حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان نایین

خرید نهال گردو در شهرستان نایین

شهرستان نایین یکی از شهر های استان اصفهان به مرکزیت شهر نایین است. این شهرستان در منطقه ی کویری قرار داشته و به همین دلیل آب و هوای خشک دارد. بیشتر مردم در این شهرستان به کشاورزی و صنایع دستی مشغولند. با توجه به کویری بودن این شهرستان همواره با کمبود آب همراه است. بنابراین در انتخاب درختان باید توجه کرد که درختانی در آن قابل رشدند که نیاز آبی کمتری دارند. بنابراین درختان پسته و انار و بادام و گردو و محصولاتی نظیر گندم و جو در این شهرستان قابل کشت است.

موقعیت جغرافیایی شهرستان نایین

شهرستان نایین از شمال با استان سمنان و از شرق با خور و بیابانک همسایه است. همسایه جنوبی آن استان یزد و در جنوب غربی آن اصفهان قرار دارد. همسایه غربی این شهرستان اردستان است.

ارتفاع از سطح دریای شهرستان نایین

ارتفاع از سطح دریای شهر نایین 1580 متر است. بخش های مرتفع و کوهستانی در این شهرستان ارتفاعی در حدود 2330 متر از سطح دریا دارند.

آب و هوای شهرستان نایین

این شهر در نزدیکی بخش های کویر مرکزی قرار گرفته و آب و هوای آن بسیار تحت تاثیر توده های هوای گرم از سمت کویر قرار دارد. به طوریکه آب و هوای این شهرستان گرم و خشک است.

چه نهال گردویی برای شهر نایین مناسب است؟

سازگاری با آب و هوا و شرایط اقلیمی یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب و خرید نهال گردو است. اگر نهال در آب وهوا و رطوبت مناسب کاشته نشود ممکن است دچار بیماری؛ کاهش محصول و یا مرگ درخت بشود. رطوبت زیاد، برای برخی از درختان لازم و برای برخی دیگر آسیب زننده است. همچنین درختان قادرند سرمای هوا را تا حد خاصی تحمل کنند و اگر هوا بیشتر از سرد شود؛ در رشد درخت اختلال ایجاد شده و محصول آن میسوزد. و اگر این سرما بیش از حد باشد، میتواند باعث مرگ درخت، 2 تا 3 سال پس از کاشت بشود. خوشبختانه امروزه شرایط آب وهوایی و اقلیمی مناسب برای درختان براساس فاکتوری به نام ارتفاع از سطح دریا تعیین میشود. شما میتوانید پس از آگاهی از ارتفاع از سطح دریای منطقه ی خود به دنبال نهال هایی باشید که ارتفاع آنها با منطقه ی شما مطابقت داشته باشد. نهالستان پالیزگردو پس از بررسی و تحقیقات گسترده، ارقام درختان مناسب برای هر ارتفاع از سطح دریا را معرفی مینماید.

برای خرید نهال گردو در شهرستان نایین نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان نایین معرفی میکند:

این ارقام ارتفاع از سطح دریای مناسبی برای کاشت در نایین دارند. اما در این بین، برخی عملکرد بهتری داشته و محصول دهی و عمر اقتصادی و قدرت رشد بیشتری دارند. مثل نهال گردو پالیز کانادایی (ژنوتیپ کانادایی)؛ نهال گردو فرنور؛ نهال گردو تویسرکان, نهال گردو اسرائیلی.

و برخی دیگر را با توجه به عملکرد ضعیف تر، در صورت سازگاری میتوان به عنوان رقم گرده افشان در باغ استفاده نمود. مثل نهال گردو جمال، نهال گردو روند rdm، نهال گردو یالووا.

نکته: ارتفاع از سطح دریا در هر شهر به صورت میانگین از بیشترین و کمترین ارتفاع در نظر گرفته میشود. اگر قصد کاشت نهال گردو چندلر در نایین را دارید. باید از ارتفاع از سطح دریای دقیق منطقه خود آگاه شده، در صورتی که این ارتفاع در بازه 0 تا 1200 متر از سطح دریا قرار داشته باشد، میتوانید نهال گردو چندلر را در باغ بکارید.

بهترین نهالستان گردو در شهرستان نایین

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی دارای بیش از نیم قرن تجربه در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو میباشد. این نهال فروشی با دریافت تمامی مجوزهای لازم از جهاد کشاورزی از جمله گواهینامه معتبر؛ گواهی ثبت اختراع؛ شناسنامه معتبر و ارائه گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی به همراه کلیه نهال ها، اطمینان از خرید را برای باغداران عزیز به ارمغان میاورد. این نهال فروشی از دیرباز تاکنون به عنوان بزرگترین و مجهزترین نهالستان در شمال غرب کشور به فعالیت خود ادامه داده و سعی برآن دارد که با استفاده از به روزترین تجهیزات و دانش کشاورزی, بهترین ارقام گردو، ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها را تولید نماید. شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی اقدام به پیش خرید یا خرید نهال گردو در شهرستان نایین نمایید.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X