حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان مبارکه

خرید نهال گردو در شهرستان مبارکه

شهرستان مبارکه با مرکزیت شهر مبارکه یکی از شهرهای بسیار مهم در استان اصفهان است. بهترین محصولات کشاورزی در این شهرستان هندوانه؛ خربزه؛ ذرت؛ پیاز و کلم؛ سیب زمینی و گوجه فرنگی و خیار و هویج و خربزه و سبزیجات و… است. در این شهرستان اکثرا باغ های گیلاس و زردآلو و بادام، گردو، آلو و عناب دیده میشود.

موقعیت جغرافیایی شهرستان مبارکه

همسایه شمالی شهرستان مبارکه؛ فلاورجان است. در شمال شرقی این شهرستان، اصفهان قرار دارد. شهرضا در جنوب شرقی این شهرستان بوده و در جنوب این شهرستان؛ دهاقان است. از جنوب غربی با استان چهارمحال و بختیاری همسایه است. و شهر لنجان در شمال غربی آن قرار دارد.

ارتفاع از سطح دریای شهرستان مبارکه

ارتفاع از سطح دریای این شهر 1690 متر است.

آب و هوای شهرستان مبارکه

آب و هوای این شهرستان تحت تاثیر توده هوای سرد که از چهار محال و بختیاری وارد آن شده و از طرفی به علت نزدیکی به بیابان مرکزی، بخشی از آن دارای آب و هوای گرم و خشک است. بیشتر بودن توده های هوای سرد در سمت غرب، باعث افت شدید دمای این شهر و ریزش برف و باران میشود. بادهای گرم و خشک نیز در فصل تابستان آب و هوای این شهرستان را گرم و خشک میکند. میانگین دمای سالیانه در این شهر 20 درجه سانتیگراد است. میانگین بارش سالیانه نیز 140 میلی متر است.

چه نهال گردویی برای شهر مبارکه مناسب است؟

با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر مبارکه که به طور میانگین 1690 متر است. این شهر در منطقه ای نسبتا مرتفع قرار دارد. از این رو ممکن است در سرمای زمستان، ارقام گردو با تحمل سرمایی کمتر، قادر به رشد نبوده و محصولات آن ها بسوزد. نهالستان های بزرگ پس از انجام آزمایش های دقیق، ارتفاع از سطح دریا و سازگاری هر رقم را بدست آورده و به باغداران توصیه مینمایند از این ارقام برای کاشت در باغ استفاده نمایند.

برای خرید نهال گردو در شهرستان مبارکه نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان مبارکه معرفی میکند:

در این بین ارقامی که بهترین بازدهی را در آب و هوای این شهر دارند: نهال گردو پالیز کانادایی (ژنوتیپ کانادایی)، نهال گردوی اسرائیلی، نهال گردوی تویسرکان؛ نهال گردوی فرنور.

و از نهال گردو یالووا، نهال گردو روند RDM، نهال گردو جمال به علت عملکرد نسبتا ضعیف تر در باغ، در صورت تطابق با رقم اصلی میتوان به عنوان رقم گرده افشان در باغ استفاده نمود.

نکته: همانطور که میدانید، ارتفاع از سطح دریای شهر مبارکه به صورت میانگین در نظر گرفته شده است. اگر تمایل به کاشت نهال گردو چندلر در باغ خود دارید. پس از کسب اطلاع دقیق از ارتفاع از سطح دریای منطقه، اگر ارتفاع در بازه 0 تا 1200 متر از سطح دریا قرار دارد؛ میتوانید این رقم را در باغ بکارید.

بهترین نهالستان گردو در شهرستان مبارکه

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو به عنوان یکی از مجهزترین و معتبرترین و بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور شناخته میشود. نهال فروشی پالیزگردو، کلیه ی مجوزهای لازم از جمله گواهینامه معتبر و رسمی؛ شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع را از سوی جهاد کشاورزی دریافت نموده و بدون تخلف به فعالیت خود ادامه میدهد. این مرکز با استفاده از دانش به روز و همچنین تجهیزات پیشرفته؛ اقدام به تولید نهال گردو باکیفیت؛ سالم و اصلاحی و ژنوتیپ نموده و به همراه کلیه نهال ها، گواهی سلامت و ضمانتنامه کتبی ارائه میدهد. تا باغداران از خریدی مطمئن آسوده خاطر باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره رایگان به صورت آنلاین؛ تلفنی و یا حضوری با کارشناسان ما در پالیز گردو همراه باشید.

خرید نهال گردو در شهرستان مبارکه و نحوه ارسال نهال گردو

یکی از مهم ترین مراحل در فروش نهال گردو؛ انتخاب نحوه صحیح ارسال نهال است. نهال های گردو بسیار حساس بوده و در صورت بسته بندی و حمل و نقل نامناسب ممکن است شکسته شده و یا دچاری بیماری و آفت و… بشوند. ما در پالیزگردو قبل از ارسال نهال، آن را به صورت استاندارد بسته بندی نموده و بسته به مقصد و حجم سفارشات از وسیله حمل و نقل مناسبی استفاده میکنیم. وسایل حمل و نقل میتواند اتوبوس؛ کامیون؛ وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی باشد.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X