حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر نجف آباد

خرید نهال گردو در شهر نجف آباد

شهر نجف آباد به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت استان اصفهان شناخته میشود. این شهر در 30 کیلومتری غرب شهر اصفهان قرار دارد. بیشتر مردم در این شهر به کشاورزی و دامپروری مشغولند. پرورش شترمرغ و طیور در این شهر بسیار مرسوم است. مهم ترین منابع آبی در این شهر برای آبیاری زمین های کشاورزی، رودخانه ها و چاه ها و قنات ها و چشمه ها هستند. بهترین نهال ها برای کاشت در این شهر، بادام و انار است.

موقعیت جغرافیایی شهر نجف آباد

شهر نجف آباد از سمت شمال و شرق تا جنوب شرقی به شاهین شهر و میمه و از جنوب و جنوب غربی به تیران و کرون محدود میشود. همسایه غربی این شهر فریدن و در سمت شمال غربی آن خوانسار و گلپایگان قراردارد.

ارتفاع از سطح دریا شهر نجف آباد

ارتفاع از سطح دریا در شهر نجف آباد 1600 متر است.

آب و هوای شهر نجف آباد

به طورکلی آب و هوای شهر نجف آباد معتدل و نسبتا خشک است. بارندگی سالیانه در این شهر حدود 120 میلیمتر است. کمترین دما در این شهرستان 5.9 درجه و بیشترین دمای آن 38 درجه سانتیگراد است. دمای این شهر به طور میانگین 15 درجه سانتیگراد است.

چه نهال گردویی برای شهر نجف آباد مناسب است؟

با توجه به ارتفاع از سطح دریا و وضعیت آب و هوایی شهر نجف آباد، خواهیم دانست نهال های سازگار با آب و هوای معتدل و خشک برای کاشت در این شهر مناسب اند. برای آگاهی از تحمل سرمایی و گرمایی معمولا نهالستان های بزرگ آزمایش های مختلفی برروی ارقام گوناگون نهال انجام میدهند تا بدانند کدام رقم در چه ارتفاعی بهترین عملکرد را خواهد داشت. همانطور که میدانید هرچه ارتفاع از سطح دریا بیشتر باشد؛ هوا سردتر خواهد بود. بنابراین باید ارقامی در آن کاشته شود که بتواند سرمای هوا را در فصل زمستان را به خوبی تحمل کند. همچنین زمان گلدهی نیز دراین امر تاثیر گذار است. یعنی در مناطق سرد با زمستان های طولانی و یا با احتمال سرمای دیررس بهاره؛ برای جلوگیری از سوختن جوانه های گل باید از ارقام دیرگل برای کاشت در باغ بهره ببریم.

برای خرید نهال گردو در شهر نجف آباد نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در نجف آباد معرفی میکند:

در این بین ارقام گردویی مثل نهال گردو ژنوتیپ کانادایی (پالیز کانادایی)، نهال گردو فرنور؛ نهال گردو اسرائیلی؛ نهال گردو تویسرکان بهترین عملکرد را داشته و رقم نهال گردو یالووا، نهال گردو روند rdm، نهال گردو جمال را میتوان به عنوان رقم گرده زا در باغ کاشت.

نکته: برای کاشت نهال گردو چندلر در باغ باید ارتفاع از سطح دریای منطقه ما در بازه 0 تا 1200 متر  باشد. بنابراین اگر قصد کاشت این رقم را در باغ خود دارید. ارتفاع از سطح دریای باغ خود را بدست آورده و با این عدد مقایسه کنید. در غیر اینصورت توصیه میکنیم از ارقام معرفی شده بهره ببرید.

بهترین نهالستان گردو در شهر نجف آباد

نهالستان پالیز گردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو فعالیت مینماید. این نهالستان موفق به دریافت کلیه مجوزهای لازم جهت پرورش نهال گردو از جمله شناسنامه معتبر؛ گواهی ثبت اختراع و گواهینامه معتبر و رسمی شده است و بیش از 50 سال است که بدون تخلف به فعالیت خود ادامه میدهد. پالیزگردو به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور، وظیفه خود میداند تا با بهره گیری از دانش روز و تجهیزات پیشرفته؛ نهالی سالم و با کیفیت به باغداران ارائه دهد. از این رو به همراه تمامی نهال ها گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میدهد تا ریسک های ناشی از خرید نهال گردو توسط باغداران را به حداقل برساند. شما میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان در حوزه پرورش نهال گردو و یا پیش خرید نهال گردو در شهر نجف آباد و ثبت سفارش، به صورت آنلاین؛ تلفنی و حضوری با ما در ارتباط باشید.

خرید نهال گردو در شهر نجف آباد و نحوه ارسال نهال گردو

یکی از مهم ترین مراحل پس از خرید نهال گردو؛ ارسال آن برای باغدار است. اگر نهال های جوان به خوبی بسته بندی نشوند و یا از وسیله حمل و نقل مناسبی جهت ارسال آن ها استفاده نشود؛ ممکن است دچار بیماری؛ شکستگی و با آسیب های جبران ناپذیر دیگری شوند. از این رو باید بسته به مقصد و حجم سفارشات؛ از اتوبوس؛ وانت بار، کامیون و یا وسایل حمل و نقل اختصاصی بهره برد.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X