گسترده در این شهر کشت میشوند.

موقعیت جغرافیایی خمینی شهر

همسایه شمالی خمینی شهر، شاهین شهر و میمه و در شرق و شمال شرقی آن شهر اصفهان قرار دارد. در سمت غرب و شمال غربی این شهر شهرستان نجف آباد است. و در جنوب آن فلاورجان قرار دارد.

ارتفاع از سطح دریا خمینی شهر

ارتفاع از سطح دریا در خمینی شهر 1595 متر است. بیشترین ارتفاع خمینی شهر در مناطق کوهستانی 2511 متر از سطح دریا است.

آب و هوای خمینی شهر

به طور کلی آب وهوا در خمینی شهر معتدل و خشک است. حداکثر و حداقل دما در این شهر به ترتیب 29 و 8- درجه سانتیگراد است.

چه نهال گردویی برای خمینی شهر مناسب است؟

نهالی برای کاشت در باغ مناسب است؛ که ارتفاع از سطح دریای آن با ارتفاع از سطح دریای منطقه ی ما مطابقت دارد. همانطور که میدانید در هر ارتفاعی از سطح دریا، شرایط آب و هوایی خاصی را تجربه میکنیم. برای مثال در نواحی مرتفع و کوهستانی، هوا سردتر است. بنابراین اگر نهال گردوی باغ ما، با این شرایط آب و هوایی مطابقت نداشته باشد. در کمتر از 3 سال پس از کاشت به طور کامل میسوزد و زحمات چند ساله ی باغدار به هدر میرود. برای خرید نهال گردو در خمینی شهر پالیزگردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در خمینی شهر معرفی مینماید:

در این بین برخی از ارقام عملکرد بهتری داشته و برخی دیگر به عنوان گرده افشان در باغ استفاده میشوند. ارقامی همچون نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو پالیز کانادایی؛ نهال گردو اسرائیلی و نهال گردو فرنور، ارقامی با عملکرد بسیار عالی در این شهر به شمار میایند.

نکته: شهر خمینی شهر در منطقه ی نسبتا مرتفع قرار دارد. و با توجه به ارتفاع از سطح دریای مناسب برای گردو چندلر که بین 0 تا 1200 متر میباشد. این رقم برای کاشت در شهر خمینی شهر مناسب نیست. بهتر است از ارقام معرفی شده در این شهر استفاده نمایید.

بهترین نهالستان گردو در خمینی شهر

نهالستان پالیز گردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بیش از نیم قرن است که به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غرب کشور شناخته میشود. این نهالستان کلیه مجوزهای معتبر و رسمی در حوزه ی تولید و پرورش و فروش نهال گردو از جمله گواهینامه معتبر و رسمی؛ شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع را دارا بوده و به همراه تمامی نهال های گردو، ضمانتامه کتبی و گواهی سلامت ارائه میدهد. تا باغداران را از خرید نهال گردو در خمینی شهر آسوده خاطر نماید. امکان پیش خرید و یا ثبت سفارش به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی در پالیز گردو فراهم شده است. همچنین کلیه مشاوره های پیش از خرید نهال گردو و یا کسب اطلاعات از نحوه ی احداث باغ گردو در این نهالستان به صورت رایگان انجام میپذیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش با کارشناسان ما در پالیزگردو تماس بگیرید.

خرید نهال گردو در خمینی شهر و نحوه ارسال نهال گردو

به طورکلی نهال، محصولی بسیار حساس است. اگر به خوبی بسته بندی نشده و از وسایل حمل و نقل مناسبی برای ارسال آن استفاده نشود، ممکن است دچار بیماری و یا شکستگی شده و حتی میتواند آسیب های جبران ناپذیری به نهال وارد آورد. متخصصین ما در پالیزگردو نهال گردو را به خوبی بسته بندی کرده و براساس حجم سفارش و مقصد، با استفاده از کامیون؛ وانت؛ اتوبوس و یا وسایل حمل و نقل اختصاصی آن را به سلامت به دست باغداران میرسانند.

 

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X