حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرضا

خرید نهال گردو در شهرضا

شهرضا یکی از شهرهای استان اصفهان است که با مرکز این استان یعنی شهر اصفهان 70 کیلومتر فاصله دارد. این شهر از 2 بخش جلگه ای و کوهستانی تشکیل میشود. که هوا از سمت جنوب به سمت شمال شرق آن رفته رفته گرمتر میشود. میانگین دما در بخش های جنوبی حدود 10 درجه سانتیگراد و در بخش های شرقی حدود 16 درجه سانتیگراد است. بیشتر بارندگی های این شهر توده های هوایی باران زایی است که از سمت غرب وارد میشوند. میانگین بارش سالیانه در این شهر، در بخش های کوهستانی 400 میلی متر و در بخش های جلگه ای آن حدود 119 میلی متر است.

موقعیت جغرافیایی شهرضا

شهرضا از شمال و شمال غرب با مبارکه و از شرق تا شمال شرق با شهر اصفهان همسایه است. در بخش جنوب و جنوب غربی آن سمیرم و در غرب با دهاقان همسایه است. در بخش جنوب شرقی این شهر نیز استان فارس قرار دارد.

ارتفاع از سطح دریای شهرضا

ارتفاع از سطح دریای شهرضا به طور میانگین 1825 متر است.

آب و هوای شهرضا

با توجه به قرارگیری این شهر در منطقه ای مرتفع و کوهستانی باید گفت آب و هوای این شهر نسبتا سرد و خشک است. میانگین دمای سالیانه آن 13 درجه سانتیگراد بوده و میانگین بارش سالیانه در حدود 250 میلی متر دارد.

چه نهال گردویی برای شهر شهرضا مناسب است؟

اکثر ارقام گردو مقاومت سرمایی و گرمایی مناسبی دارند و قادرند با اکثر شرایط دمایی سازگار شوند. از این رو بیشتر باغداران علاقه مند به کاشت نهال گردو در باغ خود میباشند. اما به طور دقیق، نهالی برای کاشت در باغ ما مناسب است که بتواند با شرایط آب و هوایی و اقلیمی باغ ما سازگار باشد. قبل از خرید نهال گردو باید اطلاعات دقیق از وضعیت خاک، آب و هوا و میزان رطوبت؛ حداکثر و حداقل سرمای هوا به طور سالیانه و همچنین احتمال سرمای ناگهانی بهاره و پاییزه بدست آوریم. سپس با توجه به آنها، نهال گردویی که بیشترین تطابق با آن شرایط را دارد را برای باغ خود انتخاب کنیم. یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب نهال، ارتفاع از سطح دریا است. همانطور که میدانید در هر ارتفاعی از سطح دریا شرایط آب و هوایی و میزان رطوبت، به میزان مشخصی است. بنابراین تطبیق داشتن ارتفاع از سطح دریای نهال با ارتفاع از سطح دریای منطقه ی ما، شرایط مساعد برای رشد نهال را فراهم نموده و از سوختن آن پس از کاشت جلوگیری مینماید.

برای خرید نهال گردو در شهرضا نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرضا معرفی میکند:

در این بین برخی از ارقام عملکرد بهتری داشته که به عنوان رقم اصلی در باغ کاشته میشود. مثل نهال گردو تویسرکان؛ نهال گردو فرنور؛ نهال گردو اسرائیلی؛ نهال گردو پالیز کانادایی (ژنوتیپ کانادایی).

سایر ارقام نیز با توجه به ارتفاع از سطح دریای مناسبی که دارند، در صورت سازگاری با رقم اصلی میتوان به عنوان رقم گرده افشان در باغ کاشت. مثل نهال گردو جمال، نهال گردو یالووا، نهال گردو روند RDM.

نکته: نهال گردوی چندلر یک رقم بسیار عالی و مناسب برای کاشت در ارتفاع 0 تا 1200 متر از سطح دریا است. شما میتوانید پس از کسب اطلاع از ارتفاع دقیق منطقه باغ خودتان، در صورت تطابق، از این رقم در باغ استفاده نمایید.

بهترین نهالستان گردو در شهرضا

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بیش از نیم قرن است که به عنوان مجهزترین و بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشور شناخته میشود. نهال فروشی پالیزگردو با سابقه ی طولانی در حوزه فروش انواع ارقام نهال از جمله فروش نهال گردو، دارای کلیه مجوزهای قانونی و معتبر از سوی جهاد کشاورزی از جمله گواهینامه معتبر و رسمی، شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع میباشد. این نهالستان با استفاده از دانش به روز و تجهیزات پیشرفته نهال های باکیفیت و سالم و اصلاحی مطابق با شرایط آب و هوایی و اقلیمی در کشورمان تولید نموده و به همراه تمامی نهال ها گواهی سلامت و ضمانتامه کتبی ارائه میدهد. جهت دریافت مشاوره رایگان و یا پیش خرید نهال گردو در شهرضا و یا خرید نهال گردو با مشاوران ما به صورت تلفنی؛ آنلاین و حضوری در ارتباط باشید.

خرید نهال گردو در شهرضا و نحوه ارسال نهال گردو

نهال گردو قبل از ارسال باید به صورت مناسب بسته بندی شود تا در هنگام حمل و نقل و ارسال دچار شکستگی و یا بیماری و… نشود. مقصد سفر و حجم سفارشات در انتخاب وسیله ی حمل و نقل تاثیرگذار است. برای ارسال نهال گردو معمولا از اتوبوس، کامیون، وانت و یا وسایل حمل و نقل اختصاصی استفاده میشود.

جهت راهنمایی و مشاوره خرید، کلیک کنید

X