حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان خور و بیابانک

خرید نهال گردو در شهرستان خور و بیابانک

شهرستان خور و بیابانک به مرکزیت شهر خور شرقی ترین شهرستان در استان اصفهان است. این شهرستان با شهر اصفهان 390 کیلومتر فاصله دارد. به علت آب و هوای گرم در این شهرستان؛ محصولاتی نظیر خرما و گندم و پسته و بادام تلخ؛ گز در آن به خوبی رشد میکنند. دامپروری و پرورش شتر در این شهرستان مرسوم است. این شهرستان با استان های خراسان و یزد و سمنان مرز مشترک دارد. مردم در این شهرستان از قنات ها و چشمه دریاشور برای آبیاری بهره میبرند.

موقعیت جغرافیایی شهرستان خور و بیابانک

شهرستان خور و بیابانک از شمال با استان سمنان و از شرق با استان خراسان جنوبی همسایه است. همسایه جنوبی این شهرستان؛ استان یزد است. در غرب آن نیز شهرستان نایین قرار دارد.

ارتفاع از سطح دریای شهرستان خور و بیابانک

ارتفاع از سطح دریا در شهرستان خور به طور میانگین 796 متر است.

آب و هوای شهرستان خور و بیابانک

دمای هوا در این شهرستان در فصل تابستان به 50 درجه سانتیگراد میرسد. دمای هوا به طور میانگین 23 درجه سانتیگراد در فصل تابستان و 15 درجه سانتیگراد در فصل زمستان است. بارش سالیانه باران در آن مجموعا 75 میلی متر است.

چه نهال گردویی برای شهر خور و بیابانک مناسب است؟

باید نهال گردویی در شهر خور و بیابانک بکاریم که قادر باشد با شرایط آب وهوایی و اقلیمی و میزان رطوبت در منطقه سازگار شود. به این ترتیب درخت بهترین عملکرد را از خود نشان داده و به سرعت رشد میکند. برای آگاهی از شرایط آب وهوایی و اقلیمی منطقه باید از ارتفاع از سطح دریا؛ حداکثر و حداقل دما؛ میزان بارندگی و همچنین احتمال سرماهای ناگهانی اطلاع حاصل کرده و آن را با مشخصات نهال مقایسه کنید. پس از مقایسه، گروهی از نهال ها را میابید که با توجه به تمامی این فاکتورها برای کاشت در باغ شما مناسب اند. اما فقط برخی از آنها هستند که عملکرد؛ قدرت رشد و مقاومت و همچنین محصول دهی بیشتری دارند.

برای خرید نهال گردو در شهرستان خور و بیابانک اصفهان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان خور و بیابانک معرفی میکند:

به علت ارتفاع از سطح دریای شهر خور و بیابانک؛ نهال های گردوی زیادی برای کاشت در این شهر مناسب اند. در این میان ما به شما توصیه میکنیم، نهال گردو چندلر، نهال گردو تویسرکان، نهال گردو فرنور؛ نهال گردو پالیز کانادایی، نهال گردو اسرائیلی را به عنوان رقم اصلی و سایر ارقام را به عنوان رقم گرده زا در صورت سازگاری با رقم اصلی؛ به ازای هر 10 اصله رقم اصلی در هر ردیف 1 رقم گرده زا در باغ بکارید.

بهترین نهالستان گردو در شهرستان خور و بیابانک اصفهان

نهالستان پالیزگردو، بیش از 50 سال است که به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور به فعالیت رسمی در حوزه فروش انواع ارقام نهال؛ از جمله فروش نهال گردو میپردازد. این نهال فروشی گواهینامه معتبر؛ گواهی ثبت اختراع و شناسنامه رسمی از جهاد کشاورزی دریافت نموده است. و تولید کننده  اصلی انواع ارقام نهال گردو، ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها محسوب میشود. این مرکز برای افزایش اطمینان از خرید نهال گردو در شهرستان خور و بیابانک توسط باغداران محترم؛ به همراه کلیه نهال ها ضمانتامه کتبی و گواهی سلامت ارائه میدهد. برای ارتباط با کارشناسان ما از طریق شبکه های اجتماعی؛ تماس تلفنی و یا به صورت حضوری با ما در ارتباط باشید.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X