حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر نطنز

خرید نهال گردو در شهر نطنز

شهر نطنز مرکز شهرستان نطنز و یکی از شهرهای مهم سیاسی در استان اصفهان است. این شهر در نواحی دامنه کوهستانی قرار دارد. آب وهوای آن برای رشد گیاهان زیادی مطلوب است. بنابراین بخش های زیادی از این شهرستان را باغ های سرسبز و زیبا تشکیل داده است. چشمه ها و رودخانه ها و همچنین چاه ها و قنات ها، آبیاری را برای باغداران آسان تر نموده اند. بیشترین صیفی جات و محصولات کشاورزی و باغی در این شهرستان؛ باغ های گردو؛ گلابی، زعفران؛ طالبی؛ انار؛ به است.

موقعیت جغرافیایی شهر نطنز

نطنز از شمال با شهر آران و بیدگل همسایه است. سرتاسر شرق نطنز را شهر اردستان پوشانده است. در بخش جنوبی با برخوار و از غرب و جنوب غربی با شاهین شهر و میمه همسایه است. همسایه شمال غربی این شهرستان، شهر کاشان است.

ارتفاع از سطح دریای شهر نطنز

ارتفاع از سطح دریای شهر نطنز 1666 متر است.

آب و هوای شهر نطنز

به علت قرار گیری در دامنه ی کوهستان، آب وهوای این شهر، معتدل کوهپایه ای است.

چه نهال گردویی برای شهر نطنز مناسب است؟

نطنز یکی از شهرهای مناسب برای پرورش نهال گردو محسوب میشود. اما باید توجه داشته باشید که تمامی ارقام نهال گردو در این شهر به خوبی رشد نمیکند. طبق تحقیقات به عمل آمده برخی از ارقام نهال های گردو 2 تا 3 سال پس از کاشت به طور کامل از بین میروند. از این رو کشاورزان در این شهر بیش از پیش علاقه مند شدند تا بدانند چه نهال گردویی برای کاشت در شهر نطنز مناسب است. براساس یک قانون کلی باید گفت تنها درختانی در هر منطقه بهترین رشد و باردهی را خواهند داشت که ارتفاع از سطح دریای آنها با ارتفاع از سطح دریای منطقه متناسب باشد. ارتفاع از سطح دریای هر منطقه نشان دهنده ی شرایط آب وهوای، اقلیمی و میزان رطوبت، حداکثر و حداقل دمای منطقه و احتمال بروز سرماهای ناگهانی است. بنابراین پیش از خرید نهال گردو در شهر نطنز از ارتفاع از سطح دریای منطقه و ارتفاع مطلوب نهال گردو آگاه شده و پس از مقایسه این دو؛ بهترین نهال گردو را برای باغ خود انتخاب کنید.

برای خرید نهال گردو در شهر نطنز اصفهان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر نطنز معرفی میکند:

در میان ارقام معرفی شده برخی دارای مقاومت بیشتر و عملکرد بهتری در باغ هستند. مثل نهال گردو اسرائیلی؛ نهال گردو پالیز کانادایی؛ نهال گردو تویسرکان و نهال گردو فرنور.

سایر ارقام را به عنوان رقم گرده زا (در صورت سازگاری با رقم اصلی) در باغ بکارید.

بهترین نهالستان گردو در شهر نطنز اصفهان

نهالستان پالیزگردو با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو دارای کلیه مجوز های معتبر و رسمی همچون شناسنامه معتبر، گواهی ثبت اختراع و گواهینامه رسمی میباشد. جهت رفاه حال باغداران، امکان ثبت سفارش و خرید نهال گردو در شهر نطنز از طریق تماس، آنلاین و حضوری امکان پذیر است. این نهال فروشی به عنوان بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور اقدام به تولید انواع ارقام نهال؛ ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها نموده است. همچنین به همراه تمامی نهال ها گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارسال میکند.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X