حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان سمیرم

خرید نهال گردو در شهرستان سمیرم

شهرستان سمیرم یکی از شهرستانهای مهم در استان اصفهان به مرکزیت شهر سمیرم میباشد. فاصله ی آن از شهر اصفهان 150 کیلومتر و تا تهران 534 کیلومتر است. این شهرستان جنوبی ترین شهرستان در اصفهان شناخته شده و محل تلاقی 3 استان کهکلویه و بویر احمد، استان فارس و استان چهار محال و بختیاری به شمار میرود. بهترین نهال ها برای کاشت در این شهرستان بادام کوهی؛ سیب و گلابی؛ زالزالک و گز و زرشک و بید میباشد. محصولات زراعی از جمله گندم و جو از مهم ترین محصولات کشاورزی در این شهرستان به شمار میروند. این شهرستان دارای حوضه های آبریز و رودخانه ها و همچنین چاه ها و قنات ها و چاه های سطحی بسیاری است که آبیاری را برای باغداران عزیز آسان تر نموده است.

موقعیت جغرافیایی شهرستان سمیرم

همسایه شمالی این شهرستان شهرضا و در شرق آن آباده و اقلید قرار دارد. استان فارس در جنوب شرقی و استان کهکلویه و بویر احمد در جنوب و جنوب غربی آن قرار گرفته است. این شهرستان از غرب با استان چهار محال و بختیاری همسایه است.

ارتفاع از سطح دریای شهرستان سمیرم

ارتفاع از سطح دریای شهرستان سمیرم به طور متوسط 2400 متر است.

آب و هوای شهرستان سمیرم

در غرب و جنوب غربی آن رشته کوه های دنا قرار دارد و در سمت جنوب شرقی آن رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. قرارگیری در منطقه ای کوهستانی آب و هوای این شهرستان را تحت تاثیر قرار میدهد. همچنین با توجه به اینکه این شهرستان در منطقه ی مرتفع قرار دارد میتوان گفت که آب و هوای شهرستان سمیرم سرد و کوهستانی با تابستان های خشک و معتدل است. میزان بارندگی سالیانه در این شهرستان 400 میلی متر است. دمای هوای متوسط آن 10.1 درجه سانتیگراد است. این شهرستان به طور متوسط 143 روز در فصل زمستان را در سرما و یخبندان سپری میکند.

چه نهال گردویی برای شهرستان سمیرم مناسب است؟

باید نهالی را برای کاشت در باغ انتخاب کنیم که ارتفاع از سطح دریای آن با ارتفاع از سطح دریای دقیق منطقه باغ ما مطابقت داشته باشد. همانطور که میدانید ارتفاع از سطح دریا به آب و هوا؛ سرما و گرمای هوا و میزان بارندگی و رطوبت وابسته است. بنابراین با توجه به تحمل سرمایی نهال ها و نیاز به رطوبت هر رقم میتوان بهترین نهال را برای باغ گردو انتخاب نمود. از این رو نهالستان پالیزگردو با توجه ارتفاع از سطح دریای هر نهال و ارتفاع میانگین شهرها؛ بهترین نهال گردو برای کاشت در هر شهر را معرفی نموده است.

برای خرید نهال گردو در شهرستان سمیرم نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان سمیرم معرفی میکند:

با توجه به اینکه شهر سمیرم در منطقه کوهستانی قرار دارد؛ درختانی را به عنوان رقم اصلی در باغ انتخاب نمایید که تحمل سرمایی بیشتری داشته و بتوانند در مقابل سرمای ناگهانی بهاره و پاییزه مقاومت نمایند. ارقامی مثل نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو فرنور، نهال گردو پالیزکانادایی (ژنوتیپ کانادایی) بهترین سازگاری را با این ارتفاع داشته و قدرت رشد آنها بیشتر است. سایر ارقام را نیز میتوان به عنوان رقم گرده زا در باغ استفاده نمود.

نکته: ارتفاع مناسب برای کاشت نهال گردو چندلر بین 0 تا 1200 متر از سطح دریا است. بنابراین اگر قصد کاشت این رقم را در باغ خود دارید باید از ارتفاع از سطح دریای دقیق منطقه خود آگاه شده و در صورت تطابق با عدد اعلام شده، نهال گردو چندلر را در سمیرم بکارید.

بهترین نهالستان گردو در شهرستان سمیرم

نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی یکی از قدیمی ترین نهالستان های شناخته شده در شمال غربی کشور است. این نهالستان با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه فروش انواع ارقام نهال گردو از جمله فروش نهال گردو، با استفاده از مجهزترین تجهیزات و دانش به روز کشاورزی، موفق به دریافت گواهینامه های معتبر و رسمی؛ گواهی ثبت اختراع و شناسنامه معتبر از جهاد کشاورزی گشته است. امروزه انواع ارقام نهال؛ ارقام اصلاحی و ژنوتیپ ها با استفاده از امکانات پیشرفته در این مرکز تولید و به باغداران محترم ارائه میشود. جهت افزایش رفاه حال باغداران عزیز و افزایش اطمینان از خرید نهال گردو؛ به همراه کلیه نهال ها، گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارسال میشود. امکان ارتباط با دفتر مرکزی و پیش خرید و خرید نهال گردو در شهرستان سمیرم همچنین دریافت مشاوره رایگان، از طریق تماس تلفنی، آنلاین و یا حضوری امکان پذیر است.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X